Roku 1607 připlouvá do Nového světa ke břehům Virginie anglická loď. Na její palubě se nachází spoutaný kapitán John Smith (C. Farrel), který má být krátce po přistání popraven za pokus o vzpouru. Je však velitelem výpravy, kapitánem Christopherem Newportem (C. Plummer) omilostněn a pověřen navázáním kontaktů s místními domorodci a získáním zásob pro nadcházející zimu. Na své cestě je zajat a život mu zachrání dcera indiánského náčelníka Pocahontas (Q. Kilcherová). Oba se do sebe zamilují, Smith Pocahontas učí svůj jazyk a ona mu zase ukazuje krásy svého světa. Jejich láska je však ohrožena, když začnou narůstat konflikty mezi nově vzniklou kolonií Jamestownem a indiány, které přerostou v otevřený boj… (Česká televize)

jorgus

Podobne jako Tenka cervena linie me tento film pripadal rozvlekly a i kdyz v mistech probleskovali krasne okamziky ktere byli okamzite pohreby dalsi pul hodinkou nudy:) ()

Milwa

Momentálně se nacházím ve snu, asi před 10 minutami jsem se dodívala na tento velmi zvláštní emotivní film s nádhernou hudbou, která korespondovala s emocemi na plátně.....jsem uchvácena, dlouho mně nějaký film takhle nedostal...naposledy Parfém....v něčem se tyto filmy velmi podobají....emoce bezeslov, pravdivost...o tom je tento film o čisté lidské pravdivosti.......podstatě, takové bylo jeho poselství pro mne.....asi půjdu o víkendu do lesa....jen poslouchat..... ()

THE_Joko

Terrence Malick má naozaj silné zábery, ktoré sú navyše veľmi vkusne podfarbene hudbou, no nemôžem si pomôcť, bolo toho na mňa akosi priveľa....a keď prišla pasáž, kde kapitán Smith povedal na Pocahontas, že je nádherná, tak som akosi od smiechu prestal tento film brat vážne! :D ()

KOZEL84

Úplně chápu co se na tom někomu nelíbí.Mě ten film pohltil krásnou poetickou atmosférou a Q'Orianka Kilcher byla kouzelná. ()

jane1106

69%?!? Kdo film ještě neviděl, ať se rozhodně nenechá odradit tímto nesmyslně nízkým hodnocením! Nový svět je nádherná lyrická romantická báseň s úchvatnou kamerou a kongeniálním hudebním doprovodem! Když se přidají ještě brilantní herecké výkony (především ústředního tria Farrell, Kilcher, Bale), v konečném součtu mi nevychází nic nižšího než plné hodnocení. Nic pro ,,videoklipového" diváka. ()

Všežrout

Mýtus "ušlechtilého divocha" ve filmovém zpracování - nezkažené "zlaté pokolení" vs. zkažená civilizace Západu a následné "dobytí Ráje" na pozadí milostného vzplanutí. ()

smerďakov

Voda tiše plyne. Listy šustí ve stromech. S větrem přichází tlumený klidný hlas. A jen zřídka je protnut křikem, řinčením, voláním, naříkáním, pláčem. Tiše je doplňován šeptem. Tiše. Slyšíte? To se spojili. Jako listy padající na zurčící vodu. Už můžete otevřít oči. Ale nespěchejte. Je to stručný příběh, ale stojí za to si ho vychutnávat. Pomalu. Klidně. Přeji příjemný zážitek a světlo lásky ve vašich srdcích. ()

Mat21

Píše se rok 1607 a Ameriku začínají osidlovat první kolonisté britského impéria. Neznaje úskalí americké divočiny, nastávají pro všechny velmi krušné časy, ve kterých se musí potýkat s neznámými chorobami a škůdci, udržením morálky ve velmi napjatých situacích a především soužití s místními indiány. Jedním z kolonistů je i kapitán Smith, rebel, jenž měl být pro vzpouru oběšen, ale v rámci alternativního trestu se vypravuje za králem indiánů zahájit možnou obchodní spolupráci. ● Ať Vás již filmový plakát navnadil na cokoliv týkající se střetu dvou různých kultur, poslání filmu musíte hledat někde jinde. Skrývá se ve vyjádření duševní křišťálové čistoty národa neposkvrněného civilizačními charakterově špatnými vlastnostmi. V dceři krále indiánů Pocahontas nalézá Smith nejenom ten nejkřehčí prchavý záblesk porozumění a zároveň nejpevnější pouto lásky, ale zároveň ráj na zemi s člověkem, který ani nezná výraz pro přetvářku, lež či zradu. Jako by i mé srdce plesalo při úchvatném vykreslení povahy Pocahontas, která si svým nenuceným charisma podmanila vzpurné vojáky na pokraji šílenství i anglického krále. Pro Smitha je odraz svého vlastního já v pronikavých očích Pocahontas a pohled do své minulosti příliš zničující a sebekritický, že raději volí odloučení a fiktivní smrt, aby neposkvrnil něco tak čistého a krásného. ║10.6.2009║ ()

KoleckoR

Příjemná romantická podíváná s velmi kvalitní hudbou. Bohužel bez nějakého hlubšího děje, plného monologů - myšlenek hlavních postav. ()

Caaslav

po svižném a zajímavém začátku filmu se příběh začne zadrhávat, prodlužovat a mě osobně nudit (v posledních cca 15 minutách filmu), ale přesto bych neřekl že je příliš dlouhý, mohl by být klidně i delší ale kdyby si ponechal úroveň prvních 45 minut...hodnocení: 3 a čtvrt pračky whirpool ()

ondrin

Filmy Terrence Malicka v sobě skrývají naději, která je mi povzbuzením. Opět poeticky krásné a plné moudrých myšlenek. ()

Erinien

Já tenhle film asi nepochopila, přišel mi naprosto o ničem a to mám romantické filmy ráda. A ta hudba... úvodní a závěrečná vlezlá melodie mi trhala uši (zvlášť to, že si s jedním osmitaktovým zvukem vystačili deset minut a sem tam ho podkreslili houslemi). Také mi vadila trhaná kamera, nesouvislé obrazy a jejich prolínání, protáhlost a unavenost celého filmu. ()

Narciska

Nepropadla jsem kouzlu scénického tance, nechápu ho, přijde mi absurdní. Tento film je jako scénický tanec. Ověnčený monology, v nich nacházím jen dobře znějící slova. Líčení a oděvy tvořené fantazií, která ukradla vládu realitě a praktičnosti. A nejsou to jen oční linky a pěstěné nehty Pocahontas, ani oblečení, které působí omrzliny. V klišé indiánů jako nevinných dětí ráje vidím skrytý rasismus. Žijí v míru a harmonii, jak to jde dohromady s jejich zbraněmi a udatností v boji s lidmi? Lásku tvoří prázdná slova a vášeň s exotickým nádechem, ve skutečnosti je láska mnohem víc, než se nám film snaží říct. ()

elea

Dívat se na film s tématikou, která vás zajímala velkou část dětství, je těžké, ale daleko težší je jej pak ohodnotit. Co se týče indiánů, tak ti vypadali, jako kdyby byli spojeni různí příslušníci kmenů do jednoho. To snad nemohli v maskérně upravit všem stejný účes a používat stejné nebo lépe žádné barvy? Vždyť každý kmen měl svůj charakteristický účes a malování. A ne že tady má jeden dlouhé vlasy na celé hlavě, jiný zase ji má vyholenou, jiný zase má jen cancour... Taky bylo dost dobré obsadit do role hlavní hrdinky mestičku indiána z Peru a Švýcarky...ve Státech je určitě málo schopných indiánek, které by zahrály Pocahontas (i když tady se té schopnosti moc nepotřebovalo). Po poslechnutí soundtracku jsem si myslela, že celý film se bude vláčet ten jeden někdy až vlezlý motiv...a ouha ono ne, hlavní motiv Hornera tam byl asi 4x, a zbytek doplňoval skvělý Wagner, děsný Mozart, neutrální zvuk ptáčků a nudné ticho. Celou dobu při sledování filmu jsem si říkala: "Ať už to skončí!". Je to doopravdy nudné, lyrické dílo, které u mě patří bohužel k těm slabším. ()

Darkslayer

NUDA,NUDA a este raz NUDA! Na dobrodružný film málo akcie a dobrodružstva(žiadne). Na romantický značný deficit riomantiky. Možno to bude tým že každá jedna scéna je natiahnutá za mieru únosnosti a to pokazí dojem aj zo scén ktoré ako tak vyvolávajú nejaké pocity. Vnutorné monológy postáv + rádoby poetické rozhovory mi vyslovene vadili. Pripadalo mi to ako keby autori chceli skĺbiť antickú ľúbostnú drámu s dobrodružným filmom. No nie je to ani jedno ani druhé. Jediným pozitývom je kamera a prostredie ale kôli tomu sa neoplati stravit 2 hodiny neunosnej nudy. Sorač ale s filmami ako Láska Nebeská alebo najnovšia Pýcha a predsudok - NEPOROVNAŤELNÉ !!!! nevyvolalo to vo mne absolutne žiadne pocity skoro som zaspal. ()

Ferelen

Veľmi krásny, ale pritom veľmi smutný príbeh jednej indiánskej princeznej, ktorá nemala šťastie v láske a pritom ju všetci tak milovali. Pomaly plynúci príbeh, popretkávaný zaujímavým strihom, ktorý rýchlo prelína rôzne obrazy a scény, nad ktorými človek môže len premýšľať. Priznám sa, pri pozeraní som mal skoro vždy slzy na krajíčku a pri pohľade na smutnú princeznú sa mi vždy zovrelo srdce. A k tomu prekrásna melodická hudba, ktorá ten smutný pocit ešte viac zosilňuje. Proste tento film ma dostal všetkými piatimi. ()

Malick se rozjíždí

Malick se rozjíždí

05.02.2010

Ještě ani neměla premiéru jeho „kosmická óda na život“ s Bradem Pittem a Seanem Pennem The Tree of Life (vlastně se vůbec neví, kdy by měl být film uveden, protože nemá distributora), a Terrence… (více)

Projekt 100 pro rok 2008

Projekt 100 pro rok 2008

29.11.2007

Malickova Fontána?

Malickova Fontána?

02.11.2007

Když už Terrence Malick jednou za pár let něco natočí, i přes zdánlivě tradiční náměty to nikdy není typický hollywoodský výplach. S tím bohužel ruku v ruce kráčí fakt, že si jeho filmy těžko hledají… (více)