poster

Hotel Rwanda

 • Velká Británie

  Hotel Rwanda

 • Slovensko

  Hotel Rwanda

Drama / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA / Itálie / Jihoafrická republika, 2004, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Prosím vás, nedovoľte im, aby ma zabili. Sľubujem, že už nebudem Tuci.“ Až v extrémne vyhrotenej situácii sa ukáže, aký sme v skutočnosti a nie ako sme si o sebe mysleli vo chvíľach pokoja, kedy sme neboli nútení k radikálnym rozhodnutiam, ovplyvniacich náš ďalší život. Tieto typy zdatných scenárov obstoja aj bez známeho castingu, ale je potešiteľné, že tento konkrétne oslovil mená ako Cheadle, Phoenix, Reno a Nolte – a že všetci podávajú výkony, ktoré zdobia filmografiu hocijakého herca na svete, lebo hrajú s emóciami, ktoré poznáme všetci na svete. Nemalým prekvapením je potom vynikajúci výkon Sophie Okonedoovej. Vyburcovať svet je také ťažké.(9.3.2006)

 • gudaulin
  *****

  Z emocionálního hlediska téměř dokonalý snímek, který vychází ze skutečných událostí, které se odehrály během nechvalně proslulé genocidy v roce 1993. Výborný scénář, kvalitní obsazení a chytrá režie. Výsledkem je film, který bodoval po celém světě a kruté události ve střední Africe dokázal zprostředkovat daleko lépe než sdělovací prostředky. Jeden z nejlepších filmů posledních let. Celkový dojem: 100 %. Není to ale film, který by dokázal zprostředkovat dobrou náladu, je to tíživé svědectví o zemi, která je deformovaná svou chudobou a etnickou nenávistí.(13.6.2006)

 • kleopatra
  *****

  Mimořádný film, u kterého se nejde nedivit, nevztekat, neplakat. V kontrastu s tím, co se odvíjí před očima, by měl každý přehodnotit svůj "trpký" osud, na který si stěžuje. Velmi si na tomhle filmu cením toho, že nebyly ve snaze tlačit na pilu a divákovo srdce, použity hektolitry krve a detaily zabíjení. Méně je více a tak prostá a jednoduchá faktická forma zafungovala vstříc emocím víc než pasení se na masových popravách.(8.7.2005)

 • Matty
  *****

  Z hlediska "dopadu" na diváka není to přirovnání k Schindlerově seznamu úplně zcestné. 90% Zajímavé komentáře: KevSpa, Lynn, meave, numi, Terminus, Kroupa, Harald(16.5.2005)

 • kiddo
  ***

  Nějak mě přestává bavit dávat těmhle válečným filmům, které jsou ve všech ohledech jako přes kopírák, pět hvězdiček jen za to, že se na chvíli rozhořčím a pak si jdu dát večeři. Prvotní funkce děl jako Hotel Rwanda očividně není estetická, ale informační a apelativní, takže vyvstává otázka, jestli podobnou tematiku nevyhradit dokumentům, a ušetřit si tak otrávenost z narativních filmů a ironii toho, že proti genocidám zásadně nezasahujeme, ale filmy o nich pak plni hrdosti na svou zodpovědnost věnčíme cenami, načež si tu večeři můžeme dát tentokrát s čistým svědomím.(8.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace