Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Roman.Ticka

Naprosto úchvatné zpracování, provedení, prostě stoprocentní výkon. Ten závěr byl opravdu devastující a doslova šokem. Málokterý závěr má tak drtivý dopad na emocionální a paměťovou složku osobnosti - pořád to mám před očima a pořád se bojím nejasné budoucnosti...☺ ()

honajz

Vynikající podobenství, k němuž se nedá nic dodat. Skvělý scénář i herecké výkony a třešničkou na dortu je samozřejmě konec. ()

Ivoshek

Výborná sci-fi podle výborné knihy. Namísto klasických "emzáků" tu jsou opice s rozvinutou kulturou, které chytají lidi. Skvělý Heston, ale i herci v maskách, především šimpanzové. Kromě hodně živého děje má film i přesah v podobě zamyšlení nad lidstvem a jeho chováním. Dobrý a skvělý film odlišuje POINTA. A ta vás v tomhle filmu totálně složí. (tedy za předpokladu, že film vidíte poprvé). ()

Deschain

Jeden z tých filmov, ktorý som niekoľko ráz videla ešte ako dieťa v televízii...páčil sa mi už vtedy, ale je pravda, že bol desivý...a desivý je aj teraz, pred chvíľou som ho znova dopozerala...tá tiesnivá atmosféra sa tiahne celým filmom a nepopustí až do konca...veľa robí aj hudba, poklona Goldsmithovi, je to silná psychedélia, zviera hrdlo...ešte musím pochváliť verné masky, sú krásne spravené; Heston je charizmatický a aj keď viete, že to s ním nedopadne najlepšie, celý čas mu musíte fandiť...a ešte jedna vec, ktorú na tomto filme obdivujem, tie akoby umele predlžované a naťahované zábery (aspoň mne to tak pripadá) pri ktorých by ste inokedy zívali, vás držia v napätí a nepustia, stupňujú a zhusťujú atmosféru, ako napr záverečná scéna na pláži...Planet of Apes pre mňa asi nikdy nezostarne, jednoducho skvelá klasika ()

eraserhead666

„Člověk nechápe! Naučíte ho pouze pár jednoduchých triků. Nic víc!“ (Jak trefné v dnešní době, kdy mu opravdu stačí jen těch pár triků - např. kde levně nakoupit!). Asi nejlepší filmová kritika rasismu, náboženství, lidské nadřazenosti a bohorovnosti, zpátečnictví a patolízalství, která kdy byla natočena. Pro mě, coby misantropa, takřka dokonalé, silně satisfakční, dílo. ()

fleker

taky mam jednu přihodu z planety opic,, čekal sem tudle na vlak, a v čekarně tam mimo jiny seděl takovej malej cikánek...sám, samotinkej,,,....chvili to vypadalo, že je to celkem slušně vychovaný mládě, najednou dědek vedle něj začal kašlat,,,a von hned začal kašlat taky,,,po chvili se to opakovalo...když to udělal po třeti,,,tak už se stařík nevovlad a začal ho hubovat "to není slušný, opičit se po lidech" a cikán na to "TO DEDI SLUŠNY, VOPIČIT SE PO LIDECH"...a dědek hned zas: "přestaň" a cikán : "PŘESTAĎ".. a pak ho začali napominat i ostatni kolem, a von to po nich opakoval,,,no a mě napadlo, že by bylo dobry, abych byl konečně jednou společenská bytost a taky se připojil k davu,,,,"pokčej až přide máma, ta tě seřeže až budeš černej" povídám mu, a von to zvopakoval...a tak sem si řek že je asi na čase poněkud přitvrdit "ty seš ale píča" , povídám mu a von hned "TY SEŠ ALE PYČA"...no a pak mě napadla taková věc...geniální myšlenka od boha.. a nahlas sem zařval, SEM CIGÁN ..a světe divse, dítě to zvopakovalo....a protože se někdo zasmál, tak sem to zkusil znova...a von to zvopakoval i podruhy... a tak sem to řek po třetí a připojil k tomu "..NEMÁM PRÁVO ŽÍT"..... no ale to už se k nám pomalu blížila dospělá romská samice,,,,vypadala dost děsivě s těma černejma zubama a čaučau v obou podpaždích... a tak sem se radši uklidil stranou ()

ARI50 odpad!

Obdivuji jakou tahle opičí záležitost má velkou vytrvalost protože je to katastrofické zpracování. ()

Bauer

Kdys dávno, ještě když jsem byl na základní škole v první tříde, tak si moc dobře pamatuju, že tento film vysílala televize Nova v neděli odpoledne. Pochopitelně, že jsem na to nekoukal. V té době mi ještě filmy nic moc neříkali. Avšak, záhledl jsem tam jednu opici a říkal jsem si, že to je moje třídní z první třídy. To by bylo jen tak na úvod. Upřímně řečeno jsem od Planety opic moc nečekal. Teprve teď v mých 18 letech jsem jí viděl poprvé. Měl jsem z níc strach (stejně jako z paní učitelky). Myslel jsem, že půjde o prachobyčejnou sci-fi, která bude hloupá a blbě natočená a že to bude neuvěřitelná nuda. A sakra, jak jsem se šeredně zmýlil. Jde o prvotřídní dobrodružný film z roku 1968. Zdůrazňuji rok 1968!!! Proč takto vehementně zdůrazňuji ten rok? Když si vzpomenu na Planetu opic z roku 2001 od Tima Burtona, tak je mi celkem na nic. V roce 2001, kdy měl k dispozici efekty, to podělal strašně moc. Toto v roce 1968 musela být taková pecka! A v dnešní době je to určitě kultovní záležitost. Navíc, když se nad tím zamyslím, tak opice chovají lidi, jakoby oni byli zvířata. Takhle to mohlo klidně být i ve skutečnosti. Ale je možné, že nad tím takto přemýšlím pouze já. Jinak super výprava a opice vypadají vskutku věrohodně, takže velmi dobré masky. Z herců můžu pochvalit jen Charltona Hestona, jehož výkon je skvělý. Těším se na další díly, i když čekám určité zklamání! ()

Beastmaster4

První film, který jsem ještě jako malý kluk viděl na videu. Lapal jsem každý záběr s otevřenou pusou a vypoulenýma očima :-D. S odstupem času samozřejmě Planeta opic ztrácí své kouzlo. Styl natáčení byl dříve o mnoho jiný a tak někomu budou vadit nedokonalé souboje, umělé dialogy aj. Planeta opic ovšem přišla s originálním scénářem ( na motivy knihy Pierra Boullea), který poráží i dnešní trháky. ()

evapetra

Moje nejoblíbenější sci-fi s nápaditou zápletkou, výbornou hudbou a závěrečnou scénou, která mě kdysi v kině šokovala a která právem patří mezi ty nejpůsobivější pointy v dějinách filmu. V románu Pierre Boulle uzavřel příběh jinak, ale tvůrci filmu udělali dobře, že konec pozměnili. ()

JASON_X

V dětském věku ve mně vyprávění o filmu "Planeta opic" vzbuzovalo velké vzrušení, protože jsem měl rád sci-fi, horrory a všechno tajemné. A také všechno nedostupné a nedosažitelné. A ten film byl pro mě nedostupný a nedosažitelný, jelikož komouši nám (dětem) v televizi pouštěli jen Pionýrskou vlašťovku a dementní pohádky. Dal bych býval nevím co za to, abych ho mohl vidět. Jestli ho hráli v kinech ani nevím (nikdo mě na něj nevzal), každopádně jsem ho poprvé viděl až někdy po "revoluci". To už jsem od něho samozřejmě mnoho nečekal, měl jsem za to, že to bude blbina pro děti a navíc s příšernými starými triky. Ale byl jsem hodně překvapený jeho obrazovou i trikovou kvalitou, určitě bych mu (ani dnes) neřekl, že je osmašedesátý ročník. Ale jelikož k němu nemám (kvůli komoušům) vypěstovaný žádný nostalgický vztah, nijak zvlášť odvařený z něho zase nejsem. Škoda že jsem ho neviděl někdy v deseti dvanácti. Objektivně možná za pět, ale subjektivně tak za čtyři. ()

Shaqualyck

Brilantně natočená Sci-fi je krásným příkladem toho, že bizarní postapokalyptické vize tady byly už před Matrixem a že „šokující“ závěrečnou pointu nevymyslel M. Night Shyamalan. Tvůrcům se povedlo přetavit originální nápad v napínavý a působivý příběh, od kterého neodtrhnete oči. Celý zážitek je navíc umocněn výborným herectvím Charltona Hestona, skvělým hudebním doprovodem Jerryho Goldsmithe a perfektními maskami, které směle ustojí srovnání i s o mnoho let mladším Pánem Prstenů. Škoda jen, že film zaplatil daň z vlastního úspěchu v podobě několika zpackaných sequelů, které nikdy neměly spatřit světlo světa. ()

ScarPoul

Klasické sci-fi , ktorého pozretie som dlho odkládal a po zhliadnutí som len lutoval že som sa k nemu neprinútil skôr. Nepamätám si kedy ma naposledy chytilo sci-fi , ktoré sa vôbec neodohrávalo vo vesmíre. Heston je tu ako obvykle fantastický, koniec taky ale čo ma na tomto filme bavilo bolo neustále presviedčanie hestona , že je iný ako ostatný ludia . Hudba jerryho goldsmitha nemusi byt spomínana ta bola ako obvykle super a mne sa ešte osobne páčila práca s kamerou a o maskách nehovoriac. Naozaj kult. ()

Lacike

Sci-fi klasika, ktora stale dobre funguje aj po rokoch. Vlastne mi to moralnym ponaucovanim a tym, ze sa to odohrava v par lokaciach pripomina stary dobry Star Trek. Proste sci-fi, kde hra prim myslienka na ukor akcie. Ale tie lokacie su fakt pekne a masky opic su aj po rokoch pôsobive. Mrzi ma len, ze vzhladom na bohatu stopaz obsahuje dost malo dejovej naplne. Celu prvu polovicu Heston len mlčky pozoruje spravanie opic a v druhej po kratkom inkvizicne pojatom procese zdrha prec. Rad by som sa viac dozvedel o fungovani celej tej opicej spolocnosti. Ale pointa je stale uchvatna a doteraz si pamätam ako ma odrovnala, ked som film videl prvykrat ako maly chlapec. Z postav je najsympatickejsia dobrosrdecna simpanzica Zira. Heston pôsobi ako namysleny frajer. Nevadil mi ale ani ma dvakrat nenadchol. Celkovo prvy diel pôsobi ako pilot k skvelemu serialu. Samotny film je dnes uz len za 4*, ale piatu davam za prinos zanru. Predsa len je to stary film u ktoreho treba brat ohlad na dobu vzniku. 9/10. ()

5150

Klasika sci-fi žánru, která odstartovala celou sérii o "Planetě opic". Líbila se mi zejména pointa, hudba (Jerry Goldsmith) a samozřejmě skvělý Charlton Heston v titulní roli. Přesto zůstává na prvním místě mojí topky tohoto žánru KMEN ANDROMEDA. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem