Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Tommassi3

"Planeta, kde se opice vyvinuly z člověka ?? To musí mít přece nějakou příčinu !!" - "Nepátrejte po tom, Taylore !! Odpověď by se vám nemusela líbit.." ()

Agatha

Po pravdě řečeno nevím čím mám začít. Tohle sci-fi mě doslova fascinovalo. Skutečně výborná vize do budoucnosti. Vyjímečné kvality tohoto filmu jsou nepopiratelné. Ať už se jedná o originální námět, výbornou kameru, excelentní hudbu J. Goldsmithe, výpravu skutečně jakoby z jiného světa, mimořádné herecké výkony a v neposlední řadě naprosto dokonalé masky jejichž výroba, která se odehrávala zhruba před 40 lety, se zdá být až nemožná. Napětí, akce, překvapení, zoufalost, radost, očekávání,... To vše vás bude provázet během sledování tohoto prvotřídního sci-fi. ()

Terva

Tomu filmu jsem se dlouho vyhýbal a bál jsem se ho. Pak jsem se dozvěděl, že v tom má velký úděl cestování časem. A bylo rozhodnuto. Teď, po letech už můžu říci, je to klasika. ()

adamo_znk

Homer: "Jediný co může bejt nebezpečný bude když nás pošlou na tu hroznou planetu opic! .... Jak to bylo?...... Socha svobody !!! ....... To byla NAŠE planeta !!! ..... Vy šílenci! Vy ste jí rozmetali! Proklínám vás! .... Všechny vás proklínááám !" ()

moviesfan

Jedna z dalších klasik. Miluju výborně napsaný scénář, postavy a hlavně závěr. Ten je výborný. Atmosféra filmu nechybí. Tý tam je dost. Hodnocení: 90% ()

JohnCZ

Doplnil jsem další rest. Původní Planetu opic jsem nikdy neviděl, ale o to víc mě překvapila. Až na rozporuplný začátek je to jak herecky, tak myšlenkově výborné sci-fi. Efekty jsou na svou dobu skvělé, masky celkem i uvěřitelné. Ale ten závěr! Žánrová lahůdka. ()

Marek1991

Silný film, ktorý je významným prvkom v svetovej kinematografii. Film má veľa poučení, sebareflexií, duchovne je hlboký a hlavne nie je úplne proti mojej viere, lebo sa tu nedokazuje, žeby sa ľudia mali vyvinúť z opíc, ale opice sa tu vyvinuli bez toho, aby sa zas zmenili na ľudí, čiže dva odlišné vývoje. Spracovanie a uveriteľnosť tomu v mnohých momentoch chýbala, bolo to také nedotiahnuté niekde a inde so zbytočnosťami aj keď na ten rok veľmi kvalitný film. ()

liquido26

Tomuhle filmu jsem se docela dlouhou dobu vyhejbal, ani nevím proč (asi jsem se v dětství bál opičích masek:-)) a o to větší bylo moje překvapení a nadšení, když jsem se konečně odhodlal snímek shlédnout. Skvěle propracovaný námět plný ironicky vtipných momentů a brilantní závěr. Aspoň už vím, o co jsem se celá ta léta ochuzoval. ()

corpsy

Klasický a obdivovaný sci-fi s na tú dobu neuveriteľne realistickými maskami a záverečnou superpointou, ktorú snáď už ( v dobrom zmysle slova ) pozná aj malé decko. Kult a legenda v jednom. ()

F.man

Planeta opic je film, který mě svým vyvrcholením napoprvé naprosto dostal a já si už asi na vždy budu pamatovat ten "tyvole" pocit z poslední scény. A nedělá to jen poslední scéna, ale ona vlastně celková atmosféra a přesah tohodle filmu je pořádně silná káva. Když navíc vezmu v úvahu skvělou "opičí" hudbu Goldsmithe, nadčasové masky, bohatou výpravu, Hestona v životní roli a spoustu dalších bezchybných filmových detailů, je pro mě Planeta opic jedním z klíčových filmů kinematografie, která si plnou palbu pěti hvězd zaslouží bez diskuze. Don't look for it, Taylor. You may not like what you find. ()

ConanVJ

Parádní scifárna, která je naprostou klasikou. Výprava a kostýmy jsou fantastické. Příběh je pěkný se závěrečným překvapením, hudba je taková depresivní (děsivá), obsazení skvěle funguje a na Lindu se i dnes pěkně kouká :). Jako první film z rozrostlé série je taky nejkvalitnější a díky celému vizuálu ani dnes nevypadá vůbec špatně. Pro mě prostě 100% :) ()

Kryton

Scifi klasika , na kterou nedosáhl ani slovutný režisér Burton v remaku. Závěrečná scéna je jednou z nejcitovanějších/nejparodovanějších v historii filmu. ()

fcreading

Planeta opic je veľmi dobrý film. Charlton Heston tu podáva solídny výkon. Takže na začiatok vyrazia 4 astronauti do vesmiru, jedna žena to neprežije, pretože bude mať veľa rokov. Keď dorazia astronauti na planétu, zisťuju šokujúcu správu. Na planete žiju opice. Všetkých ludi opice pochytajú a zavrú ich do klietky. Jeden astronaut začne rozprávat a opiciam sa to bude zdať podozrivé. Záver mi prišiel fantastický odhalenie šokujúcej pravdy, ale veď pozrite si to sami. Druhé pokračovania už nedosahujú kvalit prvého dielu takže podľa správnosti si to zaslúži 100 percent. ()

Krt.Ek

Hodně povedený sci-fi zážitek. Škoda jen, že konečná pointa je už tak proflákla a tím pádem jsem ji znal dlouho před zhlédnutím tohoto filmu. A bohužel jsem na ni nezapomněl. Kdyby se mi to povedlo, tak bych možná dál i 5 hvězdiček. 80% ()

Cimr

Vzpomínám si na dětství, kdy jsem tento film nemohl vystát, protože mi ty opice připadaly hrozně ošklivé. Bylo mi vyloženě fyzicky nepříjemné na tento snímek koukat. Dostal jsem se k němu nakonec až v dospělosti a zjistil jsem, že jsem kvůli svému absurdnímu dětskému odporu velmi dlouho přicházel o překvapivě silné dílo, které v hávu tak trochu béčkového sci-fi řeší celou řadu důležitých otázek, od rasismu přes studenou válku až po neetické chování ke zvířatům. Pokud náhodou neznáte pointu (což je v době odkazů, parodií, fotografií téměř nemožné), je slušná šance, že budete po zhlédnutí hodně silně zasaženi. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem