poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

 • Lima
  ****

  Ostuda bohatého západního světa a ukázka neoperativnosti UNPROFOR jednotek, zhmotněná do filmového pásu a po dlouhé době konečně film, který je "o něčem". Syrová terorizující atmosféra, znamenitý Don Cheadle a celkově film, který citlivější nátury může dohnat až k slzám. Na konci tvůrci filmu sice hrají až příliš na city, ale u snímků tohoto typu se to promíjí.___PS: Pomalu začínám být alergický na francouzskou politiku. Jejich čilé obchodní vztahy se Sadámmovým Irákem, či dodávání zbraní genocizujícím rwandským Hutuům (viz. jasně slyšitelná myšlenka z filmu), svědčí o mnohém.(15.6.2005)

 • Dudek
  ****

  Hotel Rwanda ukazuje rwandskou genocidu prostřednictvím obyčejných lidí. Nesnaží se lacině šokovat, ani dojímat. Těch několik drsných scén, které navozují mrazivou atmosféru, získává svou sílu pouze z kontrastu mezi sebou samými a zbytkem snímku. Vyprávění je veskrze niterné, a soustředí se zejména na pohled z hotelu Mille Collines, kvůli tomu stojí těžiště na postavách a logicky tedy i hereckých výkonech nejexponovanějších postav.(17.3.2016)

 • Radyo
  *****

  Kdyby to šlo, dal bych i šest *. Anebo milion. Za každou oběť jednu. Dokoukal jsem to před minutou a ještě mám mokré oči. Nejděsivější na celém filmu je to, že TOHLE se skutečně stalo. A skoro nikdo v "civilizovaném" světě nehnul ani prstem, aby to změnil. Kde jsme to sakra všichni v tu dobu byli? Co jsme to tehdy řešili za "důležité" věci??? To mi už asi nikdo neodpoví...(28.10.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve skutečnosti Tatiana nebyla na Paula naštvaná, protože ji s jejími dětmi nechal evakuovat ve voze, zatímco on zůstal v Hotelu. Paul své rozhodnutí o tom, že zůstane ve skutečnosti prodiskutoval večer před odjezdem s manželkou i dětmi a ti jeho rozhodnutí akceptovali. (Dronte)

 • - Demokratickú republiku Kongo vo filme nazývajú Kongo. V čase odohrávania sa filmu (1994) sa táto krajina ale nazývala Zaire. (Duky69)

 • - Kniha Obyčejný muž, popisující Paulovy hrůzné zážitky z genocidy i jeho obyčejný život před ní, vyšla až celé dva roky po uvedení snímku Hotel Rwanda. (Candice)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace