Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

PeterNet

Pravda že Hanks byl nudný (neobvykle), ale film mě nadchl. Knihu jsem nečetl, ale možná přečtu (někdy) :-) Musí být geniální. ()

Honzíno

Děti, přečtěte si knížku, a pak hodnoťte. Kniha bomba, film průměr. Neurážejte příběh, protože tím urážíte i knihu. Spousta věcí, co je v předloze, zde není, tím pádem občas semtam unikne něco pouhému divákovi (ne čtenářovi), ačkoli to spíš měli dostat tvůrci seriálu 24 hodin, jak se zpočátku zamýšlelo (pokud to tedy měl někdo dostat - raději bych byl, kdyby ne, pak by ale zase Dan Brown tolik nevydělal). Dílko o 24 hodinách by bylo akorát. Příběh je úžasná kritika církve, která tuhle čočku prostě potřebuje dostat. 58,5 %:) za příběh a prvky, které mě potěšily, spíš ze sympatií k předloze. Konec byl natočený až moc okatě, aby to každý průměrný trouba pochopil. Víc čtěte a míň koukejte na televizi!! A na Anděle a démony snad radši ani do kina nepůjdu. Jenže zvědavost stejně zvítězí ()

plechulka

Bohužel zase jedno špatné zpracování dobré knihy... Anglicky mluvící svět má trochu výhodu, ale mně se snad poprvé od druhé třídy stalo, že jsem nestíhala titulky a děj najednou.... Rozumím tomu, v knize je vysvětlování desítky stran, ale tady je to tak úmorné.... Pro mne tedy skutečně zklamání a jak tak koukám na procenta hodnocení, nejen pro mne.... ()

Estrecha odpad!

Jelikož jsem dříve četl knížku, než jsem viděl film, tak se nemohu vyhnout srovnávání. Pokud mohu doporučit, tak kdo si chce vychutnat film a herecké výkony svých oblíbených herců, ať nejdříve shlédne film. Ač Tom Hanks i Jean Reno patří k mým oblíbencům, film mi ve srovnání s knihou přišel jako "špatný vtip". Film nebyl ani z dálky schopný se přiblížit kvalitě knihy (ať už se někomu líbila, nebo nelíbila). Byl by nadlidský úkol shrnout veškeré informace a "historické" rozbory v krátkosti ve filmu, ale způsobem jakým to bylo nakonec provedeno spíše připomínalo béčkovou detektivku.. ()

Avathar

"VÁŠ BOH VRAHOM NEODPÚŠŤA... HORIA V PEKLE!" Adventúra vo filmovom háve. Hanks so skysnutým ksichtom dáva jasne najavo, ako strašne sa nudí, ostatní herci (Reno, Bettany, Molina, Tautou) pomerne zaujímaví a McKellen dokonca hravo všetkých zatieni hneď ako sa objaví na plátne. Zimmer poriadne dáva a pridáva inak pomerne riedkej atmosfére. Réžia síce neprekvapivá, príšerne rutinná, ale film celkom odsýpa. Flashbacky pomerne trápne až gýčovité (Sophiina minulosť), niektoré scény a zvraty vyložene blbé. Ale napriek tomu sa na to pozerať dá a pre šibnuté konšpiračné teórie mám slabosť, takže s vypnutým mozgom a na zabitie jedného sobotného večera to bolo v mojom prípade celkom vhodné. ()

hallelluja

...na tomto filme ma bavia exteriéry (Paríž, London srdce mé) a tvorca atmosféry Zimmer (bez jeho hudby by bol film nedopozerateľný)... Veľmi chválim typovo presný casting (vychádzam z knihy), režisér tiež z radov tých lepších, toť materiál s veľkým potenciálom. Čo sa tu dá pokaziť? Ak máte tak NAHOVNO PRÍBEH, tak všetko. Zlátanina plná akože histórie a jej účelovej interpretácie - na seriózne filmové dielo je to málo. Ale o to tu, pravdaže, nešlo... (pozn. v knihe mi naivnosť príbehu nevadila, v podobe filmu ju nestrávim) ()

Mirokukii

Zábavná, svižná, nepříliš napínavá podívaná. Nenudící a tajemná honba za pozemským zdrojem boží síly. Novodobá křížová výprava protkána střípky z minulosti. Sympatické postavy, a skvělé herecké obsazení. Navozené i zodpovězené zajímavé otázky. Překvapivé (šokující) odpovědi. Pěkný průlet částí historie s výbornou hudbou v pozadí. Kvalitní, a kniha taktéž. ()

Mrkvič

Po přečtení knížky a druhém shlédnutí musím hvězdičku přidat. Za první polovinu bych hodnotil i lépe, protože to ještě v knize vše funguje a film je věrnou kopií. V druhé polovině příběhu ale knížka obsahuje dosti logických mezer. Zajímavé je, že z některých se film vykroutí mnohem lépe než papírová předloha. Bohužel film zase vytvoří jiné logické chybičky nebo chabé motivace postav. Závěr ale přisuzuju lepší filmu. ()

Sfinkter

Některé knihy se nedají přenést na plátno - je to dáno jejich vysokou kvalitou a ohromným množstvím detailů, historických faktů a filozofických otázek. Šifra je toho důkazem, neznamená to však, že se jedná o špatný film. Naopak, filmově se tato knižní předloha nedala dle mého názoru zpracovat lépe. ()

Ryuuhei

Téma jako takové mě začalo bavit zhruba až od poloviny, kdy jsem pochopil, o co jde. Do té doby si to hrálo na svém thrillerovém písečku a naoko nedávalo smysl, kdy jsem už dopředu čekal nějaké to šokující rozuzlení. A jak jinak, než že přišlo. Bohužel, ve filmu se vyskytovalo hned několik nelogických situací (třeba ono neprohledání obrněného vozidla, kde stačilo pouze vykecávání), které už tak nepříliš záživnou podívanou ještě o kousek snížily, co se hodnocení týče. Jinak ale od poloviny velice solidní. Nicméně se na film zřejmě podruhé nepodívám. ()

DJ Rocco iNc

Videné v kine, v TV, Bluray. Za mňa spokojnosť. Tom Hanks podal skvelý výkon a dokonale sa stotožnil s filmovou postavou. Do toho skvelá hudba Hansa Zimmera a film roka je na svete. ()

Beky

....filmový Titanik mezi premiérama v roce 2006 připlul do českých kin.....posadí nás film na zadek????...bohužel určitě ne toho, kdo před filmem přečtl knihu!!!!!...na začátku musim napsat, že souhlasim ze všema, co píšou, že film pohřbila omezená minutáž!!!..všechno je vysvětleno nějak tak nahodile, rychle, nezajímavě.....jenom že kdo by přišel na 5ti hodinový film ( ke všemu thriller )!!!...proto celá hlavní myšlenka ( že církev nás vodí staletí za nos ) vyšumí zcela do stracena!!!...škoda!!!...co se týče hereckých výkonů, tady na čsfd máme plakát, a tam oba dva hlavní hrdiny vidíme jak se tváří a ujišťuju vás, že se takhle tváří celý film!!!..tím chci říct ( napsat ), že Hanks nemá co hrát.....navíc vypadá jak Seagal s těmi divnými vlasy a to mě několikrát během filmu přivodilo lehký úsměv!!!..Tautou má aspoň ve scénáři trochu víc divení:)))..Silas se mi líbil, ale byl jak z jinýho filmu..,McKellen ztvárnil asi nelíp ve filmu napsanou postavu a zahrál ji dobře!!! i když zbavit se pocitu, že by tento stařík nepřemohl ani mouchu mi dalo hodně práce!!,další postavy nehodnotim, ve filmu je jim věnováno málo času!!!..tak co nám vlastně z filmu dobrého zbylo???..pěkná hudba, zajímavě řešeny výjevy z minulosti, pro nezasvěcené možná zajímavý film, na konci je všechno vysvětleno!!!....prostě průměrná megaprodugce s nadprůmernými hereckými a tvůrčími jmény, kteří ani zdaleka nedostáli svých kvalit!!! ()

danoo

Nemôžem povedať, že by som sa nudil (zrejme to vyplýva z toho, že som čítal knihu a tak som si dokázal na mnohé nedopovedanosti a nelogickosti odpovedať aj sám), no tento film vo mne nezanechal nič. Howardov Da Vinciho kód sa mi zdal veľmi povrchný a lacný- od hereckých výkonov (toto slovné spoje je s "herectvom" hl. predstaviteľov nedôstojné), réžie (podobne ako v predchádzajúcom prípade), scenára, záveru a celkovo obsahu. Na druhej strane hudba bola obstojná a Howard dal v závere Audrey aspoň jednu nápaditú scénu, kde si omočí lodičku do jazierka:) ()

_DAVE_

Bezesporu velmi kontroverzni dilo kteremu bych porozumel jeste vic kdybych znal dejiny Katolicke cirkve. Troufam si rict, ze 90% divaku z kina odchazelo z kina pouze s pocitem slusneho dobrodruzneho filmu, a ty "krestanske kecy" je moc nebraly. Na druhou stranu uz jen z mych znalosti vim jiste, ze tvurci filmu do cirkve rypali docela hodne. Do Alaha by si nikdo takhle rypat nedovolil. ()

uhlajz

Nestačím se divit. Takhle nízké hodnocení? Podle mě to jasně svědčí o tom, že většina lidí četla předlohu a posuzuje tak film podle ní. Dlouho byste hledali film, u kterého většina lidí četla předlohu dříve, než ho zhlédla. Ale podívejme se pravdě do čí. Kolik filmů je lepší než jejich předloha? A navíc těžko vás asi film něčím překvapí, když přesně víte co se stane. A to je asi hlavní důvod tak nízkého hodnocení. Jenže to pak nemá žádnou vypovídající hodnotu. Člověk, který předlohu nečetl by tomu asi těžko dal 2 hvězdičky. Já jsem předlohu četl (samozřejmě je lepší než film), ale pokud se na film dívám nezaujatýma očima, tak myslím, že je velice solidně natočený. A vady co má, vycházejí spíše z neoriginality předlohy. Předloha je sice neuvěřitelně čtivá, ale bohužel jí chybí něco nového, nějaká teorie nebo závěr, co tu ještě nebyl. 7/10 ()

Chasm

Moc jsem od toho nečekal (po tom co jsem si přečetl knihu) ale myslim, že film z toho vyšel o něco lépe, což ale pořád neznamená, že dobře... ()

Raven0

Mě osobně příběh nenadchl. Ať už knižní, či filmové zpracování. Děj mi přijde trochu nelogický, např. jak lze zjistit, je-li hrdinka opravdu potomkem Ježíše, když neexistuje stopa Ježíšova DNA? Či snad ano? Opravte mě jestli se mílím. Ale je to vlastně jedno, ve filmu je možné vše. Ale tento kousek mě spíše nudil, děj nebyl konzistentní a občas jsem nechápal myšlenkové pochody hrdinů. Spíše podprůměr. ()

Tomasso001

Bohužel jsem knížku nečetl, jinak bych asi hodnotil mnohem hůř. Rýpání v minulosti a objevování nových řešení záhad( tím spíše, že se týkají církve, proti níž a jejím odpustkům a jiným formám obohacování a majetkaření jsem silně proti) mám hodně v oblibě. Film byl natočen narychlo po úspěchu knihy, která už vlastně sama o sobě čerpala z knihy napsané o 40 let dříve... Žádné extra herecké výkony, ani po vizuální stránce, přesto se mi film líbil, ale mohlo to být daleko lepší ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno