Film vypráví o věčném rozporu mezi rozumem a citem, o dvou podobách lásky, duchovní a tělesné, o možnosti přátelství mezi mužem a ženou, tak, jak o ní píše ve své stejnojmenné básni Robert Graves. Tvůrci přiznávají, že jeho příběh je tak trochu "červenou knihovnou", že základní téma je jakoby z románu pro služky. Avšak podle scenáristy je to jen "ironické východisko", protože životní situace filmové postavy je vážná a plyne z ní řada paradoxních situací, které jsou tragické i zábavné a inklinují k černému humoru. Režisér Hřebejk a scenárista Jarchovský tentokrát zvolili syrové vyprávění v příběhu mladé ženy, která prožívá ne příliš šťastné manželství s drsným mužem, když potká jeho andělský protiklad, staršího emigranta. Seznámí se s ním přičiněním manželovy nelegální činnosti. Zatímco muž sedí ve vězení, žena odjíždí i s dětmi a novým přítelem do Itálie. Ale vztahy nejsou jednoduché, ani jejich řešení. Po mužově propuštění z vězení a po smrti své matky se i žena s dětmi vrací domů... Vedle hlavních rolí milostného trojúhelníku v podání A. Geislerové, J. Abrháma a R. Luknára ve filmu podaly výborné výkony J. Brejchová a E. Vášáryová (matka a tchyně), kterým skvěle sekundoval J. Schmitzer (manžel hrdinčiny matky). (Česká televize)

Radim

Z filmu jsem hodně rozpačitý. Na české filmy nerad chodím, protože se většinou zklamu - jako u Krásky. Z filmařského hlediska skvěle odvedená práce, moc se mi líbila hlavně zvuková a kompoziční stránka. Obsahově ale slabota, snímku chybí jakákoli dynamika, originální nápad nebo dějové překvapení; lépe řečeno mě to nudilo. Za normálních okolností bych dal hvězdičky dvě, ale musím ocenit herecké výkony, hlavně Schmitzera a Abrháma. ()

ClimbVibe

Do kina se mi na film nechtělo, měl jsem už přeHřebejkováno, ale nakonec jsem rád, že jsem se na něj vypravil. Film mě bavil, potěšil, ale o to víc mě překvapilo jak negativní reakce vyvolává. Viděl jsem ho po čase a opět musím říct - velice dobrý film s uvěřitelnými dialogy a perfektními hereckými výkony. A je mi jedno jestli to někomu připomíná červenou knihovnu. ()

Mleako

Schmitzerova role byla skvělá, ale o zbytku filmu už se to říci nedá. Je to zručně natočené, ale jinak průměrné bez jakýchkoliv inovací, či snah o originalitu. ()

Piškotka odpad!

Začínám být na Hřebejkovy filmy alergická. Kráska v nesnázích mě o tom utvrzuje. Děj o ničem, i herci to nedokázali zachránit, seč se zuby nehty snažili. Snaha za každou cenu se nevyplácí. Dilematy procházíme každý z nás, tak proč na to neustále upozorňovat. Hřebejkovy filmy se stávají filmy na jedno brdo. Sorry. ()

mirkaaa

Není to vyloženě špatný film, ale mě zkrátka nějak neoslovil. Děj mi připadal nezajímavý a vleklý. Nejvíce z celého filmu se mi líbil Jiří Schmitzer. ()

Prochy38

Já tomu nějak nerozumím. Co nám tím chtěl pan režisér a ostatní tvůrci vlastně říct? Že neudržet nohy u sebe je hodno natočení filmu o problémech jedné běžné ženy? Asi jsem to nepochopil, proto se omlouvám těm, které pohoršuji. A. Geislerová je kus krásné ženské a celý film nám to pěkně ukazuje, za to jsou ty dvě hvězdičky. Příjemná, alespoň tedy stran hereckých výkonů, byla dvojice J. Schmitzer a J. Brejchová. Jinak pro mě 80,- z okna. Nemůžu neříct, že jsem čím dál víc alergický na hudbu Radůzy. Jasně, však si ji taky doma nepouštím, ale nepřišlo mi vhodné ji dávat do takového filmu... ()

Vejrrr

Asi takle... Perfektní film, ale kdybych nevěděl kdo je režisérem před shlédnutím, tak by mě asi nenapadlo, že je to muj oblíbený Hřebejk... Nějak v tom není cítit jeho ruka jako ve všech předchozích filmech. Ono pravda.. Jedná se o drama ženy, které se míchá jedno žvotní dilema s druhým... Vztahy.. láska... To není tak uplně Hřebejk, ale ... ale copak by to šlo pořad dělat to samé? Jen dobře že Honza s Péťou zkouší něco ze současnoti, něco ze skrytu jedný zmatený duše... Ale pokud Hřebejkovi filmy za posledních pět let měly hladinku někde mezí 97 - 100 procenty, tak krásna v nesnázích má 91.. což je taky na 5* ;) ()

jasse

Z celého filmu mě nejvíc upoutalo pár vět, vyřčených Evženem ohledně problému s jeho domem, to nemělo chybu. Aňu Geislerovou moc nemusím, já si nemůžu pomoct, ale i když mi sluch zatím pořád dobře slouží, já jejím dialogům z 50% procent prostě nerozumím....Jinak filmu hodně pomáhá dobrá hudba, především písně od Glena Hansarda. ()

Movie Gourmet

Typický film stavící na hereckém umu a milostných scénách herečky Anny (Ani) Gaislerové, která se svlékáním a milostnými scénami neměla nikdy problém. Ze všech ostatních herců zde nejvíc zaujme svým výkonem Jiří Schmitzer. Verdikt: 3* a 70 %. ()

mira007

Možná, že na obálce je pan Abrhám ( odehrál si své minimum velice noblesně ) a Geislerová ( hrála dobře a moc jí to slušelo ), ale já si myslím, že tenhle film je famózní herecký koncert Jiřího Schmitzera ( jeho nejlepší herecký výkon ever ) a dokonce Brejchové ( to je opravdu paní herečka ) Vyprávění je pozvolné , spíše konverzační síla - teda krom dialogů kdy pan Abrhám měl oslnit Aňu se mi nezdál moc přesvědčivý, ale jinak příjemný film. ()

aLPaC

V době, kdy kariéra Jana Hřebejka začala strmě klesat, natočil ještě "Krásku v nesnázích". Za mě se jedná o nadprůměrný film, který táhnou nahoru především herecké výkony, zejména vynikající Jiří Schmitzer. Jestli Hřebejk (krom jiného) něco vždycky uměl, byl to výběr herců. ()

republika

Nějak mě to už nebaví. Jako když koukáte na rybičky v akváriu - taky mají svou hranici, přes kterou nevyplavou, protože by chcíply. ()

Greg25

No, co si o tomhle filmu myslet???Kravina s výjimkou scén s Jiřím Schmitzerem. :-) On vlastně Jiří Schmitzer je vůbec to nejlepší na celém filmu. No a k námětu, nevím některé momenty ve filmu se mi zdají nereálné, hlavně potkat v dnešní době tak hodného člověka jakého hrál Josef Abrhám , no, nevím...Je to prostě jeden z těch snímků na který radši časem zapomenete zcela dobrovolně. 40% ()

Strike

Musim se prostě smát. A směju se těm, kteří na to skočili a šli do kina. Hřebejk přesně předvedl v nejryzejší formě, proč nechodim na české filmy skoro vůbec do kina. Koukat celý film na pár herců je posedávají okolo stolu a plkají o ničem, na to fakt nemusím vyhazovat nějakých 150 korun. I přes to, že film je opravdu skvěle technicky zvládnutý (za to jsou taky ty hvězdičky). Plus se mi hnusí opětovné moralizování tvůrců na téma čecháčkovství. Co se týče herců, tak sedět okolo stolu a plkat umí prostě každej a nemusim tam hledat nějaké výkony. Jo, opravdu si právě nemohu vzpomenout na hůř napsanou postavu než tu co hraje Vášáryová. Přesto je Kráska koukatelnější a snesitelnější než Horem pádem. ()

hell_boy

Velmi příjemné překvapení. Hřebejkovy filmy mám celkově rád a Kráska naprostou většinu z nich převyšuje. Scénář je zcela klasický pro Hřebejkovy filmy, vesměs je vlastně o ničem, ale to zpracování, to je něco parádního. Herecké výkony většiny představitelů jsou naprosto famózní (Jiří Schmitzer je i přesto o třídu převyšuje a jeho postavu jsem si jednoduše zamiloval), všechno je tak neuvěřitelně uvěřitelné a navíc ten soundtrack...od dob Samotářů jsem v českém filmu nic podobně trefeného neslyšel a to myslím hovoří samo za sebe. Už ani nepamatuju, kdy jsem byl u českého filmu zcela pohlcen po celou jeho stopáž, proto dávám bez váhání 100%. ()

bidja

Dlouho jsem shlédnutí odkládal. Hřebejk, Geislerová, Abrahám byli dostatečným stavidlem. Musím, ale uznat, že film se povedl. Jsou zde sice znovu zavedené Jarchovského postupy, ale dialogy a scénky mi přišly drsnější než je obvyklé, pro mě hvězdičkou navíc je jako vždy výkon p. herce Schmitzera a navíc to krásné Toskásko. ()

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007