V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

RedMuzzzle

Tenhle film mě vtahnul, jako jeden z malá. Atmosféra totalitního režimu mě osobně příjde trochu slabší, ale to mi zas až tak nevadí. K hercům: Natalie Portman zahrála tuto roli naprosto úžasně, nejvíc se mi líbila část z umelého vězení a Hugo Weaving dal usměvavé masce život, prostě klobouk dolů před oběma. Co se mi na tomto filmu ještě dost líbilo, byli ty verše nebo jak to mám nazvat např. tenhle... "Vendeta. Není to nic sobeckého či marnivého, je to krutá odměna za všechno utrpení způsobené bezprávím. Je to sladká hudba které, ale dokáže s porozuměním naslouchat jen její dirigent.“... nebo tenhle... "Budova to je symbol, stejně jako čin, který ji zničí. Symbolům dávají sílu lidé. Sám o sobě je symbol bezvýznamný.“... Jednoduše stručne řečno, nejlepší film podle comiksu, jaký se kdy viděl.100% ()

Novik

Zajímavý příběh, perfektní výkony herců a napětí drásá až do poslední minuty. Velmi dobře odvedená práce, včetně hudby. Nejvíc zaujal herec Stephen Rea a Hugo Weaving (nečekaně). Film je nutno vidět víckrát abyste ho pochopily a hlavně více si užily filmový zážitek. Nutno říct pár hluchých míst tu bylo ale ty se dají překousnout. :) ()

JIRKKA

moc jsem neměl na tenhle film chuť, ale příjemně mně překvapil. Poměrně zajímavý i napínavý film, krásná a přitom perfektně a přirozeně hrající Natalie Portman jako vždycky, a taky film o tom, jak média dokážou manipulovat, chci říct manipulují s lidmi a jak je dobré číst mezi řádky a používat vlastní mozek, svoje zkušenosti.. ()

Kerkk

scenar je plny nelogicnosti nebo spis naivniho pristupu k tomu, jak diktatura funguje (jeden priklad za vsechny - televizni talk show parodujici nejvyssiho vudce by 100% nikdy nemela sanci byt odvysilana). pokud jste ovsem schopni na chvili ignorovat takovehle veci, tak vam tento film - hlavne tedy druha pulka - nabidne zazitek, ktery se vam zadre pod kuzi. (ok, samotny konec se opet nese v ramci one naivity, ale to co se deje pred tim, to za shlednuti stoji). ()

Ujo.

Komiksový příběh o lásce, pomstě a v neposlední řadě o pomoci a motivaci lidu ke svržení totalitního režimu Británie. Podle mého u nás nedoceněný film, který stojí za to ho vidět. Není to sice na plných 5hvězd, ale 4 a půl určitě zasloužených!!! ()

Lubino17

Pre mňa osobne filmová dokonalosť. Samozrejme, že sa nájde niečo čo sa dá vytknúť. Napr. silnejšie vykreslenie totality vzhľadom k exteriérom, ale čo sa týka vykreslenia príbehu a hlavnej postavy, tak je to niečo výnimočné. Bezchybný scenár, vynikajúce dialógy s veľmi hlbokými a pre, bohužiaľ, dnešnú aj veľmi aktuálnymi myšlienkami a témami. Nádherne vykreslené dve najväčšie a najhnusnejšie korporácie na svete : farmaceutický priemysel + kresťanstvo. Jasné, že na to, že je to komiksová postava, tak tu poniektorým chýba viac krvi a akcie, ale o tie tu nešlo (a tie tri, čo tam boli, stáli za to). A Natalie Portman a Hugo Weaving majú úplné absolutórium. Pre mňa 6*. ()

stuj

Perfecto. Během filmu jsem si i říkal, že to bude pětihvězdičková záležitost. Ale nakonec dávám přecijen 4 hvězdy. Pár věcí nebylo totiž vůbec vysvětleno - např. kde bral hlavní hero finance na život a na objednávání kupy masek, jak se naučil napíchávat vládní vysílání atd. Taky se film mohl aspoň zmínit o životě Natalie během roku jejího ukrývání. A víra v uvědomění davu obyvatel na konci byla taky lehce přehnaná. I když zase správně komiksová no. Každopádně dobré dílko. // Juknuto o 9 let později a podobný pocit. Sice už né tolik odvařený (tenkrát byl tenhle typ filmu přeci jen trochu novinkou), ale koukat se stále dá. I přes ty naivní části. ()

Romanoff

Ačkoliv neznám comicsovou předlohu a nebo právě proto, mě snímek, jehož režírování se ujal James McTeigue, velmi oslovil. Vykreslení diktátorské atmosféry ve staré dobré Anglii se podařilo více než dobře. Vynikajícímu výkonu maskou "limitovaného" Hugo Weavinga nelze nic vytknout. I jeho filmová spřízněná duše Natalie Portman předvedla poctivý kus herectví. Díky těmto hercům a realisticky vytvořenému prostředí si každý filmový fanoušek tento snímek musí užít. Navíc film nabízí, a to bylo pro mé vysoké hodnocení asi nejdůležitější, podněty k zamyšlení nad skutečnostmi, které by měli každého soudného člověka znepokojovat. Protože i v reálném světě dochází k postupnému nastolování totality, ztrátě svobod, potlačování ceny lidského života, vkrádání beznaděje a zoufalství do života běžných lidí. ()

gerojmanus

Zajímavý thriller s krásnou Natali Portman..Boj zdánlivě pouze jednoho zamaskovanýho muže proti diktátorskýmu režimu je tady vybarvenej až do depresivních scén, nicméně jako celek to má velký náboj a tak trochu očekávaný konec. ()

oleg121

Pre mňa naozaj veľmi pútavý film, ktorého hlavná vada je v tom, že v ňon nie je nič nezabudnuteľné, čo by vás prinútilo pozrieť si ho znovu. ()

BEZHLAVY

Dnes jsem to zjistil, Natalie hraje především očima :) A dokonale, jako vždy, to sehrála i v této rebélii, v té mé vzpomínce na protitotalitní filmy, komponované do dnešní...blízkobudoucí...doby. Ano, tak funguje politika, masírování mozků, ovlivňování davu, důsledkem čehož může být v extrémním případě tento děj. Jediné zklamání--nebyla odhalena maska, ale to bylo jen mé skryté přání, "V" nám to vysvětlil proč to není podstatné :) Jo a hlavně je tento snímek velni aktuální!! ()

Epics

Film asi ma sve nedostatky a kdybych byl hnidopichem, tak budu asi vahat i nad hodnocenim.. ale priznavam, ze technicke provedeni mi je uplne jedno a stejne tak i vernost puvodni komiksove predloze Alana Moora. Myslenkove zustava filmova Vendeta neuveritelne bohata a hlavne aktualni a prave jeji ideova hloubka a nalehavost mi vubec nedovolila zabyvat se uhlem kamery, akcnosti scen nebo cimkoliv jinym. Chci vice filmu, ktere nuti cloveka k zamysleni nad soucasnou spolecnosti a jejim fungovani, ac zavery nebyvaji prilis ruzove a optimisticke. Alan Moore napsal uzasny 'konspiracni' graficky roman a tento film mam na polici vystaveny hned vedle jeho knihy. ()

Dart_Nader

Tenhe film je jinejm nedá se moc srovnávat s ostatníma kouskama.. jako sci-fi to nestojí za nic, jako drama je to opruz a jako akce je to usínačka. Jednotliví části filmu sou na nic, ale když se to dá dohromady, tak to funguje a vzniká velice dobrý snímek. To co budu psát platí pro verzi s původním dabingem, jelikož čeština tomu sebrala hodně na smysluplnosti, verše se nerýmují a častokrát je utlumený zvuk pozadí na úkor dabingu, nemluvně na to, že z dabované verze se jako vždy vytratily emoce které do toho herci vložili... Celkově děj ubíhá slušnou rychlostí, zbytečně se nezadrhává, jak tomu je zvykem u filmů za posledních deset let. Celý film je vložen do prostředí totalitního režimu a vytváří tak pozoruhodnou atmosféru. Musím ale říct, že zpracování režimu bylo slabší, dokonce bych si i dovolil říct že to je až druhotná věc ustupující příběhu. Kde se skutečně povedlo ztvárněný totalitního režimu byl film 1984 od Orwela, to má ovšem extrémě nudný děj.. Ale dál, co se týče akčních scén, moc jich tam neni, ale těch pár co jich tam je jsou poměrně slušný, nejsou nějak extra přehnaný co je na rozdíl od většiny nových filmů výjmkou, hlavní hrdina umře. K samotnému hrdinovy, to je zajímavá osoba, simpaťák, knih a veršů znalý, sběratel všeho možného s velice zajímavými názory. Některé jeho výroky stojí za to, aby nad nimi člověk chvíli zauvažoval, jeho rýmová mluva je originální a zajímavá, navíc ve spojením s Weavingovým hlasem, no prostě vynikající.. Celkově film stojí za to shlédnout, není to uplnej brak jako to co se za posledních deset let většinou natočilo, ale zas nic světoborného od toho nečekejte... A pokud si film chcete vychutnat, zapomeňte na česky dabovanou verzi... ()

Trepak

Celé je to o nejakom zmutovanom chlapíkovi, ktorý žije v podzemí a nosí masku ako fantóm opery. Okrem toho, že príležitostne zabíja najvyšších vládnych predstaviteľov, rád stavia domino a pokladá koľajnice. Raz za čas podľa vzoru Zorra, vyškriabe nožíkom do steny svoj znak - veľké V. Chválabohu, že má rád aspoň Čajkovského, lebo inak by som tento škvár nedopozeral. ()

Freddy33

Při sledování filmu jsem neměl nejmenší problém a ty 4* bych mu klidně dal, ale ani po letech jsem neměl chuť se ani v nejmenším podívat znova, z toho plynou 3* ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)