poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  *****

  Kdyby to šlo, dal bych i šest *. Anebo milion. Za každou oběť jednu. Dokoukal jsem to před minutou a ještě mám mokré oči. Nejděsivější na celém filmu je to, že TOHLE se skutečně stalo. A skoro nikdo v "civilizovaném" světě nehnul ani prstem, aby to změnil. Kde jsme to sakra všichni v tu dobu byli? Co jsme to tehdy řešili za "důležité" věci??? To mi už asi nikdo neodpoví...(28.10.2008)

 • TeeAge
  *****

  Ojedinele sú naše severoatlantické štáty na dobrej úrovni, ale ako tí silnejší, tí supermoderní - spolok zmôžeme pre ostatných veľké hovno. Je dosť smutné, že jediná vec, ktorou môžeme vyjadriť svoj súcit, je plné hodnotenie, ktoré je spôsobené radšej obsahom, než samotným filmom.(18.11.2008)

 • DaViD´82
  ****

  "Myslím, že když lidé ve zprávách uvidí záznam toho masakru, tak řeknou:"Ach můj Bože, to je strašné! ".... a budou pokračovat ve své večeři." Ano, lépe než touto přímou citací z filmu bych ho asi nepopsal. Výtečný snímek, který však přes své téma po sobě nic nezanechá. Což je přinejmenším zarážející.(13.8.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Keir Pearson, Terry George .. Co na tomhle díle kritizovat? Samozřejmě něco by se našlo, ale už ze samotné podstaty je to velice nevděčné. Režisér a spoluautor scénáře Terry George se chopil látky s obrovským citem pro autentičnost a vykreslil cestu Paula Rusesabagina, jeho rodiny a přátel za záchranou před armádou fanatiků dopouštějící se genocidy na vlastních lidech, jenž Belgičané v době kolonizace rozdělily dle mírného rozdílu ve vzhledu na dvě skupiny, které se v současnosti nenávidí. Co film skutečně táhne, vedle poutavého životního příběhu, je Don Cheadle. Jeho herecký výkon je parádní a zastiňuje všechny ostatní, byť většina hraje velice nadprůměrně. Velkým kladem je také příjemná délka snímku, jenž stačí na vykreslení všeho podstatného a díky svižnému sledu událostí se nemá divák šanci začít nudit, ba naopak, příběh s každou minutou nabírá na intenzitě a také citovém prožitku.(20.1.2006)

 • novoten
  *****

  Příběh, který snad nemůže nikoho nechat chladným. Don Cheadle jako muž, který se postavil válce. Manager hotelu, který se postavil strachu. A píseň zpívaná domorodými dětmi, která trhá srdce každým tónem. Psychicky nepříjemná podívaná, kvalitativně ale naprostý vrchol.(4.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace