Revolver

Mendesovy kvality se nedají popřít, stejně jako jeho univerzálnost. Z prohibice třicátých let přeskočil do výcvikového tábora v Iráku a skok to byl vskutku vydařený. Mariňák je spíše oddychový a hodně netradiční válečný film(jestli se vůbec dá říct válečný). Co bych Medesovi vytknul, že vykradl nespočet scén ze známých válečných filmů, nejvíc určitě Olověnou vestu(výcvikový tábor je téměř identický). Celkově stojí Mariňák určitě za pozornost minimálně válečným fanouškům a pro fandy Mendese je to naprostá povinost. ()

khue

"Film o nudě" rozhodně nudný není. Čekal jsem zase nějakou řežbu ale velmi příjemně jsem se spletl. Mariňák mě naprosto dostal. Je tu vtip,zamyšlení nad pocity amerických vojaku,dech beroucí příběh,skvělý scénář a Jake Gyllenhaal a Jamie Foxx. Ve filmu jsou dvě scény které jsou prostě dokonalé. První, když unavený Anthony Swofford celý zamazaný od ropy hladi koně, který pomalu umírá kvuli z nebe "pršící" ropě. A za nimi je vidět několik hořících vrtů. A ta druhá,když vojáci ještě na výcviku odříkávají přísahu("This is my rifle.There are many like it but this one is mine..." Dobrá práce pane Mendesi. ()

Holina

Dávám 4 **** protože vizuální stránku a celkovou atmosféru Mendes opět zvládl na výbornou. Nezastírám ovšem jistou dávku zklamání. Po Road to Perdition jsem čekal mnohem mnohem více ()

xmozek

Syrové jak tatarský biftek. A stejně chutné. Sam Mendes nám ukazuje válku z pohledu mariňáka-odstřelovače. Ukazuje nám touhu vojáků si zastřílet. Co ale považuju za nejzdařilejší je pohled na to, jak se mladičký voják dostává do opravdové války a vyrovnává se se vším co mu přinese. A každý voják se s tím vyrovnává jinak. ()

eagle-eye

Sam Mendes mě po Road To Perdition přesvědčil, že nebude řádné ořezávátko. Natočit poutavý válečný snímek bez jediné bitvy je kumšt. Pointa filmu naprosto luxusní. ()

Honzick

Nic vyjímečného..Místy nemysl, místy silné drama a výborný pohled do života vojáků v Perském zálivu. Celkem průměr ()

Pretender

''I love it out here, this is what I want - 'cause I count for something. Back home, I'd be working some nowhere job, nobody'd even know I was alive. 'We burn the fat off our souls,'... Hemingway said that.'' ()

Rssa

Válečný film, ve kterém se více kecá než jedná a i přesto je napínavý a zábavný. Vedení moderní války takové prostě je. Mendes dokázal své myšlenky převést i do válečného dramatu, hlavní hrdina si přehrává zážitky a snaží se je pochopit. A vy se nenudíte! 80 % ()

kery-

Spíš než o akci se film snaží o to, abychom nahlédli do života těchto lidí. Nečekal bych, že mi u tohoto žánru nebude vadit to, že akce byla na stupni 0. Parádní a originální vyprávění, 4 jsou akorát. ()

divak84

Mendes odvedl skvělou práci, ale film si na sebe vzal naprosto stejné poslání, které lépe podal jeremy renner ve snímku smrt čeká všude. film bez jediného výstřelu hlavní postavy, bez jediné akce. hlubokomyslný pohled do nitra vojáka jakožto polodebilního jeskynního člověka, snižující ho s k nejprimitivnějším způsobům vyjádření vlastních emocí a radosti. pěkná sonda do chápání války z pohledu klasického vojáka. mě ten film ale nijak závratně neoslovil ikdyž natočen a zahrán je skvěle.. malé hodnocení tedy kvůli zážitku ne kvůli kvalitě ()

Ebon

Výsměch všem emerickým megabijákům o patriotismu a hrdinství jednotlivce, který má zachránit svět. Tohle je pořádný vystřízlivění po kecech z náborovýho letáku. Velmi dobré! ()

F.W.Colqhoun

This is not Rambo time. Full Metal Beauty. Alespoň z pohledu účastníků musí být válka vždy a naprosto absurdní - absurdně krutá, malicherná, hloupá. Bez ohledu na pokusy vysvětlit ji a možná tuto krvavou instituci nějak legitimizovat, její absurdita vršením dějinného času narůstá, soudě dle filmů jako Ulička hanby nebo třeba Jarhead. Kromě výše jmenovaných důvodů, proč válku nemilovat, přibývají totiž další, relativně nové: Nepřítel tu není, důvod tu není či není jasný či je zjevně vylhaný, či to prostě není on; největšími nepříteli jsou nadřízení, kucí z roty a doma divoce se kurvící holka; média; technologie/technika války vytlačuje i elementární lidský prvek zabíjení tváří v tvář. Obraz války se rozpouští v reportážích, přesunech odnikud nikam v poušti tak přesvícené reflektorem blízkovýchodního slunce, že skoro není vidět. Ukáže se až v okamžiku zážehu ropných polí - a není to jen světlo plamenů z čadící ropy, je to i pravda, která plane opodál. Sam Mendes vsadil i zde podobně jako jinde na odlehčení hrůzy a masturbaci. Trvá skoro celý film, než zahlédneme "nepřítele", aby se ukázalo, že ani v tento okamžik nedojde k naplnění titulní prázdné nádoby smyslem. Zbytečnost války se posouvá o stupeň výš postradatelností člověka v ní, alespoň toho v roli aktéra - oběti jsou potřeba v nezmenšeném množství. Mendes obohacuje grotesku mariňáctví skvělým, výmluvným soundtrackem i jeho komentářem: Don't Worry, Be Happy; Fight the Power; Jízda Valkýr, Break on Through - That's Vietnam music... can't we get our own music? ()

Adramelech

Američtí vojáci to nemají jednoduché. Vláda zavelí a oni musí každou chvíli někam vlítnout a dělat tam pořádek. V Iráku se po Sorosem financovaném puči dostanou k moci nacionalisté a fašisté, kteří chtějí vstoupit do Islámské unie a rozmístit na svém území rakety, což Spojené státy vzhledem k tomu, že s Irákem sousedí, samozřejmě nemohou dopustit; žádná velmoc by si to nenechala líbit. Možná to nepodávám úplně správně, ale pamatuji těch válek už tolik, že se mi to všechno plete dohromady. – Ve filmu se nejprve ukazuje vojenský dril, pak sledujeme pobyt americké námořní pěchoty na poušti a posléze i nějaké to válčení. Ocenil jsem, jak je to dobře natočené, ale válečné filmy nejsou právě mým oblíbeným žánrem. Proto dávám jen tři hvězdičky, i když „objektivně“ by si jich film možná zasloužil víc. ()

kaygen.it

Poprvé u válečného filmu jsem si připadal, že jsem přímo v poušti a čekám na nasazení. Se vším šílenstvím kolem. Bohužel všechno působí nejintenzivněji, když nechává Mendes ději volnější průchod. ()

Drc

Sympatická válečná skoro komedie s občas mírně zatrpklou příchutí (a občas i o dost více než mírně). Mariňáci v období invaze do Kuvajtu a operace Pouštní bouře podáni jako soudržná parta tvrdých hochů (i když si vlastně ani nevystřelí), zároveň také cvičených opiček ve válečné mašinerii. Každý z nich si však táhne sebou svoji minulost a problémy mimoválečného života. Vše s patřičným nadhledem. Příjemná podívaná pro všechny aspoň trochu militaristicky a ironicky naladěné diváky. ()

Angelino

Mendesov celkom zaujímavý a nie zrovna tradičný pohľad na vojenskú tematiku. No jednak som pri tom na prvý krát zaspal a jednak by sa dalo 30 minút vypustiť a na pointe ani konečnom dojme by mi to neubralo. ()

Káronoš

Příbeh o vojenské prázdnotě ve statisícovém davu, o nudném čekání na chtěnou a nechtěnou válku, o psychickém hroucení z bezmocnosti v mocné armádě, o tvrdém výcviku na pozdější bezvýznamnost a na zbytečnou účast, o dlouhých měsících v netrpělivém očekávání z kruté války, v které nic nezmůžete a svou přítomností ani nepřispějete ke konečnému rozuzlení, o odvrácení od nejbližších, kteří na vás zapomenou a vaší oddanosti k zemi, která vás odsoudí k odloučení, o válce v které jse každým dnem dál od životní reality a po čase vás z ní odepíše a vy v ní nebudete fungovat, příběh o svinstvu jménem válka... Mendes mě svým syrovým zpracováním (ne)válečného snímku naprosto očaroval a v nudném ději bez sebemenší akční vsuvky, jsem se úžasně bavil. Důkaz, že v akčním filmu nepotřebujete akčnost pro pobavení a, že introvertnější zpracování může být mnohem efektivnější. "Příručka" o zabavení ve válečné nudě (prakticky celá příběhová linie) byla velice zábavná a chytrá. Nebyl to sice nejlepší film, ale lépe natočit nudu snad již nelze :-D Hodnocení: 9/10. BTW: Jake Gyllenhaal byl zde velice působivý a začíná intenzivně "rozkvétat" k herecké špici. ()

ClimbVibe

Skvěle vybraní představitelé, pár hodně dobrých scén.. Nejsem ale fanoušek filmů z vojenského prostředí a navíc mi film nedal o moc víc než např. Lovec jelenů, Četa, Narozen 4.července... ()

Milodar

Velmi přesvědčivý dokument o tom, že mariňáci jsou pitomci s vymytými mozky a v jejich hlavách vždycky byla, je a bude poušť (bez ohledu na jejich IQ). Za zvuků The Doors a Nirvany si zapřemýšlíme o tom, že válka je krutý žert a podvod pro všechny, a pro vojáky taky. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?