Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Natabar

I když odhlédnu od obsahových nesmyslů (za ty nemůže film, to se zbláznil už pan Brown), nemohu si pomoct, ale to co zde vidíme je geniálně nepovedené dílo. Ze začátku se ještě na to dá koukat, vše má i spád, ale v druhé polovině se střídá trapnost s nudou. Nemluvě o tom, že úžasná finální odhalení identit učitele a hledaného potomka se dala prokouknout už dávno v průběhu děje. Ale tak co - valstně se jen spravedlivě věci srovnaly - sračkovitému obsahu odpovídá stejně ubohá forma. ()

Nyck

Ačkoliv jsem velký obdivovatel knižní předlohy a Dana Browna celkově, na plný počet hvězd to ještě nemá ;) ()

hroubek

Kdo, to četl před filmem má smůlu, jelikož ho čeká nejspíš velké zklamání. Kdo, to nečetl bude možná nadšený. Pro to říkám ať si každý udělá svůj názor. Z mé osobně osobního pohledu velké zklamání. ()

JohnSmith

To bylo humbuku okolo tohodle filmu a jeho knižní předlohy. Nicméně je to jen zbytečně zdlouhavé plkání o Bohu a křesťanství. Hanks je nemastný neslaný, Reno je tragický, zvlášť když balancuje na hranici komiky a drsného policajta.McKellen je jediným přijatelným až na jeho finální histerickou scénu. Na rozdíl od Andělů a démonů jsem se nedočkal trapně natočené akční sekvence s výbuchem,což mě jedině těší. Ale stejně je to jen průměrný film, který fiktivně rýpá do křesťanství,což mě zrovna moc nebere. ()

Krysa SPK

(Blu-Ray Extended edition) Rozšířená verze film nevylepšuje, vše, co nudilo nebo otravovalo v původní verzi nudí a otravuje dál. Ovšem některé nelogičnosti a nejasnosti přidané scény napravují a navíc nám prozrazují více o charakterech postav. Film jako celek ale zůstává ukázkou toho, že se nevyplácí knihu otrocky přepsat na scénář a natočit podle něj film. To, co procházelo v knize Danu Brownovi, už neprochází Ronu Howardovi a jeho film je pouze slepenec zdlouhavých dialogů. Před hudbou Hanse Zimmera a vynikajícím Ianem McKellenem ale poklekám stejně jako Robert Langdon před hrobem Máří Magdaleny. ()

sochy.zirafka

Nedovedl jsem vystát ani knihu, tak jak bych mohl hodnotit pozitivně film? Odpuzující zpracování. Navíc nechápu, kdo mohl obsadit Audrey Tautou - naprosto se do role Sophie nehodí. ()

Compadre

Nepochybuji o tom, že knížka byla skvělá, ale film mi připadal jako jedna velká velkolepá motanice. Něco se mi tam prostě nezdálo, atmosféra byla poutavá, samotné téma mě již delší dobu zajímá a herci byli přesvědčiví, jen mě to nějak neztrhlo, jak by mělo. Asi jsem na to moc mladej, nebo co... ()

harryy

Da Vincoho kod bolo na mna až privelmi otazok.Pol hodinu veríte tomu a dalšiu zase niečomu uplne inému.Polovica filmu sa iba predebatuje, a ten trápny koniec radšej ani nebudem komentovať. 40% ()

Sany33

Milujem podobné filmy. Filmy s tajomnou tématikou a postupným poodhaľovaním pravdy. V tomto prípade to bolo o to zaujímavejšie že sa jednalo o veľmi citlivé témy, ktoré sa priamo dotýkali katolíckej cirkvi. Davinčiho kód ma vtiahlo do deja a do perfektnej atmosféry hneď od úvodných minút a nevedel som sa od filmu odtrhnúť po celú dĺžku filmu nech bol akokoľvek dlhý. VYnikajúce herecké obsadenie. Popravde keď som čital knihu a následne zistil, že Roberta Langdona bude hrať Hanks, celkom som sa zhrozil, pretože som si ho predstavoval trocha inak, úprimne aj kniha ho trocha inak vykreslovala, ale nakoniec som s Tomom nanajvýš spokojný a už by som si tam nikoho iného nevedel ani predstaviť. Celkovo film navodzuje niekoľko otázok, na ktoré podáva aj celkom vierohodné odpovede a tak núti sa zamyslieť nad tým čo je vlastne v tej našej viere pravda a čo je iba infantilná fantázia a rozprávky cirkevných historikov. (asi preto to cirkev tak pobúrilo). No v podstate nemám čo vypichnúť mne sa to páčilo. 90% ()

VanTom

Příběhově nepěkná splácanina, která musí být neustále dlouze dopodrobna vysvětlována, aby se divák neztratil v celém tom vykonstruovaném, cíleně "kontroverzním" církevním komplotu. Plyne si tak nějak volně, nepříliš vzrušivě bez výrazných vrcholů, i když samozřejmě zvědavost, jaká tajemství, artefakty, kostlivce, etc. hrdinové odhalí, dokáže pozornost udržet i po téměř celý tříhodinový režisérský sestřih. ()

Danny F.

Velice zajímavá zápletka co upoutala mou pozornost. Atmosféra tajemna a záhadna byla z filmu celou dobu cítit. Pozoruhodný film ohledně náboženství. 70% ()

lykan9

Velká sláva to sice není, ale dá se na to příjemně koukat. Když už bych měl vypíchnout něco, co stojí za to Šifru mistra Leonarda vidět, tak je to Ian McKellen. Jeho podání chromého, vtipně bláznivého a zároveň zákeřného staříka je prostě skvělé. Jo a Paul Bettany předvedl Silase taky moc dobře. ()

smolicek04

Po dejovej stránke je to asi tak na 85% a po vizuálnej stránke asi na -15%. Ani Tom Hanks tomu nedopomohol.Dvovod prečo som tomu filmu dal 3 hviezdičky je ten že som čítal knihu ktorá ma viac zaujala ako film. ()

-ELFKA-

Keď sa točí film na námet takého plytkého braku ako je Da Vinviho kód nemôže to dopadnúť dobre. Nezachránia ho ani hviezdni herci, ktorí mimochodom naozaj nechápem ako sa mohli na to dať. Film je vlastne len ilustráciou ku knihe, neukáže nám nič viac ako miesta, na ktorých sa dej odohráva. Kniha dementná.. A film ešte dementnejší.. To sa vlastne dalo čakať od chvíle čo sa pri projekte objavilo meno Ron Howard.. ()

mandlova

Tak tomuto filmu jsem se dloooouho vyhýbala právě kvůli znalosti předlohy... Představovala jsem si ten převod opravdu jinak, navíc mi nesedí Tom Hanks v hlavní roli. O řád výš to pozvedává přesný Hans Zimmer. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno