Battlestar Galactica

• USA Battlestar Galactica (více)
USA / Velká Británie, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (více)

Série(4) / Epizody(73)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

stuj

Hodně povedenej sci-fi seriál s psychologickými a sem tam i filosofickými částmi. Občasné klišé scény ale pěti hvězdičkám brání. (A možná taky pár nesympatických herců no...) Oproti celkovému dojmu jsou to však jen mini detaily, doporučit teda rozhodně můžu! ()

supEnoc

Jedinej seriál, kde se dozvíte pointu až v poslední minutě posledního dílu! celkově s Firefly podle mě asi nejlepší sci-fi, mimo jiné taky nejperfektnějc zpracovanej a nejracionálnější scénář ala R.U.R. :) už kvůli tomu měl tenhle počin hned od začátku moje sympatie, když přijde na řadu technická stránka, tak taky není co dodat - perfektně obsazení herci, super hudba, epizody až na to (oproti jinejm seriálům) minimum natahováků mají spád a hlavně v retrospektivě to narozdíl od takovejch lostů VŠECHNO dává smysl! jednoslovně - BRAVO! So say we all...) ()

Ecthelion

Seriál jsem začal sledovat díky výbornému hodnocení na zdejším webu. Dlouho jsem zvažoval, zda tento seriál komentovat a činím tak po relativně dlouhé době. První dvě série mě doslova nadchly a to i přesto, že jsem zaznamenal některé nelogičnosti, které nemá smysl v komentáři k seriálu rozebírat. Následující série mě však naopak velmi zklamaly, po extatickém začátku přišlo plácání prázdné slámy. Výkony herců je velmi těžké hodnotit, nikdo z nich mě nějak zvlášť neoslovil, nikdo nepředvedl nijak výjimečný výkon. Bohužel musím říct, že pro mě je to seriál typu „jednou a dost“. 60%. ()

Chuck_69

Souhlasím s KevSpa (Absolutní extáze) Seriál,který zaujal jak perfektním pilotem (Miniseries) , tak i grandiozním závěrem. MYslel jsem si, že nic už nikdy nebude lepší než StarGate, ale BSG se mu dost přiblížila ;) Je to zas SCI-FI z trochu jiné stránky. U SG chybělo víc vesmírných bitev, zde jich už je podstatně víc. Seriál kterému jsem jako zarputilý fanoušek Hvězdné Brány záviděl takové perfektní finále. ()

c4p

Jestli může seriál hodnotit posledních 15 minut posledního dílu, tak BSG si zaslouží 12, možná 15 hvězdiček! Nikdy jsem neviděl, tak promyšlené postavy, do poslední chvíle, tak poutavý soundtrack jak v tomto případě. Celé čtyři série během které prožíval člověk napětí s každým hrdinou, ať už Leem, Karou, Drsným adamou, nebo nevěrnou paní Tighovou! Zvraty nenávisti, důvěry, lásky, bojů, končí prostě absolutně epicky bez možnosti pokračování, domyšleně bez příkras tvrdou realitou! Kéž by taková přísada byla přimíchána do každé televizní série! ()

Dr.Mattes

Keď si spomeniem ako som sa v obchodoch nad týmto seriálom smial mám chuť si nafackovať. Je to povinnosť pre každého s obľubou sci-fi, je to droga, je tam všetko a samotná hudba je spoilerom pre tento seriál. Dovolím si dokonca povedať, že ak si to nevidel, v postate nevieš čo je úžasný seriál. ()

Jeffo8

Vydržel jsem přibližně do osmého dílu první řady a pak mě to jednoduše přestalo bavit. Podle mě, ničím zvláštní seriál, sice v celku slušný nápad, ale tím to končí. 45% ()

Cronan

Nejlepší seriál svého žánru. Kam se cpe nějaká hvězdná brána a podobné koniny. Děj zde není rozdělený na nějaké dobro a zlo a stejně tak i postavy nejsou černobílé. Každá má své kladné i záporné stránky. A tak to má být. ()

Kaya

Viděno celé už po druhé,co říci?? DOKONALÉ ve všech ohledech, příběh tak kule rvoucí, že jde mráz po zádech! Sci-fi, válka, akce, napětí, lidští "roboti", herci, efekty, mysteriozno a ten KONEC!! Poslední dvoudíl mne tak rozsekal, že jsem div nebrečel!!! Dokonale vybroušený seriálový diamant té nejvyšší kvality!! Skloňte se před králem mí milovaní Star Wars, Stargate, Star Trek, Terminátoři včetně Firefly!! ...SO SAY WE ALL!!!!! ()

Job29

Tento televizní seriál má aspoň u mě naprosté prvenství. Po shlédnutí hvězdné brány jsem si myslel, že nemůže být nic lepšího, ale opak je pravdou. Co se týká příběhu, efektů, napětí nemůžu prostě hodnotit jinak. Je to naprostá pecka. Doporučuji všem co mají rádi Sci-Fi ()

Operator

Seriál jsem viděl celý. Říkám poprvé a naposled, že toto je nejlepší seriál všech dob. Skvělý děj, vývoj postav, děj, efekty a umění vědět, kdy přestat: v nejlepším. BSG našla navždycky místo v mé sbírce. ()

tiradentes odpad!

Niečo tak nudného som nevidel od dob veľkého "boomu" latinskoamerických telenoviel. Podujal som sa na sledovanie tohoto "skvostu" sci-fi na doporučenie od známej - vraj je to skvelé. Ľudia vytvorili stroje, tie sa vzbúrili a začali pracovať na vyhubení ľudského pokolenia. Myslím, že tento námet je už dávno za zenitom a hlavne zenitom, ktorý už bol náramne spracovaný, tak prečo sa k tomu vracať. Dej nezáživný a predvídateľný, postavy nevýrazné a nudné, akcia veškerá žiadna, dialógy fádne, no nezmyslov tam nakecajú viac než dosť, ale bohužiaľ o ničom. Vydržal som to do prvých 15 minút tretej časti a keďže som bohužiaľ mal k dispozícii iba dabovanú verziu a 12-ročný chlapec zo seba vypravil vetu hlasom dospelého chlapa a tá podivná nesympatická blondýna už po stý krát oslovila chlapíka "gáje", tak s pocitom rozvráteného žalúdka som to vypol a nadobro vymazal tento seriálový odpad. ()

oondrejj

Neviem si predstaviť, že niekedy vznikne seriál, ktorý ma zaujme viac ako BSG. Od spracovania sci-fi až po všetky témy a problémy súčasného sveta, ktoré sa v seriáli riešia. Toto ma zaujalo najviac, pridaná hodnota ako by sci-fi seriál mohol poučovať dnešnú spoločnosť. Nedokážem sa tu rozpisovať, lebo by z toho vznikol komentár na 2 strany. Postavy sú komplexné, nezidealizované, dobre zahrané. Príbeh sa rozvíja cez 4 série rôznymi cestami, väčšinou veľmi zaujímavými, niektorí diváci boli práve s týmto nespokojní. Ja pozerám, tvorcovia píšu. Buď sa mi to páči alebo nie a potom netrepem. Mne sa páčilo. Na záver by sa ešte patrilo pochváliť skvelý soundtrack. ()

goldvise

Kvůli tomuto dílku jsem z top ten nejoblíbenějších seriálů vyhodil Mash. On tedy moc vynášet do nebes nepotřebuje. A asi by se dalo říct, že ani tento, jelikož má jen o dvě procenta míň. Ale chci přispět k tomu, aby si jej nenechali utéct Ti, co uvidí na plakátu blondýnu a zdrhnou od tohoto. Já to taky málem udělal. Joj, to by byla škoda :-) ()

Zemřel herec Dean Stockwell

18.09.2019

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (více)