Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

GOREGASM

Ted Post se v pokračování Planet of the Apes šeredně spálil. Druhé opice sice přímo navazují na první díl, ale jen dějově. Kouzlo prvního dílu se postupně vytratí, z Hestonovy Novy se stane pěkně přelétává mrška a telepatická sekta nepřetržitě rozesmívá. První polovina všemi silami vytěžuje geniální jedničku, ale právě při útěku do náruče sektářských telepatů, dělá z filmu minimálně ve srovnání se svým předchůdcem slabý odvar a jak už jsem naznačil, chtě nechtě počechrá vaši bránici (ty sektářské songy, respektive jejich texty jsou opravdu neskutečné). A tentokrát to nezachrání ani v poslední třetině znovu vykouknuvší Heston. 40% ()

kkarx

Nekompromisní masakr. Opice vs zdegenerovaní mutanti, mezi nimi přeživší lidi, kteří ztratili veškeré sociální návyky a do toho další astronauti z budoucnosti. Tenhle díl mě vždycky jako děcko vyděsil. Ta atmosféra je fantasticky depresivní. I ty proklínané efekty se do filmu hodí a dodávají mu zvláštní surealistický nádech. ()

MickeyStuma

To by nebylo, aby nebylo, když může být. Snímek o světě, kde se obrátily  role lidí a opic, diváky oslovil a tak bylo nadmíru jasné, že pokračování muselo prostě vzniknout. A dnes už víme, že ani u tohoto nezůstalo. Jenomže tvůrci tento fenomén svým druhým snímkem podivně rozbourali. Sci-fi fantasy tu sice stále ještě má své nezastupitelné místo, ale i s ohledem na dobu zpracování se to již tentokrát skutečně pojí až s přílišnou naivitou a bohužel i s atmosférickou nudností. Samotný začátek snímku nám věrně zopakuje poslední události snímku prvního, a to snad kvůli přesvědčení diváka, že se jedná o pokračování. Dejme tomu. Ale tu podivnou sektu (alespoň to tak vypadá) mutantů, kteří (pravděpodobně) přežili jaderný holocaust a hrdě uctívají ohromnou jadernou bombu, si skutečně mohli odpustit. A to se do všeho dění ještě naroubovala telepatie, právě od oněch mutantů, ovládající druhé. Ne, nadšení z předchozího snímku tímto opadlo. Uctívání jaderné bomby sice může být v rámci science-fiction v podstatě stejně šílené jako budoucí planeta, kde se lidoopi vyvinuli jako lidé, ale takto prezentované to prostě vypadá nepřijatelně. Je jasné, že do scénáře zasáhla reálná podoba ve své době probíhající studené války, ale čeho je moc, toho je příliš. Nic naplat. Tohle pokračování se prostě nepovedlo. ()

Nail

Na další díly planety opic jsem se dost těšil. Dvojka mi přijde oproti jedničce slabší, ale je zajímavá a napětí tam opět nechybí. Mě osobně se líbila. ()

Kingjiri

První část filmu mě dost bavila, ale jakmile se děj přesunul do podzemí a objevily se "zbytky původních lidí", měl jsem co dělat, abych film dokoukal, aspoň že konec nebyl uplně špatný. Na jedničku to samozřejmě nemá a i třetí díl mě bavil víc. Kdyby nebylo druhý nudný části filmu, dal bych lepší hodnocení, takto dávám jen dvě hvězdy. ()

ihonzik

první půlka není tak špatná (naopak, militantní gorily měly dostat mnohem víc prostoru), ale jakmile na scénu dorazí Společenství radioaktivního spadu (wtf?), začíná to být dost mimo... ()

AxelWers

Trochu rozporuplný film, ktorý by sa dal považovať za voľné pokračovanie pôvodnej Planéty opíc. Celkovo nie je zlý, pretože sa vezie hlavne na úspechu pôvodného filmu, ale predsa len... vidíme tu to, čo sme videli už v prvom filme. ()

Hovado

Je to furt zajímavé. Ale něco tomu chybí. Pointa už není tak šokantní jako u jedničky, ale je furt mrazivá. Má to i stále svůj přesah. Dle mého chvalitebné pokračování klasiky, kterou ovšem už pokračování nepřekonalo. ()

papaguy

Tak ani druhá šance pro lidstvo (opičáctvo) nevyšla. Jaká škoda. Doufám, že nějaký statečný astronaut zase přiletí z minulosti a Taylora a Branda zachrání. Vyvolá tím časový paradox, aby najaký šikovný režisér mohl natočit další pokračování. Anebo by tam mohl přilétnou Fantomas (ten by se mezi těmi zakuklenci skrývajícími skutečnou tvář snadno ztratil) a bombu jim ukrást. ____ Film by se dal rozdělit do dvou částí. První, která připomíná původní film z r.1968 (no, pravda, o něco slabší, ale snaha tu je). A druhá část, která je úplný úlet. Scénárista, režisér i producent se nejspíš museli pořádně ožrat, že toto dopustili. Ne, ožrat ne. Spíš rovnou zhulit. (Inu, někdy je lepší zůstat člověkem, jak praví reklama na nealkoholické pivo Opičátor.) Jen nechápu, jak se jim podařilo přesvědčit herce, aby do tohoto podivného pokračování šli. Asi byli rovněž sjetí a řekli si, že to bude bezva prdel. Ale to moc nedává smysl. Tak jim asi vysvětlili, že to bude osvětový film proti nukleární válce. A tak si Heston, Harrisonová a ostatní herci řekli (ano, i jinak nemluvná modelka Linda Harrison mluvit umí, což se prokáže na konci filmu), že to bude pro dobrou věc a kývli na to. Jinak, než jako reakci na strach z atomového útoku v době studené války a jako dozvuk psychidelických 60. let, si tento bizarní filmový počin neumím vysvětlit. ____ V 60 a 70-kách se v oblasti SF/F točilo lecos. A Do nitra planety opic mi něčím trochu připomíná Zardoz (1974). Ten se mi ale, na rozdíl od této slátaniny, docela líbil. Přesto si to nejméně jednu hvězdu určitě zaslouží. Ti uctívači atomové Bomby, která vše prozáří a posvátného radioaktivního Spadu jsou hodni Monty Pythonova létajícího cirkusu. ()

PEZ

Obstojné pokračovanie, ktoré zachováva atmosféru a depresívny tón pôvodného filmu. Dokonca sa na pár minút objaví aj Taylor (Charlton Heston natočil svoj part iba za 8 dní, pričom poskytol celú svoju výplatu charite). Keď som bol malý, táto časť ma desila azda ešte viac ako prvý diel - najmä vďaka nekompromisnému záveru. Práve záver a ešte podzemné mesto (značne metaforické fanatické uctievanie bomby) sú najlepšími prvkami nie až tak potrebného pokračovania. Predsalen sa toho až tak veľa vo filme neudeje - Beneath the Planet of the Apes do značnej miery vykráda predošlý diel. Dobre však dokumentuje počiatok 70. rokov a spoločenskú traumu zo zbrojenia a z hrozby atomovej vojny. Na tom sa dodnes nič nezmenilo. ()

Titus

Já vím, že se tohle moc nepovedl a Charlton přehrál všechny své herecké kolegy, ale ještě stále se jedná pokračováním, a tak nemohu jinak. ()

LordMysti

Zajímavé pokračování které těžilo ve své době z výborného nápadu prvního dílu, proto možná i kvůli tomu vyšší hodnocení. ()

Enterprise

První půlka filmu sice nepřinášela vyloženě nic nového, ale ani vyloženě neurážela (a co si budeme nalhávat, na hezkou "oblečenou neoblečenou" ženskou se příjemně kouká), ale od setkání "mirumilovnou vyšší lidskou civilizací" jsem skoro nepřestal valit oči. Ona samotná myšlenka vložit do scénáře existenci této civilizace není až tak špátná, ale vzniklá slátanina neměla moc hlavu ani patu. Na jednu stranu se neštítí jen pro svou potěchu hypnotizovat lidi, aby se navzájem pobíjeli a akustickým mučením od nich získávat informace, ale když přijde na boj proti svým hlavním protivníkům opicím, nesnaží se získaných informací jakkoliv využít, ani se na nepřítele připravit a v neposlední řadě ani neuplatní své nadřazené schopnosti, když dojde na lámání chleba a nechají se jen tak postřílet jak stádo divokých králíků. Abych to shrnul - první díl byl průlomový, druhý už jen průserový. ()

sarfian

Trochu nedotiahnutý film. Malo sa tam trochu viac zaostriť na život opíc a aspoň v skratke ukázať ako si trebars vyrabajú náboje a šijú tie ich oblečky z umelej hmoty. A možno sa len modlitbami všetko čo potrebujú zjaví :o). No a ešte tí magori čo zabíjajú myšlienkami....hm, to si mohli odpusťiť. Aspoň, že už tá skurvené planéta vybuchla...ale prdlajz vybuchla...nanešťastie natočili pokračovanie, no fakt sa teším :o(--- VIDENÉ 1x ()

Wyrdas

Pokračování úspěšného prvního dílu opičí ságy. Záchranná mise, která má najít a zachránit kosmonauta Charltona má nakonec svůj vlastní příběh a všichni se setkávají až ke konci. Příběh filmu v první části těží hlavně z předchozího dílu a v té druhé se stává slabším. Myšlenka a nápad radiací zmutovaných lidí žijící v podzemí zas tak špatný nebyl, ale provedení už tak dobré nebylo. Uctívání Bomby, Alfa-Omega (nebo začátek a konec, bomby jenž má sílu zničit svět) a myšlenka vlastní čistoty a nadřazenosti, zabíjení jiných jen přes ovládnutí myšlenek jejich druhů... Celkově mi to přišlo přespříliš nedomyšlené, jednoduché, fádní a vlastně i nudné. Přes to všechno se na nitro planety opic dá koukat bez toho, aby byl člověk na konci nějak výrazně zklamaný. Dvě hvězdy si myslím odpovídají skutečné hodnotě tohoto snímku, ale na truc podhodnocení tohoto snímku jednu ještě přidám. ()

Inozuka

Zvláštní slepenec, na němž je hodně vidět snaha o vytřískání nějakého toho potenciálu z povedené "jedničky". Dost z toho srší i pokus o politický apel v sedmdesátých letech všeobecně populárního protiválečného a protinukleárního hnutí. Dost mě proto překvapilo, že ve snímku hrál Charlton Heston, což byl ultrapravičák a republikán jako poleno. Výborná je šimpanzí demonstrace a absolutně bizarně vymyšlené bratstvo bomby. U toho se stoprocentně budete válet smíchy... A plus jedna hvězda za konec - připomnělo mi to způsob, jímž se autor vypořádal s Bobem Sinclairem v Muži z Accapulca. ()

Armin82

Marně pátrám v paměti, jestli jsem někdy viděl tak obrovskej kvalitativní rozdíl mezi dvěma díly nějakého filmového počinu. Za ty necelý dva roky museli všichni, co se podíleli na prvním díle buď umřít nebo skončit v ústavu pro duševně choré, protože jinak nechápu, jak mohli nechat tak dobře rozjetou pecku padnout až na dno filmařské demence. Tady došlo hned k několika průserům. Předat žezlo režisérovi jehož největším úspěchem jsou déčkový seriály a sra*ky pro komerční televize byl první fail. Druhý fail byl absolutní seriálovej neherec v hlavní roli, který hereckým umem Hestonovi nesahal ani na úroveň tkaniček od bot. Další fail byli telepatiční lebkouni modlící se k pozlacené atomovce, jejichž zařazení do planety opic mělo asi stejnej význam, jako doufat ve zrušení daní. Tohle byl opravdu jen ubohej pokus vzkřísit jednu legendu a na jejím jménu vydělat další melouny. Charlton Heston asi dostal slušně zaplaceno, jinak by tam podle mýho ani nelezl. Na to závěrečný držení pytlíku s červenou barvou tam mohli nechat jen to kopyto, na jehož inteligentní výraz jsme museli celou dobu čumět. ---->film je kvalitou neomylný odpad, ale jen díky renomé, slušným maskám, 10ti minutám Charltona Hestona a krásné Nově dam 30 % ()