Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

pierre9

No, zopár úsmevných momentov tu bolo, ale... Očakával som, že Casanova bude vykreslený úplne iným spôsobom, za celý film nebol ani náznak toho, prečo naňho ženy tak letia a to by vo filme o ňom mal byť podľa mňa jeden zo základných motívov. Trikové scény boli navyše na nízkej úrovni a koniec bol absolútnym klincom do rakvy. Veľké sklamanie. 2.5* ()

bonovox

Príjemné rozprávanie o najväčšom milovníkovi žien. Herci skvelí, réžia nápaditá a hlavne perfektné kostými. ()

lentilka69

NEsouhlasim s Jossie.. Heathův Casanova je pro mne jako ženu velmi svůdný :-) Naprosto chápu, co by na něm ženy měly. Ten film pro mě drží právě Heath Ledger a roztomilá Sienna Miller. Podívaná to byla určitě příjemná a Benátky taky okouzlující. Možná jen ten konec by se mi líbil trochu jiný, ale celkově film moc dobrý. ()

Davemix

Relativně slušně zpracovaný film se skvělým Ledgerem. Bohužel hlavní hrdina je tak asi to jediné, co na tomto filmu mohu ocenit.... 60% ()

pcarogers

Typický průměr. Postavy i herci se mi líbili, celkový nápad i s pointou byl v podstatě hodně slušný, párkrát jsem se zasmál. Toť vše. Ostatní jen nuda, zápletky, které mohly být svižnější a zábavnější. Určitě doporučím, jen když se fakt hodně nudíte. ()

Oewi

K filmu jsem měla tak trochu předsudky už jen kvůli názvu, avšak byla jsem mile překvapena. Celé je to tak trochu parodie, která vás však brzy vtáhne do děje a i se u toho dobře pobavíte. Určitě stojí za to dát tomu šanci! ()

Meggie3

Něco mi říká, že se z toho mohlo vytvořit něco víc, trochu jiný dílo. Přijde mi to neurčitý a trochu zmatený - obzvlášť ten konec, který byl přehnaně neuvěřitelný a přešťastný. Na druhou stranu dobový kostýmy a výkon Heatha Ledgera tomu přece jen nějaký to kouzlo vytvořily. Myslím ale, že by byla škoda zůstat jenom u tohohle zpracování a že by si celý příběh kolem Casanovy zasloužil víc autentičtější a historicky bližší zpracování. ()

Taragued

Halströmovo pojetí Casanovi na mě moc velký dojem neudělalo. Jak většina podotkla, do poloviny filmu se děj vleče pomalu a neochotně, od příjezdu inkvizitora s obchodníka se sádlem se to trochu zlepší. Právě Oliver Platt coby zhrzelý, sádelnatý imperátor mě ve filmu bavil nejvíc. Celkem vzato, nesedl mi humor a komično, které mělo film vyzdvihnout. Víc než trojku tak dát nemůžu. ()

imaginer21

Tuhle hravost a smyčcovou komediální hudbu jsem při prvním shlédnutí úplně nebral. Druhé shlédnutí vše ale o dost změnilo a navíc jsem si tehdy už naplno vychutnal onen divadelně laděný styl vyprávění. Něco mi přeci chybělo, asi ještě víc humorných léček a špiček. Hallström však ukázal, že i lehkou strunu umí rozeznít opravdu ladně. ()

RyxiraAmy

Po titulcích jsem přemýšlela o čtyřech hvězdičkách, po chvilce uvažování jsem hodnocení snížila - hlavně kvůli ne zrovna hladkému startu. Nechápu, proč je v žánru drama - je to všechno, jenom ne vážné. Nejzajímavější je děj zhruba v polovině, kdy má Casanova tři tváře a ani jedna se mu nezamlouvá. Největší problém vidím naopak ve vztahu k Francesce - proslulý svůdník a dobyvatel žen potkal tu svou jedinou a všechny ostatní pro něj přestaly v té vteřině existovat. Úlet. Nicméně i přes pár karambolů děj graduje do úsměvného finále a ačkoli je od začátku celkem jasné, jak to všechno dopadne, přece konec zahřeje na duši. Nevím, proč mě to napadlo, ale ačkoli to není žádný zázrak, je to lepší než Láska Nebeská a Elizabethtown dohromady. ()

v.indruchova

film casanova se mi líbíl, byl odlehčený a hravý. Zápletka není složitá, ale to snad nikdo neočekává. Pohledný a slušně vyhlížející Heath Lenger tomu dodává šťávu. I jeho vyvolená není k zahození. Film je propleten moha vtípky a fintičkami. Příjemná odedechovka. Realita a opravdový život Giakomo Casanovi by se vám moc nelíbil. Tento svůdník doopravdy nebyl moc krásný a slušně řečeno to byl bohém (ožrala? :) Stopáž filmu je příjemná. Tento film jistě neurazí. Dávám čtyři hvězdy. ()

Scaevola

Už dlouho jsem neviděl snímek, který si tak dovedně hraje se vším, co nabízí. Je stejně lehkovážný a zároveň nabubřelý jako rokoko samo a skrývá mnohem víc, než se na první pohled zná. Jenže kdo by to vnímal patře na modré oči Sienny Miller a andělskou svůdnost Natalie Dormer? ()

Anikiti

Úžasné kostýmy a působivá hudba, která vás vtáhne do děje, tak do prostředí Benátek za dob Casanovi,Půvabné ženy a jedna lumpárna za druhou vás provedou příběhem největšího svůdníka v dějinách,Skvělé obsazení a působivé herecké výkony jen násobí napínavý příběh s překvapivým závěrem na samém konci filmu. ()

Anetulicek

Príbeh síce zaujal, ale dej nie až tak lákavý, ako obsadenie, ktoré bolo naozaj hviezdne (niektorí vtedy ešte také hviezdy neboli). Benátky sú krásne (môžem dosvedčiť), a preto aj to dopomohlo k lepšiemu hodnoteniu. Heath Ledger svojím šarmom omámil nejedného diváka, ale Siennu Miller by som nespoznala, nebyť mena v titulkoch. 3 * ()

daleba

Naprosto úžasná komedie! Vůbec nechápu, jak je možné, že mi dosud unikala?! Tenhle film mě prostě totálně dostal, a od teď už ho budu navždy milovat! Boží!!! ()

MrKrahujec

Tomuhle filmu by docela slušel Shakespearovský název "Komedie plná omylů", případně i "Konec vše napraví", protože začátek se skutečně trochu táhne (i když možná právě v kontrastu s tím pak lépe vynikne konec). Konec je vskutku mimořádný, zcela ve stylu O´Henryho, či Roalda Dahla - a to už je co říci! ()

Kontryhelka

Viděla jsem jednou a nijak zvlášť mně neoslovil. Pár vtipných hlášek a situací to ano, ale jinak bída. Tři hvězdičky za prima obsazení. ()