J*A*M*A*L

Hodně mi to připomíná Kubrickovu Ful Metal Jacket, ale je to i tak skvělý válečný snímek moderní doby.Možná že jsem čekal více akce, ale až poté co jsem viděl film chvíli došlo mi že to je trošku jinačí, totiž jak to před tou válkou chodí.Byl to dobrý snímek, Sam Mendes se opět předvedl skvěle v tomto řekl bych od roku 2000 nejlepším válečném snímku. ()

Teabag

Jake Gyllenhaal v pro mě docela nečekané roli obstál. Příběh je ale trochu unylý, akce víceméně žádná... ()

dormouse

Úžasný protiválečný film, v němž se nebojuje. Sam Mendes nastavuje zrcadlo americké armádě, konkrétně pobytu vojáků v Perském zálivu. Souhlasím s ostatními, že scéna, kdy se vojáci dívají na Coppolovu Apocalyps now, je fantastická. Stejně jako záběr hořících ropných vrtů, nafty, která prší z nebe a pokrývá vše dusícím filmem, do toho osamělý kůň, který se kdesi ztratil. Jako všechny dobré (proti)válečné filmy na nás řve Jarhead o nesmyslnosti armády a podivném duševním naladění, v němž se vojáci nacházejí-a budou do konců svých životů. ()

Itar

Výborně zacílený film. Válka tak trochu jinak, pro mě ještě děsivěji, než obvykle. Zdánlivá vtipnost spousty situací podivně hořkne na jazyku a zůstává až do konce. Dokážu si představit, že takhle nějak to tam může vypadat. Mimochodem, Peter Sarsgaard je tu rozhodně favorit. I přes výborné výkony Gyllenhaala, Foxxe i většiny dalších, je pořád nejsilnější postavou příběhu. "Fuck politics. We're here. All the rest is bullshit." ()

Rozjimatel

"Our current mission is to protect the oil fields of our good friends in the kingdom of Saud until further notice. And gentlemen, I'm talking a lot of oil. A lot of oil."     Dráma, pri ktorej som na rozpakoch, čo bolo vlastne jej zámerom. Ak to mala byť protivojnová satira, tak to podľa mňa veľmi nefunguje. Vojnovým filmom to ťažko nazvať, keďže vojnová akcia tu nie je takmer žiadna (viac obetí je počas výcviku, než počas samotnej "vojny"). A ak to mala byť psychologická dráma o dopade vojny na psychiku vojakov, tak potom to vykreslenie psychológie postáv je dosť mizerné. Celkovo tie postavy sú len také trápne, povrchné figúrky (ani herci tomu príliš nepomáhajú), priam žiarivým príkladom je postava vojaka Alana (Peter Sarsgaard je tuším doslova magnetom na slabé filmy), ktorý si zúfalo potreboval vystreliť. Z celej tej nesympatickej bandy sa vymyká jedine hlavná postava Anthony (slušne hrajúci Jake Gyllenhaal), ktorá jediná má akú-takú hĺbku. Na samotnom filme nemám okrem celkom schopnej hudby Thomasa Newmana veľmi čo chváliť. Piesne vybraté do filmu sú použité dosť nevhodne, bez citu (snáď len s výnimkou Nirvany), púšť je opäť komicky zobrazená tak, že obraz je vyblednutý, skoro až vypálený (tvorcovia by si mali pozrieť film Lawrence of Arabia (1962), aby videli, ako má vyzerať púšť), príbeh je taký nemastný-neslaný, bez invencie, s vykrádaním z iných filmov (hlavne z filmu Full Metal Jacket (1987)). A napokon samostatnou kapitolou je humor, ktorý je väčšinou dosť prihlúply, vlastne ako celý film (trápne scény amerického futbalu, rapových Vianoc a množstvo ďalších). ()

Macik

Jiný, netypický pohled na válku kde hlavní role hrajou nuda, Mendes a kamera.. ;) Zprvu jsem měl o tenhle snímek docela obavy, říkal jsem si, jak může někdo natočit film o nudě ve válce??Vždyť to není téma na 2 hodiny.. Ale jsem rád, že mě zase někdo vytřel zrak.. P.S. kvůli hudbě doporučuju návštěvu kina ()

M.I.K.E.

Sam Mendes natočil svůj teprve třetí film a opět výborný film. V Mariňákovi prokazuje svůj jedinečný talent a grandiózní smysl pro humor. Pubesciální, šílené a hlavně hodně komické nápady a myšlenky, jak zabít nudu v osamělé poušti během 160 dní..zvládl natočit Mendes jedinečně. Dále Jake Gyllenhaal podává další skvělý výkon ve své krátké kariéře a o Jamie Foxxovi škoda mluvit. ()

fastum

Válečný film, ve kterém se neválčí.. Tento film ukazuje válku z jiného pohledu a vůbec nenudí. Super podívaná! ()

Jeržik

Natočit film o nudě je zrádná věc. Popravdě je Mendes dnes v Hollywoodu jedinný filmař (mňo, snad ještě Fincher...), který na něco takového má. Chápu tedy všechny, kteří si myslí, že přenést pocity hrdinů na diváka je správné. Za normálních okolností jsem pro všemi deseti, ale v případě, kdy se jedná o zanesení semínka nudy mezi obecenstvo se stavím násilně proti. Jednoduše mi to nepřipadá správné, hlavně proto, že já se nenudil společně s hrdiny, mě nudili právě ti hrdinové. ()

jeykey

Já vážně nevim proč jsem před tím dal pouze 3*. Tenhle film je skvěle napsaný, zahraný i zrežírovaný. ()

Jorge-Z

Sam Mendes po Americké kráse natočil další skvělý kousek. Jake Gyllenhaal jako odstřelovač Swofford od Mariňáků za operace Pouštní bouře, to bych opravdu nečekal. Moc se mi líbilo jak režisér poukazuje na problémy vojáků i když zrovna nebojují (co dělá přítelkyně či manželka doma, zatímco já jsem tady?). A co až válka skončí? Co se mnou pak bude? Na tyto témata odpovídá nejlépe Jamie Foxx aka seržant Sykes, že doma může mít krásné auto uvnitř ve dřevě s klimatizací, mít u sebe manželku a spát s ní, ale za nic by to nevyměnil, protože je Mariňák a tuhle práci miluje. K úplnému vyvrcholení patří příjezd domů a bývalý Mariňák v autobuse jenž gratuluje všem okolo a ten jeho pocit že sám tohle zažil a už nikdy ho zažít nemůže. A na konci hudba Kanyeho Westa Jesus walks je už tím posledním. ()

Oyer

No, už jsem viděl řadu lepších podobných válečných filmů než tento- plný jen silných keců a hlášek... ()

Zombi

Přiznám se, dlouho jsem se Mariňákovi vyhýbal, bál jsem se, že bude bez akce a že mě bude nudit. A opravdu, on je bez akce, ale nenudí. Trochu jiný pohled na moderní válečný konflikt, pocity a frustrace vojáků, ubíjející nuda při čekání na boj a obrovské zklamání, když to na co jste vycvičeni nakonec nepřijde, dopad na jejich život... Akce je tu nulová, adrenalin trochu napumpuje pouze hudba při přesunech jednotek a hořící ropné vrty, ale atmosféru to má hromskou. Skvělé herecké výkony, kamera, výprava, režie.. Tohle je pravý opak filmu Černý jestřáb sestřelen, přesto jsou oba skvělé a oba mají pravdu. ()

conery1

" Mám brata a ten má stavebnú firmu. Ponúkol mi miesto : 100 000 ročne, Dodge- to päť litrové hovädo, každý deň by som mohol opichať manželku, deti ráno odviesť do školy. Ale rozhodol som sa pre toto. Veď kde by som videl toľko svinstva." Jake a Jamie presvedčiví. Kôň vynárajúci sa ropného dažďa, tak to nemalo chybu. Len jedno ma mrzí, že takéto veci sa skutočne dejú. ()

Nethar

O válce bez krve a vlastně tak nějak i bez střílení. Tedy toho opravdového. Smlsnul jsem si tenhle film jedna radost. Bál jsem se závěrečné americké vlajky a vítězství těch správných, ale nebyla tam, o tom tenhle film totiž vůbec není. ()

Klajnik

Nemám rád válečné filmy, ale na tenhle jsem se rozhodl kouknout hlavně kvůli Gyllenhaalovi, který si role vybírat umí. Jarhead je první military film, kde jsem postavy dokázal i charakterově odlišit. Nebyly to jen kopie kopií v uniformách se stejným myšlením. Fuck off Black Hawk Down! Bavilo mě téma o nudě v armádě a psychickému dopadu na vojáky. Dokonce tu bylo několik velmi strhujících kamerovych záběrů, jimž vede ten s ropou pokrytým nebem, ohněm a černým deštěm. Mariňák má své silné momenty ale jako celej možná úplně nechytne za koule. Přesto cením originalitu a výraznost filmu. To tomu upřít nelze. ()

ArthasKarfa

Velmi silný a naturalistický snímek o mladém klukovi, co vstoupí do armády, která mu zcela změní pohled na svět a na život. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?