Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Greg

Slušný sci-fi film, který lidstvu ukazuje, jak by taky mohlo jednou dopadnout. Na konci naprosto famózní pointa celého filmu... ()

Z0oMb3E

Veľmi, na svoju dobu, i súčasnosť kvalitné dielo sci-fi. Film vlastne vyjadruje postoj ľudstva voči právam zvierat, či schopnosti akceptovať, či prijať nové myšlienky úplne odlišujúce sa od zabehnutých koľají. Klasika, kult, či dôvod k zamysleniu robia film nesmrteľným. ()

pools

Geniální sci-fi na kterém jsem vyrostl. Od té doby mám chuť vyhladit všechny gorily a šimpanze poslat na nucené práce! P. S. Taky bych chtěl holku co neumí mluvit ;-) P. S. Prequel z 2011 je HRŮZOSTRAŠNÝ a všechny pozdější remaky jsou minimálně slabé! ()

Asgy

Krásný film, výborné myšlenky, prostě ukázkové sci-fi. Bez zbytečné akce, která je dnes všudypřítomná a hlavně bez nějakého vlasteneckého patosu, který je dnes bohužel častý. ()

GodComplex

S pojmem kultovni se posledni dobou az kacirsky plytva, ale existuje hrstka filmu, ktere si ten pojem rozhodne zaslouzi a Planeta Opic je bez debat jednim z nich. Extremne zasadni titul kinematografie a fantasticky filmovy zazitek, ktery funguje dodnes. Je trapne, ze ta genialne twistova pointa je tak silene proflakla, na druhou stranu se neni cemu divit, kdyz je to rozuzleni videt i na plakatech a promo grafikach. Dodnes si ale pamatuju jak me to v mladi totalne rozsekalo a naprosto pohltilo svou tizivou atmosferou. Ta uz s odstupem let neni tak hutna, ale vsechny kvality stale zustavaji - vyborny scenar, chytlave tempo, ktere nenudi ani na minutu, masky, ktere nepusobi smesne ani po 40ti letech a sci-fi atmosferu generujici, spravne chaoticky opici hudba Jerryho Goldsmithe. Prekvapilo me, jak moc mi to cele pripomina Kubrickovu Vesmirnou odyseu. Oba filmy vznikly ve stejnem roce 1968, v obou pripadech se jedna o revolucni sci-fi s filozofickym presahem a zatimco vesmirne intro Planety opic jakoby z oka vypadlo Vesmirne odysee, tak naopak poustne opici intro Vesmirne odysey jakoby z oka vypadlo Planete opic. Skoda, ze zastup dalsich a slabsich pokracovani nasakl celou sagu aromatem bckovitosti, ale dokonaly original je nutne si drzet kousek stranou na zlatem podstavci. 10/10 ()

Laxik

Legendární, kultovní a nesmrtelná klasika, to se musí Planetě opic nechat. Vážně se stydím, že jsem ji až dnes viděl od začátku do konce, protože takovou sondu do hlubin lidské duše skrze inteligentní opice abyste pohledali. Odkazy na náš svět a symboly všeho druhu na vás skáčou z každého záběru a vy se prostě musíte zamyslet sami nad sebou i nad lidstvem. Navíc má tenhle film pravého drsňáka a nádhernou hnědookou divoženku s překrásnými odhalenými stehny. ()

MikO_NR_1909

Konceptuálny a vizuálny klenot. Vo svojom žánri patrí medzi 5-10 najlepších. Skrátka ORIGINÁLNE, NESTARNÚCE, metaforicky MRAZIVÉ a myšlienkovo VYBRÚSENÉ. Ďaleko za hranicou filmového média. A Charlton Heston je vo fantastickej forme. P.S.:Môj prvý sen z detstva, ktorý si doteraz pamätám, bol práve s týmito opicami. Hotová nočná mora :-). No a niečo podobné ako na Planéte opíc sa deje s týmto svetom, ktorý padá do záhuby vo veľmi pomalých, ale istých intenciách. ()

PKD

´´Věrná´´ adaptace hodně zásadní předlohy (bodejť taky ne, když z pouhé 160str.knihy bylo dodnes vydojeno 9! filmů, kreslený a hraný seriál, 4 videohry a hafo comicsů a doprovodného haraburdí) která ovšem ironicky, až tak zase moc s ní nemá společného. Na to je tu až moc změn. Základní kostra však byla zachována, až na závěr (který nám naštěstí bravurně naservíroval Burton) před konečnou pointou z knihy, který je ale tak kulervoucí! že mu musím odpustiti tu stupiditu a totální nesmyslnost, páč tak to prostě je a jsem si jist, že nikdo, kdo na těchto filmech vyrůstal, si už vůbec nedokáže představiti jiný konec, byť konec se zde v pravém slova smyslu koná až na závěr Do Nitra Planety Opic. Navzdory tomu že Heston zde předvádí, dnes už dosti histrionický výkon, u kterého někdy až skoro vyprsknu smíchy. Nejlépe to asi podal Homer Simpson či tak neskutečná parodie/pocta ve Futuramě, kde vidíme poster v kině, který nám oznamuje, že se hraje Planeta Ústřic.:))) A též musí aspoň trochu inteligentní divák, potlačiti skutečnost, že po celou dobu, není Taylorovi divné, že opice hovoří dokonalou angličtinou. Ano já vím, že je na Zemi a tudíž to tak nějak asi dává smysl, ale on to až do posl. minuty...neví! ;-) Co ale dodnes naprosto vyzdvihuji, je totálně geniálně experimentální music od Mistra Goldsmithe a 1. jednání,s tou dokonale! mysteriózní atmosférou, než se to (pro mě) ´´pokazí´´ vstupem lidí a následně opic na scénu. Já mám prostě raději 1.pol. než 2. Aspoň, že Stewartová tomuto příšernému osudu, unikla. Někdy mě napadá, že bych bral verzi, kde budou ti 3 choditi celý film po pusté planetě bez opic:) a na konci objeví Sochu Svobody a...konec. Proč ne? Já vím, pak by to byla totiž Planet without the Apes a někdo by si myslel, že jde o parodii, hehe. P.s.to nic nemění na tom, že stále marně čekám na definitivní adaptaci knihy. Ve smyslu přesně tak, jak to Boulle napsal. Zatím tu máme asi nejbližší verzi ve formě 3.filmu (+ten Burtonův neskutečný závěr) když pominu tu nesmyslnou berličku (přímo berli) jak dostati Cornelia a Ziru těsně!!! před zničením celé planety, do minulosti, aby tam mohli sploditi Caesara, jehož origin (tzv.původ) je asi tak o 300% smysluplnější v nové téměř, perfektní trilogii. Zvláštní, že je zde plno nesmyslů (v rámci žánru SF) atd., přesto jde o výborné dílo s dokonce psychologickofilosofickým přesahem, o což autorovi předlohy pochopitelně šlo též. P.s. případné zájemce odkazuji na comicsovou adaptaci (která vyšla minulý srpen, byť má poněkud eklhaftózní kresbu) původního Serlingova scénáře, který je o 90% více dle předlohy (i když tam tu Sochu Svobody prostě za každou cenu musel narvati) než výsledný produkt, což je velká (to bych si rochnil) škoda, i když tam zcela chybí onen suprový závěr a konečná pointa. Podobný případ se již comicsově realisoval u Ellisonova, Města na pokraji Věčnosti v pův. Star Trek tv s. ()

numi

Je tam hromada logických děr, které se dají jen těžko akceptovat, ale ono to dohromady funguje. V rámci žánru se logické chyby prostě odpouštět musí, takže to je za čtyři. Po celou dobu se je na co koukat a nudit se určitě člověk nenudí. Malinká výtka patří ještě k jinak fenomenálnímu závěru, který mohl být ještě lepší, kdyby ho Franklin J. Schaffner nechal zrežírovat Shyamalana. Ten však v době natáčení cumlal dudlík někde v Indii, takže se nedá nic dělat... ;) Což mě přivádí ke druhé věci, kterou jsem chtěl zdůraznit. Už je to nějaký ten rok, co Planeta opic spatřila poprvé plné kinosály... Na svůj věk docela pohledné dílko, nemyslíte? [říjen 2005] ()

Makky

Perfektne spracovaná vízia katastrofickej budúcnosti s neskutočne depresívnym záverom. A ten robí tento film tým, čím je. "Keď som opúšťal 20.storočie, vôbec som to neľutoval." ()

Dawe.zs

Člověk v podání Charltona Hestona,lidé...čili zvířata na neznámé planetě (která se nakonec ukáže být naší Zemí vzdálené budoucnosti) a opice coby lidé - to jsou hlavní aktéři filmu r. Franklina J. Schaffnera,který bohužel není míněn jen jako zábava, ale i jako podnět k zamyšlení. ()

SarumanKo

Klasika dobrodružnej sci-fi, ktorá po technickej stránke síce zostarla, ale jej nápad dodones považujem za fenomenálny. Masky, ktoré v dobe svojho vzniku museli byť úchvatné, dnes už pôsobia trochu úsmevne, no výborný scenár so skvelou pointou u mňa zaručene zabral, rovnako ako solídne herecké výkony a hudba. A úbohosť jej pokračovaní dokazuje kvalitu prvej Planéty opíc viac než jasne. (8/10) ()

Bat55

Veľmi pôsobivý a podmaňujúci film aj dnes. Po vyše štyridsiatich rokov stále film, ktorý si vás získa svojou úžasnou atmosférou (hlavne pri prvej projekcii v úvodnej "osamelej" polhodinke v zakázanej oblasti), geniálnym soundtrackom Jerryho Goldsmitha, skvelými a absolútne uveriteľnými hereckými výkonmi a ozaj brilantnými maskami a kostýmami, na ktorých film sčasti stavia. Skvelá vízia budúcnosti a predovšetkým, úžasný nápad, že opice (SPOILER) zdedia našu planétu. To samozrejme divák počas celého filmu nevie a tým pádom sa v posledných minútach dočkáme šokujúceho finále, ktoré načrtá a otvára sériu ďalej (bohužiaľ, priame pokračovania nikdy nedosiahli kvalít pôvodného snímku). Pôsobivý lov ľudí, či útek Hestona z väzenia pridávajú na atraktívnosti filmu. Rozhodne zlomový kúsok, u ktorého ľutujem, že som ho nevidel skôr. /85%/ ()

kaylin

Tohle je prostě neskutečný film. Když jsem ho viděl poprvé, byl jsem naprosto nadšený tím, co vidím, jaké jsou ty masky úžasné, a samozřejmě mě uhranul i ten příběh. Má pro mě teď ještě větší hloubku, než když jsem byl dítě. Když to pak srovnán s novými filmy, které jsou prequely k této sérii, je skvělé vidět, že se nové filmy vrátily ke smyslu tohoto skvělého, původního. Úžasný film, který nemůže být nikdy zapomenut. ()

blackrain

Kultovní klasika nastavující zrcadlo. Evidentně je to stále potřeba. Nadčasový filmový příběh, který ani po více jak padesáti letech neztrácí za svého kouzla. Masky na tehdejší dobu byly super. Ta pointa je pořád výborná a stále tak mrazivá. ()

Maq odpad!

Za prvé, námět. Není originální. Každá doba měla své strašáky. Tenkrát to byla jaderná válka. Udělat film postavený na jaderné katastrofě bylo tenkrát originální asi tolik, jako dnes natočit něco moudrého o tom, že se bude tak dlouho globálně oteplovat, až bude globálně teplo. --- Za druhé, scénář a dialogy. V sedmdesátých letech vycházel v časopise ABC mladých techniků a přírodovědců velmi podobný comics. Už jako dítěti se mi nelíbil. Pro masivní hloupost. --- Za třetí, triky. Jaké triky? Plastikové masky přes obličej? ()

Katzenklo

Klasická, leč místy trochu zvláštně zrežírovaná podívaná. Chvílemi překvapivě zábavný film s nezpochybnitelným poselstvím a silnou myšlenkou. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem