Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

darkreider

Takto začala dlhá cesta filmovej animácie, ktorá sa po 15tich rokoch ešte stále nezastavila. Napriek všetkým plusom dávam 4*, pretože druhé pokračovanie ponúklo zábavnejší a trefnejší dej. ()

-soch-

Tento animovaný film pokladám za jeden z najlepších. A nech si "bratři říkají" čo chcú chcú, slovenský dabing k tomuto kúsku je jednoducho neprekonateľný. Obsadiť hlasy rozprávkových postáv tak dokonalo sa v štúdiu Ivory podarilo už niekoľkokrát, avšak toto je absolútny vrchol. V preklade slovenských piesní si zaspievali PETER LIPA, JANA KIRSCHNER a RADOVAN ORTH. V slovenskom znení hrali: EMAN HASON(Woody), MIRO NOGA(Buzz), STANO DANČIAK(Slinky), HENRICH PLATEK(Dinosaurus), KAROL ČÁLIK(Krumplihlava) a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN KORENČI ()

Natha

Geniálne! Kto to nevidel, nech si to okamžite zoženie. :) Pri Toy Story som zvyknutá na slovenský dabing, keďže som to videla ako malá. Vôbec mi to nevadí a zbožňujem pesničku "Máš vo mne priateľa" z originálu "You've got a friend in me". Nemôžem ju zohnať, škoda. Plný počet *! ()

Fat'Fatal

Toy Story přišel jako blesk z čistého nebe. Krásně piplaná 3D grafika zde ožívá v podobě Woodyho, Rakeťáka a dalších hraček a Vám se tak vrací vzpomínky na mládí, kdy jste měli obyčejné hračky a pak jednu tu speciální... Příběh zde hraje sice druhé housle, ale v první řadě jde o podívanou pro celou rodinu s příjemným koncem, a vzhledem ke krátké stopáži se výborně hodí v podstatě na jakýkoliv večer. Musím také vyzdvihnout skvělé originální dabování, hlavne Tima Allena, ale i Tom Hanks a další "hrají" pěkně. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Cheeker

Opět další film, do kterého jsem se nutil asi půl roku ne-li déle. Ale byl jsem mile překvapen. Na to,že je ten animák stejně starý jako já, tak jsou animace, co animace, celá grafika nadherně propracované. ()

TomasMarlen

Definice mého dětsví. CGI vs. stopmotion neznamená v tomto případě nic. Milník na poli počítačem generovaného filmu a to jak po stránce vizuální, tak zejména obsahové. Bůh žehnej, že mi v době premiéry bylo 9let. ()

Biopler

Brilantný námet pre príbeh, sledujúci život hračiek a ich problémy napr. keď decko dostane novú hračku, na tú dobu prevratné spracovanie a i dnes z neho padá čeľusť. V druhej polovici samotného diela však dochádza k nezvládnutej akcii, zbytočne premrštenej, typickej pre veľké publikum, ktoré žerie i nemožnosti. Niektoré patálie s mučiteľom hračiek sú pritiahnuté za uši a tiež u mňa zrážajú animák do priemeru. ()

Hpatrik

Na rok 1995 fantastická animace, ale tenhle první novodobý animák bodoval také dobře napsaným příběhem, který dokázal pobavit i dospělého diváka. A tímto to celé začalo... ()

Kingjiri

Je neuvěřitelný, že ani po téměř 25ti letech nepůsobí animace příliš archaicky a nezbývá než smeknout před Pixarem, co s možnostma v oblasti IT v polovině devadesátejch let dokázal vytvořit. Animace je místama až překvapivě detailní (stíny, odlesky, vykreslení povrchu různejch materiálů apod.). Znatelnější nedostatky byly jen zřídka v detailnosti scén "v pozadí" (např. detaily nebe v okně za postavou apod.). Poved se ale i příběh, kterej dokáže pobavit diváky všech věkovejch kategorií. První animák na světě a hned takhle legendární, za animaci prostě musim přihodit pátou slabší hvězdu. ()

Urukhaj98

Na prvním Toy Story už je skutečně vidět jeho stáří, což je nyní skoro 30 let. I tak ale člověk musí žasnout nad tím, co v té době Pixar dokázal a jak byl daleko před konkurencí. Význam tohoto filmu chápu, uznávám ho a má můj respekt. Přesto však pro mě první díl patří do té horší poloviny této série. 7/10 ()

Patrik200s

Fajn animák na vrátenie sa do detských čias nikdy neskazí náladu. Prosto jedna z disneyovských klasík, ktoré patria do detstva ako takého a do kvalitnej kinematografie tiež. ()

Sosak

Jeden z prvních počítačově animovaných filmů a hned taková pecka. Příběhově klasika v zajímavém prostředí hraček, animace nádherný, jako už je u Pixarů zvykem. Opravdu šlo o revoluci v "kreslených" filmech, navíc to pobaví i dospělé. Maximum hvězdiček ale dát nemůžu - jednak kvůli kovbojovi Woodymu, který mě místy trochu nasíral, nevýrazným písničkám a druhému dílu, který jedničku překonal ve všech hledech ;) ()

Wencek

Nevěřil bych že se mi bude animovaný film pro děti líbit, ale bylo to opravdu vtipné a docela originální. Dobrá animace s dobrým příběhem dávají dobré 4*. ()

AbelXavier

Pixar timhle prvnim 3D celovecernakem odstartoval zcela novou eru filmu. Je uzasne jak se jim dari vydavat stale nove a porad maximalne kvalitni snimky. Pribeh hracek je jednim z nejlepsich animaku vsech dob. Nezalezi ze je mu uz 14 let, ani za 30 let nezestarne, zde se tvorila historie. Rozhodne doporucuju dokument Pixar Story. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy