Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Kresloun

nejlepší byla první série, byla neokoukaná a chvílemi, na brity, velice drsná, pak se to bohužel na můj vkus až moc opakovalo, jako kdyby neměli kde brát nové nápady. Škoda. ()

Jinpachi

Někdy zábavné a někdy až neuvěřitelně trapné, ale přesto milované. Jako dítě, co se snaží o pointu. Proč je tomu tak? Je to zvrhlé, někdy nevkusné, nechutné, zvláštní, vulgární a pobuřující. Jako novoroční projevy prezidenta republiky, ale co? Stejně je tam někde v tom anusu místečko, kde si pohodlně dřepneme budeme se bavit. Což je přesně můj styl. ()

Drslw

Keby sa neustále neopakovali tie isté gagy (aj keď teda stále trochu iné a výborné :D), bolo by to za jednoznačne 5 hviezd! ()

Axlle

Nemůžu si pomoc, chápu, že to někomu může připadat jako nechutnost. Ale já ten sitcom žeru. Vicky, Bubla, Daffyd nebo Andy a Lou? Nemají chybu! Jo já vím... ()

Shinycats

Povedený britský sitcom, složený z vtipných, mnohdy až tragikomických či dokonce trapných skečů. Vydařené parodie ve Vás probouzejí chuť se smát. Pokud chcete zažít útok na Vaši bránici, pak tento seriál Vám jej 100% zaručuje!:-) ()

pantokrator

Je to tak neuvěřitelně vulgární, tak odporně nechutné, bezohledné a nactiutrhačné, že se nemůžu vynadívat. Konečně někdo dovede nazvat úchyla úchylem, idiota idiotem a krávu krávou. Veřejně a beztrestně. Bravo! ()

Sadova302b50

Výtečné, možná pomalejší rozjezd, ale potom je to docela síla. Ovšem hned od začátku mne uchvátil náramně hláškující vypravěč. Hodnotím na šest hvězdiček z pěti. ()

onden85

Šílená a skvělá hovadina! Musím vyzdvihnout i český dabing, protože Rychlý a Tůma jsou sakra esa! Teda jo, teda ne, teda jo! ()

Free_Boy

Little Britain je seriál, na jehož humor si musíte zvyknout, horší ale je, že v momentě kdy se tak stane, zjistíte, že se díváte pořád na to samé dokola. Každý díl je rozdělen do několika scének, s tím že každý má svou unikátní premisu (Invalida na vozíku ve skutečnosti umí chodit a jen svého opatrovníka využívá, pobočník premiéra tajně miluje svého nadřízeného, převlečený transsexuál tvrdí, že je dáma), která se ale postupem času vůbec nemění. Je to jako by vám vyprávěli ten stejný vtip pořád dokola (mírnou narážku si neodpustil ani Ricky Gervias ve svém seriálu Extras, kde jeho hrdina jako symbol zaprodání natáčí speciál svého sitcomu ve Španělsku, kde se odehrává i vánoční speciál Little Britain). Přesto však není vzácností, že vás některý ze skečů rozesměje, i když jste ho viděli již mnohokrát předtím jen ve trošku pozměněné podobě. U mě bezkonkurenčně zvítězila postava blonďaté teenagerky, která naprosto skvěle vystihuje nadsazenou realitu. Takže stojí to za to? Jo, teda ne, teda jo. (70%) ()

doom.cz

WTF? člověk by řekl, že neustálá recyklace vtipů nemůže fungovat. a přesto to v Malé Velké Británii funguje docela dobře. nebudeme si hrát na duchovno, občas je potřeba propláchnout si mozek něčím zemitějším a tenhle seriál funguje na jedničku. když jsem viděl skeč, kde úplně nahý chlap vyjde ze dveří, vzápětí se poškrabe na hlavě vrátí se pro tašku, věděl jsem, že tohle je humor zcela dle mého gusta :D i tak ale pět hvězdiček nedám, kvalita dost kolísá. Jo, já vim... ()

Wlashack

Opakující se, absurdní, fekální, nekorektní, vulgární, nechutné ale po čertech skvělé! Britové zase ukazují svůj humor v krystalické podobě, který buď milujete nebo z duše nenávidíte. Pak ovšem vznikají situace, kdy jeden brečí smíchy a druhý hned vedle kroutí nechápavě hlavou, co se vám jako stalo a co vám na tom přijde vtipný. "Dám si lanýže na kaviárovém pyré, k tomu lososa na červeném víně a jako dezert créme brille ....... a tatranku a půl kila sekaný!!" Není co dodat! ()

Pcermis

Lidem kteří mají vkus a mají rádi suchý britský humor a Červený trpaslík, Black books, hotýlek a podobné seriály mají v oblibě tak budou nadšení. Diváci konzervy, suchaři a a ti kterým seriálový rozhled končí u tupých Českých seriálu typu Ulice,Ordinace, Okresní přebor, Přístav a podobné jiné zrudnosti tak ti budou zhnuseni protože to nepochopí tak ti ať nato vůbec nekoukají, zbytku přeji příjemnou zábavu která rozhodně stojí zato. :-) ()

Alagaesie

"GCS what?" "I don´t like him." "Why´s that?" "See the way he looks at you!" Proč jsem tohle neznal dřív, sakra? Vždyť je to dokonalý! Postava Emilly Howard je vybroušená. Vynikající vyučující. "I´m here a friend you may´ve seen him in a wheelcair" - tyvole než se asák vyžvejkne, svěřený skočí do bazénu po svejch. Mě poser. Ty gagy jsou špica! "Silence!" - a pak ten šlohlej stůl! E-e-ewww. A Sebastian je fakt cvok. ()

Vassa91

No jo, Britové jsou zkrátka "jiní". Neznám seriál, který by byl tak specifický. Buď si ho zamilujete, nebo si prostě další díl nepustíte. Je potřeba se připravit na velkou porci sarkasmu a ironie. Navíc herecká dvojice Walliams a Lucas působí naprosto dokonale. Jeden vtip za druhým, některé pobaví extrémně, jiné pouze hodně, ale garantuju Vám, že se prostě zasmějete. Jen je potřeba být uvolněný a nečekat nic moc "inteligentního". Pokud potřebujete totálně vypnout, máte rádi sarkasmus a ironii, je tenhle seroš ideální volba. ()

J.Trinity

Tento seriál má vlastnost, kterou vždy splní na výbornou a to, že když je špatná nálada, tak zaručeně pobaví a nesklame. ()