No jo, už to prostě není ono. Shrek ztratil své jedinečné kouzlo. Příběh nic moc, chvílemi dokonce nudí, a dobrých vtipů nebo spíš okamžiků k pousmání pomálu, přičemž některé z nich jsou navíc neúnosně natahované. Není to vyloženě špatné, ale už mi to povětšinou připadalo spíše jako jednoduchá zábava pro děti s typicky dětinským humorem a hrozně okatou didaktičností, která si prostě dospělé nezíská.(16.6.2007)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $322,719,944Tržby Celosvetovo $798,958,162Tržby za predaj DVD v USA $174,355,682 //počet predaných kusov 11,676,411║ Režisér Andrew Adamson(Shrek 1+2, Narnia) v tomto prípade opustil režisérsku stoličku a radšej sa venuje pokračovaniu nádejne sérii o Narnii, namiesto neho tam zasadli neznámi tvorcovia ako Chris Miller a Raman Hui a hneď je to badateľne vidieť, škoda že v tom horšom svetle. Klesajúcu tendenciu tretých častí nezastavili ani oni, zo silného tohtoročného trojlístku Spider-man 3, Piráti Karibiku 3 a spomínaní Shrek 3 neobstál na výbornú nikto, nie že by sme mohli čakať od popcornovej zábavky niečo hlboko oduševnené, to nikto kto pozná čisto komerčné vody ani nemôže čakať ale na tak veľké a dosť drahé projekty je to dosť málo muziky či skôr zábavnosti. Pokiaľ prvé dve časti Shreka mali svoj lesk novodobej rozprávkovej paródie na všetko čo im práve vošlo do cesty, pri poslednom je tu úplne priamočiare. Príbeh nemá čím upútať, nič čo by sme doteraz nevideli ale či to bolo chybou animátorov alebo scenáristov je ťažko určiť, určitý podiel na odfláknutí má asi každý kto sa podieľal na tomto filme. __„Výborné ! Zlobr Shrek ide konečne s dobou, samozrejme že z dnešnou a hláškuje tie najsuchšie žvásti aké sú dnes u mladých ľudí zvykom.“ __Shrek, Fiona, Oslík, Kocúrik a nový objav Artuš to by mala byť najzábavnejšia zostava príbehu ale v tomto príbehu asi len ťažko, vedľajšie postavičky ako Pinochio a Medovníček sú omnoho zábavnejšie a vtipnejšie napísané ako všetko čo je naokolo nich, vrátane asi najväčšieho sklamania čarodejníka Merlina, u tejto postavičky sa aj ťažko dovtípiť čo vlastne zastáva v príbehu. V podstate na tomto príbehu je vidieť že raz aj hlboká studnica všakojakých rozprávok raz dojde a potom slabšia inšpirácia autorov príbehu už nemá čo zaujímavého ponúknuť. Treba aspoň podotknúť že zhruba v strede príbehu prídu občasné záchvevy zábavnosti a keď už to vypadá že príbeh naberá pútavejší spád, príde tak hluché miesto, či dosť nezmyselná scénka alebo suchý vtip, že v momente sa vracia do priemernosti na úrovni Loveckej sezóny či dokonca takej Rodinky Robinsonovcov. Minuloročné Pixarovské Autá či Austrálsky výtvor s fantastickou animáciou ako Happy Feet sú oproti poslednému Shrekovi neporovnateľné skvosty, plné nápaditosti a špičkovej grafiky, ktorá sa u Shreka už nikam neposúva a to mal dosť vysoký rozpočet a jednoznačne premrhaný tak ako to býva v poslednej dobe zvykom. Pochmúrne miesta v príbehu, napríklad keď zomiera žabiak dopĺňajú o to smutnejšie pesničky, ktoré nestoja za nič akoby sa temná stránka sily Sithov znášala nad príbehom. Koniec filmu sa nesie v gulatučkých tváričkách malých miminiek zlobríkov hrajúcich sa z okrídlenými somárikmi čo je celkom milé ale ako bodka za filmom žiadna zábavná pesnička, ktorá by mohla aspoň mierne zahnať pachuť zo sklamania. A potom sa netešte na už dobré 3 roky avizovaného Shreka 4, ktorý dúfam že radšej zatrhnú ale neverím že tak stane lebo pokiaľ aj takéto priemerné filmy zarábajú tak je všetko v poriadku. __"Zbytočne uponáhľaní diel série spravil z hlavného ťahúňa „smutného zabávača“ Shreka len tieň svojej niekdajšej slávy.“ /videl v kine 2x: 60%/(21.6.2007)

• Phobia

Ta třetí hvězdička je jen z nostalgie vůči předchozím dvěma dílům Shreka, jinak jde o těžký úpadek - nudné, patetické, málo vtipné, postavy nebaví nebo přímo iritují. Nevím, komu se tímhle chtěli tvůrci podbízet, pravděpodobně divákům na nočníku, ale dospělému obecenstvu byl obsah onoho nočníku chrstnut přímo do ksichtu. Rozesmály mě snad dvě scény... a není to málo, Antone Pavloviči? A žádná nostalgie nebude, osolíme to podle zásluh: 40%(8.12.2008)

• Renton

Scénář: Jeffrey Price, Peter S. Seaman, Jon Zack, Howard Gould .. Shrek definitivně klesnul na úroveň trapné zábavy pouze pro děti s minimální přidanou hodnotou pro jejich rodiče či jiné dospělé. Osobně jsem tuto figurku nikdy nedostal nějak blízko srdci, první díl byl originální, plný nejrůznějších citací a parodii, které filmového fanouška vždycky potěší. Dvojka už naznačila, že tvůrci nezvládají vymyslet extra nosný příběh a osobně jsem dosud nějak nepochopil megaúspěch tohoto pokračování. No a trojka už necituje nic zajímavého (místy jen zparoduje své předešlé díly), pouze preparuje pár ingrediencí z mýtů a pohádek a skládá z nich přímočarou variaci na cestu za náhradníkem trůnu prolezlou chabým dětinským humorem. Děkuji, ale o to nestojím(e?)!(28.5.2007)

Plně souhlasím s TomemRidlem. Ano, původní Shrek je již dávno pryč, ale to není důvod, proč se nemrknout na třetí díl!(2.12.2007)