Mahoney, mohutný Hightower, střelec Tackleberry, bláznivý Zed, imitátor Jones, dračice Callahanová, nesmělá Hooksová se tentokrát musí postavit nové výzvě, před kterou je postaví jejich velitel Lassard. Tou je program Občané na hlídce. Myšlenka celé akce je prostá: jedinou cestou, jak se lze vypořádat s pouliční zločinností, je angažovat prostého občana. Lassard se tedy rozhodl přivést vybrané dobrovolníky na policejní akademii, kde by se cvičili v technikách sebeobrany a boji proti zločinu po boku uniformovaných policistů. I tentokrát má však Lassard proti sobě a své občanské "domobraně" zarputilého nepřítele poručíka Harrise s jeho nohsledem a lichometníkem Proctorem. A tak zatímco Lassard odjíždí, aby se zúčastnil výročního mezinárodního sjezdu policejních náčelníků, převezme Harris velení nad Akademií a zcela záměrně a cílevědomě začne Lassardův projekt sabotovat. Jenže v příhodné chvíli Mahoney s kolegy a jejich civilní cvičenci ukáží, co v nich je. Předvedou Harrisovi a všem, jak dokáží využít svých nově nabytých zkušeností. (TV Nova)

Balu... odpad!

Buď se smějete, nebo brečíte. A nebo se natahujete po dálkovém ovladači. A jejich vzájemné kombinace.. ()

Hanys_

Celkem příjemná taškařice. Navíc poslední díl s Mahoneym, který policejní akademii hodně táhl a bez něj už mi ty díly moc neříkají... Potěšila i přítomnost tehdy ne moc známé Sharon Stone...5/10 ()

Paity

Policejní akademie 4: Občanská patrola už neodvratně odsuzuje celou policejní sérii k hodnoce Odpad! Už skutečně jen střípky vtipu jsou to, co tenhle snímek drží nad vodou... smutné... ()

Corpsegrinder

Zde to trochu posrával Mahoney kterýho jsem nikdy neměl rád a jsem rád že v dalších dílech zmizel. Šílená babka nejlepší postava filmu. ()

Prochy38

Jak jsem psal u minulého díli. Sestupná tendence pokračuje a já se obávám, že to jen tak neskončí. U tohohle dílu jsem se už moc nenasmál. Potěšil tradičně Tacklleberry, rozloučili jsme se s Mahoneym, který už asi vděl, že to lepší nebude a vrátil se poručík Harris, což bych viděl jako velké plus. Příjemné zpestření přinesla S. Stone. Naopak mě třeba iritovala ta šílená babka. Pořád to nese ten náboj, ale už tomu dochází pomalu ale jistě šťáva... ()

peetriss

Ani návrat kpt. Harrise nedokázal zastavit sestupnou tendenci kvality a vzestupnou tendenci nevtipnosti rostoucí s každým dílem Policejní akademie. Tackleberry, Mahoney, Jones a všichni ostatní už ze sebe vydali vše v předchozích pokračováních, také šílenec Zed už ztrácí tu správnou šťávu, vtipy už jsou opakované a série tak upadá zákonitě do bahna podprůměrnosti. Není divu že Steve Guttenberg, obrazně řečeno, v závěru filmu raději uletěl balónem, aby se vyhnul angažmá v dalším pokračování. ()

Klay

Názornej příklad filmu, který ztrácí na kvalitě s tim jak stárne...anebo spíš s tim jak stárnu já. Poprvý jsem čtvrtou Akademii viděl ještě jako capart na VHS. V době, kdy jsem celou sérii miloval patřila k mým nejoblíbenějším dílům. Když jsem ji viděl asi před rokem naposledy, kouzlo bylo pryč. Zůstala řada komediálních skečů s infantilním humorem, opakovanými vtipy, které byly ohraté už ve druhém díle, a já se tomu přes dobrou vůli prostě nedokázal zasmát. Škoda no, ...další dětská klasika zemřela. ()

Spectre

Tento film nemali pustiť do distribúcie - niečo bolo zjavne zle a z pôvodného námetu už nič nové vytrieskať nevedeli. ()

videofil

Tak ze všech čtyřech dílů, které jsem měl možnost vidět, se mi právě tento líbí ze všeho nejmíň. A podle hodnocení ostatních uživatelů a návštěvníků CSFD stránek nejsem sám. Dokonce je to i poslední díl, ve kterém hraje Steve Guttenberg. Možná už tehdy věděl, proč to zabalit. Slušný prostor dostala postava Zeda, kterému scénáristé dokonce dopřáli ženskou. Ve filmu se objevila také v té době ještě nepříliš známá Sharon Stone, které tento film ke kariéře stejně nepomohl. Logicky. Český dabing je stejně kvalitní, nějaké vtipné hlášky si ale nepamatuji. Osobně si myslím, že kdyby tento díl nevznikl, nic moc by se ani nestalo. Pobavil mě snad jedině Bubba Smith jako šaman říkající: " JAMAJAMAJAMAJÁMA..." . To bylo tak vše, u čeho jsem se zasmál. ()

mira007

Regulerně nejhorší díl, kde se ještě účastnil Steve Guttenberg. Jediná trochu zábavná věc byla romantická linka Tuckelberryho. ()

rsimonyi

Po výborné trojce poněkud slabší díl, ve kterém potěší hlavně návrat kapitána Harrise. Zábavná je i dvojice Sweetchuck a Zed. Stále je to ale vtipná odpočinková komedie. ()