Prostý kovář Balian potká svého otce, kterého ani nezná, a ten mu nabídne, aby s ním jel do Jeruzaléma. Balian sice nejdřív nechce, ale pak zabije kněze, který odmítá dopřát klid duši jeho ženy, která spáchala sebevraždu. Rozhodne se tedy následovat svého otce do Jeruzaléma, aby smyl hříchy své i své ženy... Balianův otec umírá, ještě předtím ale pasuje svého syna na rytíře a žádá po něm, aby byl čestný. Balian má brzy příležitost vyzkoušet svou čest. Stávající král Jeruzaléma umírá a chce, aby mu dál vládl rozumný člověk. A takového vidí právě v Balianovi a nabízí mu ruku své sestry, ve které našel zalíbení. Jenže za cenu smrti jejího manžela, což nemůže čestný muž dopustit. Netrvá dlouho a neutuchající rozepře mezi muslimy a křesťany vyústí ve válku o Jeruzalém... (TV Prima)

SG-1

"Jeruzalém najdeš snadno. Jdi tam, kde lidé mluví italsky. A potom dál, až začnou mluvit jinak." -Godfrey- ()

BMAJTZ

Když film pojmete spíše tak, že ho nebudete brát jako historický velkofilm ale fantasy zaručuji, že se budete bavit daleko víc. A o tom to vlastně celé je, příběh zápletka a vůbec celý děj člověka udrží u obrazovek skutečně napnutého. Ridley Scott si totiž nehraje na minimalismus a když už dělá bitvy tak skutečně velkolepé. Dokonce se nedopouštěl ani příliš velkého počtu logických chyb, i když sem tam jsem si říkal, že takhle asi ne. Herecké obsazení je taky víc než dobré a snaží se co může. A v neposlední řadě tu je hudba, která dokonale podkresluje dění na obrazovce.Nakonec musím ještě ohodnotit dopad filmu. Přesto, že jde zcela o fikci, bere si jisté reálie z historického pozadí a když už nic jiného aspoň mě donutil dohledat si informace o skutečné bitvě o svaté město. Takže dokonalý film to není, ale výborná podívaná rozhodně. ()

vitekpe

Jednou to videt muzu, ale ze bych to bral nejak vazne...to nevim... Orlando ani Green se tam moc nehodili, podle meho. To jsou spis typy do pohadky pro deti a ne do historickeho velkofilmu. Skoda. 3- ()

PALINO

Slovné spojenie Ridley Scott a historický veľkofilm vyzývalo k filmovému optimizmu, no výsledok by som nakoniec označil len za prijateľný. Scottovmu KRÁĽOVSTVU chýba niekoľko dôležitých filmových prvkov, ktorých absencia odsunuje jeho dielo ku skupine filmov, ktoré síce zaujmú, ale nezanechajú v divákovi pocit, že práve videl niečo nezabudnuteľné a vynikajúce. Jedným z takých prvkov je neprítomnosť dominantného hlavného hrdinu typu Croweov Maximus či Depardieho Kolumbus a aj keď výkon Orlanda Blooma možno označiť za jeho zatiaľ nejlepší v kariére, pre film podobného rozsahu je to málo a tak situáciu zachraňujú vedlajšie postavy, z ktorých je takmer každá niečim zaujímavá. Čo ma ale nemilo prekvapilo, bola režisérska umiernenosť Ridleyho Scotta, ktorej mi prišlo ľúto hlavne pri bojových scénach, ktoré sú síce dobre natočené, no ak by som sa chcel potešiť nejakou zimomriavkou na tele, musel by som si pustiť jeho Gladiátora, ktorého celkovo považujem za príťažlivejší, nápaditejší i lepší film. KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ je určite pekne vyzerajúcim filmom a k tomu s realisticky pôsobiacimi trikmi, ale spôsob akým to Scott uvádza všetko do pohybu, mi prišiel pomerne málo zručný a málo pôsobivý a absencia dychberúcich či emotívnych scén to len umocňuje. KRÁĽOVSTVO NEBESKÉ vo mne zanechalo na jednej strane trochu chladný dojem, no na druhej strane je i napriek tomu nadpriemerným historickým veľkofilmom, ktorému by ale väčšia "filmovosť" v rozprávaní neuškodila. ()

Famfulín

Nemůžu jinak než pět! Hlavní postavy tam byli tak silné, že mě to úplně přimrazovalo do křesla. Velkolepé hrdinství a bitvy a silný odkaz pravého rytířství, to je prostě něco pro mě a taky bezva hudba (jen mě trošku mrzí že si vypůjčili ústřední skladbu z Vikingů... ()

uzzi

Tak tohle je především hodně dobrý film, neprávem podceňovaný. Scott udělal však velkou chybu při obsazení Orlanda Blooma, tento rádoby herec bez stopky charizmatu drží film za nohu při útěku za dokonalým požitkem. Škoda, že na začátku nedostal mečem od Russella Crowea a ten film neodtáhl ke zmíněným cílům. Takto sledujete matného herce zženštilých rolí obklopeného krásnými kulisami, skvělými herci a přesnou režíí. ()

Borec3

Naprosto úchvatné scény zmražené Anglie, škoda že jich oproti žhnoucímu Jeruzalému nebylo víc. Bloom ždíme a nutno říct nadprůměrně. ()

Tjaden

Nebýt toho skvěle natočeného obléhání Jeruzaléma, asi bych se unudil. Ze všeho na mě dýchá klišé a snad i patos z klasických filmů pro americké publikum. Bojové scény jsou skvělé, proti těm nemohu nic namítat. Problém nastává u scén, kdy se spíše mluví. Nemohu se zbavit pocitu, že jsem to všechno už někde slyšel. Co se týče historické věrohodnosti: nechci dělat chytrýho, ale kdo kdy syšel o tom, že by templáři napadali obchodní a poutní karavany ? ()

Cracker

Plné hodnotenie za DC teraz už len pozriem normálnu verziu a som zvedavý prečo ju ľudia tak odsudzujú v porovnaní s DC. ()

Losik

Pro mě krásný historický film v čele s Orlando Bloomem, který mě opravdu překvapil. Nemyslel jsem si, že dokáže hrát normální hlavní roli a hlavně normálního drsnějšího chlapa ( naproti tomu Elf, kovář v pirátech, ...). Skvělé efekty velké bitvy. Morální dilema, rytířství, Svaté město a charismatický Jeremy Irons. Další plus filmu jsou jeho vedlejší herci, kteří tlačí film dále a nikdo vám nevnucuje sympatického Orlanda. Fantastická atmosféra a spád filmu. R. Scott mě znovu okouzlil po Gladiátorovi a klidně bych řekl, že mě se Kingdom of Heaven líbilo více. 5/5 ()

iXtr3m3

Na tento film som sa dlho predlho pripravoval, mám na mysli režisérsku predĺženú verziu. Takže aké sú dojmy? Óda na nudu. Po technickej stránke je to zvládnuté vynikajúco, Ridley to proste s výpravou vie, ale čo sa týka deja, tak adrenalínovom začiatku, ktorý dýchal na plecia aj scénam z Gladiátora alebo Statočného srdca, prichádza ukecaná dvojhodinová nuda nuda a ešte raz ukecaná nuda. Hlavná postava ustúpi do úzadia, vedľajšie totálne nevýrazné sa snažia hýbať dejom, ale moc im to samozrejme nejde. Túto pokazenú reputáciu sa režisér snaží zakryť konečnou veľkolepou bitkou o hrad, ktorá naozaj patrí medzi tie najlepšie, čo som mohol vidieť, ale na viac ako len slabý priemer to po dlhých troch hodinách ani táto pasáž nevytiahne. ()

Wally

Taková reklama a kde nic tu nic...z boje tam nebylo nic moc a zbytek příběhu nebyl dost zajímavý. Kouknout ano, ale opatrně, nečekejte od toho nic super. ()

Rudinsky

Ale áno. Je to tučné, zasluhuje si to vidieť o hodinu dlhšiu DC verziu ktorá tomu dodáva oveľa kompaktnejší rozmer, akčné scény majú tradičný režijný trademark (rozumej grády). Herecky pestré, dobre zahrané, len gaykrižiak Bloom trošku nepochopiteľne obsadený - zrejme jeho tvárička láka do kín a producenti to dobre vedia. Škoda - je mnoho mladých hercov, ktorí dokážu byť v tejto polohe uveriteľnejší. Celkovo je to ale výborný historický film (a skúste si to porovnať s dnešnými pokusmi) - tie jednohviezdičkové hodnotenia sú podľa mňa totálne mimo. ()

YoZo8

„Na čo je človek, keď nerobí svet lepším.“ Tak aj týmito slovami sa k nám prihovára Ridley Scott v priebehu tohto historického veľkofilmu. O križiakoch som mal vždy nejasný obraz a považoval som ich prevažne za vrahov a zlodejov v mene božej misie. Ridley Scott má veľký dar. Dokáže nakrúcať historické filmy bez toho, aby sa držal historických faktov, no dokáže to zabaliť do zlatého pozlátka. A najlepšie na tom je to, že každý z divákov mu to zhltne aj s navijakom. Historických faktov sa Scott nedržal ani v Gladiátorovi, no tam som mu to odpustil, lebo Russell Crowe a vizuálne scény boli perfektné. Aj napriek všetkým týmto „malým“ nedostatkom je Ridley Scott veľmi kvalitný režisér. Kráľovstvo nebeské sa nakrúcalo v príjemných interiéroch i exteriéroch, no miestami som sa pri pozeraní dosť nudil. Čo sa týka hereckých rol, tak Orlando Bloom nepredviedol bohviečo. Evku Green nemám moc v láske. Už v Bondovke- Casine Royale sa mi veľmi nepozdávala, no tam to ešte nejak zahrala do outu. Najviac ma pobavil Edward Norton, ktorý zobral rolu kráľa „bez tváre“. No veľmi sa „nadrel“. Lepší štandard odviedli vo vedľajších úlohách Liam Neeson, Jeremy Irons a Ghassan Massoud ala Saladin. Napriek silným chvíľkam je Kráľovstvo nebeské iba lepší priemer historických filmov. 3,5 * ()

Seti

Pamatuji si, že jsem byl po odchodu z kina z Království nebeského značně rozladěn a zklamán. V kinoverzi spoustu věcí nedává smysl nebo působí vyloženě trapně, ovšem k mému milému překvapení režisérský sestřih většinu mých problémů s tímto filmem napravuje a činí z něj skutečně rozmáchlý historický epos. ()

Loki_Six

"I put no stock in religion. By the word religion I have seen the lunacy of fanatics of every denomination be called the will of God. Holiness is in right action and courage on behalf of those who cannot defend themselves, and goodness. What God desires is here [points to head] and here [points to heart] and what you decide to do every day, you will be a good man - or not." ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Posily pro Assassin’s Creed

Posily pro Assassin’s Creed

05.10.2015

Filmový příspěvek do herní série Assassin's Creed, na který dohlédne režisér Justin Kurzel (Macbeth), vypadá čím dál tím lépe. Michael Fassbender si v něm zahraje nového hrdinu Calluma Lynche, který… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze