Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

sedm.1

A parádní nážez pokračuje v úplně stejném,tedy zběsilém tempu,u kterého skončil díl první.Našláplá akce od první do poslední minuty,nápadité a strhující bojové scény,cool herci v kladných i záporných rolích,zatím velmi skvělá série!!! ()

slovan1

Mi to přišlo o dost lepší než jednička. Dynamičtější, lepší hudba, lepší akční scény, pěkné záběry a vizuálně hodně povedené. Proto zvedám o jednu hvězdu. ()

Šakalík

Dva roky po úspěšné jedničce se diváci dočkali pokračování, které si v akčních scénách s prvním dílem v ničem nezadá. Po trikové stránce je to nadupané, zvukově velmi sugestivní, jenomže – jak u „dvojek“ bývá bohužel zvykem – z hlediska scénáře je to fakt bída. Ve filmu se začne milostně tokat, což mu strašně nesluší, a byť je příběh docela zamotaný, ve finále se sesype v beztvarou kaši. Kate Beckinsale je sice stále stejně svůdná, jenomže její milostné vzplanutí jí pohříchu sebralo chladné kouzlo, kterým oplývala v prvním filmu. Pak taky prezentace upírů coby bandy namyšlených aristokratů sice asi koresponduje s legendou o Drákulovi, nicméně mně osobně to černobílé rozdělení na zlé upíry a hodné lykany hledající spravedlivou pomstu lezlo dost na nervy. Film to ale špatný není. Jako kratochvilná zábava funguje báječně, jen se u toho nesmí moc myslet. ()

kenkaku

Druhý Underworld neztrácí nic z jedničky, prakticky jen rozvíjí děj. tedy pokud jste viděli jedničku a líbila se, bude se líbit i dvojka. A není ani moc "přestřelená" jak bývá u pokračování zvykem. Pokud vás něco štvalo na prvním Underworldu, bude i tady (takže je na vás zda si sledování risknete) a pokud jste jedničku neviděli, tak se nejdřív na ní podívejte, ať víte do jaké skupiny budete v případě dvojky patřit :). Na začátku sice dostanete opáčko (co bylo minule), ale zcela plynule se pokračuje tam kde se posledně zkončilo. Za sebe tedy neumím říct, jak moc to někoho poznamená začít sledováním u "evolution". Celé to totiž působí jako druhá polovina jednoho filmu. ()

Marty89

No jednička byla bída, dvojka o chlup lepší (ale pořád hluboký podprůměr). Verdikt: s Underworldem končím. Dokud budou existovat aspoň o trochu lepší filmy, než je tohle, tak se na to nemá smysl dívat. ()

Han22

Příběh mě tu nějak extra nebral, ale hlavně že tu byly fajn matrixovské akce a cool bitvy. No a to je asi to jediné, co si z filmu pamatuju. EDIT: Tak druhý díl je mnohem kratší, přímočařejší a krvavější. Žádný extra příběhový zvraty nečekejte, ale spíše návaznost na první díl. Na začátku se objeví prapůvodní upír Marcus, který je neskutečně brutální zmrd ve své zvířecí i lidské podobě, v průběhu vykrystalizuje cíl - osvobodit původního vlkodlaka Williama a jde se do akce. Musím uznat, že jsem se u dvojky bavil o něco více, protože režisér se nepáře, souboje jsou parádní, gore neskutečné (urvané hlavy, namleté maso) a opět je zde vystříleno asi tisíc nábojů. Zvedám hodnocení a jsem spokojen. ()

rozbris

Několikanásobně lepší než jednička, konečně se i hýbala a torchu kroutila a ne jen střílela a vždy se trefila:-) Rozhodně si počkám na pokračování... ()

Rudinsky

Dvojka podľa mňa o kus lepšia ako jednotka. Backinsale sa vryla do pamäte asi každého muža, monštrum obstojné, akcia svižná a debilita Speedmana jednoducho - no načo si kaziť film. ()

Pavlík

12. 02. 2009 (49.); nic zvláštního – že se nesnášejí vlkodlaci s upíry jsem opravdu nevěděl, k podívání je pouze Selene ()

Testament

Nemůžu si pomoct, ale i když se v případě Underworld:Evolution jedná v podstatě o "béčko" a navazuje na otřesný předchozí díl, tak se mi film zamlouvá daleko více. Je svižnější, i když scénáristicky stále nedotažený (eufemisticky řečeno). A dovolím si ještě rýpnutí-závěr filmu je svým vyzněním minimálně podobný jiné"dvojce"a to Terminátorovi.Průměrný film na jedno skouknutí během odpoledne, kdy jej pak založíte a....už se k němu nevrátíte. ()

Finskej

Více méně totéž co jednička s tím, že... spád děje je ještě méně logický než předtím, ale Kačenka se Speedmanem jsou zase o trošinku lepší než v prvním dílu. Velkým překvapením je přítomnost jinak divadelního (a dost dobrého) Dereka Jacobiho, vůbec nechápu, kde se tam vzal :) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... galimatiáš a kokotina na entou... Kdo tohle proboha vymejšlí... Upíři střílejí po vlkodlacích kulometem (a ti místo aby byli na sračky, tak vesele běží pořád dál - o stříbrných kulkách zřejmě neslyšeli....) používají výbušniny, náklaďáky a počítače... (nejvíc absurdní a směšná scéna filmu - Markus ve své hnusnější netopíří podobě stojí u komplu a cvaká odpornýma drápama do klávesnice jak týnedžr...) Kačenka Beckhamstajlová je naprosto nezajímavá baba, stejně jako pan Rychlomuž. Jedinou zajímavou postavu (herce) Viktora - Nighyho zabili na konci prvního dílu (největší pitomost - stejně jako zabití Jigshawa v sérii Saw...) ještě že ve trojce se má zase objevit. A samotní vlkodlaci sou narozdíl od upírů udělaní fakt dementně - vzhledem k digitálním možnostem dneška - srovnáno např. s Glumem - sou tihle digidlaci vážně směšní - jenom směšní...stejně jako v novým "Vlkodlakovi" s Beniciem. No ostatně jedinej film kde vlkodlaci nebyli úplně trapní je Vlk s Nicholsonem no možná ještě Akta-X...Jinak naprosto souhlas s Adrianem i ostatníma - Wiseman je ubohej vykradač Camerona - ten finální monolog ala Terminátor snad nemůže myslet vážně... Jo a současnej českej dabing je fakt na pozvracení - jinak to říct nelze... film s dabingem mladším než 20 let - nikdy více! ()

Herráček

Tak nevím... Oproti trojce má tohle ještě relativně z čeho čerpat... Ale jinak to nemá nic moc jako intelektuální kvality... Na druhou stranu se je aspoň na co dívat... ()

Mistickzz

Podstatne slabšie ako prvý diel. Hlave čo sa týka dialógov, príbehu, i samotnej réžii. Ale i tak to ubehlo celkom svižne. 55% ()

korndaddy

100 tabletů týdně, 100 tabletů týdně...... Já když Toho zelenýho čuráka vidím tak se mi otevírá kudla v kapse. To ale i tak nemění nic na tom, že asi nebudu fanda underworldu. Naprosto nic mi to neříká a jedinej důvod proč to jedu až do konce, je Beckinsale. Ten kožený oblek mi navozuje hodně perverzní a zvrhlé myšlenky. Vám né? ()

iXtr3m3

Ešte lepšie ako jednotka. Táto séria sa mi začína páčiť podobne ako Resident Evil. Je to béčkové, je to priemerné, ale je to neoblomné a to sa mi páči. ()

Loki_Six

Eight centuries ago, unknown to humanity, a blood feud raged between a ruling class of vampires and a rebellious legion of werewolves known as Lycans. Legend tells that the war began with two brothers, the immortal sons of Alexander Corvinus: Markus, bitten by bat, became the blood leader of the vampires. William, bitten by wolf, became the first and most powerful Lycan. ()

Milano33

Svet Underworldu sa vyvinul, mytológia sa krásne vrstevnatí a nové fakty sa na nás len nabaľujú. Predchodca Underworldu: Evolution zaviedol nové pravidlá a nanovo vytýčil hranice, keďže sa teraz po svete prechádza aj hybrid, ktorý vstupuje do tohto odvekého konfliktu medzi upírmi a lycanmi (vlkodlakmi). Na scéne sa objavujú nový hráči, ktorí výrazne zamiešajú kartami a to najmä minulosťou a pôvodom, ktorá sa určite odzrkadlí aj na súčastnosti. Toto pokračovanie sa nesie v podobnom akčnom duchu jednotky, dokonca si myslím, že akčná stránka je tentokrát ešte opulentnejšia a nápaditejšia. Najväčšiu úlohu pri tom zohrala práve finálna akčná sekvencia, ktorá vzniesla do príbehu mnoho inovácie. Táto precízne vykonštruovaná akcia zreteľne ťaží i z prostredia, v ktorom je zasadená. Dejiskom tohoto bojového stretu sa stáva odľahlá zrúcanina hradu, ktorá stojí za všetkou tou atmosférickosťou daných okamžikov. Tieto ruiny sú do značnej miery gotickým prostredím a i atmosféra nemá od tej gotickej príliš ďaleko. Vizuálne stránka bola prispôsobená ponurému tónu sveta, avšak hudba sa mi zdala o niečo menej výrazná ako pri Underworlde. Strašne sa mi páčilo, že sa skutočne naplno využívali jednotlivé atrakcie tohto spustošeného sídla, potenciál takéhoto druhu rozvaliny sa využil na maximum. Úzke chodby, kamenné klenby, lanový most a predovšetkým vodou zatopený podzemný komplex, týmto všetkým hradným zákutiam vďačíme za tento nesmierne atraktívny zážitok. Underworld: Evolution však aj tak najviac stojí a padá na prekrásnej, príťažlivej a štýlovej Kate Beckinsale. Na Kate Beckinsale sa zase neskutočne dobre pozerá, ten jej kožený oblek jej nesmierne sekne. A ešte viacej sexy je bez neho, kedy je šťavnato obnažená. Vskutku a pravdivo, Selena je fantastická akčná hrdinka, ktorá je naprosto badass, hlavne vtedy, keď drží v ruke brokovnicu. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)