poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rogue
  ***

  Byla sem tak zhulena ze si pamatuju jen to ze sem nespala. A ze tam byli sami negri. Ale byl to dobry film...(26.7.2005)

 • novoten
  *****

  Příběh, který snad nemůže nikoho nechat chladným. Don Cheadle jako muž, který se postavil válce. Manager hotelu, který se postavil strachu. A píseň zpívaná domorodými dětmi, která trhá srdce každým tónem. Psychicky nepříjemná podívaná, kvalitativně ale naprostý vrchol.(4.2.2006)

 • pan Hnědý
  ****

  Paul Rusesabagina za svůj čin půjde do nebe. Hotel Rwanda je názornou ukázkou, jak při vraždění mnoha lidí dokáže svět zavřít oči.(23.11.2013)

 • H34D
  ****

  Hotel Rwanda tak moc nechce být lacinným emocionálním vyděračem, či filmem, který stojí jen na naturalistických záběrech, až má naopak těhle aspektů nedostatek - jednoduše málo tlačí na pilu! Proniknutí do atmosféry a emocionální zásah mohl být větší... Dále vyprávění výhradně očima jedné postavy trochu podráží nohy komplexnímu zachycení skutečné události, ale naštěstí nijak výrazně, politická výpověď je velice seriózní a mrazivě trefná. Z tohoto úhlu je Hotel Rwanda nesmírně kvalitní podívanou. Působivou také, ale stále si myslím, že režisér si mohl troufnout i víc (není divu, že na Oscara byl nominován jen scénář a herci). Celkové vyznění se sice na Schindlerův seznam podobá, ale jeho úrovně nedosahuje. 7/10(12.2.2009)

 • Marius
  ****

  Hotel Rwanda je film, ktorý je tematicky a myšlienkovo akosi predurčený byť považovaný za kvalitné dielo s nálepkou „True Story“. Neverím však, že nebyť Schindlerovho zoznamu, by niektorý producent odpískal pre tento film zelenú. Pretože i keď celkom verím, že udalosti pri občianskej vojne v Rwande museli byť naozaj krvavé a z pohľadu nečinne sa prizerajúceho Západu barbarské, nemôžem pominúť to, že Hotel Rwanda je potrebné hodnotiť hlavne ako film. A tu už jeho kvality pokrivkávajú. Humanistické myšlienkové posolstvo nedokáže u mňa vyvážiť niektoré na pílu tlačiace scény a nedostatočnú dramatizáciu celku. Áno, je to dobrý film, ale TOP 200 ? Ani náhodou 8/10(6.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace