Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

eraserhead666

Ten film má skvělé okamžiky (výborná a působiví maska záporáka, Rickman, můj oblíbený Long, mimozemšťani), ale naneštěstí pro film jsou promíchány s poměrně slabými okamžiky. ()

Necrotongue

O této komedii si myslím, že je naprosto dokonalá. Galaxy Quest jsem viděl už mnohokrát a doufám, že ho ještě mnohokrát uvidím. V geniální parodii Star Treku mě nejvíc bavil Alan Rickman, Sigourney Weaver a Thermiané v čele s nedostižným Mathesarem. Ve filmu se objevuje velké množství vtipných scén a zaznívá spousta hlášek, takže není žádný čas na nudu, člověk se musí bavit, i kdyby nechtěl. Například Gwenin záchvat u scény s drtiči je přímo epický a přesně vystihuje mé pocity,když na něco podobného narazím v nějaké hře. Perfektní! ()

mm13

Že sa budem takto plnohodnotne, priam skvele baviť na štvrťstoročie starej paródii na sériu, ktorú som nikdy nesledoval (a asi ani nebudem), tak to už je iná známka kvality! V rámci žánru ojedinelý výkon; narátali by sme ich takých jednou rukou a ešte by sa nám nejaký ten palec-dva zvýšili (okamžite mi napadnú len Limonádový Joe a Hot Fuzz). ()

ScarPoul

Najväčším problémom filmu, je jeho predpojatá americká striedmosť a komickosť, ktorá dobrý nápad pochováva v oblasti efektnej rodinnej zábavky. Na jednu stranu musím ale podotknúť, že film nenudí a je plný fantastických odkazov a perličiek, ktoré vyznávači sci-fi jednoducho budú zbožňovať, priznám sa aj ja som sa trocha na to namotal:). Lenže akýkoľvek úspech partičky z galaxy questu, je oslavovaný všetkými aj keď sa navzájom moc nemusia, aspoň to nám ukazuje začiatok a kde nastal ten zlom? to sa mi nepodarilo zistiť. Občas scény pôsobia až príliš televízne, takže film len pláva po pomyselnej atmosférickej hladine a hlbšie zasadenie do sveta sa jednoducho nemôže konať. Je to totiž až príliš rutinné, čo je troška zarážajúce keď si zoberieme do úvahy, koľko kvalitných hercov sa tu zišlo - Allen, Rickman, Shalbouh a Rockwell, boli jednoducho úchvatný. Plus pridáme chytľavú melódiu, ktorá mi ešte teraz hraje v hlave a skvelé masky od geniálneho Stana Winstona. Film mal všetky atributy stať sa niečim viac, než americkou zábavkou pre americkú mládež. Bohužiaľ nestalo sa tak. Či už vinou režiséra, alebo scénaristu, to vôbec nie je dôležité. Dôležité je, že účel film splní. Je zábavný a slovo nuda nepozná. ()

Fleur6

Tak tomuto nechýbal žiadny prvok, ktorý by poriadna komédia mala mať! A okrem toho je sakra príjemné vedieť, že herci zo sci-fi seriálov nás pri vesmírnej katastrofe môžu zachrániť. ()

Lacike

Najzabavnejsia epizoda Star Treku s TOS posadkou. Akurat ju hraju iny herci a su este viac zmäteni ako v stvrtom filmovom Treku, ked sa posadka dostala do sucasnosti. "Nějakej červenej puntík míří k zelenýmu puntíku. Řekl bych, že my jsme ten zelenej." Humor je inteligentny, bez akychkolvek nechutnosti a zosmiesnuju sa klise serialu, ale zaroven to funguje ako regulerna epizoda Treku a jedna velka pocta celemu zanru. Napriklad zaporak mi pripada lepsi ako vo vsetkych troch novych Trekoch. Okrem mnozstva komickych scen sa nezabudlo ani na dramaticku stranku a scena v ktorej Rickman od srdca cituje nenavidenu repliku o Grabtharovom kladive je neskutocne dojimava. Okrem skvele obsadenej hlavnej posadky potesi, ze hrdinami sa stanu aj fanusikovia serialu. Technicka stranka je super a dockame sa pôsobivych scen jak na planete, tak vesmirnych bitiek. Ustredny hudobny motiv sa vyrovna tym najlepsim Trekovym motivom. Takze pre mna sa tento film stal plnohodnotnym clenom Star Treku a zakazdym, ked davam repete Trekovych filmov, tak si pustim je tuto pecku. Dodnes ma mrzi, ze nevznikol druhy diel a bohuzial bez zosnuleho Rickmana by to uz ani nemalo cenu. 10/10. ()

BoPo

Miestami to vyzeralo ako paródia paródie. Jediný zaujímavý je ten základný námet. Teda, že herci zo seriálu sa dostanú do situácie, že ich postavy sú vo vzdialenej galaxii považované za skutočné. Ale inak je to len výlet po galaxii, ktorý stratil potenciál vtipného nadhľadu na sci-fi žáner niekde po prvej polhodine. ()

BrooksW.Here

Galaxy Guest je síce paródia, ale na mňa pôsobí ako úplne nezávislý film. Ak by mi vopred nebolo povedané, že toto je paródia na kultový seriál Star-Trek, tak by som bol presvedčený, že tvorcovia natočili úplne nezávislý film, v ktorom je všetko - humor, akcia a možno aj trocha napätia. Akonáhle pominie pomalší začiatok, tak sa tu začne striedať jedna vtipná scéna za druhou, či už vo forme dialógov alebo situačného humoru. Pôvodný Star-Trek ma nikdy úplne nebavil, no pre tento film to ani v najmenšom neplatí. Rozhodne som sa ani chvíľu nenudil a aj výborné herecké obsadenie ma veľmi potešilo. Samozrejme, že som si z tejto komédie vzal aj ako-také ponaučenie, a to, že všetky naše obľúbené seriály môžu byť skutočné! (Až ma z toho striaslo.) Ale nie, robím si srandu, no tak, či tak bol Galaxy Guest veľmi podarený sci-fi snímok, minimálne za 8/10. "Never give up, never surrender!" ()

bouncer

Opravdu bych nevěřil, že něco s Timem Allenem může být vtipné...ale tato parodie se maximálně povedla. Nepoznal jsem sice všechny filmy, na které byly gagy mířené, ale bavil jsem se královsky. ()

st.ranger

Neskutečná komedie na fenomén Star Trek. Navíc první film Justina Longa a také jsem zde prvně zaregistroval Sama Rockwella. ()

Mononoke.

Při Grabtharovu kladivu to byla vážně blbost. Nechápu jak se k tomu mohl přichomejtnout Alan, kde nechal svoji serióznost? Přitom by se z celé zápletky (scénáře?) dalo vytěžit mnohem víc... Pro mě je to hodně zraceného potenciálu a málo vtipů (nebo spíš hodně trapnejch vtipů). ()

Terva

DIALOG - Dr. Lazarus ( Alan Rickman ) - Fred je mimo. Musíš to zabít, Jasone...... Komandér Taggart ( Tim Allen ) - Zabít? A jak bych to měl asi zabít?..... Tommy ( Daryl Mitchell ) - Vypíchni mu oči jako v díle dvacet dva!..... Komandér Taggart - Šutr nemá oči, Tommy! Tommy - Jdi mu po krku, puse, nějakých zranitelných místech!..... Komandér Taggart: Je to šutr! Nemá žádný zranitelný místa! ()

Torision

"Nikdy neustup, nikdy se nevzdej!" Tohle je fakt masakrózní parodie. Do Star Treku jsem nikdy nedělal,takže mi semtam nějakej ten joke asi nedocvaknul, ale jinak je to fakt peklo a Dr.Lazarus rules. ()

corpsy

Vtipná, napínavá, ale hlavne pre moju dušu fanúšika známych sci-fi seriálov, ktoré snímok paroduje, alebo lepšie povedané vzdáva im poctu, nesmierne krásna snímka. Dojme, poteší, zaujme. Roky 90. skončili v tomto žánri s bravúrou a mne je len ľúto, že čas beží tak rýchlo a časy, ktoré mi tento film pripomenul, sú už nenavrátne preč. ()

depony

Zasmál jsem se, pokochal velmi půvabným vzhledem Sigourney (oproti své drsné roli ve Vetřelcích vypadala jako sympatická žena), mrzutost Alana Rickmana byla velmi úsměvná. Celkově to mělo nápad a klasický happy end. Příjemná sci-fi komedie. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci