Prvni dil byl pecka, pac to nikdo necekal. Druhej dil zvlad udrzet nasazenou latku. No a treti dil uz to holt nezvlad. Nevim cim to je, mozna, ze uz tu neni Adamson jako reziser a mozna tim, ze originalni napady dochazej. Treti Shrek je takovej krapet preplacanej, krapet moc ukecanej, ubylo vtipku a tech skutecne originalnich a hodne vtipnejch tu je dost malo, naopak pribyly dojemny a vazny sceny, ktery ale nudi a jsou zbytecny. Jinak ale dabing je opet skvelej, coz neni prekvapko, kdyz tu je stejna sestava, ted myslim original, ne ceskej dabing. Animace je opet spickova a hudba je taky perfektni. Takze na prvni pohled to vypada, ze je vse v poradku, pribeh spatnej neni a zacatek je docela vtipnej, ale ve vysledku je to takovy nijaky a navic uz tvurci casto vymenujou inteligentni humor za prdeni, krkani, zvraceni a podobne. Navic jsem se trosku nudil. Lepsi 3*.(21.6.2007)

• MM_Ramone

Ani Shrek sa nevyhol syndrómu hollywoodských pokračovaní. Kvalitný úvodný film je nasledovaný menej zábavným, avšak stále ešte priemerným pokračovaním a potom z pravidla prichádza zbytočne naťahovaná, nudná tretia časť. Tento animovaný film by mohol byť učebnicovým príkladom tohto tvrdenia. Dúfam, že už sa Shrek odoberie na zaslúžený odpočinok. Rád si ho sem tam pripomeniem jeho prvým snímkom. Tam bol v najlepšej forme. "Shrek Tretí" má nárok len na dve hviezdičky. **(10.9.2008)

• xxmartinxx

Ať trvalo vyrobit scénu kolik týdnů chtělo, ať je každá obličej dokonale odlišný, ale mě to nestačí! Já chci kvalitní a vtipný příběh, jako tomu bylo v jedničce. Potom se tvůrci zaměřili na mladší publikum, chytré vtipy zaměnili za humor desetiletých dětí, a vytvořili průměrnou, ale ještě docela stravitelnou dvojku. A pak se asi zbláznili a vytvořili tenhle nesmysl, který mě bude strašit ještě dlouho. Nevtipné a trapné divadlo, které není důvod vidět. 40%(11.12.2009)

Svým způsobem se to dalo čekat. Shrek nedokáže mít stále tak skvělý životní příběh jaký mu autoři napíší. Ve třetím díle je to nádherně znát a rázem se z aktivní, bláznivé a příjemně vtipné pohádky stane nudný mišmaš, kde už ani oslíka smutné oči nepomůžou, můj oblíbený kocour se taky moc neobjeví a celkově Shrek a jeho rodinka spíše nudí než pobaví. Jediný opravdu důležitý fakt hlavně je ve výběru hudby, který v prvním a druhém díle nádherně zněl, zde už neexistuje scéna, co by si člověk zapamatoval, nic co by stálo za to, milovat film právě kvůli ní a je to rozhodně škoda. Jestli jsem se zasmál, opravdu zasmál třikrát, tak už je to hodně. Je mi to líto, už jen z toho důvodu, že Shrekovu kreslenou sérii mám hodně rád. Teď už asi nejde jen o radost z toho vytvořit něco originálního, ale zkásnost co nejvíce peněz, což se tvůrcům na trojce daří i když neobvykle o trochu méně než by se čekalo. -- Chlape neposlouchej ho, mít dítě neznamená, že ti to zrujnuje tvůj život.(5.7.2007)

• Bluntman

The Wait is Ogre! První díl zeleného zlobra Shreka obracel fikční filmový svět pohádek na ruby a vysmíval se jejich klišé a schématům, druhý zasazoval pohádkové bytosti do světa, který není vzdálen tomu našemu a humor převážně těžil z parodických scén nejenom pohádek. Shrek Třetí těží z vypravěčskýh modelů nastolených minulými díly a a pohrává si s vlastním, předchozími dvěma díly vytvořeným světem, i když ten je nesoudržný. Oni si toho jsou i vědomi tvůrci, a tak máme úvodní divadelní scénu a v závěru musí přijít její variace, kouzelné přiznání toho, že Shrek je jenom takovou hrou na pohádky, které nechybí sebeironie. Písně zde nejsou tak poplatné době, jako tomu bylo u předchozích dvou dílů a parodických scén značně ubylo, což je na jednu stranu veliká škoda (nelze si na DVD zvolit oblíbenou pasáž a tu si pouštěl pořád dokola - záchrana princezny Fiony z jedničky či obléhání hradu z dvojky), na tu druhou však Shrek Třetí funguje dobře jako vyprávění. Příběh je prostinký, ale samotný nápad geniální - co když se spojí záporné postavy, které prohrály v pohádkových přibězích a rozhodnou se pro vendetu; třetí Shrek nám díky tomu mírně potemněl a od infantilního humoru se přešlo k tomu pubertálnějšímu. Vážně jsem byl fascinován tím, jak dobře a účelně jsou do filmu vkládány muzikálové výstupy, aniž by to narušovalo tok vyprávění, ustanovený svět se za pomocí dodržování žánrových schém předchozích dílů (road-movie) varioval (viz jen záměna Oslík - Kocour) a většina scén byla shozena až neuvěřitelně sofistikovaným a kouzelně ironockým fórkem. V tomto případě nedejte na trailery a pokud možno vyhledejte povedenou titulkovou kopii ("Paroubshrek" si dokonce vysloužil v kině potlesk), protože si neumím a ani nechci představit, co s tím filmem udělá dabing.(29.5.2007)

• - Animák za 160 milionů trhl na prvním místě amerického žebříčku (18. – 20. 5. 2007) 121,6 mil. dolarů, čímž se stal nejúspěšnější animovanou premiérou a získal třetí nejlepší víkend historie. Předběhly ho jen další trojky, Spider-Man 3 (151,1 mil.) a Piráti z Karibiku (135,6 mil.). Celkový výdělek se vyšplhal na 321 milionů a tím se snímek stal druhým nejúspěšnějším v sérii. Jednička z roku 2001 vydělala 267,6 milionu a dvojka v roce 2004 neskutečných 441,2 mil. dolarů. (imro)

• - Na filmovém festivalu v Cannes se setkalo 26 herců, kteří dabují Shreka po celém světě. Největší úspěch mezi návštěvníky sklidil domácí Alain Chabat, který dokonce zastínil Mika Meyerse, podle kterého je zelený zlobr nakreslený. (imro)

• - Aula Artušovy školy je vyzdobena ve stylu Tapisérie z Bayeux (Tapisserie de la reine Mathilde). (Jezinka)