Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

rsimonyi

Na jedničku to nemá, ale i tak jsem se příjemně pobavil. A veverka v ráji nemá chybu. Už se těším na třetí díl:-) ()

Phillo

Zameranie na cieľovú detskú skupinu je v tomto prípade až priveľmi okaté. Dospeláka rozosmeje tak možno veverička a ostatné je čisto len a len pre deti. Karikatúrne postavičky, „akčný humor“... Nádhernú animáciu kazí práve toto všetko, pretože deti animáciu nedocenia a dospelí sa jednoducho na tu občasnú trápnosť nemôžu ani len pozerať. Keby tento film nebol pokračovaním oveľa lepšej prvej časti, ktorá vynikala hlavne inteligentnejším humorom a svojim road-movie charakterom bol by tento film dobrý. Dobrý pre cieľového diváka do 10 rokov. 35% ()

muoaner

První díl ušel a to hlavně díky skvělejm miniepizodkám veverky, ale aby celý druhý díl stál právě na nich a zakrýval už tak dost vykastrovaný řiťovačicovitý příběh, to nestojí za to. Doporučuji si na youtube pustit sestřih vevrky a nezahazovat se sledováním celého filmu. Byla by to naprostá ztráta času. ()

Lilloos

Hned na začátku si film nasadil laťku poměrně vysoko - vtipy, akce i dramatičnost poukazovaly na skvělou zábavu. Po asi čvrt hoďce se ale vše vrátilo ke stereotypnímu putování a navíc přibyla další otravná pra-zvířata (Na Sida jsem si už zvykla, ale ty tři zmagořené "sourozence" bych poslala zpátky do nory nebo na strom - prostě odkud přišli). Jako vždycky to zachraňoval Scrat, jehož gagy jsou bezesporu nejsilnější (scénka na zamrzlém jezeře je má nejoblíbenější). "Side, ani se nehni!" "Skoč, skoč, skoč, skoč!" ()

reich

Druhý film Doby ledové, tentokrát s názvem Obleva představuje vcelku úspěšné pokračování prvního filmu. Děj je doplněn novými postavami Ellie a dvěma vačičáky Eddiem a Crashem. Pokračování bývá obvykle o něco slabší a bohužel u tohoto snímku je to vidět na na ubrání vtipu, ale i tak si to udržuje nějakou kvalitu. Každopádně nechybí ani Scratch a původní postavy Many, Sid a Diego. Za mě druhý film Doby ledové je slušný. 80%  ()

Hadati

Už u jedničky se mi nelíbila kresba. Bohužel narozdíl od jedničky to už nemělo ani tu správnou šťávu. Rozesmál mě pouze Scrat, vačičáci (kteří vlastně dublovali roli Scratse) a supí píseň. To je dost málo na 90minutový film. ()

Ulrich

Dvakrat nevstoupis do stejne reky - toto je asi nejporusovanejsi hollywoodske pravidlo. Nekdy to i vyjde a povede se, ze recyklat je skoro stejne dobry, jako puvodni film. Bohuzel, Ice Age 2 neni ten pripad. Vtipy uz nejsou tak vtipne, ruzne scenky se zkratka stanou, pet minut trvaji a pak se vse vrati do puvodniho stavu, jako by se nic nedelo. Zkratka dvojka pripomina slepenec (kterym je) mnohem vice nez prvni dil (ktery jim byl taky, ale clovek nad tim nemusel diky vtipnosti premyslet). Bohuzel, snesitelnosti nenapomahaji ani nove postavy vacnatcu a mamu-vacice, ktere jsem vsechny uz od prvni sceny nepokryte nenavidel. Jeste, ze zde je veverka-ex-machina aby vse jakz tak zachranila. V zaveru doslova :) ()

molcan2

Fanúšikovia prvej "Doby ľadovej" nebudú sklamaný pokračovaním, a iste sa pri filme zasmejú ako deti tak aj rodičia. No nie je tak dobrý ako prvý diel, toto pokračovanie rozbíja "kliatbu pokračovaní" a je veľmi zábavný. ()

pend

Výrazně slabší pokračování. Mrzí mě řada opravdu trapných momentů (problém s identitou Ellie). Navíc se schéma opakuje - putují z jednoho místa na druhé. ()

Darren98

Nikdy jsem tak těžko nehledal slovo, jakým bych vylíčil rozdíl mezi prvním a tímto dílem. Stále nevím, jak to říct, ale dvojka je prostě jiná. Je tam větší rozmanitost postav a pro Mannyho se přidala holka. Možná je to tím, jednička byla spíš taková pánská jízda. A hlavně, Manfred je v dalších dílech naprosto a jasně jiný, než v původním dílu. Manny už není ten samý flegmatik, co dříve a kvůli tomu jeho románku se Diego a Sid stali trochu více vedlejšími postavami. ()

zdeny99

Doba ledová je jeden z nejslavnějších animovaných filmů všech dob. Hlavní postavy jako mamut, lenochod a nenápadná veverka jsou již legendární. Ale podle mě jeden díl stačil. Tohle pokračování mě už vůbec nebavilo. [40439. hodnocení, 520. komentář, 67%] ()

Va55ago

Hmm... bohuzel sem zklaman... Cekal sem vetsi zabavu, ale jediny kdy sem se fakt zasmal, byly chvile s praveverkou :-) ()

gusman

Film jsem viděl asi před měsícem a už vážně nevím o čem byl, jen si vzpomínám, že jsem se asi třikrát zasmál - zoufale málo. Na jedničku si pamatuji dokonale... ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)