Compadre

V těch superdobrejch válečnejch filmech se ani válčit nemusí a stejně jsou dobrý. Mariňák je docela zdařilá vykrádačka (hlavně na začátku) Olověný vesty s zbytek je takovej silně pocitovej, zachycující všechny možný nálady a stavy chlapů, který si mysleli, že tahle služba asi bude úplně v pohodě. Dobrej film. ()

VanTom

Naplno a cynicky snímek komentuje, jaká je válka pakárna. I když, válka? Tvrdá buzerace při výcviku, vysilující (a vyšilující) nuda z nekonečného čekání a nicnedělání v záloze v poušti či přesuny nazdařbůh za měnící se frontou, to ony provedou s nabuzenými mozky zelených "gum" nepěkné kotrmelce – když si ani nevystřelí! Perfektní filmařina Mendese (a Deakinse či Newmana) pohlcovala, nicméně emoční roz(po)ložení vojáků se úplně nepřenášelo a z neustálého omílání toho samého jsem začínal nudu a frustraci pociťovat také – jako by to byl záměr. ()

Jacob23

Skvele natocene,skvele zahrane-misty paradne sarkasticke s dobre vybranou hudbou.Sceny kolem ropnych poli jsou vyborne!Zase jiny pohled na valku-opravdu se radi k slavnym filmum z Vietnamu,ale rozhodne je nevykrada(trochu mozna jo-ale nejni to na skodu;)Po dlouhe dobe film na ktery jsem se tesil a ktery me taky vylozene potesil..86% P.S.:Sama Rockwella jsem tam nevidel:o?? ()

liuk

Tak zaprvé nevím, co je na tamto filmu protiválečného, jak je všude prezentován, to je pak protiválečný i Saving Private Ryan. Mendes by se měl podívat na Platoon, aby zjistil, jak takový film má vypadat. Scény, které se snažily říct, co s člověkem udělá válka, mi přišly jak pěst na oko. První půlka se mi jevila spíš jak nějaký tragikomický sitcom, jen zasazaný do pouště, sice docela i vtipný, ale postupně mi ty oplzlosti vojáků začaly lézt na nervy, ta 4 dny 4 minuty trvající válka ve druhé půlce je ale zachycená celkem dobře, až na výjezd džípu do terénu, ke kterému hrály naboostované elektrické kytary, ten vypadal jak reklama na armádu ve Fahrenheit 911, asi to měla být ironie, ale já jí tam teda nezachytil. Potěšilo mne, že nadřízený jednotky ostřelovačů Jamie Foxx zde nebyl prezentován jako příšerný otrava a pedant, jako v jiných podobných válečných filmech, ale docela příjemný člověk. Příjemně mne překvapily malé roličky Dennise Haysberta a Chris Coopera. "Luke, come over to the dark side." mně fakt dostalo. Celkově průměr jak vyšitý. ()

Saishi

Prvních 40 minut jsem se strašně smála, jo Swoffe ty seš borec, potom ve mně trošku zatrnulo při představě, že mou vlast brání někdo, jehož jedinou starostí je, jakou rukou si to udělat ale pořád ještě jsem se kochala depresí mariňáků, buzerací, nesmyslným trénikem a příjezdem publicistů, kteří s nimi chtěli (leč marně) realizovat představu o americkém snu a pravém vojákovi. ;) Ovšem potom už jsem začala nervóznět společně s vojáky a když už se vydali na akci do pouště k ropným vrtům, tak to na mě působilo daleko víc, než dojemné krvavé bitky a objímání se s umírajícími bratry ve zbrani. A co mě bude ještě dlouho strašit ve snech je ten kůň zamazanýj od ropy. Ehm, takže abych svůj proslov zkrátila, pro mě jeden z nejlepších snímků tohohle jara. ()

ABCD Marta

Sam Mendes to napotřetí dokázal aneb jak jsem mu konečně nasolil pět hvězdiček. Mariňák je totiž jeho, alespoň pro mě, nejlepší film, který si na nic nehraje, nesnaží se stát klasikou v žánru a ani nenese kdejaká poselství, která jsou v některých snímcích zobrazena tak křečovitě. Snad právě proto to byl tak nečekaný a strhující zážitek. Road to Perdition mne zklamal, Americká krása mile pobavila, ale teprve Mariňák mi vyrazil dech tím, jak je možné projít válkou bez jediného výstřelu a přitom prožít peklo. ()

D28

No zbohom,vyzerá to dosť realisticky.Vlastne nie, skutočnosť určite nie je tak zábavná ako tento film.Vtipný, ale nie o veselých témach, a to sa mi páči.Škoda, že nádejným mariňákom a iným dutým hlavám radšej najskôr nepúšťajú toto.Ale tí by asi neocenili super hercov a hudbu, o obsahu ani nehovorím. ()

Ravi

Vůbec nic mě nepřesvědčí, že tenhle film není o válce víc, než kdejaký trailer ve stylu "Black Hawk Down" (který má ale zase jiné kvality). Nejenže film ukazuje odvrácenou stranu bojů a dokazuje tím, že válčení není zdaleka jen o střílení lidí a dělání všech těch skvělých věcí, na které jsme zvyklí z akčních válečných orgií (herních nebo filmových). Ukazuje taky v syrové podobě zákulisí jednotek, co se jim honí hlavou a proč jsou tak zklamaní, když zjistí o čem armáda ve skutečnosti je. Tenhle film doporučuji jako komerční instruktážní video "Zákulisí armády". K hercům, hudbě a ději nemám co dodat, k barvám a až umělecké kvalitě některých scén (kůň v ropném poli, spálená silnice s uprchlíky) musím podotknout, že jedinečně doplňují celý obraz i děj zároveň. Málokterý film o moderním konfliktu mě dokázal tak pohltit nepovrchním přístupem. 100% = 5/5 ()

Kosmik 1

Tak tenhle snímek by si klidně zasloužil možná i další hodinu navíc. Velice pěkný pohled do středu dění americké armády. ()

Miki8888

Po dlouhém váhání jsem si film konečně pustil. Ze začátku to vypadalo dobře, dokonalé vystihnutí prostředí výcviku mariňáku. Jak čas plynul, tak jsem se začal trošku nudit. Nedařilo se mi vžít se do rolí mariňáků, chvílemi nuda přecházela do fáze, kdy jsem měl sto chutí film vypnout. Některé scény mi přišli naprosto zbytečné. Opravdu to mohlo být lepší. Ovšem zase natočit film o něčem takovém, aby diváka upoutal není jednoduché. Zkrátka střídají se super scény doprovázené humorem, ironí a naopak nudné sledování každého "prdu". ()

R1CH1E

Konečně jiný, neamerický pohled na válku. Čekáte hromadu vojáků, akce, přestřelek a létejích kulek? Hovno! To je to jediný co dostanete a budete uklízet. K tomu přidejte depresi a neustálé trénování něčeho, co pak vlastně ani nepoužijete. Že to zní nudně? Ale kdeže, pan Mendes je celou dobu nad věcí a dostává nás ať už vymazlenou výpravou, skvělou atmosférou, nebo občasnou vtipnou scénkou, která to celé trochu odlehčí, aby nás to pak o to hlouběji vtrhlo do pocitů mariňáků. ()

vyfuk

Opovažuji si tvrdit, že se jedná o nejlepší válečný film 21. století! Tento film se mi líbil mnohokrát víc než Olověná vesta a Četa. Sam Mendes z dramatu přesedlal na válečňák, ve kterým je zabíjení a takový ten Mendesův drama humor. Mariňák je úžasnej! ()

Autogram

Ťažko na cvičisku, ľahko na cvičisku. A znova ťažko na cvičisku, ťažko na cvičisku, ľahko na cvičisku. Toho čakania na akciu, a kedy už snajper konečne niekoho zabije, je úmorne veľa. Skrátiť si čas je hlavná a jediná náplň práce a nezblázniť sa pri tom nie je ľahké. A keď to príde, keď príde tá skutočná vytúžená vojna... Sediaci na uhoľ spálený človek, to s každým nejako pohne, ale s každým inak. Napriek tomu čakaniu konečne film, ktorý má svoju oprávnenú dĺžku a ani chvíľu som sa nenudil. Aj v tomto tisícročí sa dá natočiť skutočný originálny protivojnový film na silné štyri hviezdy. –––– Už nie ste ani čierni, ani žltí ani červení. Teraz ste len zelení. Ste bledozelení alebo tmavozelení. Rozumeli ste tomu? – Pane, áno, pane! –––– Odjakživa nás učili: Nezabiješ blížneho svojho. Ale ja hovorím: Vyserte sa na to! –––– Presne toto robí Saddam Hussein. A vy robíte to isté. – Vy ste mariňáci, pre vás sloboda slova neexistuje! Zaplatíte za všetko, čo poviete. –––– Milujem túto prácu. Kto iný má možnosť vidieť takéto svinstvo. ()

Jaro.Krafcik

Parádne vyobrazenie vojny aj takýmto spôsobom. Film mariňák zaujal a myslím že patrí k tým lepším vojnovým filmom ktoré som videl. Tak ako je netradične natočený hneď zaujme. Taktiež herecké výkony a obsadenie filmu pridalo. Mariňák je jazda pri ktorej jednoducho vypnete a ak ste neboli na vojne tak ju aj prežijete. 4* ()

Nuf

V parafrázi na citaci hlavního hrdiny. "Každý válečný film je jiný. Všechny válečné filmy jsou stejné." Po shlédnutí si uvědomíte, že to sice nebylo jako sledovat Apokalypsu, Olověnou vestu či Četu, ale jisté okamžiky vám tyhle filmy připomněly. A to nejen ta doslovná citace a ukázky ze zmíněné Apokalypsy. Chvílemi pocítíte možná nudu, ale to je záměr. Především pocítíte, že nejen Vietnam a Druhá světová válka byly "opravdovými válkami". Všechny války jsou stejné, nudné, stresující a ničivé pro všechny a vše co se jich účastní. A to i když nebudete ležet celé dny ve sněhu nebo v blátě, ale "pouze" v písku. Sam Mendes podle mě chtěl natočit Apokalypsu či Olověnou vestu své doby a to se mu povedlo. Chtěl natočit film pro novou generaci a myslím, že to vystihuje dialog kde si mariňáci stěžují, že hudba co jim pouštějí z blackhawků je hudba co se hrála v Vietnamu. A odpovídají si: "Proč nemáme vlastní hudbu?". Už ji mají...a mají i "svůj film". ***** ()

Gunslinger

Rozmyslam ci som videl rovnaky film ako ostatni.. hmm hodim nejake + : pekne scenerie horiacich ropnych vrtov.. viem , je to divne, ale je to snad jedine co mi z toho filmu utkvelo v pamati.. (a nie !! tento film som nevidel opity v letnom kine) ()

Pecival

Poněkud netradičnější pohled na válku, což by bylo super, ale v mém případě je problém, že mě to nějak nechytlo. Prostě mě ani charaktery ani děj nijak nezaujaly. Trochu to akorát zachraňoval Jamie Foxx. Zajímavé, ale trošku nudné. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?