Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

dan.pacino odpad!

Ne, ne. Prostě nejsem fanda Star treků, Star wars ság ani Babylonu 5. Nikdy jsem k podobným filmům neměl blízko ba dokonce jsem je i nesnášel. Parodie na parodii Star treku, jedna z nejhorších komedií mého života. Ani ten Tim Allen, který se tak snažil pozvednout celý film tomu nepomohl. Aktualizace 4.1.2016: Star Wars už má rád. Moc. ()

filmmovier

Vynikající parodie, ke které jsem se, žel bohu, dostal až jako k uctění památky Alana Rickmana, který tady je mimochodem ze všech herců nejlepší. Naprosto geniální parodie Star Treku, která je vtipná, nenudí, má spoustu vynikajících hlášek (viz Rickman) a hlavně je skvěle napsaná a zahraná, a na které je vidět, že to ty herce fakt bavilo a užili si to. A taky aby ne, protože málokterý film (natož parodie) je tak cool, jako Galaxy Quest, který je geniálně prošpikován mnoha úžasnými odkazy. Pro milovníky Star Treku (a neje pro ně) naprostá povinnost, protože nejen, že mu dává totálně na prdel, ale zároveň ho uctívá tak, jako nic jiného. Nejlepší parodie s nejlepšími kulisami a efekty. A navíc je tam Alan Rickman, který je fantastický a geniální a navíc v jedné ze svých nejlepších rolí. Čest jeho památce. Při Grabhtarově kladivu, tohle fakt nemá konkurenci! A ty záběrečné úvodní titulky byly jen úžasnou třešinkou na lahodném dortu. 100%. ()

Script

Taková blbina parodizující televizní seriály jako Stargate, Star Trek atd. narážející na absurdní klišé scénáristů a přesto má film své vlastní kouzlo, díky kterému se rád znovu a znovu podívám! Skvěle jsem se u toho bavil! Zápletka filmu dost nadčasová a zároveň konec skvěle předpověděl současný směr seriálové tvorby! Tenhle film je vyloženě pro fanoušky kultovních klasik a nadšence televizních seriálů. Strašně moc mi film přirostl k srdci. ()

jedna_vrana

Predstavenie Alexandra na kongrese. Moderátor: „Podajte mu ruku, je to Brit.“ Film obsahuje niekoľko podobných vtipných výrokov z úst Alexandra Dane (Alan Rickman). Robiť si srandu zo všetkých Star Trekov a iných vesmírnych odyseí pobavilo. Sigourney Weaver vo vesmírnej kombinéze vyzerá výborne (nepozeraj mi na prsia!) a to, že úlohu prijal Tony Shalhoub, diváka môže potešiť. Nič náročné, dostatočne zábavné. ()

LiborGondek

Na svou dobu opravdu úžasná a nadčasový parodie a skvělá scifi komedie s výbornými herci. Galaxy Quest jsem viděl poprvé asi jako ještě malé děcko, dnes oprášeno a konstatuji, pořád stejně dobré. Nejvíc jsem čuměl, když jsem si všiml tehdy 21-letého Justina Longa. Ten vypadá snad od batolete pořád stejně... :D 75% ()

Bobik9

Herecky ýborné. Rickman, Weaver, Rockwell a všichni, kdo hráli mimozemšťany. Paradoxně to má vzestupnou tendenci. Hodina mě moc nebavila, sem tam sice byl dobrý vtípek, ale nic tak komického, jako by se dalo podle hodnocení čekat. Posledních 40 minut bylo ale velice povedených a zvedlo mé hodnocení na 3*. Věřím, že před 15 lety, kdy se film natočil mohl vzbudit větší ohlas, ale s odstupem času musí všichni uznat, že to rozhodně není taková pecka, jak se tváří. 77% je proklatě moc. ()

BROKEN_

Jedna z nejlepších komedií, jakou jsem kdy viděl. Herci do jednoho perfektní, především Rickman, a kozatá Sigourney. Kdo neviděl, a má rád Star Trek a Sci-fi obecně, je tohle přesně pro vás! SUPER ZÁBAVA. :) ()

Mrkvič

Lehká srdcovka z mládí. Už v kině byl film parádní a ani po dvaceti letech nic ze svého kouzla neztratil. Sigourney v padesátí nádherná. Další obsazení je také na svou dobu a žánr úžasné. Allen s Rickmanem jsou tutovky, ale Monk (Shalhoub) a emzačka Missi Pyle, která ten svůj trochu zvláštní ksichtík umí prodat v jakékoliv roli. No a děj, zápletka, vtípky, všechno jsou povedené střely na adresu spíše béčkových nebo starších scifi seriálů. ()

lennyd

Hrdinové upadajícího seriálu Galaxy Quest (něco jako Star Trek) se živí čím můžou, otevírání obchoďáků apod. Nicméně své fanoušky stále mají, například Therimány, kteří si celou svoji civilizaci postavili právě na tomto seriálu (= historických dokumentech). A právě oni mají potíže se zlým Sarrisem, a koho si pozvou na pomoc, právě velitele Taggarta s posádnkou. Milí herci hodně rychle vystřízliví, a musí se po boku Thermiánů postavit Sarrisovi. Pomůže Omega 13? .... Jediné, co se na toto dá říct, je dokonalé. Skvělý scénář - opravdu nepamatuju, že bych se u jiného filmu takhle skvěle bavil. Perfektní herci Tim Allen, Sigourney Weaver, Tony Shalhoub nebo naprosto úžasný Sam Rockwell v roli člena posádky č. 6:)). I v hudbě Davida Newmana jsou slyšet známá seriálová témata. Desítku hlášek (Kapitáne, mám tu zelenej puntík a červenej puntík a blíží se k sobě. Myslím že ten zelenej jsme my.. :)) Proste super :) ()

T-pack

Geniálnější parodii Star Treku aby člověk pohledal. Mimozemšťané jako fanoušci do extrému, Alan Rickman jako Leonard Nimoy, nechybí ani redshirt postava, která teda naštěstí neumře. Triky se seriálovým Star Trekem porovnatelné (ne-li lepší), zloduši podle přesně stejné předlohy, fanoušci vědící o seriálu víc, než samotní herci. Tenhle film si představím pod pojmem parodie! ()

majxik

Jako většina svi-fi komedií se ubírá směrem parodizování známých sci-fi seriálu, ale musím uznat že Galaxy Quest nad ostatníma, spolu s SpaceBalls (který je zaměřen spíše na StarWars) zvládají pobavit publikum docela nenásilnou cestou. A pokud bych měl někomu doporučit tento snímek, tak bych ho doporučil jako krásnou, atmosferickou sci-fi komedii, která pobaví a zabaví na celej večer i bez hlubších znalostí sci-fi. ()

hanagi

Parodie podle mého gusta! Navíc v tak skvělém obsazení! Zdá se mi to, nebo se všichni herci skutečně nebetyčně baví jak si dělají srandu sami ze sebe...Jo, a už nikdy nebudu trvat na vynesení odpadků - hned! ()

Pavlínka9

"Při Grabtharovu kladivu" :D Tohle je tak úžasná pakárna, kterou mám již 15 let v hlavě a vždy se u ní neskutečně bavím :) :) Celé jako obrovská parodie na to vše, co se točí hlavně u nejznámnějšího z této oblasti - Star Treku :) Ukázka toho, jak hvězdná sestava uvízla ve svých rolí a již se z toho nedokážou vymanit, i když se snaží sebevíc :) Alan Rickman byl již v době prvního shlédnutí ten, kvůli kterému jsem se na to začala dívat :) A i po 15ti letech to platí :) Je prostě Božský :) "Přišel jsem o Alexandrův záchvat?" :D :D Zřejmě ne... :) Je to vtipné, je to svěží a svižné a prostě je to obrovská sranda - jak tu bylo psáno - ten, kdo zná Star Trek bude se bavit a ten kdo ne, tak ten se bude taky bavit :D :D ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci