Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

Yardie

Tak tohle byl docela úlet. Je to takové docela psycho a hodně sci-fi. Každopádně oproti jedničce o dost slabší, tenhle díl nemám až tak moc rád, protože je trošku divný, ale dává v podstatě smysl i dalším dílům. Je prostě takový zvláštní a svým způsobem je v sérii netradiční. Howgh! ()

gumolit

Jedno z najhorších pokračovaní v histórii filmu. Pokračovanie skveleho prvého dielu sa zmenilo na riadnu frašku. Planeta opic , kde o opice ani vôbec nešlo, v podstate tu skoro ani.neboli. Jediný klad je Cheston a jeho cameo. ()

zdenur

Opět názorný příklad jak zprznit legendu. Do filmu primárně o opičácích přidejte lidi, hrůzné křížence Crisse Angela a Davida Copperfielda. Jak proboha mohla něčí hlava tohle vyplodit. Přitom závěr se jevil dosti slibně. ()

Lilloos

Planeta obývaná jen opicemi, koni a křováky potřebovala nějaké oživení a taky se ho dočkala. Je skutečně absurdní, ale o to víc působivé a napínavé. Narozdíl od prvního dílu jsem každou vteřinu hořela nedočkavostí, co bude následovat a radikální závěr opravdu dokázal udělat dojem. Možná i proto, že je v přeneseném významu mnohem strašlivější a pravděpodobnější než ten první. A do toho všeho Nova jako ta nejkoukatelnější blbka, co kdy hlavnímu hrdinovi překážela. ()

Saur.us

Do doby, než se dostali k tý ozářený bandě extrémistů byl tenhle snímek ještě celkem stravitelný. Bohužel pak se naplno projevil uměle natáhnutý příběh. ()

Rehooo

Tož už jsem zažil opravdu hodně, ale toto. Taková směsice všeho nevšeho a nakonec se to rozluští během posledních pěti minut. No to teda bylo něco... ()

zdeny99

Volné pokračování legendární Planety opic z počátku vypadalo hodně slibně. A to i přesto, že je především parazitováním na slávě prvního dílu a také toho, aby se ještě využily nákladné masky a kostýmy. Nový astronaut se vydává hledat Taylora (Ch. Heston) do opičího města a poté při útěku objeví newyorské metro, knihovnu a burzu. Jít tímto tempem, jednalo by se o zajímavé postapokalyptické sci-fi podobné prvnímu dílu. Jenže linie příběhu odbočí úplně jinam... Za ruinami newyorského metra se skrývá banda pošuků, kteří vyznávají atomovou bombu jako svého Boha. K tomu ovládají telepatii a nosí masky ala Fantomas. Vše spěje k úplnému zániku, a to nejen o kvalitě ságy z Planety opic. [4480. hodnocení, 215. komentář, 55%] ()

Bozvav

Druhý díl měl ten problém, že vznikl jen díky kasovnímu úspěchu staršího brášky. A jak to v tomto případě často bývá, stojí úplně za houby. Hlavně scénář, dialogy dost bída. Za mne 25%. ()

pipapa odpad!

Na dalších čtyřech "pokračováních" Planety opic se podílela jiná "tvůrčí" banda a ta tomu tedy bez legrace vytřela pr... Pro jen trochu soudného diváka naprosto nekoukatelné - pouze valíte oči, jak může někdo vymyslet takové zhovadilosti a k tomu pak ještě najít další magory, kteří to zfilmují. I zde dostála US-americká filmová žumpa stoprocentně své pověsti. ()

sandis

Druhý díl Planety opic se mi z daleka nezdá tak podařený. Je podstatně kratší a již téměř bez nápadu. Ve filmu cítím vlivy účinků LSD a podivná rasa podzemních lidí mne tedy vůbec nenadchla. 7/10 ()

strikeman

No žádný zázrak se sice nekoná, ale druhý díl Planety opic stále považuji za poživatelný. Mně se narozdíl od jiných nápad s přeživšími lidmi na již vyšším stupni inteligence a s telepatickými schopnostmi celkem líbil. Narozdíl od dalších dílů ještě důstojné pokračování... ()

Andronikos

Svojou ani dosť málo optimistickou víziou budúcnosti, resp. rovno konca istej nemenovanej planéty je film predsa len impresívny, hoci mi nikdy neimponovalo, ako sa repríza Planéty opíc (tj. film s rovnakým prostredím a námetom) snaží inovovať len uvedením na scénu škaredých a vyšinutých (jadrová hlavica ako božsto - a to prosím vás prečo?!) ľudí. Pekná scéna s krv plačúcou sochou opičky. ()

Ukubumbahoo

Celý příběh nejspíš trpí tím, že se autoři rozhodli vymyslet nový příběh a nedrželi se toho původního, kdyby tak udělali možná bysme mluvili o adekvátním pokračování. Celý film mi přijde spíše jako takový bonus, nebo možná epilog, k filmu prvnímu. Bohužel se jedná o slabý bonus/dodatek. Pouze při úplně posledním komentáři ve filmu, kdy nás "vypravěč" obeznámí s tím, že na jedné planetě skončil život, divákova mysl zbystří a někde i mráz po zádech přejede? ()

Drink4Fun

Tvůrci asi uviděli velkou komerční šanci v pokračování bezvadného prvního dílu, ale moc se jim to nepovedlo. Děj mi nedává moc smysl a okoukané masky opic to nedokáží zachránit. Tím nechci říct, že jsou masky nějak špatné, naopak jsou skvělé, ale chci říct, že tvůrci sem nevložili žádnou oslnivou vizi, jako tomu bylo v jedničce. ()

Rami

Druhý díl Planety opic se může pochlubit katastrofálním scénářem. Pozor spoiler: První třetina filmu je vykrádání jedničky, druhá třetina je omílání jednoho útěku za druhým (když připočtu ty z prvního dílu, tak už mi to leze krkem) a třetí se svou sektou bez pokožky je obyčejnou parodií na film jako takový. Bože, jak se takový potenciál mohl zvrhnout v něco tak nesnesitelného? Miliony nelogičností - příběh nemůže pokračovat se stejným hlavním hrdinou a musí přiletět jeho náhradník; náhradníkovi se podařilo přiletět na stejné místo a ve "stejný" čas (v rozpětí tisíce let, jak jednoduché); Nova tu slouží jako zátěž a hezký obrázek v jedné podobě; nikdo si zprvu nepřipustí podobnost se Zemí; telepati nosí masky - k čemu?; telepati se nechají dobrovolně pobít opicemi, ačkoli by je mohli obrátit na útěk falešným rozkazem nebo vzájemnými rvačkami; nic není podrobněji vysvětlené. Navíc herecké výkony jsou mnohdy dosti laxní. Prostě bída. Tento díl proto vždy nejraději přeskakuji, i když je pro celou sérii tím nejtypičtějším ("souboj" v kleci a odpálení bomby). ()

GOREGASM

Ted Post se v pokračování Planet of the Apes šeredně spálil. Druhé opice sice přímo navazují na první díl, ale jen dějově. Kouzlo prvního dílu se postupně vytratí, z Hestonovy Novy se stane pěkně přelétává mrška a telepatická sekta nepřetržitě rozesmívá. První polovina všemi silami vytěžuje geniální jedničku, ale právě při útěku do náruče sektářských telepatů, dělá z filmu minimálně ve srovnání se svým předchůdcem slabý odvar a jak už jsem naznačil, chtě nechtě počechrá vaši bránici (ty sektářské songy, respektive jejich texty jsou opravdu neskutečné). A tentokrát to nezachrání ani v poslední třetině znovu vykouknuvší Heston. 40% ()