Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Lateef

Mnohokrát omílaná klišé, že filmová pokračování jsou sice větší, lepší a ještě tisíckrát -ší, ale za to dějově chudá, překombinovaná až nesrozumitelná, se opět potvrdilo....pokud neznáte první díl do poslední slabiky, budete se minimálně polovinu filmu topit v upírsko-vlkodlačích rodokmenech a marně pochytávat alespoň náznaky...a až si to konečně trochu urovnáte, zjistíte, že je vše stejně jinak...budapešťské ulice filmaři vyměnili za vancouverské hvozdy, takřka dvojnásobný rozpočet oproti jedničce byl pak investován do celkem slušných triků a také do zásobníků s náboji, kterých tu věčně zakaboněná, ale stále sexy Kate Beckinsale vystřílela víc než Arnie v Komandu...jinak je vše při starém, vyzdvihnu ještě dvě věci - tou první je Derek Jacobi v roli Alexandra Corvinuse, který značně přehrál celé další obsazení, tou druhou potom dunivý a zvučný hlas Billa Nighyho, který si budu pamatovat ještě dávno potom, co si nevzpomenu ani na nahou Selenu...(pro Ty, kdo čekají na něco, po čem jim vypadnou oči z důlků, mám špatnou zprávu - Len Wiseman se dobře postaral o to, aby intimní partie jeho choti zůstaly náležitě skryty)...111 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Tak tohle DVD jsem vyhrála v soutěži na ČSFD a mohla jsem dopadnout i hůř. Je to docela povedené pokračování s opravdu nádherným králem upírů Marcusem, kde mi kazily dojem jen vlkodlaci (ti byli opravdu slabí) a hrozný herecký výkon Kate Beckinsale, která je herečkou jednoho výrazu. ()

CheGuevara

Bylo mi vysloveně trapně za tvůrce těchto pohyblivých obrázku. Nejhůř to však odskákaly samotné postavy, které měly tolik šarmu jako německý ovčák po transplantaci hlavy (c) Red Dwarf. Opravdu by mě to i bavilo, kdyby titulní dvojice byla aspoň nějak zajímavá nebo aspoň poutavě zahraná. Zde se sešla bída z nouzí a moc zábavné to věru nebylo. Kinematografie atrakcí v plné své síle ()

EdaS

Teenagerům, kterým se líbí Resident Evil: Apocalypse nebo Alien vs. Predator, bych to snad doporučil, ostatním ani náhodou. Hlavní hrdinka možná skvěle vypadá, ale je tak zoufale necharismatická! O příběhu škoda mluvit, Wisemanova režie nepřekvapí, snad jen kamera zaslouží uznání. Ze začátku to celé ještě vcelku příjemně ubíhalo, druhá půlka mě však nekompromisně uspávala... ()

xxmartinxx

Je to jednoduché. Je to hloupé. Je to nepřesvědčivé. Je to ale i roztomile béčkové. Přehnaná akce a přeplácaný děj i u druhého Underworldu působí stravitelně a zábavně. Dokonce o stupeň lépe než u jedničky. Film se řadí do kategorie "Vypnout mozek = užit si to". A jako takový funguje. ()

Skejpr

Jako... bylo to trošičku lepš než jednička.í..první půlka určitě, a druhá byla tak nastejno... Film je 100%ím pokračováním prvního dílu (tj. začíná v podstatě tam, kde jednička skončila), hodně na něj odkazuje, což je doře, člověk si aspoň udělá jasno, a taky to působí dojmem, že to měli předem nějak vymyšlené. Herecky tentokrát trošku lepší,až na Kate Beckinsale, ta je pořád kus, ale hrát pořád neumí. Triky se zlepšily (až na transformace, ty sou furt strašný), ale masky Michaela, a Marcuse sou dost trapný. Kouká se na to hezky, zelenomodrej filtr svou úlohu splnil, ovšem dost to ubíjí střih, kterej je místy dost nevýraznej a jindy zase naopak rychlej, až zběsilej, ale těžko usledovatelnej... Narozdíl od jednotky je tu mnohem víc krve, což považuji za nesporné PLUS, víc romantiky, což si celkem mohli odpustit ale hororovost opět nefunguje, i díky tomu střihu. A lekl sem se zase jen jednou (blbej čokl) ...A nakonec drobná otázka na logiku, totiž, jak mohl 8 století vydržet jeden, byť PRAvlkodlak, zavřenej v malým sargofágu, kam se moh sotva vejít..? takže.vejsledek.zase 2 hvězdičky... ()

BadoXXII

Výpravnejšie a kvalitnejšie triky (úvodný masaker najlepšia scéna filmu), viac a lepšie natočenej krvavej akcie, menej priblblých vážnych kecov. Celé je to o úroveň lepšie ako jednotka až na atmosféru, príbeh a mytológiu, ktoré sú stále uspávajúce. ()

Shit

Děj asi o trochu horší než první díl, protože působí na diváka nezáživně a je špatně poskládanej, ale zato trikově je to o dost lepší, i když i tady to neni na 100%, v soubojích je to většinou precizní, ale vůbec se mi nelíbily přeměny na vlkodlaky, nevim jestli to bylo chtěný, ale působilo to dost amatérsky a ta trhanost tomu taky moc nepomohla, stejně tak i přeměněný vlkodlaci nebyly úplně nejlepší, spíš vypadaly dost uměle. Jinak se mi ale triky líbily, ale ještě víc se mi líbila Kate Beckinsale ve svým latexovým oblečku, ze začátku měla sice nějakej plášť, ale i tak byla perfektní a jakmile ho odložila, tak mě to začalo ještě víc bavit a musim teda říct, že je fakt hodně těsnej a je v něm fakt hodně šukezní. Celkově je film spíš podprůměrný, protože je založen na akci, což mi samozřejmě vůbec navadí ba naopak, ale tady mě nejak moc nezaujala a byla dost předvídatelná, stejně jako celej děj. Ale co, přiznám se. Mě nešlo o nějakej děj nebo tak, jen sem se chtěl podívat na Kate v super těsným latexovým oblečku a když k tomu byl ještě nějakej děj, hromada krve a spousta akce, tak si přece nemůžu stěžovat. Horší 4* ()

flanker.27

Tenhle matrixovskej akční styl už se mi pěkně zajídá, protože takhle by šel udělat akční hrdina i z Aťky Janouškový. Kate Beckinsale nejspíš váží při svý vejšce tak maximálně o kozy víc, takže mě o svejch fyzickejch schopnostech moc nepřevědčí. O ději se raději bavit nebudeme, protože ten takřka neexistuje, a celá ta vampýrsko lykantropská mytologie by nevystačila ani na nejslabší epizodu Supernatural. Ovšem komu ke štěstí stačí těsný kožený obleček a bičík, ten si určitě ustříkne. ()

Morien

Tady se vyskytují náznaky docela zajímavé mytologie (a zrzavý záporák v sexy pánských sukňokalhotách) a tak mě silně mrzí, že další filmy už jsou jenom horší a horší do té míry, že už je nelze omluvat srdíčkem toužícím po upíro-vlkodlačí romantické sáze pro dospěláky. Jaké to asi je být upířím Starším, který jde do hibernace někdy v roce 1799 a najednou se probudí o dvě stě let později, nad jeho hrobkou se válí mrtvý vlkodlak, jinak nikde nikdo, jenom všude elektrika, auta a automatické zbraně. ()

Psema

O fous lepší než jednička, což není zrovna dobrá vizitka. Wiseman moc dobrý scénárista není, jeho tvorba upíří historie je místy děravá, směšná či nelogická a příběh samotný taky za mnoho nestojí. Modrý filtr a spolu s ním celá stylizace se mi nezamlouvají už od jedničky a pod Lenovou režií je to vypravěčsky bídné. Zlepšení přichází až s akčními scénami, které jsou celkem fajn a obzvlášť na střelecké exhibice se nedá moc stěžovat. Přesným opakem jsou souboje jeden na jednoho, v nichž postrádám jak rozumnou choreografii, tak lepší kameru. Scott Speedman je pořád stejný dřevo jako minule, nejlepšími momenty jeho působení jsou souboje, při nichž někomu trhá hlavu nebo když to rozjíždí s Kate. Ta je nejen sexy, ale dokonce i slušně hraje. A když na závěr vysvitne i slunko a na chvíli opadne modrá clona, je Underworld celkem příjemný. ()

Tuxedo

Vydařenější pokračování, které má zběsilé tempo, perfektní střih a spoustu další vymakaných věcí. Ideální film na večer. ()

TeeAge

Sladká prechádzka atelierom Kate-iných kriviek okorenená cool vampire tematikou s tonami modrého filtru. Bola by to dokonalosť sama!!! - no neschopnosť americkej produkcie pochopiť, že pre použitie cudzích jazykov vo filmoch je potreba ludí s rodenou mluvou ma privádza do šialenstva. ...Nie, oni tam radšej natlačia američana, ktorému dajú text preložený zo slovníku, alebo najnovšie z google translater :D infinitive 4ever! ()

genetique

Nemôžem si pomôcť, filmíky s podobným námet proste žeriem! Čo sa týka akcie, zostal film na takej istej premakanej úrovni ako jednotka, navyše sa nájde aj pár svetlých scenárových okamihov, ktoré pridávajú na atraktivite. O atraktívnosti však môžme čo-to povedať aj z pohľadu hlavnej predstaviteľky, ktorej latexová kombinézička bola tak napasovaná, že bolo vidieť každý, ale ozaj každý ;-) obrys jej tela. Navyše pár šteklivých scén tiež potešilo. Ak bude trojka, budem sa tešiť. 80%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný horor s Kate Beckinsale, ktorý je vydareným pokračovaním slušnej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o upírskej bojovníčke, ktorá so svojim novým priateľom uniká pred ostatnými upírmi, no hlavne pred práve prebudeným mimoriadne silným upírom Marcusom. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce dej toho moc výraznejšie zaujímavého neprinesie, ale je veľmi dynamický, nie je tu žiadne slabé miesto, skutočne stále sa niečo deje a to v kombinácii s prijateľnou dĺžkou znamená svižnú akčnú zábavu. Len prekvapí, že vojna upírov a vlkodlakov ustúpi do úzadia a film sa venuje hlavne rozporom medzi upírmi, ale filmu to aj tak neuškodí. Akcie je tu plno a páči sa mi. Oproti jednotke je po všetkých stránkach vylepšená, jej stereotyp nahradila výrazná rozmanitosť, nechýbajú tu súboje, rôzne prestrelky, cestná naháňačka, nájde sa tu viacero dobrých nápadov a krvavých scén. Najviac sa mi páči akcia zo záverečnej polhodiny a zneškodnenie vojenskej jednotky. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné duo Kate Beckinsale a Scott Speedman zostalo nezmenené, poteší viacero zaujímavých vedľajších postáv a aj keď záporáci mohli byť lepší, ale tiež nesklamú. Réžia je celkom slušná, Len Wiseman sa rozhodne polepšil a aj technická stránka je viditeľne kvalitnejšia. Síce to stále nie je ideálny diel, na scenári by sa mohlo popracovať a aj kulisy nie sú až tak zaujímavé, ale inak som spokojný a je to o triedu lepší diel ako jednotka. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 74%. ()

mysicka

jen těžko to nějak vysvětlim, ale možná ani neni potřeba.. mě to prostě baví.. upíři, vlkodlaci, příšery.. tuny krve.. no a pak samozřejmě ta kate v latexu..;-)) ()

Hakha

Rozhodně lepší akční scény než v prvním díle, ale omáčka mezitím je nezajímavá a nudná. Film je atraktivní pouze bojovými scénami a Kate Beckinsale, ale to je velice málo. Je vidět, že Len Wiseman měl větší rozpočet a trochu jako režisér vyzrává. Přesto je to moc velký risk, že mu svěřili Smrtonostnou Past 4... ()

3DD!3

VAN HELSING, BLADE 2, TERMINÁTOR. Při sledování druhého UNDERWORLDU máte občas pocit, že sledujete křížence všech těchle filmů. Nutno podoktonut, že dost zábavného křížence. Wisemanova režie se ani o píď od jedničky nevylepšila. Díky více penízkům se však dočkáme rozmáchlejšího příběhu a větších šíleností než před tím. Navíc je tam fešná Kate Beckinsale v latexovém oblečku, takže co od letní oddechovky chtít víc ;). ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)