Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

SmoldaMara

Hvězda navíc za to, že byl film částečně inspirován skutečným případem - ve skutečnosti bylo ale více mrtvých a jen jeden vrah, i jméno městečka je ve filmu smyšlené. ()

iz67

Mám tuhle věc docela rád. Začátek s Drew je klasika, vím, že jsem se před lety docela bál. A pak je to docela prca, která odsejpa. ()

AgnesDee

Když jsem viděla tento film poprvé, nepochopila jsem ho. Proto jsem napsala komentář, který jsem musela smazat, protože jsem pochopila, o co tvůrcům šlo. Taky musím zvýšit hodnocení ze tří na čtyři hvězdy. ()

horor2

Skvěle vymyšlený horor od začátku až do konce. Vrah má parádní masku, která je již dneska známá po celém světě. Pamatuji si, že byl pro mě tenkrát celkem šok Drew Barrymore, která byla všude psaná jako hlavní hvězda a pak... :-) Tento díl Vřískotu + Tajemství loňského léta si o pár let později vzala do parády parodie Scary Movie: Děsnej biják :-D ()

peeteno78

Moje nejoblíbenější hororová série ze všech. Úžasná Neve Campbell tomu dává "grády" a nemůžu se jí nabažit. Je skvělá a dokonale jsem jí její výkon spolkl i s navijákem. Pro mě se ten film snad nikdy neomrzí. Dodnes je to pro mě klasika, která vždy dokáže zlepšit náladu a můžu si jí pustit kdykoliv nevím na co jiného koukat. 100% ()

jprmusic

Bavilo mě to, jen mi strašně lezl na nervy David Arquette. Vypadá jako pako, hraje pěkný pako no a asi to taky pěkný pako bude, protože nebyl ani vtipnej, ani komickej, jenom trapnej. No ale možná to je jen další Wesův vtípek, kterej jsem nepochopil. Naštěstí všechny ostatní jo, takže v pohodě. ()

Snagleo

Horory jsem nikdy moc nemusel. Nevadili mi, ale nevyhledával jsme je. Díky Vřískotu jsme si je ale oblíbil. První díl teto série je super. Postavy mají charakter a díky tomu si je divák dokáže snadno oblíbit. Příběh je sice takový.......no, ničím úžasný. Funguje ale dobře. Atmosféra je ale nejlepší. Člověk nikdy neví, co se bude dít, odkud vrah vyskočí, koho zabije atd. Díky tomu se z Vřískotu stává dobrý horor, který by měl vidět každý fanoušek žánru. 80% ()

PlayEasy

Alfred Hitchcock stvořil nejlepší slasher, John Carpenter zas nejděsivější. Ale v kategorii "nejoblíbenější" všechny trumfnul Wes Craven (a tím nemyslíme Elm Street! ;)... Člověk, který využil svých obrovských znalostí v oblasti hororů k tomu, aby si pohrál s tradičními klišé (fakt je, že Jamie Lee má kozy! :) a zároveň je zesměšnil. Vznikla tak zábavná i strašidelná a především neotřelá vyvražďovačka s nejlepším prologem všech dob. A pak je tu Woodsboro, Sid, Billy, Dewey, Randy, Stu, Gail, šíleně skvělé finále .... no prostě klasa! :-) 100% ()

hrumsrt

"Sidney, vždycky jsem měl na tebe zálusk!" Kultovní nehororová vyvražďovačka. Jednoznačně cílené na teens, a tak se neubrání lacinějším scénám, což malinko ubírá projevu filmu. Řada mladých herců, ze kterých čiší talent a potenciál, kdo a jak se prosadil si už posuďte sami. Musím poukázat, že na mě už tady nějak plyne chemie z dvojice Courteney Cox a David Arquette, kteří se později i vzali. Poctivě to udržuje diváka v napětí, ale jen to málokdy přijde z něčím opravdu světoborným. Nelze však upřít celkový koncept filmu a následný vliv na kinematografii. Samotný závěr je už kapánek střeštěnější, než bych si přál... 70% ()

Mateyf.Iks

Uz chapu, proc to melo takovej uspech. Je to totiz vazne chytry. Dela si to srandu samo ze sebe, ale pritom to neni komedie. Libovej strih a i nejakej ten gore trosku. To je proste potreba. Jde videt, ze Craven umi bejt zlej (viz zacatek). Vydal jsem se na dlouhou cestu k k shlidnuti vsech velkejch slasheru a tenhle je zatim nejlepsi. (Jdu od novejsich dozadu). ()

Midar

V době, kdy měl slasher žánr to nejlepší za sebou a nikdo už o něj neměl zájem, si jeden jeho zarytý fanoušek řekl, že je načase jej znovuzrodit. Proto přišel s vlastním scénářem, který si měl chytře dělat legraci ze zažitých postupů a pravidel, jimiž se všechny ty Halloweeny, Noční můry z Elm Street a Pátky třináctého po celou dobu své existence bezvýhradně řídily. Tím fanouškem nebyl nikdo jiný než tvůrce a scénárista Vřískotu Kevin Williamson, jehož scénář byl ve své době dokonce natolik dobrý, že donutil ostříleného hororového pardála Wese Cravena k tomu, aby se zas a znovu pokusil oživit zašlou slávu tohoto kdysi extrémně populárního žánru. Vznikl tak slasher, který se vymyká všemu, co jsme do té doby mohli vidět, chytře využívá skutečnost, že i samotné postavy znají pravidla tohoto žánru a v nejednom ohledu si perfektním způsobem hraje s očekáváním diváka samotného. Vřískot je tak opravdu unikátním příkladem toho, že i na první pohled vyčpělý a vyplýtvaný žánr může při správném a malinko odlišném uchopení opět dokonale fungovat. Více zde. ()

JosefTomas

Tam, kde horory děsí svojí naivitou, tam Vřískot "děsí" přímou recesí. I po letech totiž funguje v jednotlivém dávkování klišé, které ale vědomě obrací ve svůj i divákův prospěch, nebojí se včas uhnout, aby překvapil svým odlehčeným pojetím a vysmívá se jak žánru, tak i všemu okolo. Jestli jsem právě nenašel svůj nejoblíbenější horor, tak už vážně nevím, co bych si doporučil. ()

lmc

Skvělá vyvražďovačka s parádním finále. Škoda jen, že další díly už nemohli ničím překvapit ()

akcul

Nemám ráda postavy vyšinutých vrahů (to raději ledově klidné:-)), nemám ráda ani, když se postavy chovají nevěrohodně nebo daná situace je nemožná: vrah je i za slunného dne v supermarketu v kostýmu, anebo hrdinka sama na sebe obleče kostým vraha, když není zdaleka vyhráno a vše to završí nějakým siláckým komentářem. PŘESTO! dávám čtyři hvězdičky, neb Vřískot je film mých pubertálních let a ráda se na něj podívám i teď. Děj hezky utíká, odkazy na kultovní filmy jsou taky "cool", nechybí tu zdravá dávka humoru a mezi horory vůbec sympatický zástupce. ()

Cechyno4

Paráda. Můj první horor, který jsem viděl. Ještě jako malý kluk. Ale byl jsem nadšený. Nejvíce se mi líbí ta scéna hned na začátku filmu. Jak tu holku deptá vrah přes telefon. No a potom ... To už každý zná. Hororová klasika tento film! ()

PetrJulian

No, nevím. Zpočátku se to tvářilo jako horor, později spíš jako parodie na horory. Zvláště posledních 15 minut jsem se smíchy mohl potrhat... Někdy si to rád zopakuju, ale úrovně hororových klasik to nedosahuje. ()

djbarrel

Vřískot - klasická teen vyvražďovačka, to není zrovna to co bych bůhvíjak musel ale v tomhle případě to docela dobře fungovala. V dalších dílech to už nebylo ono, ale první Vřískot měl pěkně mrazivou atmosféru a až do konce si člověk nebyl jistý jak to vlastně všechno je . Mě se tohle líbilo. 80 % ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)