Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

huzgi

Film o ničem, možná jen hra, ale proboha jak kvalitativně daleko od Hry o jablko. Postavy jsou nedůvěryhodné, roztrhané bez jakékoli konzistence. Jakoby scénárista vždy po pár stránkách zapomněl, jakou postavu vlastně vykresluje. Velmi slabé. ()

TonyStark

Dilema stejné jako lidstvo (ženstvo) samo - zvolit si luxus a zajištěnou budoucnost anebo jít za srdcem a jinými orgány? Geislerka má dvě děcka takže volba je jasná. Nebo ne? Tahle Hřebejkovina je docela příjemná oddychovka, ničím neuchvátí,ale také neurazí. Scénář je spíš z těch lepších a co mě vyloženě dostalo byl Jiří Schmitzer - to je herecký mág! Josef Abrhám jakbysmet - jeho charisma by se s přibývajícím věkem dalo krájet. ()

Pitryx

Tak jsem se tedy té krásky nedočkal. Jsem stále čekal kdy už konečně přijde a ona nic. Asi zapomněla či co. No, vzal ji asi čert. K filmu konkrétně. Nic světoborného, v rámci průměru slušné. Herci byli dobří, scénář průměrný, takže takové normální pokoukání. Potěšila Radůza a za tu přidávám desítku. Takže 50 + 10. ()

ostravak30

Za mě výborný film. Vynikající obsazení pochopitelně kopíruje vynikající herecké výkony. K tomu skvělý příběh doplněný úžasnou hudbou. Filmy Jana Hřebejka jsou, až na výjimky, velmi dobré a několik z nich patří mezi mé nejoblíbenější. U mě dobrý, Pelíšky, Musíme si pomáhat... Kráska v nesnázích není vyloženě ten typ filmu, který bych musel vidět opakovaně, přestože je opravdu velmi povedený. ()

cinema_cz

Kráska v nesnázích je po dlouhé době český film, u nějž se kritika netýká špatného řemesla, ale konečně je možné vést polemiku, o čem to vlastně celé vypráví a co nám autoři prozrazují o svém světonázoru. Předně se cosi dozvídáme o jejich náhledu na filmové herectví. 80 % (Kamil Fila, Ci 09/2006, str. 42) ()

lake-lake

nerozumím averzi a nízkému hodnocení - vždyť je to jeden z nejnormálnějších Hřebejkových filmů i českých filmů obecně, on jen prostě umanutě nehláškuje; červená knihovna se červená, ale sonda do duše vyčůraného českého člověka je skoro dokonalá; Macháček je sice prkenný, ale advokát mu sedl jak (_I_) na hrnec; jo, je to malinko schematické, nesmí chybět smrt a pohřeb - v českém filmu skoro nutnost, ale celek funguje, a fungoval by i bez jediné hláškující postavy;  jen bych si být Josefem Abrhámem k vínu nedala sushi a Aňa by se měla naučit držet příbor (ale možná ji to pak doučil nějaký Toskánec) ()

LucLuc

Zápletka filmu, dá-li se vůbec nazvat "zápletkou", je jednoduchoučká, děj přímočarý. Hřebejk je mistrem stolovacích scén a tentokrát přidal i jednu postelovou. Kráska je komedie a musím říct, že jsem se bavil náramě a nevadila mi ani již zmíněná (ne)zápletka. V žánru komedie 100 procent, mezi českými filmy tohoto roku 100 procent a v konkurenci všech ostatních 70, sečteno, podtrženo pěkných 80. ()

FosaCZ

Jednoznacne jeslabsi Hrebejkuv film a jsem zvedavy, jestli se mu jeste podari odrazit ode dna. Zatim stale klesa u kritiku i divaku....v Jrasce v nesnazich nefunguje forma a cely film se rozpada do nesourodych scen, ktere jsou nepromyslene pospojovane. Zalostny je uz samotny pocatek, kdy se hlavni hrdina dostava do Prahy kvuli povodnim v televizi....a nejvetsi prusvih je naroubovana zapletka s restituci domu. ()

Lewaso

Není to drama a už vůbec komedie. Pokud jde o děj, spíš by se hodilo romantický film. Dramatická linie se řeší sama od sebe a tak jako loďka na vlnkách nakonec dopluje do přístavu. Objeví se The End, žena utře slzičku a jde se spát. Jinak dobrý, Abrhám je štramák. ()

Romadoor

Bavil mě Schmitzer a scénka s kradeným autem ("Promiň Jardo."), ale nic víc. Nevěrohodné postavy, nuda, neuvěřitelný, ale zároveň nijak zajímavý příběh. Na erotické scény byl kladen takový důraz, až nebyly vzrušující....nuda, nuda, šeď, šeď. ()

hwnd

* za Smitzera, díky kterému to bylo o chloupek lepší než třeba Pánská jízda ikdyž inteligencí to hážu do jednoho pytle). Scénář a celá zápletka neuvěřitelná, herecké výkony nic moc, jestli to bylo dobře zrežírovaný jsem při té ubohosti nevnímal. Tak nevím, co nám Hřebejk přinese příště... ()

JanHá

Další z nepovedených Hřebejkových filmů. Takové nějaké banální a krátkozraké. Postavy jsou velice mělce načrtnuté, zaujme pár hereckých výkonů, překvapí sladkobolné Falling Slowly (film jsem zhlédl po filmu Once), ale jako celek pro mě spíše podprůměrné a v některých momentech i nudné. Asi jako Pupendo nebo Horem pádem. ()

worm14

Mně osobně se kráska docela líbila. Určitě by se dalo vyzdvihnout herecké obsazení. Jiří Schmitzer byl vynikající, Geislerové a Abrahámovi se jejich postavy taky daly bezpochyb uvěřit. V podstatě většina hlavních rolí měla kvalitní obsazení. Soundtrack bych zařadil k nadprůměru a ikdyž osobně nic takového neposlouchám, ve filmu ta hudba rušivým dojmem nepůsobila. Navíc přičteme některé atraktivní lokace - Toskánsko, luxusní hotely a centrum Prahy. Na filmu rozhodně nevypadá, že by se na něm šetřilo. Pár věcí mi ale přišlo celkově moc zjednodušených a nedotažených. Hlavně manžel "krásky", který se, jak to vypadá, vrátí z vězení doslova za pár dní. Samozřejmě člověk pochopí, že uplynula nějaká doba, ale film divákovi nijak nepomůže. Celkově je kráska lehce nadprůměrná česká komedie ze současnosti. Lepší než třeba Hřebejkův Medvídek, ale na druhou stranu kvalit třeba Vratných lahví nebo Pupenda uržitě nedosahuje. ()

Orhalmi

|Obvyklý Hřebejk. Hudba byla pro mne dost mimo.Hodně ukňouraná, lepší by byla žádná. Aňa na 1x. A Schmitzer taky na jedničku. Skvělé hovado jak je jistě známe ze svého okolí. Typický malý český člověk spolu s J.Hrušínským. ()

Saljack

Film o tom, jak jsou ženský na peníze. Vše by fungovalo celkem dobře, kdyby člověk ze všeho necítil tu umělou pachuť. Nejlepší herecký výkon předvedl Jiří Schmizer, ale to je jako vždy očekáváno. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007