Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

VanTom

Přímé dějové pokračování nic moc jedničky zaznamenalo zlepšení snad ve všech směrech: větší množství a měřítko akce, zručnější režie, přímočařejší děj, výraznější hudba, živější postavy (aneb méně pózování a více hraní, emocí a humoru pro stále neskutečně rajcovní Kate). Jen ta mytologie celého světa upírů a lykanů zůstala stejně plochá a triviální. Hodně těsné 4. ()

harryy

Štvrtý diel nie je žiadny reštart série a nezačne novú trilógiu. Scenáristi zúfalo premýšľajú čo by sa ešte dalo vymyslieť aby tucet postáv dvoch druhov mohol pobehovať s kvérmi po plátne a tma im hrala do karát. Originálna myšlienka je jediná rýchlo sa vytratí a priestor pre dialógy či dej sa našťastie zmenšil.Je to séria epizódnych strieľačiek či nahánačiek, a divák sa nestihne často nudiť. Oproti trojke: vzbure lykanov a boji v posvetí2 vidno posun vpred. 40% ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Underworldu" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Jak jsem již uvedl u jedničky, tak série Underworld patří mezi jednu z nejlepších, která zahrnuje téma vlkodlaků. Evolution sice trochu ztrácí ve srovnání s jedničkou, ale hlavně díky výbornému závěru si rozhodně zaslouží, abych tomuto dílu dal pět hvězd. ()

Sany33

Underworld: Evolution by som odporúčal jedine fanúšikom prvej časti – tí budú zrejme nadšení, keďže formula, prevedenie a akcia sú na približne rovnakom, ak nie trochu lepšom stupni, ako pri prvom Underworlde. Pochopenie filmu je však pre divákov neznalých jednotky sťažené častými (a veľakrát násilnými a umelo pôsobiacimi) prepojeniami na predchodcu a dvojka tým prichádza o časť svojho „čara“. Hodnotenie zvyšku filmu je však veľmi negatívne – Underworld 2 nielenže neprináša nič nové, ale aj ten malý potenciál, čo mal, trestuhodne premrháva. Nulové charaktery, pátosové dialógy, zlé efekty a slabú réžiu nevytrhne ani dobrá kostra Kate Beckinsale, a preto dávam rovnaké hodnotenie, ako v prípade prvej časti. 55% ()

Scar

Zatial Katin najslabší film. Dúfam že sa jej kariéra nebude uberať týmto smerom a že sa viac rodinné vzťahy s režisérom na plátna nikdy nedostanú. Jediným cieľom filmu je vytvoriť supermonštrum, ktoré je silnejšie ako supermonštrum pred ním a tak sa ocitneme v aréne troch supermonštier (jedno mocnejšie ako druhé). Vážne si Len Wiseman myslí že tým niekoho zaujme? Odpoveď pozná aj on sám, pretože si snaží kúpiť diváka čiastočným odhalením Katinych kriviek aj napriek jeho žiarlivosti. Najviac som sa tešil na prelínanie dejov (stredovek a súčastnosť), avšak práve to bolo najväčšou slabinou filmu. Začínam nadobúdať pocit, že Len je najhorším, komerčne úspešným režisérom. Nikto ešte nikdy nepokazil dobrý nápad tak, ako on. ()

Spock

Nemám nic proti upírům nebo vlkodlakům, ale ten tento film je pro mě o ničem. Hlavní těžiště je podle mě stále v akčních scénách, kterté jsou upřímně řečeno, tím nejlepším z celého filmu. Příběh je daleko v zadu a nehraje ve filmu příliš velký význam. Jsem zvědav, zda se časem natočí i třetí díl. Já se na něj těšit nebudu. ()

Guzo

Jeden z mála filmů, kde se mi druhý díl líbil víc než první. Mám rád filmy s upírama, mám rád filmy s vlkodlakama => mám rád Underworld :-) ()

Kosmik 1

Opět Kate Beckinsale v plné parádě, dokonce i bez kůže v originální kůži. :-) Ale abych tu neopěvoval jen krásu a charisma Kate, tak druhý díl přinesl i více akce, zábavy, napětí a lepší koukatelnost. ()

ghatos

Zapojení Markuse do děje elegantně vyřešilo další pokračování. Tento fešák stojí za pozornost :) . Celkově to je skoro na 4*. 68%. ()

Autogram

Kate je v priliehavom kostýme krásna, pritom je aj rýchla a akčná. Jeden súboj strieda druhý, príšerami sa to hemží, len ma to nejako nebavilo. ()

Ompus

První díl jsem viděl kdysi dávno, tak mi "kdo je kdo?" a "o co komu jde?" ze začátku trochu ucházelo. Ani ty flashbačíčky mi moc nepomohli. To mi však po pár minutách a spousty prolité krve bylo jedno. ()

Pit

Uspokojujúce! Keď človek do toho nejde s nejakým extra očakávaním je to schopné. Pekné triky, docela solidná kamera a zase moja srdcovka KATE. NO Comment - only 3* ()

pfa

Opět vizuálně nádherná, akční hororová fantasy podívaná. Boj mezi upíry a lykany nekončí... [8/1O] (Underworld: Evolution, USA, akční horror) ()

spikey1

Kate Beckinsale by si ode mne zasloužila hvězdičky i za to když by seděla na židličce a koukala tupoučce do kamery, tady kouká tupoučce do kamery a má na sobě latex:D to si zaslouží ty hvězdičky tři:) ()

Smileface

Klasická Van Helsingovská zábavička bez špetky inovace. O třídu lepší než první díl a o třídu horší než inteligentní blockbustery typu Ostrov. Pro děti a slabší jedince varování: Neskutečně drastické. Pro intelektuálně založené: Duté a prázdné jako Klausův Topol. ()

Arius odpad!

Najhorsie pokracovanie vsetkych cias ! Ani jednotka nebola nijak extra dobry film, ale toto? Uplny shit. A navyse v tomto velkom nic stracali cas herci silneho kalibru, ci uz Jacobi alebo Beckinsale. Hanbite sa pan Wiseman. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)