• Renton

Scénář: Jeffrey Price, Peter S. Seaman, Jon Zack, Howard Gould .. Shrek definitivně klesnul na úroveň trapné zábavy pouze pro děti s minimální přidanou hodnotou pro jejich rodiče či jiné dospělé. Osobně jsem tuto figurku nikdy nedostal nějak blízko srdci, první díl byl originální, plný nejrůznějších citací a parodii, které filmového fanouška vždycky potěší. Dvojka už naznačila, že tvůrci nezvládají vymyslet extra nosný příběh a osobně jsem dosud nějak nepochopil megaúspěch tohoto pokračování. No a trojka už necituje nic zajímavého (místy jen zparoduje své předešlé díly), pouze preparuje pár ingrediencí z mýtů a pohádek a skládá z nich přímočarou variaci na cestu za náhradníkem trůnu prolezlou chabým dětinským humorem. Děkuji, ale o to nestojím(e?)!(28.5.2007)

• Djkoma

Tento komentář jsem chtěl naplnit stejným obdivem k Shrekovi jako moje dva minulé komentáře k jeho předchozím dílům. Trojku jsem shlédl bez očekávání. Říkal jsem si ještě na začátku, že mě tam musí přeci hodně scén rozesmát, vždyť jednička s dvojkou byly tak vtipné, takže bych mohl komentář věnovat všemu co mě naopak nerozesmálo. Po shlédnutí jsem však ihned začal uvažovat jinak a chci se zde rozepsat o tom kratším a to o scénách, které mě rozesmáli. Měl bych být přesnější ....o scéně. Jediná scéna v celém filmu, při které jsem smál a to velký výslech Perníčká a Pinochia. Ta se odehraje někde uprostřed filmu, kdy je vyslýchán perníček a je mu vyhrožováno smrtí. Promítnutí jeho dosavadního života přímo před našima očima je velmi vtipnou ukázkou, že tvůrci nezapomněli vše. Následný výslech Pinochia mě též rozesmál, protože jeho ne/odpovědi jsou skvělé. Takže tu máme vtipný výslech versus zbytek filmu, který postrádá lehkost i zajímavost. Možná tento komentář zní příliš smutné a deprimovaně, ale je to skutečnost i já tomu nevěřil dokud jsem to neviděl, Shrek přestal být vtipný. Tento fakt umocňuje neexistence pořádného scénáře, který je spíše rychlo slepencem několika nápadů. Tvůrci by měli začít sázet na kvalitu a ne na kvantitu...(22.11.2007)

Nemůžu říct, že bych to nečekal. Už podle traileru to vypadalo strašně nuceně vtipný a jinej neni ani film, teda až na to, že to co bylo v traileru shrnutý do 2 minut, tak ve filmu je to rozmělněný do hodiny a půl a musim říct, že to už chvilkama nudí a vtipný to je fakt minimálně. Je to fakt velkej propad oproti předochozím dílům a na postavě Shreka je bohužel naprosto nesmyslně pro maý dětí ukázaný, co je dobrý a co ne, co by se jak mělo dělat a takový ty podobný kázaání, pak stupidní řeči o tom jak si musí vážit sám sebe a další podobný kraviny, dělaj z tohohle filmu ještě větší sračku, než by to z toho udělal jenom samotnej trošku slabej příběh a nevtipný vtipy...No, to teda chci vidět, jak na tom bude Shrek4. Podle mě, buď to bude naprosteá zkáza Shreka a nebo návrat na vrchol, nic mezi tim.(29.6.2007)

Tak jako jo, je to nejslabší díl z celé série, nemohu ale říci, že bych se u něj nějak nudil. Shrek třetí je řekl bych VELMI zábavný, je jen škoda několika málo detailů, které to celkově dost sráží. Za všechny jmenuju především některá úmrtí (která působí prostě naprosto nepatřičně, byť jsou obalena velmi vtipnou vatou, v rozverném rámci jsou ale jako pěst na oko, notabene nevkusná) a především to hrozné Disneyovské moralizovaní. To tu nemá co dělat, Dreamworks si todle přece dycky odpustili, naopak Za plotem je třeba krásně nemorální :)(26.11.2007)

Tentokrat som sa uz tolko nenasmial, ako pri predchadzajucich castiach, skor som sa pri niektorych scenach len usmial, ale stale sa to da pozriet. V kine som mal pocit, ze film trva 75 minut, ze by stvrthodinku boli len zaverecne titulky?... Mike Myers - (Shrek) +++ Eddie Murphy - (Oslík Donkey) +++ Cameron Diaz - (Fiona) +++ Julie Andrews - (Královna) +++ Antonio Banderas - (Kocour v botách) +++ John Cleese - (Král) +++ Rupert Everett - (Princ Charming) +++ Eric Idle - (Merlin) +++ Justin Timberlake - (Artie) +++ Larry King - (Doris) +++ Produkcia: Andrew Adamson +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++(21.6.2007)