Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

Tygrys

Moc povedená parodie na sci-fi seriály. Kdybych byl fanda tohoto pro mě málo zajímavého žánru tak by mohlo být hodnocení ještě o něco vyšší. Hlavní hrdinové v čele s Timem Allenem se rolí zhostili dobře. Ke konci mě už ale hodně štvali dementní mimozemšťané. Co se týče vůdce Sarrise (temná strana síly že) tak ten byl o ničem. Jinak bych ještě docela rád viděl některé díly seriálu Galaxy Quest. Z těch ukázek to vypadalo jako něco mezi Star Trekem a Červeným Trpaslíkem. ()

Suzana

Paroduje všchna klišé sci-fi seriálů a to celkem zábavným způsobem. Pro fanoušky "trekaře" či podobných seriálů povinnost. Sice to nemá vtip Červeného trpaslíka, avšak Alan Rickamn jako cynický lodní doktor zaručeně pobaví. ()

Genryuusai

Film stvořený pro fanoušky Star Treku, kteří se rozhodně budou bavit. Hlavně první část (po vylodění na poušťové planetě včetně) je neutuchající přehlídka vtipů a jako parodie to může klidně soutěžit s klasikami žánru jako Žhavé výstřely atd. U mě jedna z nejlepších komedií vůbec. ()

Bonaparte.

Celkem přehlížená komedie/parodie na sci-fi žánr. Konkrétněji na Star trek. Ve filmu jsem nenašel nudnou pasáž, má to velmi rychlý spád. Skvělé obsazení, obzvláště Rickman, dnes především známý, jako Severus Snape z bradavické ságy HP, zahrál svoji protivnou postavu perfektně. I komander, Tim Allen se odporstil od svého Kutila Tima. Celkově zdařilá nijak naróčná komedie za slušných 70%. ()

maverick10

Tak to bych necekal, ze u filmu Tima Allena se taky nekdy od srdce zasmeju. Chytry humor a vkusna parodie, tak to se povedlo skloubit dohromady perfektne. A u zaverecneho usmevu Sama Rockwella na titulky jsem myslel ze vyprsknu smichy vsechny plomby v puse. :-D ()

easaque

4* tuhle parodii na vesmírné seriály á la Star Trek jsem si oblíbil už kdysi v kině a kupodivu mě hodně bavila i při nedávném zopakování. Trefně si utahuje jak z fanouškovské komunity, ale i ze scenáristů, kteří vymýšlejí příběhy do těchto seriálů. Herecké obsazení bylo obstojné a ani kutil Tim mi tam nevadí a role mu padne a zabijačka vetřelců Sigourney je taková třešnička na dortu ;-) Prostě si výsledné 4 hvězdičky zaslouží a určitě se k němu za čas vrátím - doporučuji. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

balba

Perfektní komedie a vynikající herecké obsazení.Film má řadu zábavných scén a gagů , u kterých jsem se suprově bavila.Scénář je napsaný bravurně.Skvělá zábava. ()

HappySmile

V hlavní roli vetřelkyně, kutil Tim, profesor Snape a detektiv Monk :) Bomba, prostě komedie, jak má být! Ale vůbec bych to nenazývala parodií na Star Trek, spíše poctou Star Treku! Pro ty, co nikdy Star Trek neviděli - ujišťuju vás, že i vy se pobavíte, jeho znalost není vůbec nutná. ()

dezorz

dokaz, ze ked sa chce, aj parodia na slavnu predlohu moze mat vlastnu formu, napad, dej, sarm, ...... a nemusi nutne len parazitovat na znamich scenach predlohy. niekedy to proste vyjde, ze klisovy film dokaze byt viac, nez klisovy film. ()

Petoss1

Je neskutočné, že dokázali zo Sigourney Weaver urobiť v 50 - tke tokúto sexy kosť. Ale samozrejme, film nieje len o jej hrudníku. S chuťou som sa zasmial a oddýchol. Veľmi dobrá paródia. 75% ()

Rocky88

Věděl jsem, že Galaxy Quest je ujeťárna, ale tohle jsem nečekal. Parodie všeho a všech okolo (a nejen) Star Trek se střeleným příběhem, vtipnými herci (kromě černokněžníka) a sexy Sig s povedenými vycpávkami. Kadence hlášek je tatatatatatata! ()

C0r0ner

I když mi přijde, že tam těch fórů mohlo být víc, tak je to pořád tak skvělý nápad a taková prdel, že není možné nedat plnou palbu. Především Colantoni v českém dabingu je tak geniální, že mě bolelo břicho od smíchu a celou dobu jsem se vesele uculoval, protože tvůrci předvedli bezvadnou práci ve všech rovinách. 90% ()

dubinak

Od paní docentky zněl tenhle film při přednášce o sci-fi fandomu mnohem zábavněji, než ve skutečnosti je. Já na tyhle typy srand nejsem a tohle mě bavilo tak nějak jen do půlky a pak už jsem pomalu ztrácela zájem a film pomalu na můj vkus ztrácel humor.  Nicméně zdůrazňuji, že nejsem cílová skupina a komediálnímu sci-fi a dobrodružným filmům se většinou obloukem vyhýbám. Mnohem víc jsem si užila třeba stupidnější Hele vole, kde mám káru, které ještě ke všemu postrádalo tu vážnější dramatickou rovinu, která se objevuje například tady. ()

Flynn

Přišlo mi to jako normální sci-fi komedie, nijak extra mě to nevzalo. Čekal jsem od toho mnohem více, po tom co to všichni v mém okolí vychvalovali. Ve svém žánru asi dobrý film, ale třeba takové Hvězdné Války Naruby mě bavily mnohem více. ()

PEEPA

Nejdokonalejsi parodie. Neni tezke parodovat sceny, jak tomu je u vetsiny parodii, ale parodovat kompletni zanr, to je umeni!! A na Galaxy Quest a Limonadoveho Joea nema v tomto smeru absolutne nic...! ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci