Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

Mordenroth

Na nedeľný chladný a upršaný večer ako stvorené. Heath Ledger ukázal svoj herecký talent, Irons a Platt sú úžasne vtipní. Netradičné poňatie známeho príbehu, ktoré pobaví a možno aj poučí. Naviac disponuje aj nádhernou hudobnou kulisou. Rozhodne som sa nenudil. 70% ()

Lacike

Pribeh o tom, ze aj Casanova sa nakoniec zamiloval je skvelym mixom romantiky, komedie a obcas aj akcie odohravajuci sa v nadhernom prostredi Benátok. V prvej polovici sa zoznamime s postavami a v tej druhej sa naplno rozbehne komedia plna zamien identit. Hlavny hrdina v Ledgerovom podani je sympaticky rostak, jeho vyvolena Sienna Miller je sebavedoma feministka, ktora mu da poriadne zabrat a okrem nich tu je mnoho komickych postaviciek, ktorym kraluje vyzraty obchodnik so sadlom Oliver Platt. Jeho sceny su nezabudnutelne. Nonstop ma bavio aj to neustale sa navazanie do cirkvi na čele s demonickym ale neschopnym inkvizitorom Jeremy Ironsom. A celu tu rozvernu atmosferu dokonale podkresluje Desplatov uchvatny soundtrack. K uplnej dokonalosti tomu chyba este trochu väcsia porcia vtipov alebo akcie, ktore by zaplnili obcasne hluche miesta, ale aj tak je vysledok nadpriemerny film, ktory stoji za pozretie. 7/10. ()

MoiJe

Mozno skor 3 a pol. Minusom je ta nahanacka zo sibenice a taka... pomalost (alebo, ako tu ktosi naznacil asexualnost) celeho filmu. Plusom su "steniatko" Charlie Cox (Giovanni Bruni), holka, "co to chce taky" Natalie Dormer (Victoria), Platt, Irons ... a vobec cely herecky zbor je skvely. ()

Lokutus

Vynikající rozverný a svižný hravý snímek, který je bleskem z čistého nebe. Obrazové vtípky i slovní humor a atraktivní prostředí italských Benátek konce 18. století řadí spolu s vynikajícím obsazením snímek k tomu nejlepšímu z loňské produkce a dokládají Hallstromovu řemeslnou bravuru v libovolném žánru. Po rovněž velmi vydařeném UNFINISHED LIFE jde o další trefu tentokrát přímo do černého. ()

Krissty

Tohle je prostě krásný romantický i vtipný příběh.. A když se do takového příběhu dosadí krásná hudba a skvělí herci, nedá se to zkazit.. Neumím si představit, že by se v roli Casanovy mohl objevit někdo jiný než Heath a zahrát legendárního svůdníka tak úžasně jako on.. Tahle role mu bezpochyby sedla a jako vždy mě zaujal.. :) Jeremy Irons byl opravdu fantastický! Zpočátku mě jeho vzhled v tomto filmu trošku zarazil (ty paruky dělají divy :D), ale když jsem si zvykla, mohla jsem si jeho herecké umění vychutnat naplno.. Byl opravdu moc dobrý :) A samozřejmě i zbytek obsazení se dle mého názoru vydařil.. Na 5* to sice není a tento film bych zařadila spíš mezi takové ty odpočinkové romantické snímky.. Ale líbil se mi a bavil mě, což je pro mě hlavní :) ()

MartinezZ

Soráč, pány a dámové, ale mě to přišlo jako přííííšrně dlouhá (skutečně jen 100 minut?) variace na moderní praštěné remejky Tří mušketýrů. Historická romanticko-akční taškařice s mariánsky hlubokými myšlenkami, obalenými prostopášností a následným prozřením a hepyjendem. Plus za výpravu, kostýmy, Desplata a adaptovanou klasiku co by hudební doprovod. A to jsem ještě mírný - nechytlo mě to. ()

aluna

Největší problém je, že ačkoliv Ledger má jindy charismatu na rozdávání (Zkrocená hora, Legendy z Dogtownu, Candy...no a samo Temný rytíř), tady byl nemastnej, neslanej a na největšího svůdníka světa neměl ani v legraci. Pár dobrejch hlášek a vtipnejch scén to nezachrání... ()

Freemind

Spálily se mi všechny trapnoměry. Nevtipný, nesourodý, neumětelský filmový výkal a čiré utrpení od začátku do konce. ()

blackrain

Ve válce a lásce je dovoleno všechno. V hlavní roli známého svůdníka se objevil Heath Ledger, kterému charisma rozhodně nechybí. Mohl by Casanovovi směle konkurovat. Jde o film, který pobaví a ne dokumentární dílo o největším svůdci žen všech dob. ()

kaylin

Vidět Heatha Ledgera v takové roli je prostě paráda. Je plný života, je skvělý, je uvolněný a pořád vidíte, jak je to parádní herec. Lasse Hallström patří k mým oblíbeným režisérům, protože jeho filmy mě vždy dokážou tak příjemně pohladit po duši, že se pak cítím spokojený a svět zase vypadá o něco hezčí. ()

jajinka

Příjemně veselé zpracování s výborně hrajícím a okouzlujícím Heathem Ledgerem.. Celý film provazí lehce vtíravá hudba, jejíž melodii si budete pobrukovat ještě chvíli poté.. ()

RAiken

Vskutku svěží podívaná do poněkud protřelých vod o dobyvateli dámských spodniček, která však tentokrát čiší skvělými nápady a pohodovým nádechem. Lasse Hallström je totiž skutečný Pan režisér a tradičním a suchopárným příběhům o italském buldozeru dívčích srdcí dal nový rozměr v podobě hravé režie a žoviálního stylu vyprávění, které se výtečně hodí do prostředí romantických Benátek. Navíc mu vše usnadnil výtečný scénář, který využívá veškerých svůdností Benátek a hlavního svůdníka Giacoma Casanovy. Mistrné komediální zápletky scénáře vykouzlí nejen sladké úsměvy na vaší tváři, ale i obdiv nad odvahou samotného Casanovy, resp. scénáristy. Další bonusem je obsazení Olivera Platta a Jeremyho Ironse, které nemáme možnost tak často vidět a jejich role jsou naprosto famózní a z obou čiší radost z hraní, které si opravdu užily. Především Jeremy Irons opravdu válí a celou dobu jsem si přál, aby on byl příští Casanova, jakkoli je to absurdní... ()

Damiel

Lasse Hallström, známý spíše komornějšími dramaty typu Pravidla moštárny, se úspěšně pustil do hollywoodského mainstreamu. Ze začátku to vypadá, že nás čeká další průměrný hollywoodský vývar, ale s postupem času tahle bláznivá show získává stále větší grády. Jsou tady skvělé hlášky a výborné jsou zejména vedlejší postavy. Jejich bezkonkurenčním králem je Oliver Platt v roli obtloustlého Paprizzia, který je opravdovou třešničkou na dortu. ()

hygienik

Pre mňa zatiaľ najlepší Hallstromov film. Nesnaží sa nám tu zdeliť žiadne moralizujúce poučenia, ani nespracováva román nudným spôsobom. Toto je konečne mnohouholník ľudských vzťahov , na ktorý autor nazerá bez ambícií niečo riešiť, iba s tou správnou dávkou humoru a ide mu to. ()

Aleee89

Na Casanovu jsem se poměrně těšila. Prováděly ho příznivé kritiky i chvála kamarádů. Nezklamal mě, ale ani nepředčil má očekávání. Čekala jsem, že to bude oddychovka a ne nějaká lekce dějepisu a toho se mi bohatě dostalo a musím říct, že jsem uděla dobře, když jsem neočekávala historický film, protože pak bych byla asi zklamaná. Tohle bylo pohodové, svěží a vtipné, v čele se sympatickými herci. Zajímavý film, rozhodně stojí za to ho vidět! ()

Skip

Komediální fikce o známém milovníkovi, která ale moc nefunguje. Navíc to celé na mě působilo velmi staromódně. ()