poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Celosvětově divácky úspěšný film. Angažovaný, ale nikoliv příjemný snímek o kmenové vražedné genocidě v devadesátých letech ve Rwandě na příběhu jednoho černošského hotelového manažera a jeho rodiny. Tématem, zpracováním i filmovou kvalitou dost připomíná podobné "krvavé" filmy z afrického kontinentu poslední doby, např. Poslední skotský král (2006) - brutální diktatura a genocida v Ugandě, nebo Krvavý diamant (2006) z občanské války v Siera Leone. Trailer: http://www.csfd.cz/film/182289-hotel-rwanda/videa/(31.5.2009)

 • tron
  ****

  „Prosím vás, nedovoľte im, aby ma zabili. Sľubujem, že už nebudem Tuci.“ Až v extrémne vyhrotenej situácii sa ukáže, aký sme v skutočnosti a nie ako sme si o sebe mysleli vo chvíľach pokoja, kedy sme neboli nútení k radikálnym rozhodnutiam, ovplyvniacich náš ďalší život. Tieto typy zdatných scenárov obstoja aj bez známeho castingu, ale je potešiteľné, že tento konkrétne oslovil mená ako Cheadle, Phoenix, Reno a Nolte – a že všetci podávajú výkony, ktoré zdobia filmografiu hocijakého herca na svete, lebo hrajú s emóciami, ktoré poznáme všetci na svete. Nemalým prekvapením je potom vynikajúci výkon Sophie Okonedoovej. Vyburcovať svet je také ťažké.(9.3.2006)

 • Faye
  *****

  .... „Neměj strach“ tak tahle uklidňující slova jsou vyřčena někde na začátku ..... téhle hrůzy. A potom už je jenom ten STRACH! Strach obyčejných lidí. Strach stojící proti revolučnímu nadšení, strach proti fanatismu, proti lhostejnosti světa, proti vraždění, rabování, nenávisti. Strach a beznaděj.. a člověk, který dokázal zachovat zdání normálnosti v šíleném světě pro víc než tisícovku lidí.(15.6.2005)

 • Houdini
  *****

  Oscar 3 nominace: Herec HR - Don Cheadle, Herečka VR - Sophie Okonedo, Scénář(26.1.2005)

 • Lynn
  *****

  Ještě nikdy se mi při žádném filmu tolik netajil dech hrůzou, když jsem si uvědomila jak velkou pravdu tu postavy říkají : "Má cenu to točit ? Lidi se na to kouknou, řeknou "To je hrůza" a budou dál večeřet" nebo "Jste póvl, nejste nic. Jste jenom bezcenní Afričani a nikdo vám nepomůže". Snad poprvé jsem se skutečně styděla za tolik vychvalovanou civilizovanou západní společnost, která dokáže bezcitně zavřít oči. Ještě dlouho budu o tomhle filmu přemýšlet a doufám, že si ho lidé budou pamatovat jako vykřičník nad svojí lhostejností. Obzvlášť některé scény (například evakuace cizinců, většinou bělochů - bílí do autobusu, černí do hotelu) jsou natolik výmluvné, že ani nepotřebují komentář či vysvětlení. Přesto je replika Joaquina Phoenixe ("Bože, já se tak stydím") dokonalou tečkou za touto scénou. O herectví Dona Cheadlea snad ani není potřeba něco říkat, on nic NEHRAJE, on prostě JE Paul Rusesabagina. Film má navíc překrásnou kameru (dokonalá je scéna u jezera, kdy se z poza mlhy ukazuje, že celá cesta je doslova zatarasená mrtvolami Tutsiů), nemluvě o hudbě a perfektně zvládnuté režii. Scénář se vyhnul jakémukoli vydírání diváka - o to víc pak film nemůže nechat nikoho chladným. Já osobně jsem po odchodu z kina nebyla dobré půlhodiny schopna slova...(14.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace