Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Chaospunx

Geniální nekorektní humor.... V dnešní pošahané době už trezorová záležitost. Jak BBC tak HomoNegroFlix seriál stáhly ze své produkce a Matt Lucas (sám Gay) byl donucen k tomu, aby se omluvil Gayům, že si z nich dělal prču. !!!Smrt všem dobrodefekovačům a progresivismu!!! ()

ondra.p

Tenhle kurevsky nekorektní humor už v dnešní době bohužel nemá místo. O to větší má místo v mých oblíbených. Na stopro 100%. ()

Feacher

Je to sice pořád a pořád dokola, ale zábava je to dokonalá! Díly tak akorát dlouhé na nějakou pauzičku a oddych nebo třeba pozadí k večeři. Nejlepší je možná asi třetí série, Linda nebo Lou a Andy legendární, Bubla úžasná... Skvost! ()

koboldek

If you would ask me on Monday I'd say YEEEEEEEES :-D geniální pro mě lepší jak pythoni a jinak ještě Ehhh Eh Eeeeeeeehhhh :D ()

Stingray

Jo tak tohle jooo!! Tohle je fakt "nekorektní" zábava a to mi trochu chybělo. Nevim,který postavičky mám radši! Invalidu a jeho kámoše,Transvestitního magora nebo tu malou skautku,která říká "věci ,které slašela ve škole"....Jo a slyšet hlas "Doktora Mázla" říkat takovýhle věci....:-))) Myslim,že dabing se hodně povedl! ()

Mirik81

Fantastická záležitost, borci sou opravdu hoooodně vtipní a zároveň hooodně vostří a troufalí, přesně tak jak to mám rád... ()

jarod13

Dlouho jsem se tak nepobavil. Jeden z nejlepších komediálních seriálů všech dob. Skvělý humor, který neomrzí a vydrží stále.....těším se na další a další díl... ()

sun.eagle

Poprvé to bylo dokonalé s agresivním ůtokem na bránici, podruhé jen výborné, potřetí dobré, počtvrté už lehce trapné. A ve výsledku už necítím motivaci pustit si to popáté. Jakakoli invence je pryč, furt to samé akorát v jiné barvě. Opakující vtip není vtipem. Srovnávat to s Monty Pythonem je uražka. Zabte mě ale i trapaci v Tele tele alespon vymysleli pokaždé něco nového. ()

Ujo.

Nevím, jak slova volit tak, abych vystihl tenhle seriál. To, že Britové mají osobitý smysl pro humor, je známo, ale tady už se snad ani o jejich humor nejedná, občas mi to přijde jako směs s naším humorem, takže co si budeme povídat, je to dost, dost, dost trapný, ale určitě to má k nám blízko a lidem se to líbí, stejně jako mě :) ()

Von Kempelen

Jedna z velice mála záležitostí, kterou mám radši s dabingem, tady je opravdu mimořádně povedenej. Jinak asi typická love X hate záležitost. U mě platí jednoznačně to první, tenhle seriál je prostě jedinečnej. Někdy krásně absurdní, někdy prostě hulvátskej a sprostej a jindy i docela společensky nekorektní. A to všechno (plus mnoho dalšího) mám na M.L. a D.W. fakt rád. P.S. "Když budete mít chuť na sladký, dejte si prach..." ()

Choucas

Na první zhlédnutí - no řek sem si panebože to je pitomost, ale postupně jsem tomu přišel na chuť. Velká spousta dost dobrejch vtipů ale stejná spousta naprosto nechutnejch blbostí. Některý postavy jsou opravdu parádní, ale celkem bych se obešel třeba bez Daffyda a jeho nechutnejch úborů. Jinak Andy a Lou, vynikající postřehy vypravěče a třeba Magor nebo Podle kompjůtru ne! jsou výborný ()

Desires

Miluji ženské postavy a jejich eleganci,gesta i hlas a vzhled celkově! povedlo se to jak pánům hercům,tak režii v českém znění. a hlas Honzy Š. do toho víc než sedí. za mě jedna! ()