Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

e(l)a

Je to s námi, ženami, občas trochu těžké, když toužíme po tom, co víme, že nemáme chtít, a nevíme, jestli chceme to, co mít nejem můžeme, ale je to pro nás přínosem... No, co říct k tomuto filmu... Jedná se sice o situace dovedené trochu do extrému, což postavám ubírá na životnosti, reálnosti, nicméně přesto se jedná o příběh ženy, která řeší celkem obyčejný a uvěřitelný problém, a já její pochybnosti a rozhodnutí chápala. Podle mě se jedná o zajímavý, velmi dobře natočený film, jeden z těch, ve kterých Hřebejk vystoupil ze svých hořkých komedií a zabydlel se v dramatu lidských osudů. Nicméně uznávám, že k dokonalosti tomuto filmu nemálo chybí, proto dávám 4 hvězdy. Přes všechno je scénář trochu plochý a lehká zbytečnost některých postav či jejich činů nepřehlédnutelná. ()

hero_bk

Vůbec jsem nevěděl, že to je Hřebejk, a stejně jsem to odsoudil. Hřebejk je prostě normální idiot. Jedna hvězdička za Schmitzera. ()

Masety

Jednou takle navečer jdu, jak už to tak bývá, vyloupit ledničku. Při srkání jogurtu, trochu z nudy, zapnu televizi, a na koho najednou nenarazim, z obrazovky na mě civí Aňa, říkám si : „Jo holka a vodkuď vlastně seš, "Kráska v nesnázích"? Hmm, může bejt. Sice jsem chtěl jít spát, ale že jsi to ty, aspoň se kouknu jak dlouho mi už běžíš... 20 minut? To oželim, když mě zaujmeš, dám si říct" Zrovna se jim povedl dobrej vtip, a pak už jsem se nemohl odpoutat. Přesně to jsem v tu chvíli potřeboval. Nejdříve mě film komediálními scénami usadil do křesla, a odtud už jsem dokázal vstřebávat poté nastolené drama, opět proložené odlehčujícími scénami. Vždy mě potěší, když se podaří natočit dobrý český film, mezi které tento, podle mých měřítek, patří. Na pět hvězd nedosahuje, ale úplně průměrný také není. Možná bylo mé hodnocení trochu ovlivněno mou aktuální, na film "dělanou" náladou, což ale nemění nic na tom, že jsem si film užil. ()

Fanak

Tento film bych nejraději překřtil na Kráva v nesnázích, protože by mnohem víc vyjadřovala o povaze hlavní hrdinky. Ale podobně "sympatickéí" a hlavně "uvěřitelné" jsou i další postavy, které jsou buď příliš hloupé nebo příliš negativní nebo příliš pozitivní na to, aby člověk měl pocit, že by mohly být skutečné. Jinak celý děj je naprostá nuda a minuty filmu plynou bez jakéhokoli účelu. Kdybych celý film shlédl na vizuální přetáčení rychlostí 2x, dalo by se to unést, takhle tento snímek považuji za ztrátu času. Po Horem pádem další Hřebejkův sestup o úroveň níž. Kdybych to srovnal třeba s Vratnými lahvemi, byla by i ta jedna hvězdička snad málo. ()

Rent

Co napsat,neduchaplný příběh ženské,která se vydá s bohatým starým čechoitalem do Itálie aby si tam užila sluníčka a přitom si to po telefonu užívá se svým odkopnutým manželem.Super,jen mi tam chybí trocha oduševnělosti.Rozhovory mezi postavami mi připadají jako kdyby si neměli co říct a jen tak kvákali do větru bez hlavy a paty s občasným zabrbláním,že jim není vůbec rozumět.Poklonu skládám panu Schmitzerovi,ten je opravdu dokonalý.Jinak film,který opravdu vidět po druhé nepotřebuji. ()

Hank

Nebýt excelentního Jiřího Schnmitzera, tak to sklouzne k výtvorům na nedělní večer na čt1...libivé a nijaké... ()

Prankster

Přišlo mi že Aňa Geislerová hrála dost uměle - nevěřil jsem jí to. Naopak Jiří Schmitzer byl naprosto skvělý... Oceňuju že děj nebyl úplně předvídatelný... ()

petisek

Vizuálne a hudobne atraktívny, ale trochu nudný film Jana Hřebejka. Divák sa nedozvedá dôvody konania hlavných postáv a len sleduje tragikomický príbeh, ktorý miestami trošku uspáva. Zlaté Pelíšky! ()

WarholsC

Nevím, jestli se mě Hřebejk snažil dojmout, každopádně se mu to nepovedlo. Jedinými pozitivy jsou krásné scenérie toskánských vinic a fantastický výkon Jiřího Schmitzera. ()

Bigfuckman

Mě se film velmi moc líbil. Tolik emocí, tak skvělé výkony Schmitzera a Abrháma. Nádherné citové drama o milostném trojúhelníku. Oskarová hudba od českoirské směsice Irglové a Hansarda. Jeden z mála nových, dobrých českých filmů!! P.S. Plně souhlasím s golfistou! ()

Fajt

Tento film od Jana Hřebejka je herecky skvostně obsazen herci, kteří nikdy nezklamou. Horší je to s tematem, které si režisér zvolil. Celovečerní film, v kterém je nám předkládán dnešní marasmus, nemusím mít filmově zpracován, na to mi stačí televizní noviny, ve kterých je prakticky vše obsaženo a za daleko menší peníz ! ()

Cortesz

Nechápu proč se Hřebejk nedrží toho co umí a to komedie a proč se zde pustil do vážnější látky, která sice není špatná, ale spíše zralá tak na nějakou televizní inscenaci a k tomu se zde snaží ještě nacpat humorné scény jen aby to byla vážná komedie, měl se před natáčením rozmyslet co chce vlastně točit. Herci jsou zde vybráni skvěle, především zde excelují Schmitzer a jako vždy dokonalá Vášaryová, zbytek tak nějak vyšumí, škoda jen, že Geislerová ( která se mi nezdá, že by byla kdoví nějaká kráska) zde má roli napsanou tak, že jen když otevře hubu tak je nesympatická a k tomu ještě lehká, sice tu svoji postavu zahrála skvěle a věřil jsem jí to, ale hlavní postava a zároveň ta nejméně sympatická? Není zde náhodou něco špatně? Ty dvě hvězdy dávám čistě jen za hudbu Glena Hansarda a Markéty Irglové, která je na filmu to nejlepší. ()

nmarca

Na české filmy se už (raději) vůbec nedívám, ale tentokrát mi to prostě v televizi tak nějak vyšlo. Byla jsem příjemně překvapena, jen příliš nechápu označení komedie, vůbec jsem se nezasmála, všechny postavy byly spíš smutné, velmi dobře charakterizované a zahrané (až na nepostradatelného Macháčka - už ne, prosím!). 60%, v rámci české produkce je ovšem nutno přimhouřit oko. ()

Mykhaluu

Ani to, co následovalo poté, kdy už jsem od filmu odešel (neb umím i lépe plýtvat časem) a dovyprávěla mi to má milá žena (jíž zvědavost nedala) nestálo zřejmě za víc. Nerozumím těm lidem, jejich motivům... Ani těm na plátně, ani těm, co to natočili... A tenhle film nám byl doporučen s tím, že je to super!?!?! Jen mě potěšilo, že postava Jiřího Schmitzera na konci prý spokojeně a zaopatřeně plavala v bazénu... Co prý v té době dělala u telefonu ta zrzavá paní nemám chtít ani vědět! ()

DeaconMoss

Poklad mezi českými filmy, jeden z mála snímků vyvstávající z moře odpadů, nepovedeností a nud. Dokonce jsem se i několikrát přistihl, jak věřím hercům to, co hrají. A to se cení. Slabě nad 55%. ()

dol2004

Schmitzera znám jako perfektního hudebníka, ale jeho "diabetik" je pamětihodná postava a tudíž je pro mě i perfektním hercem ()

bubu25

Film priemerný, celkom sa dal. No erotická scéna Romana Luknára s Aňou Geislerovou bola tak vierohodne zahraná, že neviem-neviem?! ()

maoc

Český film dlouhodobě ignoruji, takže ty 4 hvězdičky za náhodné shlédnutí berte jako opravdovou pochvalu, protože na tuhle černou komedii se opravdu dalo koukat, a to přesto (nebo právě proto), že Gaislerová hraje takovou pizdu, že jsem jí ten (skoro) hepáč ani nepřál. ()

kubilov

Geislerová je sice fajn herečka, ale ta byla asi tak jediná, kdo mě dokázal trochu překvapit. Nebavil mě ani nudný Abrhám, zbytečně podmanivý Schmitzer, ani nevýrazná Brejchová. Tentokrát nebudu vyčítat Hřebejkovi, protože ačkoliv si jel pořád to svoje, vyloženě špatnej nebyl. Problém byl totiž v Jarchovským, jelikož vyplodil naprosto nudnou splácaninu bez žádnýho tempa snad s nejmíň výrazným dějem, co v poslední době s Hřebejkem vytvořili. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007