poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  *****

  .... „Neměj strach“ tak tahle uklidňující slova jsou vyřčena někde na začátku ..... téhle hrůzy. A potom už je jenom ten STRACH! Strach obyčejných lidí. Strach stojící proti revolučnímu nadšení, strach proti fanatismu, proti lhostejnosti světa, proti vraždění, rabování, nenávisti. Strach a beznaděj.. a člověk, který dokázal zachovat zdání normálnosti v šíleném světě pro víc než tisícovku lidí.(15.6.2005)

 • pan Hnědý
  ****

  Paul Rusesabagina za svůj čin půjde do nebe. Hotel Rwanda je názornou ukázkou, jak při vraždění mnoha lidí dokáže svět zavřít oči.(23.11.2013)

 • viperblade
  *****

  Mrazivý film, dle skutečných událostí. Neuvěřitelný milion lidí zahynulo za pouhé 3 měsíce!!!! Je neuvěřitelné, že se tohle ještě někde může vůbec dít, nebo že se to vůbec mohlo uskutečnit, zatímco my tady v teple před tím zavíráme oči! Ale zpátky k filmu... Cheadle byl vynikající, Nolte byl výborný a jako třešničky na dortu tu máme i Phoenixe a Rena.. Jo, jsem jediný, komu to připomnělo Schindlera? Prostě a jednoduše výborný film, který si rozhodně nenechte ujít!(29.10.2008)

 • Cival
  ***

  Průměrný film o extrémně drastických událostech. Právě ty tahají z diváků slzičky (a udojená hudba a truchlivé pohledy Dona Cheadla), ne filmařská virtuozita. Téma není vše a každý snímek o genocide není automaticky strhující veledílo.(30.11.2011)

 • Brouk
  *****

  Film je to tak za 4*, ale přesto chci a musím dát 5*!!! Netečnost mocností, tak jak zde byla popsána byla alarmující... A jak píše Golfista s jehož komentářem se ztotožňuji... více slov netřeba, třeba je se na ten film podívat....P.S. Jedna rada... nezapomenout po shlédnutí filmu vrátit spadlou čelist na původní místo...(29.5.2006)

 • - Postava kanadského peacemakera je inspirována polským majorem Stefanem Stecem. Ten se zůčastnil premiéry filmu v Haagu, po které utrpěl postraumatický stres, jemuž i přes snahu lékařů 29. září 2005 podlehl. (PavelSm)

 • - Paul Rusesabagina poznamenal, že film bol menej násilný ako skutočná genocída. (L.E.n)

 • - Postava plukovníka Olivera (Nick Nolte) je vytvořena podle skutečného poručíka Roméa Dallaira, který zasahoval během genocidy (odhady hovoří až o milionu obětí) ve Rwandě. Na festivalu v Sundance získal Cenu publika dokument Shake Hands with the Devil: The Journey of Roméo Dallaire (2004), který o něm natočil Peter Raymont. Navzdory tomu je Oliver jediná fiktivní postava ve filmu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace