Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

sirrgulo

Nepříjemné je, že když se zamyslíte nad filmem, dojde vám, že se tvůrcům podařilo docela věrohodně převést na plátno některé lidské vlastnosti, která upřímně řečeno, nemáme rádi. Hlavní hrdinka není moc chytrá, ale stačí jí to, aby si spočítala, se kterým z mužských postav se jí vyplatí být více. Což je bod pro zámožného a hodného muže s tváří Josefa Abrháma a pak zde máme druhého, který je kriminálník a který krásku přitahuje sexuálně. Nakonec si řeknete, to je ale mrcha a je Vám prvního zmíněného docela líto. Tak vidím hlavní dějovou linii já. O srandu se pak stará Jiří Schmitzer, při jehož výstupech sem se opravdu zasmál, ale mít takového dědka doma bych vážně nechtěl. Za zmínku pak ještě stojí vypočítavý kněz s tváří Jana Hrušínského. Sečteno a podtrženo je Kráska v nesnázích docela povedený film. ()

Bobofon

Při natáčení tohoto filmu prý nebylo zraněno žádné zvíře. A to je tak jediné pozitivní co se o tom dá říct. ()

Idealista

Hřebejk v nesnázích aneb po hlavě do prdele. Částečně červená knihovna (viz.styl R. Pilcher).Částečně sociální sonda ala Křehké vztahy. Samozřejmě že tady jsou silné scény, ale i ty nejsou už takové jako dřív ( nejen herci ale i scény začínají být karikatůrami dávno viděného! Ale i tak má Hřebejk dno filmového septiku hluboko (ovšem né moc). ()

swinevenca

V pasážích filmu bez skvělýho dobytka Schmitzera film trochu pokulhával, ale i díky výkonům např. Abrháma nebo Hrušínského, to na ten český průměr postačí. ()

Luswani

Zajímavý, zvláštní film. Hlavní děj byl dobrý, ale mohlo mu být klidně věnováno více prostoru na úkor vírou zblblé tchýně. Slizký otčím Schmitzer by mi tam taky nechyběl, ale to je věc názoru. Celkovou atmosféru perfektně podtrhla ústřední melodie Aleše Březiny Duše a tělo. Ale Hansard, Irglová a Radůza mi tam nějak neseděli. Herecké výkony byly dobré, i když se mi zdálo, že Abrhám místy nějak huhňal a nebylo mu moc rozumět. I přes tyto drobné výtky si myslím, že je to podařený film, který stojí za zhlédnutí. 75% ()

megajalec

Kráska v nesnázích nie je zlý film. Veľmi dobre sú tu vykreslené postavy (Schmitzer, Vášáryová, ale aj Geislerová hrá to, čo sa tu od nej čaká). Príbeh je písaný životom, jeho tragikomédia vyvrcholí v závere. Poučenie plynúce z filmu: ženy dajú väčšinou tým zlým chlapom a žijú s dobrým :) ()

Florentyna

Typicky ceska filmova tvroba posledniho patnactileti, s typicky horkou pachuti v ustech po shlednuti. Spina a hnus. A jeste neco noveho v tuzemske produkci? Vynikajici Abrham. ()

kubilov

Geislerová je sice fajn herečka, ale ta byla asi tak jediná, kdo mě dokázal trochu překvapit. Nebavil mě ani nudný Abrhám, zbytečně podmanivý Schmitzer, ani nevýrazná Brejchová. Tentokrát nebudu vyčítat Hřebejkovi, protože ačkoliv si jel pořád to svoje, vyloženě špatnej nebyl. Problém byl totiž v Jarchovským, jelikož vyplodil naprosto nudnou splácaninu bez žádnýho tempa snad s nejmíň výrazným dějem, co v poslední době s Hřebejkem vytvořili. ()

Alden_Larson

Skvělý film s působivou tématikou a zajímavými rozvinutými postavami. Herecké výkony jsou bez pochyby nejlepší část filmu, obzvlášť Schmitzer byl v jeho roli naprosto úžasný. Na prezentaci jsem si ničeho zvláštního nevšiml, ale film vypadá moc dobře. Hudba mě ale trochu zklamala, většina hudby má v sobě zpěv a ten se mi tam moc nehodil, instrumentály by byly mnohem lepší. 8/10 ()

Little

Měl jsem tu čest zúčastnit se novinářské projekce Krásky v nesnázích na MFF v Karlových Varech. Co se týče nových českých filmů, jsem velmi kritický a málokterý snímek mě uchvátí, abych na něj pěl ódy. U Hřebejkova posledního počinu to nebude jinak. Rozhodně to není dokonalé dílo. Myslím, že je hodně těžké citlivě skloubit těžké životní osudy, strasti obyčejných lidí a na druhou stranu vtipné a někdy až komické situace. A tady vidím asi největší slabinu "Krásky". Některé humorné pasáže mi jako divákovi dávají facku, která zatraceně dost bolí. Další výtka směřuje na zbytečnou rozvleklost. Je pravda, že divák potřebuje mít čas přemýšlet, ale někdy toho času dostává až moc. Moji pozornost si ale film přesto udržel, a to díky výborným hereckým výkonům. Těšil jsem se na Janu Brejchovou, která si po osmi letech opět získala moje sympatie. Svoji roli uvnitř utrápené, zklamané a nerozhodné matky zvládla přesvědčivě. Anička Geislerová hraje nenuceně a pouští se do velmi odvážných kousků. Příjemné překvapení mi připravil mně dosud neznámý Roman Luknár, i když se na plátně objevil jen zřídka. Je to herec, který umí hrát očima. Jiří Schmitzer je snad stělesněná slizkost a jako diváka mě tím naprosto dostal - v dobrém. (Inspiraci prý čerpal od lidí, které běžně potkává na ulici...:-) Josef Abrhám, Emília Vašáryová - ti snad ani nemohli zklamat. Zkrátka - herecké výkony jsou velmi sympatické a to je velké plus pro Krásku v nesnázích. Přesto si ale nejsem jistý, nakolik je zpracované téma silné, aby si lidé na film vzpomněli třeba za půl roku, rok nebo dva. Ale třeba se pletu. ()

Dolby

Hrebejk klesa hloubeji a hloubeji a tim kamenem, co ho tahne ke dnu je sadlem zality Jarchovsky. Jene, proboha vzbud se! Horem padem, Pupendo... chlapci, tohle uz ani neni vtipne! ()

_Irbe_

85%. Tak mně se Kráska líbila hodně hodně moc, určitě víc než Horem padém. Především excelentně napsané charaktery zahranné vynikajícími herci. Zvláště unešen jsem byl z výkonu Jiřího Schmitzera, který si podle mě zadělal na českého lva. Z jeho prupovídek v restauraci jsem v kině dostal nefalšovaný záchvat smíchu. Josef Abrhám je také stále velký frajer a elegán. 1 hvězdu strhávám pouze za nesympatickou (pro mě) Aňu Geislerovou. Jinak po dlouhé době skvělý, extra vtipný český film s celou plejádou výborných herců. ()

Hird

Váhal jsem dokonce mezi 4mi a 5ti hvězdičkami - formálně to má jistě spoustu nedostatků, ale bavil jsem se skvěle... Hřebejk se zase dostává do formy...:) Jo a Schmitzer není skvělej, nýbrž naprosto dokonalej.... Suverénně nejlepší postava.... ()

old salt

Ty bláho, to je sešup. Možná by si Hřebejk měl dát pauzu, protože mi připadá, že každý další film je slabší a slabší... Tenhle plytký příběh s několika dalšími naznačenými motivy nemohou "zachránit" ani výstupy Jiřího Schmitzera. Ty tam jsou jakoby navíc. Odjinud. Samozřejmě, že Aňa je kus ženské a Josef Abrhám mimořádně šarmantní. Ale to je vše. A proč tam byla Radůza, to jsem nepochopil vůbec... ()

LarryW

Nudný KUNSTŠTYK o ničem s velice chladnými komerčními kalkuly...Hřebejku jdi se už zahrabat s tím svým jednobrdovstvím... ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007