Svým způsobem se to dalo čekat. Shrek nedokáže mít stále tak skvělý životní příběh jaký mu autoři napíší. Ve třetím díle je to nádherně znát a rázem se z aktivní, bláznivé a příjemně vtipné pohádky stane nudný mišmaš, kde už ani oslíka smutné oči nepomůžou, můj oblíbený kocour se taky moc neobjeví a celkově Shrek a jeho rodinka spíše nudí než pobaví. Jediný opravdu důležitý fakt hlavně je ve výběru hudby, který v prvním a druhém díle nádherně zněl, zde už neexistuje scéna, co by si člověk zapamatoval, nic co by stálo za to, milovat film právě kvůli ní a je to rozhodně škoda. Jestli jsem se zasmál, opravdu zasmál třikrát, tak už je to hodně. Je mi to líto, už jen z toho důvodu, že Shrekovu kreslenou sérii mám hodně rád. Teď už asi nejde jen o radost z toho vytvořit něco originálního, ale zkásnost co nejvíce peněz, což se tvůrcům na trojce daří i když neobvykle o trochu méně než by se čekalo. -- Chlape neposlouchej ho, mít dítě neznamená, že ti to zrujnuje tvůj život.(5.7.2007)

Díky kritickému přijetí připraven na nejhorší sleduji Shreka Třetího, a nestačím se divit. Vždyť to bylo fajn. No jo, nebylo tam nic moc novýho, ale byla to stejně poctivá podívaná. Plus pár scén bylo sakra vydařených (nálet čarodějnic, útok Sněhurky). Prostě jsem se fakt dobře pobavil, a o to tady jde.(2.12.2007)

Z tretieho Sreka sa stal film, ktory sa mi nechcelo pozerat uz len preto, ze je treti. Na prilezitost cakal az do vtedy, kym sme si s priatelkou mali chut nieco pozriet a nic ine nas vtedy nenapadlo. O.K, tak si pozrieme toho shreka trojku...a tak sme si ho pozreli. Je to sice stale dostatocne shrekovite natolko, aby som sa neuzival k smrti, no o nejakej extra zabave sa veru neda hovorit. Najhorsie je na tom to, ze uz ani neviem, preco som vlastne jednotke a dvojke dal 5 hviezdiciek. Trojkou pre mna cela seria stratila svoje caro. Smutne. (5/10)(20.3.2008)

• 3DD!3

Není to zábavné. A když rodinná komedie není zábavná, k čemu tedy je? Vtípky jsou buď trapné anebo převzaté z minulých dílů (kočičí očíčka). A kam zmizel opravdový Shrek? Zbyla jen napravená karikatura minulých dílů. Jsem pro vývoj postav ale ne tím špatným směrem. Opravdu radost jsem měl snad jen z Draslíků. Říkám na rovinu že 4tý díl nechci.(14.10.2007)

Shrek třetí mě tak trošku zklamal, byli tam sice občas dobré vtipy, ale moc jich zas tak nebylo...ale kocour převtělený do těla oslíka, jak dělá smutný pohled mě dostal :)) bohužel víc podobných vtipů tam bylo málo, a nezachránil to dětinský Arthur ani pošahaný Merlin.(28.10.2007)

• - Aula Artušovy školy je vyzdobena ve stylu Tapisérie z Bayeux (Tapisserie de la reine Mathilde). (Jezinka)

• - Do kin kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“. (imro)

• - Kouzelník Merlin, kterému propůjčil hlas Eric Idle, prohlásil, že byl mimo jiné poslán hledat i smysl života, v originále „The Meaning of Life“. Stejný název nese celovečerní film Monty Pythonův smysl života (1983) humoristické skupiny Monty Python's Flying Circus, které byl Idle členem. (p3tris)