Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Le_Chuck

Latexová domina, tentokrát s hybridným chacharom po boku, stojí proti Marcovi Corviniovi, ktorý ide oživiť Williama Corvina a nezabráni mu v tom ani Alexander Corvinus alias Sir Derek Jacobi. Uh! Wiesman skúsil v úvode lišácku fintu a vyflusol na chudáka diváka dávku honosných mien popreplietaných gulášovými historkami o večných bojoch hentoho s tamtým. Za touto sofistikovane sa tváriacou bublinou sa však skrýva šedivá báchorka (vysávajuca jedničku), čiže namiesto dumania kto je kto, doporučujem rezignovať na krížovky a užívať akciu. Aj cez tú kôpku hnoja kidanú na Wisemanovu hlavu s kľudným srdcom poviem, že vie. Vie vytvoriť atmosféru (brilantné temné filtre), vie udržať tempo, vie kam má postaviť kameru, aby to bolo čo najviac cool a poradí si aj s nadržaným hercom (kobercovka rulez!). A čo viac očakávať od pokračovania akčného filmu o upíroch a vlkodlakoch :) 7/10 ()

NinadeL

Tady už nám až nebezpečně přibylo děje, mytologie celé frenčízy, ale opět to jediné, co zůstává i nadále koukatelné, jak latexová Kačka v hlavní roli. Škoda, že už přibylo i barev, vidět tu její milostnou scénu opět v kovově modré by bylo zajímavější. A Dereka Jacobiho si i v paměti nadále raději ponechám jako Claudia. ()

Kaka

Oproti prvnímu dílu přece jen o něco slabší. Především relativní originalita a sympatické vizuální pojetí prvního dílu nepřináší v pokračování kýžené ovoce a vše se utápí ve velkém množství vizuálnjích efektů. Ty jsou samy o sobě sice kvalitnější, než v předchůdci, avšak značně neforemný scénář stejně vše pohřbívá pod tunou klišé. Kate Beckinsale je super (erotická scéna je nádherně natočená), zbytek je jen nějaká ta herecká vata. Nápaditost je pryč, mytologie nudná a akce dost nevyrovnaná. Úvodní masakr vesnice mi v leckterých sekvencích evokoval úvodní bitku z Gladiatora. Především střihová skladba a některé kamerové záběry jsou dost podobné (cákance krve na kameru miluji). Krve přibylo, kvality však bohužel ubylo. Ani tak to není vyloženě špatné, jen o něco hloupější, přičemž to úplně nejtrapnější je nakonec - závěrečný "terminátorovský" monolog. ()

Lavran

První díl je mírně upozaděn, ale vody natvrdlosti se neopouší. Třetí hvězdička pro Marca Beltramiho... ()

castor

Klasické béčko, které si pomáhá poměrně složitými flashbacky, má na jedné straně velmi kvalitní triky a pak jsme najednou svědky amatérsky průhledného efektu. A o tom to celé je, nic jiného tady hledat nelze – herci nijak neoslní (Bill Nighy se filmem jen mihne a Derek Jacobi se sem jednoduše nehodí), Kate Beckinsale opět ve fetišistickém latexu má jediný úkol – vypadat v každém záběru dobře! Bezduché a nudné dialogy, které tu a tam někdo mezi sebou prohodí, jsou tolikrát ohrané, že jen nechápavě kroutíte hlavou. Len Wiseman rozhodně není dobrý filmař, je neohrabaný, ale zároveň je bezesporu kvalitní klipař a dokáže dát svému dítku potřebnou dávku agresivity, násilí, sexu a hlavně všudystříkající krve. Jenomže další proměna ve vlkodlaka, další útok křídly(!) už postupem děje začíná nudit! Divím se tak, že i v dnešní době po všech stránkách mnohem povedenějších Matrixů a Bladeů má divák náladu a chuť jít do kina na něco podobného – a dávat producentům důvod, točit pokračování.. Ale jak říkám – tenhle filmeček nedopadl nejhůře, vlastně vzhledem k očekávání překvapivě dobře!! ()

Rex Mundi

Zdá sa, že Underworld aj Van Helsing sa odohrávajú v rovnakom svete, kde sa hneď za Budapešťou vypínajú vysoké zasnežené hory brázdené rovnako hlbokými priepasťami. Možno sa dočkáme nejakého spoločného pokračovania, kde Van Helsing vzplanie láskou ku krásnej Selene (a keby si holka zaobstarala potomka s kolegom Michaelom aj Van Helsingom, máme "zaděláno" na ďalšie ságy :-). Nebyť spomalených záberov, z minutáže filmu by zmizlo minimálne tých 5 minút, ktorými presahuje stovku. Samotná dĺžka svedčí o tom, že príbeh nebolo čím krmiť a zároveň je požehnaním, pretože už po hodine sa mi žiadalo naštartovať finále a pohnúť sa ku koncu. Nakoniec, je dosť filmov, ktoré sú ešte biednejšie, než UE a nezaslúžia si pochvalu za milosrdnú stopáž. Nebolo to až také zlé, ale aj tak si myslím, že posledné dobré upírske filmy vznikli v 90. rokoch. ()

MM_Ramone

"Underworld" v žiadnom prípade nie je filmom pre otrlých priaznivcov horroru. Ide o snímok pre mladých chlapcov, ktorí práve začínajú mutovať a pre školáčky, ktoré len nedávno mali svoju prvú periodu. Táto mládež iste ocení digitálne orgie filmových trikov a naivný subžánrový hybrid. Upíri proti vlkodlakom, Alien proti Pradátorovi, Freddy proti Jasonovi, W.Snipes proti vampírom... Všetko sú to iba komerčné zhovadilosti pre poďobaných puberťákov. ** ()

Spooner

Čekal jsem to mnohem horší a myslel jsem, že to bude ještě horší než 1. díl. Naštěstí se to povedlo o něco lépe než jednička a vůbec jsem se v průběhu filmu nenudil. Wiseman sice není nějakej výjimečný režisér, ovšem tohoto veskrze béčka se zhostil dost dobře a díky jeho režii a nádherné Kate Beckinsale jsem to celé přežil bez úhony. A i když ten konec už byl chvilkama trochu moc, tak je to pořád průměrná akce za 3*, které dávám s čistým svědomím. ()

petero

Vidno, že Len Wiseman sa Underworldom len rozbiehal. Jeho réžia je do detailu prepracovaná a tak akčné scény, ktorých je tu požehnane, sú cool a drsne krvavé. Naša zaľúbená dvojica je na plátne tentokrát po celí čas a musí sa veru poriadne obracať aby to besnenie ľudí, megaupíra, hordy vlkolakov a záverečného motherfuckera vôbec prežila. Skoro im nezostal čas ani na kvalitný sex :) ()

Xmilden

Ve druhém díle se podařilo Wisemanovi vylepšit akci, nikoliv však příběh. Je s podivem že mě tenhle film kdysi poměrně solidně zabavil. Kate je neskutečná kočka, ovšem jako kouli u nohy sebou tahá necharismatického Scotta Speedmana. Druhý díl se podíval malinko do minulosti, aby bylo z čeho čerpat pro novou várku odvěkého krvavého konfliktu. Ke spokojenosti mám stále daleko. Dojem zachraňuje až závěrečná řežba, která byla viděna v mnoha filmech a v lepším provedení. 50% ()

darkrobyk

Božská Kate v latexu, který dokonce odloží, jenže během milostné scény se oba tak snaží zakrýt vše, co jde, že kdyby se nesvlékli, vyjde to nastejno. Okřídlený Marcus je konečně děsivý upír a Corvinus (Darek Jacobi) vystupuje s aristokratickou noblesou, jako by skutečně byl prvním a nejstarším. Modré tónování, vlkodlak, kam se podíváš (byť počítačové metamorfózy nic moc) a pro žejdlík krve se nejde daleko. Nechybí krvavé zákusy, probodnuté hrudi, roztržené hlavy a rubínové průstřely. Asi nejlepší je dobývání hradu a boj u vrtulníku. Jo, listy rotoru nejsou žádná šimrátka. Spokojenost i na podruhé, a tak hodnocení ponechávám. ()

Jamal

Celkem divoké, všechni ti upíři, vlkodlaci a likani a ještě jejich míšenci, a pak nepodstatný druh – člověk. Na tu divokost všech ras se na to dalo dívat a nemůžu říct, že bych se nějak nudil. Prostě film, na který se dá podívat. ()

Shakers

Len Wiseman tento krát s vyšším rozpočtom, zasadil tento druhý diel trošku mimo mesta ako v jednotke. A myslím si, že to tomu filmu aj prospelo, príbeh fajn nadväzuje na prvý diel a prostrediu filmu dobre zapadá a nadväzuje na minulosť. Dvojka mi príde trošku slabšia, pretože mám pocit, že je to viac len o akciách, čo je fajn aspoň je na čo pozerať okrem (ešte krajšej) Kate Beckinsale, ale ten príbeh zas až tak moc zaujímavý nie je. Zato záporak Marcus stojí za pozornosť. Páči sa mi ako sa sním tvorcovia pohrali a aspoň nevyzerá ako nejaký slaboch. Taktiež aj jeho vlkodlačí brácho William. Čo sa týka zmeny hudobného skladateľa, tak sa to drží zhruba na rovnakej úrovni ako prvý diel, no trošku mi viac vyhovuje Beltrami. Myslím si že po príbehovej stránke by sa dalo vymyslieť niečo lepšie, ale inak efekty, či akcie sú fajn, takže s celkového filmu dostaneme len akčnú matrixovsko - bladeovskú zábavu. 80% - 4* ()

sheen

Více než důstojné pokračování, Scott dostává více prostoru ukázat co v něm je. Parádní bitky, když se prevtělí do toho hnusáka:) Akce trochu ubylo ale zato přibylo osvětlení příběhové linie, troška historie. Kate je v latexu opět neodolatelná, akční role jí opravdu sedí. Napodruhé a výtečně. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Hromada na sebe navršených nudných akčních scén, dějová linie neexistuje, špatné triky, masky i režie, herce naneštěstí neposoudím, pochybuji, že ze scénáře se dalo vytěžit něco k hraní. Kate Beckinsale má dobré oblečení a tím positiva hasnou jak život nemrtvého v očistném plameni. ()

Allien.9

Dokonale doplňuje první díl. Všechno, co bylo nejasné nebo nedovysvětlené, do sebe zapadá jako (správný) klíč do (správného) zámku. Sexy porce adrenalinu, kterou můžu kdykoli a kdekoli.:-) ()

HAL

Opět stejně pitomý a pro jistotu ještě mnohem nepřehlednější děj než v jedničce by se dal s klidem ignorovat, pokud by aspoň ta akce nebyla tak strašně unylá a potenciálně velmi zajímavé prostředí upírského polosvěta tak strašně dementně podané. Jenže ono je a tak tu zase nejde o nic jiného než o hromadu digitálních pseudopříšerek a pár velmi hezky oblečených lidí... skoro jako trochu lepší Van Helsing, ale bohužel ne o moc. 5/10 ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)