Série(3) / Epizody(14)

Splasher

Nutno přistoupit na to (u D. Brenta), že se nebudu smát vtipům, ale chování které předvádí (schválně) před kamerou. Nejlepší momenty dle mne: Oggmonster; Brentovi komenty na postižené, migits and dwarfs a Nejlepší scéna vůbec - Computer Geek (IT Guy) v podání Matthew Holnesse. Hodnocení pomohla i má znalost tvorby Gervaise a Merchanta z rádia XFM (která běžela před a současně s Kanclem). Nutno dodat, že speciály jsou o třídu lepší než obě série - opravdu povedený konec. ()

Courtemanche

Spolu s Black Books asi nejkvalitnější britský komediální seriál natočený po roce 2000. Ale může trvat třeba i pět dílu než se najde ta správná anti-humorní frekvence. A to i v případě že jinak britský humor jíme i s navijákem. 5/5 ()

ForgetMeNot5

"There are limits to my comedy. There are things that I'll never laugh at. The handicapped. Because there's nothing funny about them. Or any deformity. It's like when you see someone look at a little handicapped and go 'ooh, look at him, he's not able-bodied. I am, I'm prejudiced.' Yeah, well, at least the little handicapped fella is able-minded. Unless he's not, it's difficult to tell with the wheelchair ones." Pokud si myslíte, že americká verze The Office je nekorektní, pak jste asi neviděli tu britskou. Protože to je jinačí lvl. Pokud ovšem máte rádi nekorektní a štiplavý humor na některá témata, okolo kterých se chodí po špičkách, tak jako já, v mnoha ohledech se i zasmějete. Když jsem se poprvé podívala na americkou verzi The Office, řekla jsem si, že je taky na čase se podívat na projekt, ze kterého tento seriál vznikl a byla jsem překvapená. Britská a americká The Office jsou stejné a přitom úplně jiné. Obě mají šéfa, který je tak trochu loser, styl kamery, z části i podobný příběh. Přesto ale po britské the Office zůstává zvláštní melancholická a hořká pachuť na jazyku. Celkově se tady nehraje tolik na humor, ale spíše člověka nechává nahlížet na život takový, jaký je. David Brent je v mnoha ohledech zosobnění opravdu nesympatické egoistické postavy, losera, kterému ale ve finále budete fandit a doufáte, že nějaký ten happy end dostane. Díky bohu byl přidán Vánoční speciál, kde ve mně seriál konečně vyvolal nějaké emoce a to hl. lítost nad hlavním hrdinou. O závěrečné scéně ani nemluvím, tam mi i slzičky ukáply. Zkrátka zachovat tuto úroveň celou dobu, klidně bych tomu napálila i 4*. Stále se jedná totiž spíše o zkušební verzi, která má co dolaďovat - např. Některé dost ploché charaktery. V tomto se bohužel srovnání s americkou Office neubráním. Přesto se jedná o zajímavé nahlédnutí do britské tvorby a abych seriálu nekřivdila úplně - scéně, kde zůstane žena na vozíčku uvězněna na schodech během požárního cvičení, se směju doteď. ()

Blacks

Zatim jsem shlédnul jen dva díly a musím říct, že mě moc neoslovily. Na hodnocení je jěště příliš brzy (11.3.2012) Zvládl jsme ještě další dva a půl dílu, v jednom okamžiku jsem si snad i myslel, že mi tenhle seriál na hranici trapnosti přiroste k srdci, ale nestalo se tak. Když nad tím tak přemýšlím - Pepa by z toho mohl být nadšený :-D (22.5.2012) ()

Cushing

Špička, špička, špička! Seriály jsou škoda času a života, ale tohle vytrapnělý dílko si nerad nechávám ujít. Výborná očistná samosoda, kdy nevím, jestli hejkat smíchy, anebo strčit hlavu pod gauč. Už jsem se tam několikrát poznal. Au... Já už budu lepší. Já už budu lepší. Nebudu takovej jako ti joudové! Dříve se říkalo : "Ten a ten film nastavuje zrcadlo společnsti." No a dneska to dělá tahle série. Ostrá jako... nožík na rozřezávání obálek došlé pošty. Jako kancelářské ořezávátko. Jako světla zářivek na stropě. David Brent rules! Pro milovníky seriálu sem házím tento odkaz, je tam i muzika: http://www.wernhamhogg.co.uk/music.html ()

Ewey

Celý seriál vlastně stojí i padá na postavě Davida Brenta. Toho parchanta prostě musíte nesnášet. Takové ztělesnění samolibosti, arogance a trapnosti se jen tak nevidí. A proto se s ním nemůžete ztotožnit, nejradši byste ho nakopali. Jenže se prostě musíte smát. "Když chcete duhu, musíte se nejdřív vyrovnat s deštěm. Víte který filozof tohle řekl? Dolly Parton."...Ale pak je tu taky příběh Dawn a Tima, Gareth a všechny ty ostatní postavičky. Škoda jen, že nemají více prostoru. ()

Ace.Anita

Nejvíc jsem si užila to tápání v prvních dílech. "Tak je ten Gervais kokot, nebo se mi to jenom .. Proč to teda, sakra, nikdo za celý seriál neřekne na rovinu?" A jestli budu někdy pracovat s debilama, myslím, že mi dost pomůže, když sem tam hodím freemanovsky zaražený wtf pohled do fiktivní kamery. ()

Pupidyk

Neskutečné. Závěrečný díl série uzavřel první sezónu asi nejkvalitnějšího počinu všech dob, co se sitcomů týče. Herecké koncerty všech představitelů. Kancl je něco opravdu vyjímečného ()

IvyH

Jeden z nejorginálnějších počinů britské seriálové produkce posledních let. Kdo dal méně než tři hvězdičky, tak asi nepochopil. ()

Ravi

Opravdu dobrý seriál, který podle mě je o to více hodnotný, že není vždy komedií, ale spíše asociativním háčkem, jež je někomu srozumitelný méně, jinému více. Celkově vzato geniální nápad nutný ke shlédnutí. OVŠEM !!! nespleťte si tento seriál s jeho americkým nablýzkaným bratrem, který evropanovi říká nepoměrně méně, protože je z ameriky (připouštím že se mnoha na USA seriálech odkojených lidem asi líbí, ale pro mě je originál jen jeden, druhý je vždy laciná kopie). Dávám 85% = 4/5, protože několik závažných chyb se našlo (např. na to, že jde o reálný život v kanclu, herci nereagují na gegy smíchem nebo něčím, atd.) ()

P1tr

Ricky Gervais je komediant dle mého gusta. Dokumentová stylizace je originální a trefná, navíc podpořená kvalitními herci. ()

S_M_Lomoz

Opravu je to sitcom? Ale ano, nejspíš je, když bychom se tedy měli pohybovat ve škatulkách, a občas ukrutně vtipný - ale tak nějak si je snad možné představit seriál, který by natočili Forman, Passer a Papoušek. Momenty trapnosti, hořkosti a smutku, které seriálem mezi gagy prostupují, připomínají místy ty nejtrpčí momenty z Hoří, má panenko, Intimního osvětlení a (druhých) Homolků, o dokumentárním stylu ani nehovoře. Není jednoznačný a jednovrstvý. A proto mě baví, proto mě zajímá a proto ho mám rád. /// (konec první sezóny) Přidejte si prosím u mě ještě šestou hvězdičku, v listboxu ta možnost není. ()

manonfire

Velmi britské v nejlepším smyslu slova. Humor, který by asi v Americe masa nepobrala, pokud by jim vůbec došlo, že se jedná komediální žánr. Ústřední představitel ze sebe dělá skvostného trapáka za každé situace. Pro svou reálnost to působí paradoxně dosti smutně. 80% ()

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením