Malá Velká Británie

• Velká Británie Little Britain
Velká Británie, (2003–2006), 10 h 38 min (Minutáž: 25–30 min)

Hudba:

David Arnold

Matt Lucas, David Walliams, Paul Putner, Anthony Head, Joann Condon, Ruth Jones, Imelda Staunton, Rob Brydon, Geraldine James, Sally Hawkins, Indira Varma (více)

Série(4) / Epizody(23)

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Malá Velká Británie. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale. (HBO Europe)

Priest

Vypravěč...třída...herci...třída...výsledek...extra třída :) nejen že se zasmějeme pečlivému ošetřovateli lehce postiženému vozíčkáři, ale i tranvestitovi nebo JEDINÉMU gayovi ve vsi :)...na to, že tam jsou převážně dva herci...:) jak už jsem říkal...EXTRA třída :) ()

Lucije

Tento anglický seriál mě totálně nadchnul, dozvěděla jsem se o něm teprve nedávno. Ale dozvěděla..shlédla,...zasmála nad tragikomedií života v "zemi zaslíbené" vs. naněcosihrající angláni...great***** ()

hiroito

Asi bych to nazval jako brutální humor. Ale každý kdo rozumí britské zábavě si v tomto seriálu najde to své. Jinak to považuji za velmi odvážný umělecký komediální počin. ()

british.bug

Little Britain, seriál, který nesedne každému. Moje kamarádka, se kterou mě mj. pojí také smysl pro hloupý a mnohdy i zcela nevhodný humor, o tomto kousku prohlásila, že je to tak debilní, až se tomu ani smát nedá. Já se u LB sice stále bavím, ale i mně už někdy začínají lézt na nervy některé stále se opakující vtipy. Z toho důvodu jen 4/5. ()

dagyšpandr

Je to vulgární, šokující a nebere si to s ničím servítky, ale úžasně se při tom člověk pobaví (pokud ovšem není sucharský snob) ()

HMTD

Nejlepší postavy jsou pro mne Lou a Andy jen kvůli těm dvěma se na to mělo cenu koukat, mnohdy to byla trapárna, třeba zvracecí humor ve třetí sérii si mohli odpustit. Humor hlavních představitelů se často opakuje, graduje až do nejvyšší trapnosti, ale i tak se chcete podívat na další díl i přes to že jste třeba jako já vyznavači spíše inteligentního humoru, protože ona nějaká myšlenka je za každým skečem stejně ukryta, tedy já ji tam našel. ()

Kletus

"Mám tě ráda jako medvídky. Mám tě ráda jako pokémony. Mám tě ráda jako poníky. Mám tě ráda jako mezirasovej grupáč." pár fórů omílanejch do nekonečna, ale je to bomba! Podívej se mi do očí, ne vedle do očí... Oblíbené postavy: Vicky Pollard, Daffyd Thomas, Kenny Craig ()

Filatov

Prozatím si nechám rezervu a budu hodnotit čtyřma, protože možná půjdu ještě výš. Ono totiž pokud si Britové dokážou udělat takhle srandu sami ze sebe, totálně se zparadovat a udělat ze sebe totální dementy to klobouk dolů. Tenhle humor mi sednul :-D ()

Severus007

Průměr - některé vtipy jsou nesmírně legrační, jiné nevtipné, jiné vyloženě trapné. Před spaním bych si to nepustil, ale jinak... proč ne. ()

Broen

Moje těžká srdcovka. Ač znám každí díl nazpamět , směju se vždycky jak blázen. A paradoxně, čím víc je to stupidnějsí, tím víc mě to baví. ()

williamriker

Opakující se stále stejné, různé scénky s toutéž pointou, po 5 dílech začne dost nudit, škoda. Jinak klasický britský humor. ()

Elizabethx

Tohle je přesně typ seriálu, který nesnáším - plytký humor, který se stále opakuje. Přes to mě to jistým způsobem absolutně sebralo a přes to, že to nesahá po kotníky seriálům, ve kterých si libuji, co se týče provedení, ale tento seriál si to vynahrazuje absolutním přívalem humoru, který je někdy tak primitivní, až rozesmívá i tím. Takže za mě - stojí to za to vidět, i pokud nemáte podobné věci rádi. ()

Greencandy

To je tak blbý, až je to dobrý. Pointu to má sice pořád stejnou, vtipy se často opakujou, ale i tak se u toho bavim. Scéna s Ally Grace a její cestou na tábor mě asi nikdy neomrzí. 😃 ()

bicekz

Humor, kterým se vyznačuje tento seriál, mě velice baví. Ačkoliv mám průměrné hodnocení u epizod 4*, zároveň musím přiznat, že kvalita seriálu je opravdu slabší, a proto seriál jako celek hodnotím 3*. Příběhy se opakují a rozvíjí se velice málo, skáče se od jednoho k druhému. ()