Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

Vercinix

Jedině za Liama Neesona, který za něco stál dávám dvě hvězdičky¨, poměrně pěkně udělané sněžné prostředí a očividně dost bohatý rozpočet (který zabránil tomu aby to bylo směšné i po jiných stránkách) dávám jednu! ()

jefff

Výpravný velkofilm Ridleyho Scotta nemůže být úplné fiasko. Je to dobrý režisér a točí dobré filmy. Nadruhou stranu, vyjma jeho rané tvorby, jeho dílka neoslňují, nejsou kdovíjak nápadité ani originální. Zpracování, i díky rozpočtu, je však krásné, rozmáchlé scény jsou dobře dirigovány a nepůsobí ani na vteřinku uměle. Království nebeské mě potěšilo a mr. Scott také. Nepřekvapil ani nezklamal. Pěkný film. ()

Liqid

Pirát Bloom a bondgirl Green, to je relativně pěknej páreček, ale nehodí se do filmu ze středověku. Líbilo se mi zpracování malomocného krále a Saladina. Tyto dvě postavy mě opravdu přesvědčili, ale postava kováře byla až moc "vyskillovaná". Prostě aby se z kováře stal přes noc rytíř, to je trochu moc. Zbytek byl na pohled příjemný, ale čekal jsem od toho víc. ()

Jello Biafra

Ďalší film ukazujúci fakt že každá vojna vedená v mene "veľkých idejí" je vždy len honba po obrovskom majetku a území. Tentoraz to sú nechválne známe križiacke výpravy. Epické scény bitiek, výborní herci. Vydarená záležitosť. ()

obivan568

Když jsem to viděl kdysi, byl jsem poměrně zklamán. Očekával jsem dalšího Gladiatora, což se bohužel nekonalo. Pár let uteklo a světe div se, jako by jsem viděl jinej film. Ani na chvilku jsem se nenudil, skvělá atmosféra ve všech lokacích, neustálé napětí z války, což se ještě umocňovalo, když byl na scéně Reynald. Ani mi vůbec nevadilo, že tu není žádná pořádná bitva (kromě závěru samozřejmě), naopak jsem tomu byl rád, při pohledu na ty obrovská vojska šel strach. Všechny postavy ve filmu (kromě Reynalda a Guye) jsou strašně sympatičtí a nechtěl jsem, aby nějaká náhodou umřela, včetně muslimáků, který jinak bytostně nesnáším. ... Štvaly mě ale neustálé zpomalovačky při soubojích, to byla fakt zhovadilost. ()

Hugo01

Ač by se mohlo zdát, že u filmu s podobnou tématikou se může v průběhu dostavit ona monotónnost a stereotyp, tady jsem neměl problém ani s přes 3 hodiny dlouhým director's cutem, což nejspíše svědčí o jakési kvalitě. Tu velkolepost to prostě má až do morku kostí, pan Ridley prostě umí patřičně prodat téměř každé téma a přítomnost mnoha známých tváří tomu rozhodně neuškodí. ()

venca163

Věděl jsem, že bych si to vyčítal, tak jsem si rovnou pustil tu plnou 192 minutovou verzi. Nebudu přece sledovat nějaký demoverze. Tuhle dobu mam rád a film ji vystihuje takovou svoji zvláštní atmosférou. Vizuálně je to pecka, hodně to hraje na emoce, je to hotový artový dílo. Ridley přitom nenudí, příběh pěkně sune dopředu a dokonce ke konci nabídne i parádně zpracovanou bitvu! Když si pak chci utřídit fakta, přečtu si přece wikinu (která opisuje 1000 let starý kronikáře). Je to rytířskej film, co má svoje chyby (klidně bych snes víc historie a míň Evy Green), ale taky má velký charisma. #hudba (90%) ()

Melios

/ DNES NESPOILERUJEM! ,Aspoň nie moc / Po viac ako troch zhnuseniach z režisérskeho repertoáru Ridleyho Scotta som sa mu opäť rozhodol dať šancu. A na moje prekvapenie aj zaslúženú. Ridleyho Marťan bol perfektný ,ale to bolo do tejto doby asi všetko ,čo som z jeho tvorby mohol vychváliť. Votrelec bol po technickej stránke suprový ,ale príbeh veľmi primitívny ba až slabý, Blade Runner bol zase po produkčnej výprave dokonalý ,ale takmer neexistujúci príbeh a to veľké hovno ,čo sa v tom filme dialo ho v mojich očiach zhodilo na úplné dno. Ale Kráľovstvo nebeské si plachtí na úplne inej lodi. Ako je u Scotta zvykom dostal som perfektnú produkciu a nadpriemerné herecké výkony ,ale navyše som dostal historický presný film ( teda odtiaľ potiaľ ) ,ktorý si nejde v zabehnutých koľajách vojnových filmov ,ale brázdi si cestu úplne niekde inde. Väčšina filmu je totiž postavená hlavne na atmosfére a pomalom poznávaní a strácaní hlavných postáv a ak čakáte nejakú poriadnu bitku ( časť vo Francúzsku odporúčam pozerať v 4K inak si ten padajúci sneh a partikly moc neužijete teda ak ste rovnako uletení ako ja ,keď vás takéto detaily vo filmoch potešia ) ,tak okrem tých zopár malých a úplného finále tu žiadnu bitku nenájdete. No pre mňa z nepochopiteľných dôvodov sa film aj tak stal jeden z najmorbídnejších filmov histórie :D Ak sa chcete ,čo to priučiť o križiackych výpravách a chcete si urobiť približný pohľad o tom ako sa v tedy ľudia asi chovali a aký fanatizmus viedol ľudí k tomu ,čo za zverstvá v mene Boha robili potom je film stvorený priamo pre vás. Finále filmu je totálne veľkolepé perfektum. Nájdete tu všetko od tekutej smoly až po lučišníkov. A koniec ? Neutrálny...Nič lepšie som si ani nemohol priať ,díky Scott ,že si tak neponaučiteľný ,že musíš vyskúšať úplne všetko! A taktiež díky za perfektného Orlanda Blooma v hlavnej úlohe. A preto filmu dávam nadhodnotených 90%. Osobne odporúčam režisérsku verziu. Známka: A ..... Moja osobná história ,za ktorú sa hanbím ,ale priznávam ju a necenzurujem ako Nemci..... ()

giovanni3

Jeden z filmů, který mám rád dlouhou řadu let. Krásné exteriéry, solidní akce, krásná Eva Green a výborný Bloom. Prostě kvalitní film a lehce nadhodnocené 5z5. ()

Luksa

Příliš nechápu zdejší vesměs negativní hodnocení, porovnám-li je např. s Gladiátorem. Audiovizuálně opět pastva pro oči a uši, středověké reálie a křižácké výpravy zachyceny věrohodně, příběh slušný a patřičně epický, postavy zajímavé a Orlando v hlavní roli možná není takový štramák jako Russel Crowe, ale do romantického hrdiny sedne jako ulitý. Snímek u mě neměl takovou emocionální odezvu jako Gladiátor nebo Alexander Veliký, ale silných scén má spoustu, hlavně ve své první půlce. V kině úžasný zážitek, rozšířená verze ještě více přibližuje film k dokonalosti - scény se Sibyliiným synem jsou pěkné a je škoda, že se do normální verze nevešly. 90% ()

Gaizka

Ridley Scott sice celkem úspěšně zopakoval všechno, co zvládl skvěle v Gladiátorovi, ale podobných chyb se bohužel nevyvaroval, otázkou je, do jaké míry za to může sestříhání. Scott se opět vyžívá ve vizuální stránce a zbytek jde tak trochu stranou. ()

sedm.1

NEUVĚŘITELNÁ NUDA!!!Již po čtvrt hodině jsem koukal na hodinky a říkal jsem si,že by se mohl film nějak pohnout a začít se něco dít.Něco dít se začalo tak po devadesáti minutách,a to bojem o Jeruzalém,ale i ten byl tak špatně nasnímán a natočen,že nechápu,jak toto mohl stvořit autor Gladiátora.Bezvýznamná,nudná upachtěnost,se kterou už se nechci setkat. ()

Chise

Ridley Scott většinou bývá zárukou kvality. Tady ovšem udělal jedinou velkou chysbu, a to v hereckém obsazení. Orlando Bloom není zas takový herec, aby byl schopen celý filmový epos utáhnout sám. ()

Reanimated

Zapomeňte na zředěnou kinoverzi! Tohle není film o tom, jak spravedlivý bijec s křížem na prsou, kopající za zaručeně "svobodný" Team West, jede nakopat prdele smradlavých, bezbožných Maurů. Což byl úhel pohledu ziskuchtivého managementu. Režisérská verze totiž ukazuje, jak vypadá promyšlený středověký epos, do kterého se otiskla věrohodná tvář obou znepřátelených stran i krutá realita dobových poměrů. Saladin zde reprezentuje elitu tehdy vyspělého islámského světa a Nortonův leprou stižený král jakousi osvícenou zeď stojící mezi dvěma armádami a masakrem. Masakrem o zbytečný, ale zároveň ohromně významný symbol. Zamrzí jen fakt, že bez fantastického obsazení vedlejších rolí (Neeson, Thewlis, Irons, Gleeson, Norton) by to Orly neměl šanci utáhnout. ()

Dromed

Orlanda taky zrovna nemusím, ale přece si kvůli tomu nebudu dělat předsudky. Navíc musím uznat, že podal celkem chvályhodný výkon. K filmu jako celku, Ridley je prostě mistr tesař a podle mě se zrovna při tomhle filmu moc neutnul. Gladiátor to není ale výprava je skvělá. A i ta historická přesnost je v toleranci (na americký snímek rozhodně). ()

lskala

Orlando Bloom měl zůstat pouze u role Legolase v Pánu Prstenů. Neumí hrát, nemá charizma, neumí strhnout diváka a ještě má takovej nemastnej neslanej výraz. Možná, že kdyby jeho roli zde hrál někdo jinej, tak by to mohlo dopadnout mnohem líp. Takhle je to pouze místy nudný průměr. 50% - 3*** ()

Sdoom

Brakovitý scénář v parádní výpravě. Orlando Bloom mi nijak zvlášť nevadil, Eva Green je fakt kočka a ostatní herci nebyli vůbec špatní. Tři hvězdičky tomu s čistým svědomím dát můžu. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze