Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

agentmiky

Moc jsem toho o doposud této americké sci-fi komedii nevěděl,ale námět vypadal velmi zajímavě.Galaxy Quest je určitě skvělá podívaná.Sice s lacinými triky,ale o to lepšími hereckými výkony.Herecké obsazení je zde opravdu velmi dobré,hlavně Tim Allen a Sam Rockwell zde zahráli fantasticky.Nesmím opomenout ani skvělého Enrica Colantoniho.Film není tak známý,ale kdo má šanci ho vidět,tak by ji určitě neměl promarnit.Mně se film líbil.Je vidět,že k dobré komedii nemusíte mít zas takový rozpočet,ale stačí neobvyklý nápad a dobré hlášky.Hodnocení:80% ()

Alqarin

Vtipný, inteligentní a hlavně trefný šťouchanec do žeber kultovních televizních sci-fáren a lá Star Trek a tehdy ještě neexistující Hvězdné brány. I vzhledem k časovému odstupu dost ojedinělý počin, jehož triky zaujmou i dnes a scénář netrpí na úkor komediálního ladění, právě naopak - svižně odsýpá a mistrně se vyhýbá trapnosti. Proč se takových filmů sakra netočí víc??? ()

kareen

Neskutečně zábavný gejzír nápadů parodující jak nejrůznější scifi klišé, tak zároveň hvězdné manýry hereckých primadon, patří k mým nejoblíbenějším komediím vůbec. Film, ve kterém se pronáší hlášky typu: " rekonfigurujeme solární matrici paralelně k endotermickému pohonu" nebo zcela vážně míněné: " nikdy neustup, nikdy se nevzdej " mě i po několikátém shlédnutí dokáže výborně bavit a pokaždé si to náramně užívám. A naprosto nejlepší je ten úžasně otrávený výraz ve tváři Alana Rickmana, to se ani nedá popsat, to musí člověk vidět na vlastní oči... ()

Terter

Velmi povedená sci-fi komedie parodující modlu žánru - Star Trek. Zároveň jako první reflektuje jeho fanouškovskou komunitu. Její největší výhodou je rozhodně fakt, že se u ní budou bavit i lidé, kteří znají ST jen okrajově nebo vůbec. Zároveň nenabízí pouze tupé přehrávání náhodných scén ze svého vzoru, ale nabízí vlastní a inteligentní příběh o partě herců ze sci-fi seriálu postavených do reálných úloh svých filmových charakterů - totiž do rolí posádky vesmírné lodi. To vše je podpořeno vynikajícími hereckými výkony (Allen, Weaver, Rockwell), ale nejvíce vyniká Alan Rickman coby doktor Lazarus (naprosto nezapomentelný je pro mně ve scéně v úvodu filmu, kde dává autogramy zarytým fanouškům filmu - tohle mě donutilo film zastavit a tři minuty se nezřízeně smát). Při Grabtharovu kladivu, tohle se prostě musí vidět. ()

mysiak

Veľmi dobrá paródia na Star Trek a podobné sci-fi seriály...či už Alan Rickman alebo konečne nelezúci na nervy Tim Allen, proste celá herecká partia bola vydarené, veľmi podarené vtipy...celkom jedna z najlepších paródií ()

Džejkop

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o americkou parodii Star Treku. Ale ani zdaleka tomu tak není. Galaxy Quest spíše využívá řadu prvků z tohoto úspěšného seriálu a přetváří je k obrazu svému, tedy v komedii. Hercům byl do ruk vložen nápaditý scénář, který jim neproklouznul mezi prsty. Umně se vžili do svých rolí a díky tomu vznikla kvalitní zábava. ()

buldock

Hodně zajímavý počin tvářící se ze začátku jako komedie , později jako parodie na Star Trek zřejmě (seriál nesleduju) , v druhé polovině se to tváří i trochu vážně a končí to opět komediálně s klasickým hrdinským happy-endem. Občas jsem se ale přistihnul že se nudím a to hlavně díky scénáři , který není z nejpovedenějších a dialogy jsou místy hodně infantilní. Jako celek se jedná o lehce nadprůměrnou podívanou s neuvěřitelně sexy Sigourney Weaver , která hraje hodně pitomoučkou roli , ale zvládla ji na výbornou. Musím zmínit zbytek posádky , která je velmi příjemně obsazená a za daných okolností slušně zahraná. Jako poslední stojí za zmínku velmi dobré triky na to o jaký druh filmu se jedná. 70% ()

Bat55

I keď je pravda, že paródia nie je moja šálka kávy a tento žáner ide mimo mňa, tak u Galaxy Quest je to úplne iné. Film je nabitý neskutočne skvelou akciou, ktorá je nádherne podfarbená skvelou hudbou a skvelými trikmi. Pretože u paródií nebýva zvykom, aby mala daako dobré efekty. Lenže galaxy Quest ich má, rozpočet filmu tiež nebol malý a na snímke to je pekne vidieť. Kamenný obr alebo hlavní záporáci zelení mimozemšťania rozhodne potešia. Tim Allen je vtipálek od narodenia a Sigourney Weaver vie byť rovnako zábavná, ako aj deprimujúca (Votrelec). Takmer nemám čo vytknúť, v rámci paródie ide o absolútny vrchol a takto humorne naladenú (nie je to trápne, ako u väčšiny paródií) som už dlho nevidel. Naposledy asi Hot Shots I-II :-) /80%/ ()

Magyar

Hledáte-li plnokrevnou parodii na vesmírné ságy typu Star Trek, Galaxy Quest není tou pravou volbou. A to ze dvou prolínajících se důvodů: 1) Zápletka i použitý humor jsou poměrně nekomplikované, nevinné a ukázněné. 2) GQ startrekovská klišé pouze laskavě přejímá. Uvítala bych drsnější vyabstrahování charakteristických znaků, sebevědomější odtržení od sluníčkové seriálové reality, provokativnější zneucťování model - až do té míry, kde by ještě dostatečně zřetelně prosakoval současně přítomný respekt k ST univerzu. Bez odvahy k pokoušení však GQ zůstává uvíznutý na půli cesty jak co by parodie, tak jako pocta. Bez provokace není legrace. :) ()

SarumanKo

Rozhodne nie paródia, dokonca aj so zaradením do komediálneho žánra by som bol ochotný polemizovať. Ani raz som sa totižto nezasmial a vzhľadom na skutočnosť ako inteligentne sa to tvári, je to miestami hodne trápne. Je to skôr podarená pocta space opere startrekovského typu, ktorej drobné nuancie skutočne ocenia iba praví trekkies, ktorým ja zo zásady nie som. Problémom je, že aj napriek zaujímavému námetu, šťavnato zahratým postavám a obstojným trikom, početné žánrové klišé, ktorým sa film venuje, príliš presahujú do deja. A tak nie sú len objektom zosmiešnenia/uctievania, ale aj dejotvorným faktorom, kvôli ktorému Galaxy Quest často stráca na pútavosti a občas dokonca nudí. (6/10) ()

kaylin

Výborná komedie, která je zajímavá tím, že se musí líbit, těm, kteří mají rádi "Star Trek" (ten původní), ale stejně tak může padnout do oka těm, kdo "Star Trek" nesnáší anebo se mu prostě vyhýbají. Parádně obsazená sci-fi komedie, kde jdou výborné scény a výborné charaktery. Rozhodně jedna z těch komedií, které by neměly zapadnout. ()

suicide

"Máte rádi Star Trek? A neurazíte se, když vám ho trochu zparodujeme? Slibujeme, že se budete bavit...", tak nějak by se dalo upoutat a tuto vesmírnou parodii. Já Star Trek miluju, ale protože ho mám tak rád, znám všechna ta klišé a klasické scénáře, které se tak skvěle dají zesměšnit, zvláště když vezmete skvělé herce jako je Alan Rickman nebo Tony Shalhoub. A když herci mají zachránit osudy jedné rasy, tak máme o zábavu postaráno - zvláště když se jeden z nich snaží překročit ono staré a neporušitelné pravidlo, že postava bez příjmení a v červené uniformě umře ještě před první reklamou... ()

Maq

Snad proto že mám sci-fi rád, nikdy jsem neviděl nic z toho, co se jmenuje Star Trek, ať už je to cokoli. Takže mě míjejí eventuální odkazy na tu věc. --- Udělat si srandu z oněch debilit není špatný nápad, problém tohoto filmu je v tom, že tvůrci ty debility mají rádi. Jsou to svého druhu moderní pohádky. Podobně jako Pán prstenů, vyžívají se ve vymyšlených tvorech a udělátkách, načež dobro zvítězí a Ježibaba jde do pece. Nevím jestli někdy byla doba, kdy i dospělí naplno prožívali pohádku O Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém; pokud ano, byli to zřejmě jedinci retardovaní. Dnes to nejsou jedinci, je to masový jev, a ač nemůžu tvrdit, že plně chápu co to znamená, nemám z toho dobrý pocit. ()

stration

Jedna z mých nejoblíbenějších zahraničních komedií. Galaxy Quest hravě překonává filmy, z nichž si utahuje. Některé scény a triky jsou opravdu úžasné a to ani nemluvím o celé plejádě velkých hereckých jmen, kteří hrají s chutí a potěšením. Opravdu jsem se smál a můžu vidět kdykoliv znovu. ()

MATADOR

Galaxy Quest - parodie na Star Trek. Já si myslím, že se tak úplně nevyvedla. I když spousta kladných ohlasů zde, praví něco jiného. Já se nijak zvlášťě nebavil a to si myslím, že je u parodie/komedie škoda. Nakonec si stejně myslím, že je to pobavení pouze pro fanoušky Star Treku, jelikož ti dokáží ocenit vtip obsažený v Galaxy Questu. Tím bych nechtěl odrazovat případné diváky, jedná se průměrný snímek s docela nečekaným příběhem, ale tušeným koncem! Pro "startreko" maniaky sranda nebeská, pro ostatní zábava průměrná. ()

džanik

Dlouho jsem u žádného filmu neseděl jako přibitý a nebavil se tak jako zde. Výborně pánové (a dámy)! Už jen ten nápad, pak napětí, humor, akce a díky za skvělé dílčí nápady vč. odkazu na Skálu (1996). "Ripleyové" bych zde nehádal ani čtyřicet, natož o deset víc! ()

Derek

raz za čas v hollywoode niekoho napadne geniálny námet a raz za čas ten námet niekto spracuje do bezchybného scenára, ktorý nemá slabších miest i keď je nabitý rôznymi klišé s ktorými sa chytro pohráva a obsahuje vtipy u ktorých nevybuchnete smiechom, ale budete mať stále príjemný, dobrý a pohodový pocit. to je presne i prípad galaxy quest. navyše v tomto filme je bezchybné i všetko ostatné. herci sú skvelý (hlavne je to geniálny alan rickman ako dr. lazarus - ktorý neznáša svoju repliku a to, že je dvojka a vynikajúci sam rockwell ako guy -ktorý v seriály zomrel a tak čaká, že ho to neminie ani v skutočnosti), hudba je skvelá a správne hrdinská, triky sú bezchybné a všetko je schopne zrežírované, takže nudiť sa nebudete ani sekundu! ()

FilmFan24

Nadprůměrně zábavná parodie dělající si legraci z nekonečných sci-fi seriálů s vkusem, jaký by v současných rádobyparodií typu Velkej biják, doják, ču**k či kdovíjaksejmenují jeden pohledal. Hláškujíci Rickman, blonďatá prsatka "Vetřelkyně" Weaer a nevěřící kapitán "Kutil" Allen se postarali o pořádnou porci nejen vesmírné zábavy... ()

halogenka

Parodie na Star Trek, na které je vidět, že je dělaná s láskou. Ovšem také na ní jde vidět, že z takového tématu (základní myšlenka mi totiž přijde moc dobrá) by šlo vytřískat mnohem více (a to by člověk nepotřeboval ani astronomický rozpočet), zvláště s takovými herci jako Alanem Rickmanem, Samem Rockwellem atd. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci