Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

bari68

,,Komédia,, ,ktorá je pre niekoho tak maximálne zaujímavá svojím čierno-čiernym a horko-horkým humorom .Pre mňa hranicou medzi jedno hviezdičkovým hodnotením a odpadom. ()

klúčik

Film ako celok je pekná hovädina, no aspoň niečo.... Ale musím priznať, že som sa aj schuti zasmial. Najviac sa mi páčili hrobníci....... Celkovo dávam 50%. ()

bruceman7

Ze začátku se to střídá s povedenými a méně povedenými vtipy. Poté to začíná být velice zvláštní až docela absurdní, i když stále se člověk na četných místech kvalitně zasměje. Nejvíc mě ale dostali Dušek s Poláškem, Čtvrtníček ale taky nebyl špatnej. 6,25/10 ()

Lukoboss

Je to hodně ulítlý, takový nemálo střelený, ale musím říct, že mám ten film vcelku rád. Je to trochu nezvyk, něco jinýho, než jsme zvyklí a možná proto to vyvolává rozpaky. Zase se tady mísí komedie s dramatem, ale tak nějak jinak ("nepelíškovsky"), za což jsem rád, protože tohle schéma natáčení už je u nás docela vyčerpaný, řekl bych. ()

Zagros

Byla to kravina jak Brno! Film střídal skvělé jednotlivé fragmenty a různé vtípky s pomalým přiblblým dějem. Bohužel mezi jednotlivými povedenými vtipy či scénami jsou poměrně dlouhé nudné mezery a film je nakonec více nudný než humorný. Přitom pár černo humorných vtipů se povedlo, ale mám pocit, že tvůrci toho tam chtěli dát více, než se do filmu vlezlo. Nějak si nedokázali utřídit priority a vznikl z toho přesolený guláš. Sám nejsem schopen říct, co přesně by měli udělat jinak, ale kombinace trojice Vachler, Čtvrtníček a Dušek snad ani jinak dopadnout nemohla. Slabé tři hvězdy, ale jako pohled na zvláštní filmové cvičení to snad i doporučím. ()

cab

Dusek je vyborny a jako jediny pusobi skoro v kazde replice vtipne. Pribeh je vyumelkovany a Ctvrtnickuv humor mi nesedi. Zbytecne kombinace v prubehu deje kazi dobry dojem z Vachlerova premieroveho filmu. Jako experiment ano, ale priste prenech reziserskou zidlicku povolanejsim. 50% ()

Shakeus odpad!

Tento film mě nijak nelákal. Už podle ukázek jsem myslel, že vím, co mají tvůrci v úmyslu natočit a byl jsem dost skeptický. Po jeho shlédnutí už nevím ani to. Vědí to vůbec oni? ()

divak84

opět bolavé místo českého filmu posledních let. začatek OK ale potom nesmyslné vaření z vody, mixování žánru, nepřehlednost, hluchá místa. od filmu jsem moc nečekal, nezklamal mne pouze čtvrtniček a dvojička z márnice byla supr (hlavně číšník z dědictví, u něj nechápu, proč nemá nějakou hlavní roli v některém předním českém filmu kromě "mistři") ()

Bohemák

Je hrozně fajn naprosto nic nečekat a pak být překvapen tím, že jsem to docela s chutí dokoukal. Od týmu svých oblíbenců byl ale čekal daleko více (zejména ze scénáristického pohledu). ()

Paity

Doblba! je něco, co na rozdíl od spousty jiných filmů nemělo ani potenciál být lepší. Dvě hvězdičky, které jsem tomu dal, jsou maximem, co mohli filmaři z tak ukrutného škváru vytáhnout. Petr Čtvrtníček opravdu není filmový herec, ale bavič, popřípadě imitátor. ()

Arach.No

Podobný případ jako Choking Hazard, většinou lidí absolutně odsuzovaný, pro mě jeden z nejlepších českychˇ polistopadových filmů. ()

vitajak

Nedokážu si tenhle film pořádně zařadit – chvíli to byla komedie, chvíli vážné, chvíli trochu ujeté – ale klady převažují nad zápory tohoto nesourodého dílka od Petra Vachlera - i když žádnou velkou bombu nečekejte. Je fakt, že jsem to viděl jen jednou a je možné, že při dalším shlédnutí bych hvězdu přidal... Ale zase na druhou stranu, kdyby v tom nehrál Dušek a Čtvrtníček, tak bych zase jednu ubral. ()

Greedo

Proč? Proč se poslední dobou u nás v české republice točí takovéto " šmejdy ". Kde jsou ty časy kvalitních českých a československých filmů. Doblba je jen další pokus o pobavení publika, které pomalu ztrádá na úrovni požadovaného humoru a k pobavení mu stačí opravdu málo. Navíc už mě začínaí sr.. i naši herci, kteří klesají svými výkony velmi hluboko. ()

blues

Tímto snímkem jsem se jen utvrdil, že české filmy (obzvláště tragi-komedie) stále nestojí za nic, ani za shlédnutí. Mě docela udivuje, jak dokázal Vachler do jednoho filmu nacpat pro mě ty nejméně oblíbené české herce (Matonoha, Dušek, Čtvrtníček), už jen Uršula Kluková tam chyběla a bylo by to obludárium jako dělané... prostě "humor" použitý v tomto filmu mi totálně nesedl a myslím, že ani jiné obsazení by film nevytáhlo nahoru... ()

defagoo

Jo některý chvíle se povedly, ale jinak to byla spíš taková klasická česká křeč, v posledních letech celkem obvyklá. A ještě něco - český divák nepotřebuje doslovnost - vážně! ()

BuddyO

Zfilmovaná nechutnost po česku. Mám sice smysl pro humor, ale film Doblba byl tak blbý, že jsem ho ani nedokoukal. Co to mělo pro boha být??? ()