Z tretieho Sreka sa stal film, ktory sa mi nechcelo pozerat uz len preto, ze je treti. Na prilezitost cakal az do vtedy, kym sme si s priatelkou mali chut nieco pozriet a nic ine nas vtedy nenapadlo. O.K, tak si pozrieme toho shreka trojku...a tak sme si ho pozreli. Je to sice stale dostatocne shrekovite natolko, aby som sa neuzival k smrti, no o nejakej extra zabave sa veru neda hovorit. Najhorsie je na tom to, ze uz ani neviem, preco som vlastne jednotke a dvojke dal 5 hviezdiciek. Trojkou pre mna cela seria stratila svoje caro. Smutne. (5/10)(20.3.2008)

• tron

„Toto mal byť MÔJ šťastný koniec!“ – „Musíš si ho nájsť niekde inde.“ Tak Spielberg už scenáristov platí aj za to, že Perník vyserie ružový bonbón. No že ha-ha-ha! Na prvom SHREKOVI som bol - na rozdiel od jeho akožefanúšikov - v roku 2001 v kine a bola to bomba. Dvojku som si nechal na video a hoci jej dávam 80%, moment prekvapenia bol fuč (viac akcie, viac postáv, zamotanejší dej). Trojku som si už nechal už rovno na televíziu a dobre som urobil. Za prvé, postavy sú nesympatické. Od princa Krasoňa (ktorý svojou prítomnosťou ničil už relatívne vysoký kredit dvojky) po Artuša pardon Artieho (ha-ha-ha!). Tentokrát sú ale nesympatickí už i Shrek a Fiona. A zápletka stojí za prd. Zhrdený Krasoň navštívi krčmu s asi dvadsiatimi zápornými figúrkami a dostane ich na svoju stranu - ovládnuť kráľovstvo dvojminútovou akčnou scénou (kráľovstvo, ktoré MUSÍ mať stovky vojakov), aby sa stal novým kráľom a na konci usporiadal divadelnú hru. ČOŽE!? Kto im to vymýšľa a prečo ho ešte púšťajú do areálu? Situáciu ako-tak zachraňuje štipka slušnej akcie (dvestokilová zelená Fiona robí karate, ha-ha-ha!) a vedľajšie postavičky (Oslík začína byť otravný a Kocúr v čižmách Antonia Banderasa stratil charizmu, takže sa predvedie aspoň „to drevo“ Pinokio, veľmi zložito odpovedajúci na veľmi jednoduché otázky, lebo všetci vedia, že ak bude klamať, narastie mu nos). DreamWorks a Shrek sa utopili v trápnych pop-kultúrnych odkazoch (Artuš: „Hastalavista, bejby, som kráľ sveta!“, ha-ha-ha!). Z niečoho, čo bolo kedysi kúzelné, rozkošné, šikovné a originálne, sa stal otravný škaredý mutant, ktorého ďalšie časti sa nakrúcajú len aby štúdio zarobilo na plyšákoch.(13.1.2010)

• Lavran

Ze třetího Shrekova zjevení na stříbrném plátně si od kinoprojekce pamatuji jen to, že si jej vůbec nepamatuji.(6.3.2008)

Ak by som na tretie pokračovanie o zelenom obrovi šiel do kina, natešený na ďalšiu porciu extra animovanej zábavy, asi by som bol tiež sklamaný z úpadku všetkého, čo okolo týchto postavičiek za minulé diely vzniklo. Obrastený negatívami, pustil som sa teda do toho a musím povedať, že príjemné potešenie sa dostavilo. Ubehlo to ako nič, takže nenudilo. Síce nerozosmialo, občas spozornelo a tak si to nadpriemer zaslúžilo. 65%.(23.4.2008)

Tak jako jo, je to nejslabší díl z celé série, nemohu ale říci, že bych se u něj nějak nudil. Shrek třetí je řekl bych VELMI zábavný, je jen škoda několika málo detailů, které to celkově dost sráží. Za všechny jmenuju především některá úmrtí (která působí prostě naprosto nepatřičně, byť jsou obalena velmi vtipnou vatou, v rozverném rámci jsou ale jako pěst na oko, notabene nevkusná) a především to hrozné Disneyovské moralizovaní. To tu nemá co dělat, Dreamworks si todle přece dycky odpustili, naopak Za plotem je třeba krásně nemorální :)(26.11.2007)