Mahoney, mohutný Hightower, střelec Tackleberry, bláznivý Zed, imitátor Jones, dračice Callahanová, nesmělá Hooksová se tentokrát musí postavit nové výzvě, před kterou je postaví jejich velitel Lassard. Tou je program Občané na hlídce. Myšlenka celé akce je prostá: jedinou cestou, jak se lze vypořádat s pouliční zločinností, je angažovat prostého občana. Lassard se tedy rozhodl přivést vybrané dobrovolníky na policejní akademii, kde by se cvičili v technikách sebeobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policistů. I tentokrát má však Lassard proti sobě a své občanské "domobraně" zarputilého nepřítele poručíka Harrise s jeho nohsledem a lichometníkem Proctorem. A tak zatímco Lassard odjíždí, aby se zúčastnil výročního mezinárodního sjezdu policejních náčelníků, převezme Harris velení nad Akademií a zcela záměrně a cílevědomě začne Lassardův projekt sabotovat. Jenže v příhodné chvíli Mahoney s kolegy a jejich civilní cvičenci ukáží, co v nich je. Předvedou Harrisovi a všem, jak dokáží využít svých nově nabytých zkušeností. (TV Nova)

Sa.sa

Co dodat...? Další šílenost která pobaví a rozhodně se nekouká... Navíc jsou tam i krásné ženy... Ta scéna z bazénu je naprosto legendární a má opravdu nádherné kozy jako vozy 😀😀😀 ()

bax

V tomto diely začína celá séria smerovať do dna zabudnutia. Prežíva už len na sláve prvého dielu. Vtip vystriedala trápnosť a opičenie sa po starých časoch. ()

Drakon

Zlomový díl (v tom špatném), spousta postav je tady naposled (především Mahoney), úroveň humoru pozvolna sklouzává do trapnosti, příběh jako by byl reciklován a upraven z předchozího dílu (místo zločinců, tlusťochů a japonců jdou k policii obyčejní občané) a přehnanost akčních akčních scén na konci nepůsobí dobře. Ale Sharon Stone to fakt sluší. ()

LukasCL

Trochu slabší než trojka. Tentokrát se vrací po 2 dílech můj oblíbenec poručík Harris, ale bohužel už to není to pravé ořechové. Řada špatných a vyloženě trapných vtipů, už to není taková legrace. Poslední díl s Mahoneym. ()

pirat87

este sa to da ako tak pozerat no upadok kvality oproti prvym trom castiam je obrovsky viditelny...kazdopadne znova ako pri trojke aj tu pridavam jednu * za Zeda 3*** ()

Davis81

Sérii jsem viděl několikrát, před mnoha lety....v cz....nyní v originále, je to o mnoho vtipnější než s dabingem....ostatně můj názor na dabing všeobecně je negativní...stejně tak je negativní názor na tento díl....není vtipný, používá jen repliky s předchozích dílů....u jedničky jsem se fakt smál, u dvojky a trojky vcelku taky...tady ne.... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nesahej na to! Už mi nikdy bez dovolení nesahej na koule, Proctore!" Poručík Harris se vrátil, což filmu hodně pomohlo. "Utřete si z hub ty úsměvy, kašpaři!" Bylo na něj použité vteřinové lepidlo a slzák. Leslie Easterbrook tu má krásnou scénu v bazénu, kde si užijeme jejich vnad... A Mahony se proletí balonem z mladou Sharon Stone. Jinak se tady z obyčejných lidí dělají policajty, aby se naučili bránit. Spolu s jedničkou "zatím" nejlepší díly. - 70%. ()

freebob

Tady už jde kvalita mírně dolů,ale i tak je to ještě koukatelne.Za zmínku stojí malá role začínající Sharon Stone a cameo skejťáka Tonyho Hawka. ()