Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

kingik

Tedy nevím, co mě na téhle nezábavné slátanině mělo zaujat. Jestli to byla parodie, tak jsem to nepoznal, a jestli to byla komedie, smíchy jsem se neválel. Nevím, proč tyhle zbytečnosti vznikají. Asi aby i zapomenutí herci se občas připomněli a že jich je tu požehnaně. ()

Snorlax

Galaxy Quest si sice po celou dobu utahuje z fanoušků sci-fi, ale s takovou láskou, že je jasné, že k nim vlastně patří i realizační tým tohoto filmu. ()

IQ Tiqe

Bláznivá parodie, která i mě, neznalce Startreku, bavila. Ovšem jen v rámci mezí, je to taková kuriozita, kterou nikdo nebere vážně, a proto baví, jinak objektivně vzato průměr. # příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

HoneyBunny

Docela chytrý, dobře vystavěný film s tradičně nepřehlédnutelně charismatickým Alanem Rickmanem a roztomilým Samem Rockwellem. ()

Anderton

Galaxy Quest je veľmi vydarená paródia, resp. pocta slávnemu seriálu, veď viete ktorému. Množstvo vydarených fórikov a narážok pre fanúšikov, mnohé z nich samozrejme fungujú aj samostatne, bez prehľadu v americkej sci-fi seriálovej tvorbe. Allen je na podobné crazy komédie ako stvorený, prečo je tu Weaver pochopí snáď každý ignorant. Dopad filmu mimo Ameriky ale nemôže byť tak silný, ako doma, čo som cítil aj ja na vlastnej koži. Z objektívneho hľadiska sa ale prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. ()

Frajer42

Nepopsatelná nuda se dvěmi až třemi lehoulince úsměvnými momenty. Hrozně nesympatické obsazení s velkým množstvím černovlasých vykleštěných homoklád, kteří právě obstarali ty lehoulince vtipné momenty. Jinak je to obrovská sračka. Star trek mi přijde jako pičovina sama o sobě. A dělat pičovinu z pičoviny nedá jiný výsledek než pičovinu. Jednu * si však film asi zaslouží. ()

Kothy

Skvělá parodie na Star Trek. Je sice trochu lehké odhadnout, jak se děj bude vyvíjet, ale to vůbec nevadí. Hvězdy seriálu Galaxy Quest už roky žijí ze zašlé slávy a moc je to nebaví. Naskytne se jim ovšem příležitost si vše ze seriálu vyzkoušet na vlastní kůži ve skutečné vesmírné lodi. Samozřejmě to dává prostor spoustě vtipným situacím. Neváhají pomoci neznámé mimozemské rase, která je má pomalu za bohy a vydávají se vstříc dobrodružství. I přes ne úplně áčkový cast je volba herců dost povedená. Tim Allen v roli komandéra září a Sigourney Weaver je tu snad nejvíc sexy ze všech svých rolí. Nejde opomenout ani vynikající efekty na svou dobu. Skutečně jsem se skvěle bavil. "Ty dveře budou chtít promazat Indulonou." :D ()

Sašenka165

Jedna z mých nejoblíbenějších sci-fi komedií. Parodie na filmy a seriály, které si o to vyloženě říkaly. Film se skvělým nápadem, super herci atd. Rickman je prostě super :). ()

Slartibarkfast

Příjemná rodinná sci-fi komedie, u které se rozhodně nudit nebudete. S nadsázkou paroduje všechny kultovní sci-fi (především Star Trek), ale přesto zachovává vážnost děje. Výborný Tim Allen a Alan Rickman vyzdvihují tenhle film a stále nechápu, proč se nedočkal většího diváckého ohlasu. Pro mne určitě jednička mezi "inteligentními" parodiemi. 90% ()

nash.

Star Trek se všemi svými seriálovými divizemi i filmovými prapory na hlavu a na všech frontách poražen jediným drtivým úderem. Bavil jsem se možná ještě lépe než když jsem Galaxy Quest viděl před lety poprvé. Skvělý Tim Allen, ještě lepší Alan Rickman, který dává slovu otrávený zcela nový význam, kouzelný Tony Shalhoub a okouzlující Sigourney Weaver a k tomu parta užasných mimozemšťanů. Na takovou posádku prostě nemají ani Kirkův ani Pickardův tým. Navíc podpořen opravdu nepřetržitou kanonádou inteligentních vtípků, hlášek, parodických štulců, které v jediném okamžiku rozmetají všechny typické prvky startrekovských seriálů, space oper i béčkových sci-fi. Kdybych měl vyjmenovat všechny vtípky co mě pobavily, musel film odvyprávět od začátku do dokonce a nevynechat jedinou minutu. Skvěle jsem se bavil a mám pocit, že na poli žánru za těch 14 let nevzniklo nejen nic lepšího, ale ani stejně dobrého. ()

PetrPan

Nejsem fanouškem Star Treku, čili jsem možná spoustu odkazů  nepochopil. Nicméně Galaxy Quest je parodií sympatickou zejména v tom, že není geekovsky uzavřená a valná většina humorných situací je naprosto jasná (a hlavně vtipná!) i pro člověka podobnými seriály nepostiženého. Přistoupíte-li na tuto hru, dá se pak užít vlastně i jako velmi odlehčené sci-fi s vcelku pohlednou trikovou stránkou. Nic světoborného, ale to myslím nikdy nebylo posláním žádné komedie. Pohodové trojčení, na tu pilu to mám přece jen rád trochu silněji. ()

Bachy

Jednou vybírám film já a jednou Bětule. Tak to chodí. A po posledních pokusech bych se na to já měl vybodnout. Průměrné ve všech ohledech. Humorem je to přecpané, jenže takovým tím, který se bojí utrhnout z řetězu. Ten, u kterého se má dělat "chocho" a "chichi", ale z ničích úst to neleze moc přirozeně. I ta Rickmanova nadějná postava nakonec zapadla mezi ostatní. ()

klerik

Nemám rád Strar Trek... Čo už. Tento film má však zaujímavý a nečakane originálny scenár. A samozrejme hercov, ktorý si to fakt užívajú. Ale napokon to nemá ani poruidnu akčnosť, ani toľko humoru, aby som šiel s hodnotením vyššie... ()

iamek

Průměrná parodie na sci-fi snímky a to hlavně Star Trek. Vtipných scén a hlášek je strašně málo na komedii. Nezklamalo snad jen herecké obsazení. Hlavně Sigourney Weaver se do téhle parodie skvělé hodila. Námět parádní, ale u toho to asi skončilo. ()

Ghoulman

Ač se jedná o parodii, pro mě je Galaxy quest mnohem výživnějším (a chytřejším) dobrodružstvím než například nové Star treky od Abramse. („Musíš to zabít, Jasone!“ „Zabít a jak bych to měl asi zabít?“ „Vypíchni mu voči jako v díle 22!“ „Šutr nemá voči, Tommy!“ „Jdi mu po zranitelných místech.“ „Je to šutr, nemá žádný zranitelný místa!“) ()

mat.ilda

Originální nápad, zábavný ironický pranýř i fanouškovské - mí "trekkies" mi rozumějí... a Thermiané jako nejroztomilejší human verze emzáků, jakou jsem kdy viděla (mimo farmáře z Men in Black :-)) ()

Ivoshek

Výborná komedie, která si dělá celkem nehoráznou legraci z různých Star Treků (to hlavně) a jim podobných nablblých sci-fi seriálů. ()

anais

Skvěle napsané hlášky, vynikající obsazení, heroický soundtrack. Jen mám vždycky pocit, že ten začátek s vyhořelými herci vytváří očekávání trochu větší satiry a nadsázky, než nakonec přijde. Celé vesmírné dobrodružství je tak láskyplně oddané původnímu předobrazu, že se od něj ve výsledku svou naivitou a jednoduchostí až tak neliší. Spíš než nejlepší komedie je to tedy fantastická pocta, která chytře pomrkává jak na ty největší fandy, tak i na diváky, které žánr zas tak nakoukaný nemají. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci