V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

gatuso

Slabota. Politicko-socialni mismas. Ze zrovna gayove, lesby a muslimove budou pronasledovanou skupinou je hodne odvazna vize. V roce 2005 se tvurci hrube pomylili. Zrovna tyhle skupiny budou o 15 let pozdeji protezovane, chranene a podporovane a naopak konzervativni bili heterosexualove budou v tezke defenzive. A ne od neonacistu s otrepanou parafrazi na Hitlera ale od novodobych levicaku, neokomunistu a liberalnich demokratu. ()

robbez

Působivé, akční, emotivní, propracované, ale taky (někdy až kýčovitě) patetické. Velmi dobré ztvárnění toho, jak touha po pořádku a bezpečí může přerůst v totalitní společnost a ve zvrácené pronásledování odlišných a nepohodlných. ()

Bragi66

Myšlenky o současné totalitě, o oprávnění občanského odporu, který přeroste až do mimozákonné neposlušnosti, o nadřazenosti svědomí nad zákonem - to všechno související se svobodou si zaslouží neustále přežvykování: kniha (literatura), bachor (nadřazenost plnému žaludku), čepec (uniformita a konformita) sléz (třeba to, jak s námi chtěli Poláci i Němci vyjebat se Slezkem). K tomu přežvykování se samozřejmě hodí i film, avšak tento film to podle mého neuchopil dostatečně do hloubky. Zůstal při povrchu s tím, že nás zachrání nějaký romantický Jánošík, který spáchá velký atentát, a tak strhne do boje další spravedlivé, kteří tomu tady nasadí čepici tím, že si nasadí stejné čepice a stejné masky (uniformita a konformita), což je čin přesně proti svobodě. Zde předvedená atmosféra z postapokalyptické totalitní Británie je dost řídká, a k tomu ten naivní vztah hlavní hrdinky k maskovanému komiksákovi - inu, třeba to tak někdo má rád. Zajímavé je, že totalita ve filmu používá logo, které připomíná něco mezi křížem ve slovenském znaku a pravoslavným křížem. ()

flyer.nick

Ještě někomu přišel ten děj tak strašně děravý? Na to, že to má víc jak dvě hodiny mi přijde, že tam chybí tak další hodina aby to dávalo smysl. Jinak super vizuál a poselství, ale 1984 to není, no 😀 ()

Jurcekk

To boli časy, keď hlavná hrdinka po neviem akej dlhej tortúre má dohladka vyholené podpazuší a alatuti obočie. Túto vyššie RHK hovorí že ani nie je celkom dobre,že mu to pripomína Zorra... ()

dauby

Technicky je to natočené dobře, ale myšlenkově je to slátanina. Ještě jsem neviděl komiks, ze kterého by vzniknul dobrý film. ()

Holly_Molly

Konečně vim, proč se před rokem nedal nikde sehnat merch a skoro ani film samotnej! 😃 Chvílema to je tak aktuální, že jsem nechápal.. Taky jsem vůbec nevěděl, že je to vlastně DC a u toho je jedno jistý když jde o filmy... Buď je to totální kokotina a nebo absolutní bomba a tohle je na 100% ve všech bodech ten druhej případ. 🌱 ()

StanGoodspeed

Po bídném začátku mě to začalo docela bavit. Intelektuální V mě docela bavil, ale zřejmě se z toho dalo vykřesat ještě víc. 4* dávám především za Natálku a již zmíněnou intelektuálnost hlavního ,,hrdiny" ()

Bohdy67

Popravdě jsem čekal něco trochu jiného a tak mi pár minut trvalo, než jsem se do filmu pořádně zadíval. Po první "akční" scéně jsem čekal, že to v tomto duchu bude pokračovat... Což se nestalo a bylo to spíše o příběhu a zamyšlení se nad dějem a postavami. V tomhle směru výborné. Skvělá ukázka toho že jsem v podstatě všichni jen ovce ať chceme nebo ne... Určitě se budu muset podívat ještě jednou. Teď když už vím co mě čeká si možná všimnu i věcí které mi na poprvé utekly... 83% ()

Snowgirl

Hmmmmm...... Amerika už v komiksu omrzela tak táhli do Anglie. Jinak furt to samý, jak přes kopírák. Akorát že tu desetkrát víc mektaj. ()

Nediro

Nikdy jsem nebyl na psaní komemtářů a vlastně ani nevím, co o tomto filmu napsat. Spokojíte se tedy s tím, když napíšu, že to byl opravdu dobrý film? ()

tmx

Ač jsem zpočátku pociťoval trochu rozpaky, nakonec se z tohoto filmu vyvinulo asi nejlepší dílo, co jsem kdy viděl. Ano, má své mouchy, kromě lehce šíleného kancléře, propagace v televizi a sem tam štenic, mi tam celkem chybí jakékoliv vyjádření totality. Policie jsou vlastně ti hodní, pár zátahů a zatčení na tom nic nezmění. Exploze parlamentu je už také celkem příliš, jenže co naplat, když má ten film jinak úplně úžasnou atmosféru i příběh. Hugo Weaving i bez obličeje zahrál skvěle, stejně tak Natalie Portman, za scénu s ostříháním vlasů ji opravdu obdivuji... Bratři Wachowští se zase jednou vytáhli. Při scéně útěku z práce jsem si dokonce vybavil starý dobrý Matrix. ()

Painer

Natalie Portmanová je okouzlující. Film má skvělý nádech a hudba je také vynikající. Snímek je opravdu jednoduchý, efektivní a přímo skvostný. Nemám slov!!! ()

CrazyWolf

Tak hustou atmosféru jsem u filmu už dlouho nezažil. U některých scén jsem se v kině skoro až rozplakal. Film to není dokonalý, ale v hlavě jsem ho nosil několik dní, a i když už je to půl roku, co jsem ho viděl v kině poprvé, stále mi v hlavě zní ozvěna Čajkovského. Ten den jsem už nebyl schopný podívat se na cokoli jiného, tak to byl silný zážitek. Možná to není revoluční film, jako třeba Matrix, ale stejně to je nezapomenutelný zážitek. "V" je prostě osobnost, která má styl. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu i originální comix. ()

scr3am

Jsem docela zklamanej, čekal jsem víc akce, místo toho jsem se dočkal více nesmyslného mluvení, ale Hugo Weaving byl super:-) ()

Denis85

Normálně předmluvy k čemukoliv nečtu (většinou se děkuje atd. – nuda), ale po shlédnutí filmu jsem neodolal, zaprvé koupi komiksové předlohy (u níž mi při čtení v dlaních nezůstávaly chomáče vlasů, z toho, že film striktně nekopíruje děj), zadruhé přečtení oné předmluvy z péra Alana Moora.. Vypráví příhodu z hospody, kdy osazenstvo dalo přednost „zábavnému“ pořadu před večerním zpravodajstvím. Film – a zároveň komix – beru jako zdvižený ukazovák k těm, které nezajímá nic jiného než ten jejích prťavý vesmír kolem sebe. No a pak to díky takovým mětonezajimá a játostejněneovlivním dopadá všelijak a potom všelijací játenbordelnapravím vymýšlí světové války. Při proslovech V nelze „teskně“ nevzpomenout na Láďu a strejdu Dolfa. V je kontroverzní stejně jako tito dva pánové, kteří byly a jsou ve své době nenávidění, ale bohužel i obdivování. Čekáte-li hafo hemoglobinu, akci co má koule, žhavý těla mladých slečen, tak ve videopůjčovně sáhněte o film vedle. Musím se, ale k něčemu přiznat: děsně žeru tu věčně se tlemící masku V ()

pitrisp

Až na na mě moc zdlouhavé dialogy v některých pasážích filmu, to nebylo tak špatné. Závěrečný výbuch budovy parlamentu byl příliš, vypadalo to jako vystřižené ze Dne nezávislosti.... Ale jinak jsem se bavil, takže za 3. ()

Bloodoom

Opravdu suprový filmeček. scénář nemá chybu a pán "V" zůstává i po závěrečných titulkách tajemným. Kdo to k sakru byl? Myslím, že poslední bitka kde noži pobije asi tak desítku mužů je bezkonkurenční. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)