Battlestar Galactica (TV seriál)

Battlestar Galactica

Hviezdna loď Galactica

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

USA / Velká Británie, 2004, 73x44 min

Joel Ransom

Bear McCreary

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett, Kandyse McClure, Nicki Clyne, Leah Cairns, Michael Trucco, Amanda Plummer, Fulvio Cecere, Amber Rothwell, Leela Savasta, Lucy Lawless, Mark Sheppard, James Remar, John Heard, Colm Feore, Bruce Davison, Carl Lumbly, Michelle Forbes, Bill Duke, Dominic Zamprogna, Amy Lalonde, Tammy Hui, Claudette Mink, Colby Johannson, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Samuel Patrick Chu, Emilie Ullerup, Holly Elissa, Keegan Connor Tracy, Heather Doerksen, Raahul Singh, Christopher Jacot, Alessandro Juliani, Callum Keith Rennie, Haley Guiel, Ryan Robbins, Dan Payne, Erika-Shaye Gair, Ty Olsson, Jeremy Guilbaut, Dean Stockwell, James Lafazanos, Sam Witwer, Torrance Coombs, Tom Bower, Tiffany Lyndall-Knight, Rick Worthy, John Hodgman, Donnelly Rhodes, Kate Vernon, Paul Campbell, Warren Christie, John Pyper-Ferguson, Lara Gilchrist, Tygh Runyan, David Richmond-Peck, Nana Visitor, Samantha Ferris, Françoise Robertson, Aaron Pearl, Camille Sullivan, Robert Gauvin, Richard Hatch, Colin Lawrence, Roark Critchlow, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Susan Hogan, Adrian Holmes, Ronald D. Moore, Karen Austin, Mylène Dinh-Robic, Luciana Carro, Ryan McDonell, Erica Carroll, Michael Angeli, Jerry Wasserman, Kevin McNulty, Rebecca Davis, Monique Ganderton, Patrick Gallagher, Jill Teed, Alex Zahara, Don Thompson, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Benjamin Ayres, Georgia Craig, Barry Nerling, Ally Warren, Shaun Omaid, Chris Shields, Jim Shield, Paul Lazenby, Michael Soltis, Aaron Brooks, Colin Corrigan, Rekha Sharma, Georgia Hacche, Lorena Gale, Lori Triolo, Sarah Deakins, Alisen Down, Ron Selmour

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 90%, 4. série - 100%.(19.4.2009)

Space-opera ve špinavém hávu, která umí být stejnou měrou chytrá, aktuální, zrcadla nastavující, epická, osudová, provokativní i strhující jako naivní, ochotnicky zahraná, vatou plněná, mravokárná a plná momentů nutících obecenstvo obracet oči v sloup. Každopádně v těch (nej)lepších momentech OPRAVDU dobré a v těch (nej)slabších zase OPRAVDU špatné, ale nikdy ne nekoukatelné; i díky tomu, že to první uvedené přeci jen výskytem značně převyšuje to druhé.(14.1.2014)

For ME 100%(23.1.2008)

Přiznávám, že BSG mě nadchla jako málo jiných seriálů. I v závěrečné čtvrté sérii šlape na plné obrátky. Každý další díl je schopný vám dát nový úhel pohledu na vaší oblíbenou postavu. Stále dokáže své diváky překvapovat, dojímat, rozesmát, donutit k zamyšlení a koukat s otevřenou pusou. Přesto je Galactica hlavně příběhem o tom, proč a jestli si lidé zaslouží přežít - ne o partě lidí, co bloumají vesmírem a zažívají "velká dobrodružství". Skvělá hudba, nekompromisnost (zabíjí se tu ženy a děti, hrdinové dělají chybná fatální rozhodnutí), postavy, které si zamilujete (oba Adamové, Tigh a u mě překvapivě i Baltar vedou), a proto s nimi budete se zatajeným dechem prožívat tuhle galactickou story, jejíž konec je zaroveň překvapivě happyendovský i neskutečně depresivní. Jen je škoda, že některé dějové linie tvůrci nechali vyšumět do prázdna a tak polovina postav se nedočkala takového rozloučení, jaké by si zasloužila. Nicméně i tak díky za alespoň nějaké rozuzlení. Tvůrcům díky za jedny z nejlepším seriálových zážitků, které jsem kdy měla - za všechny připomenu konec druhé (New Caprica) a třetí série (odhalení Final Four) a desátý díl čtvrté série (Země)... PS: Český dabing je opravdu otřes. Pavla Soukupa zlynčovat!(17.10.2008)

čo sa mi na seriáli páči :krásny dizajn lodí,napínavé akčné scény (doprevádzané skvelou hudbou),dobre napísané civilné postavi(ale sem tam zle zahrané),dobrý opening,atmosféra.ale špička medzi vesmírnymi serialmi je firefly(1.1.2007)