Skunkiee

Velmi sugestivní film, který řekne mohem více než mnohé patetické a vážné válečné velkofilmy. Válka je podána takřka zábavnou cestou ale mezi řádky hlasitě křičí velké poselství, nejen o deziluzi, nesplnění očekávání a pocitu zbytečnosti války.Přidejte si k tomu perfektní a bezchybné herecké výkony a odvahu za zpracování netradiční cestou a vyjde vám jeden z nejlepších filmů o válce (nepíšu válečný film) určitě posledních dvaceti let. Tak příjemnou zábavu a rozhodně se tohohle filmu nebojte :) ()

Alne

Dlouho jsem se filmu vyhýbal neboť mám rád akci a slyšel jsem že v něm té akce moc není ne-li žádná. Naštěstí jsem z tohoto stereotypu snad vyrost. Syrovost, síla a hloubka filmu naprosto jedinečná. Skvělý počin Same točit umíš. :-) Road to Perdition je srdcovka, ale tohle je taky super film. ()

R-2

Brilantní pohled do "zákulisí" vojáků. Film je natočen s citem a detailem tak, že si ten příběh s mariňákama prožijete a poznáte život z jejich pohledu. ()

Africanus1

Zajímavý (ne)válečný film. Kvůli tomu, že si nemají na koho vystřelit, se vojáci nudí, chlastají, vzpomínají, hádají se kvůli blbostem a veškeré dění je prostoupeno drsným zeleným humorem. Netradiční pohled na téma války mi docela sednul, ale nějaká pořádná akce mi tam, stejně jako vojákům, přece jenom chyběla. ()

kondomxxl

Spracovanie je výborné, urobiť vojnový film bez skutočnej akcie vie urobiť len málokto, a málokto to vie urobiť dobre. V skutku nemám žiadne námietky, len ten koniec, kde Jake hovorí o tom že navždy bude ''Jarhead'', to ma proste nahnevalo, pretože ma cez celý film nepresvedčil o tom že ním skutočne je. Je veľa vojnových filmov, a mnoho ich to skutočné ''mariňáctvo'' dokáže zobraziť verne. Preto o hviezdičku menej. ()

Treatys

Originálně natočený snímek o americké armádě. Srozumitelně a vtipně, vlastně lehce, natočený příběh z války. Ve velkém množství vojenských filmů jeden z mála vyčnívajících a jinak pojatých. 100% ()

perw

Myslel jsem , že mě to dostane více. Každopádně to prostředí, realita a to ce se ve filmu dělo byl mazec. Asi bych si to nechtěl vyzkoušet. Za mě bohužel jen 60 % . ()

hrabě_olaf

tebhle film ukazuje REALNOU !!! situaci v snad KAŽDÉ!!! armádě kteréhokoli státu - tyto situace se dají (daly) zažít i u nás (i drobnou přestřelku!!!). Pro někoho to možná bude káh , ale je to tak - je to dobrej film - ....ne , je to pravdivej film. ()

olik.s

Myslím, že film, ve kterém se po 40% stopáže vpodstatě nic neděje, vám dokáže natolik sevřít hrdlo, že by na to zdaleka nestačily ani hekltolitry umělé krve. Jake Gyllenhaal nám od dob Donnieho Darka poněkud zmužněl, avšak jeho herecké kvality již tenrát tolik podivuhodné, nebudu říkat že výborné, spíše udivující, nabraly na síle společně s ním. V tomto filmu je spousta emocí, pouze jsou podány pomocí jakéhosi jinotaje, ale pokud si k nim najdete cestu, budete se k Mariňákovi rádi vracet, nebo přinejmenším si na něj několikrát vzpomenete. ()

Pointed

Od filmu Jarhead jsem čekal spíše akční snímek, než jakési válečné „psycho drama“. Nicméně je to velice povedený snímek, který ve vás zanechá prazvláštní pocity a zajímavé myšlenky. Výkony všech herců byly parádní, skvělý námět a parádní režie si zaslouží 4 hvězdičky. ()

Toki_ nek

Moc moc moc dobré Drama - více než válečné.. Díval jsem se na to Omylem ale dodíval jsem se s nadšením. Skvěle to zachycuje bezvýznamnost toho všeho co se tam děje. Gyllenhaal se vyznamenal dobře a je to všechno strašně realistické a všemu tam věříte. Vynikající podívaná o který budete dlouho přemýšlet.. ()

pogoman77

U tohohle filmu lituju, že se hvězdičky nedají dělit protože tenhle by dostal 4 a 3/4. Tu čtvrtinu užírá ta trocha "Ameriky," bez které se to jaksi neobešlo. :-) ()

cist

Velkolepá podívaná, plná akce a civilních momentů ze života "mariňáků". Kdo hledá kvalitní, filmařsky skvělě odvedný válečný film, bude nadšený. Jenže... jenže od Sama Mendese, mistra společenské kritiky, jsem čekal mnohem hlubší sondu. Témata jako: válka je peklo, Saddám je ďábel, Amerika je přítel, kamarádství ve zbrani, světlé i temnější momenty života, se objevují snad ve všech vysokorozpočtových amerických válečných filmech, jako jsou "Zachraňte vojína Ryana", "Zelená zóna", atp. Můj dojem: Bohužel nic nového k zamyšlení, ale dobře natočeno. ()

surprise

Bez výhrad. Takhle to má vážení vypadat. Akce, cit, drama, život, akce, cit ,drama, život a.... doplňování tekutin. ()

krijka

Jeden z válečně neválečných filmů, které o to víc asi odpovídají skutečnosti. Píšu asi, neboť žádnou válku jsem neabsolvoval, ale absolvoval jsem vojenský výcvik a nedělám si iluze, že to bude v americké armádě jiné. Už výborně pojatá, byť krátká scénka z výcviku, to je Ocelová vesta v tříminutové zkratce, ale pořád přesná. A potom už jen nekonečné čekání v poušti. Nuda a horko, kde není co dělat a každá minuta trvá věčnost, protože s náplní dne-masturbace, skládání a čištění zbraně, povídání si o Bohu, smyslu života, milenkách a manželkách a o tom, s kým vás podvádějí, masturbace-s tím nejde vyžít věčně. A pak začne konečně válka a ono se nic moc nemění. Je to vlastně stále nuda, jen šlapou pouští, prší na ně ropa, jediný, kdo je bombarduje, je vlastní letectvo a nepřítele vidí jen v podobě na uhel spálených těl. A pak mají konečně možnost zastřelit svého prvního nepřítele, na to se přece jako profesionální odstřelovači připravovali, ale ani to jim není dovolen. Tak tohle je válka v nudném balení, která ale kupodivu vůbec není nudně natočená. Je natočená perfektně a já se nenudil ani chvíli. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?