Doktor Martin

• Velká Británie Doc Martin
TV spot 1
Velká Británie, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson (více)

Série(10) / Epizody(79)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

Recenze uživatele chrispe k tomuto seriálu (57)

Vzpomeň si na mě (2011) (S05E05)

Velká škoda, že se vztah hlavních hrdinů nikam nehýbe. A budu se opakovat, ale fakt nechápu, proč s ním Louisa je. Tento díl na mě jinak působil poklidně a celkem se mu podařilo udržovat mou pozornost. ()

Kočky a žraloci (2011) (S05E07)

U Martina bych se jen opakovala. Scénáristi z něj dělají čím dál většího vola. Ale člověk tuší, že i tak to s těma dvěma dobře dopadne. O čem by pak ty další řady byly. U této epizody jsem se bavila, moje sympatie získala Martinova tetička, která se mi do této doby zdála spíš nemastná, neslaná a trochu jsem vzpomínala na Joan. Taky můžu konečně říct, že Morwenna je definitivně nejsympatičtější recepční, co kdy Martin měl (a konečně se i povahově trochu odlišuje) i když mi paradoxně připadá, že má mnohem míň prostoru než její předchůdkyně. A s paní Tishellovou bude určitě ještě sranda. ()

Až do smrti (2011) (S05E08)

Tak jsme tu měli napínavý závěr páté série v podání paní Tishelové. Musím se přiznat, že jestli ji na další sérii odklidí, což asi jo, tak se mi po ní bude stýskat. To její jednostranné cukrblikování s doktorem mě vždycky pobavilo. Martinův monolog (a poté i dialog s Louisou) byl dojemný, konečně nebyl na chvíli na facku a ten jeho pohled při polibku a něžné otlapkávání paní Tishelové mě upřímně rozesmály! Mně se to líbilo moc. ()

Série 6 (2013) (S06)

V šesté sérii mi vrátili paní Tishellovou. Hurá! I když musím říct, že v posledním díle byla pěkně protivná, snad to nepřeženou. Vztah Louisy a Martina začíná vcelku růžově (tedy je to taková růžová, jaká může být pro tento specifický pár) a postupně se nám propadá do černých hlubin. Objevují se nové postavy, vracejí se staré. Postava tety Ruth v mých očích po této sérii neskutečně stoupla. A doufám, že nám ČT1 dopřeje po prázdninách i ty další dvě série. :-) ()

Svatební noc (2013) (S06E01)

Raději nebudu optimistická. :-) Při koukání mě napadly dvě věci. Co se vyklube z toho zvláštního vztahu (přátelství?) mezi Alem a Ruth. A zda ten nový sympaťák/elektrikář bude nová Henryho chůva, nebo třeba Alův náhradník nebo zkrátka zmizí stejně rychle, jako se tam objevil. ()

Hádej, kdo přijde na večeři? (2013) (S06E02)

Mám pocit, že se Martin (jako osoba) začíná vracet do starých kolejí. A za mě je to dobře. Tak uvidíme. ()

Ochočený vlk (2013) (S06E03)

Já Louisu vlastně i chápu, ale měla by si v hlavě srovnat, co vlastně chce, protože vše (zdá se) mít nemůže. Za mě podařený díl, kde nám zase trochu přiblížili tetu Ruth. Objevuje se nám nová postava, vypadá to, že Bert bude mít pré. ()

Nikdo mě nemá rád (2013) (S06E04)

Myslíte si, že jim ten vztah může vyjít? Když i Louisa začne namísto mluvení dělat jen významná Oh!, tak mám pocit zmaru. :-) Jinak to byl pohodový díl, těším se na tu Alovu seznamku a vůbec bych se nezlobila, kdyby to Ruth dala dohromady se sousedem Moyseym. ()

Lékárna na rohu (2013) (S06E05)

Tuhle epizodu si pro sebe ukradli Morwena a Al. Alespoň pro mě (i když jsem si pro ni představovala spíš Mikea, byť s obsedantně-kompulzivní poruchou, tohle už je do třetice fakt trochu ohraný). Rozhodně bych jim dala více prostoru a vynechala kurz pro přeživší konstábla Penhaleho. Já mám z toho chlapa takové rozporuplné pocity - ale to jsem měla i z konstábla Marka. Uvítala jsem návrat paní Tishellové, já ji mám prostě ráda a jsem zvědavá, jak to teď bude, když to jednostranné cukrblikování s doktorem už nepřichází v úvahu. ()

Škodlivé vlivy (2013) (S06E06)

,,No ty vole!" přesně to jsem zakřičela na televizi, když se tam objevila ta... ženská! Scénáristé mi pěkně hnuli žlučí a to její chování, jako by se při poslední návštěvě nic nestalo a jako by snad neřekla ty hnusný slova. Martin ji měl hned vyprat, protože tohle žádná matka není. Ufff... aspoň v tom komentáři jsem si musela ulevit! :D ()

Matčina péče (2013) (S06E07)

Za mě super díl. Teta Ruth právě aspiruje na mou nejoblíbenější postavu! Louisa... nespokojená, čekající na jeden jediný důvod, proč zůstat... anebo odejít. Postavu Martina přestávám chápat a říkám si, jak by se hodil k paní Tishellové, která by jej prostě jen slepě milovala se vším všudy. Měl by to toho jít! Vždyť jak sám říká, přece nemusíme být pořád šťastní! ()

Odlet (2013) (S06E08)

Tak mě při rozhovoru na sále tvůrci opět donutili slzet! :D A dala bych i pět hvězdiček, kdyby to tak nepokazili tím koncem a nechali to v tom růžovém oparu, aspoň do začátku další série a dalšího dílu. Koukala jsem do programu, že máme šlus, útrum. No doufám, že po prázdninách zase naskočíme. A Ruth na hrad!!! ()

Zachraň mě (2015) (S07E01)

Tak koukám, že se nám doc Martin vrátil! Příjemná epizoda, kde jde Martin do sebe. Těším se na další díly! ()

Šok z nového (2015) (S07E02)

Baví mě Martin a Louisa, baví mě Bert, Al a Ruth... ale Penhale... mně to s tím taserem fakt nepřišlo vtipný. :-) ()

Je dobré mluvit (2015) (S07E03)

Za mě slabší díl. Zlatá Caroline! Pokládám si otázku, co vlastně Louisa do budoucna chce. V tomto dílu byla na facku. ()

Control-Alt-Delete (2015) (S07E05)

Fakt by mě zajímalo, zda by v reálu měla dvojice Louisa-Martin šanci. Já nevím, přijde mi, že to Louisa vzdala (kdo by se jí divil) a nebýt dítěte, tak je dávno za horama, nebo alespoň pryč z Martinova života. Za to u něj, tam to prostě je. ()