Battlestar Galactica (TV seriál)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 73x44 min

Joel Ransom

Bear McCreary

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett, Kandyse McClure, Nicki Clyne, Leah Cairns, Michael Trucco, Amanda Plummer, Fulvio Cecere, Amber Rothwell, Leela Savasta, Lucy Lawless, Mark Sheppard, James Remar, John Heard, Colm Feore, Bruce Davison, Carl Lumbly, Michelle Forbes, Bill Duke, Dominic Zamprogna, Amy Lalonde, Tammy Hui, Claudette Mink, Colby Johannson, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Samuel Patrick Chu, Emilie Ullerup, Holly Elissa, Keegan Connor Tracy, Heather Doerksen, Raahul Singh, Christopher Jacot, Alessandro Juliani, Callum Keith Rennie, Haley Guiel, Ryan Robbins, Dan Payne, Erika-Shaye Gair, Ty Olsson, Jeremy Guilbaut, Dean Stockwell, James Lafazanos, Sam Witwer, Torrance Coombs, Tom Bower, Tiffany Lyndall-Knight, Rick Worthy, John Hodgman, Donnelly Rhodes, Kate Vernon, Paul Campbell, Warren Christie, John Pyper-Ferguson, Lara Gilchrist, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Nana Visitor, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Aaron Pearl, Camille Sullivan, Robert Gauvin, Richard Hatch, Colin Lawrence, Roark Critchlow, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Susan Hogan, Adrian Holmes, Ronald D. Moore, Karen Austin, Mylène Dinh-Robic, Luciana Carro, Ryan McDonell, Erica Carroll, Michael Angeli, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Rebecca Davis, Monique Ganderton, Patrick Gallagher, Jill Teed, Alex Zahara, Don Thompson, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Barry Nerling, Ally Warren, Shaun Omaid, Chris Shields, Jim Shield, Paul Lazenby, Michael Soltis, Aaron Brooks, Colin Corrigan, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Lorena Gale, Lori Triolo, Sarah Deakins, Alisen Down, Ron Selmour, Matthew Bennett, Diego Diablo Del Mar, Marilyn Norry, Kerry Norton, Malcolm Stewart

// Production Companies: NBC Universal Television, Universal Media Studios (UMS) // Po odpozeraní druhej série nieje iné východisko, ako plné hodnotenie. Len úplný hlupák spochybní Battlestar Galacticu ako výborní sci-fi seriál, no nemôžem si pomôcť, ale hrozne mi pri tomto seriáli vadí ten odveci vymletý pobožný text....(19.3.2012)

Nová generácia seriálov reformuje žáner a dáva tomuto slovu nový význam. Na seriálovom nebi už nejakú dobu fúka čerstvý vietor a aj pohŕdavý odporca amerických sitcomov (česť výnimkám) a druhotriednych rodinných či akčných ság ako ja má možnosť zažrať sa do troch "dobrodružstiev na pokračovanie" naraz a po zhliadnutí jednej sezóny čakať na ďalšiu, ako sa pred pár rokmi čakalo na pokračovanie Pána prsteňov :-) Battlestar Galactica je veľmi kvalitná kombinácia Terminátorskej mytológie, Startrekovského feelingu a Hviezdnopechotnej atmosféry. Pre milovníkov sci-fi jednoznačná voľba.(11.4.2006)

DVD-TV//// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +nejlepší vesmírné bitvy co jsem kdy viděl, napětí v každém dílu, atmosféra, příběh, vše do sebe zapadá, reálně se chovající postavy a dokonale promyšlený svět seriálu -snad jen ten Gaius Baltar mě děsně prudil/// Po té co jsem viděl Battlestar Galacticu už nikdy nebude seriálový vesmír jako dříve. Jestli že chcete vidět realistický válečný seriál jen s tím rozdílem, že se odehrává ve vesmíru, jste na správné adrese. Už teď se těším na různé diskuze s dalšími fanoušky seriálu, protože je o čem si povídat. A o tom, že napjatě očekávám seriál Caprica, nový seriál Battlestar Galactica: Blood and Chrome a nový velkofilm od Singera jménem Battlestar Galactica nemůže být sporu. TAK PRAVÍME./// Celkem 98%///(25.4.2011)

Výborný sci-fi seriál, který je nejen suprový ve vyprávění příběhu, ale má i skvěle vytvořenou psychologii postav. Příběh hrstky lidí, kteří hledají "vysněnou" planetu. So say we all!(11.11.2008)

čo sa mi na seriáli páči :krásny dizajn lodí,napínavé akčné scény (doprevádzané skvelou hudbou),dobre napísané civilné postavi(ale sem tam zle zahrané),dobrý opening,atmosféra.ale špička medzi vesmírnymi serialmi je firefly(1.1.2007)