• Tuxedo

Třetí díl postrádá to, co bylo na předešlých dílech to nejlepší. To znamená sympatické postavy, dobré vtipy a akce a samozřejmě výborné finále. Ani hudební scény už nejsou co bývaly, potěší tak jen pár fórků (např. Perníčkovi se před očima mihne celý jeho život od vylezení z pece až po současnost). Je smutné, že shrekovský humor vpodstatě zdegeneroval do jakési trapné křeče. Připravovanému čtvrtému dílu se rozhodně vyhnu, jelikož vzhledem k tomu, jak končí trojka, půjde o ještě větší vaření z vody.(29.5.2007)

• nunka

Tie tohtoročné trilógie ma už začínajú riadne omínať. Dúfam, že tvorcovia majú natoľko zdravý úsudok, že neurobia zo Shreka seriál..totiž Shrek III. je dôkazom toho, že cestou kvantity to už u mnohých "nepôjde".(22.6.2007)

• Dragoni

Shrek byl vždycky hrozná držka, ale dokázal jsem ho v prvním a druhém díle akceptovat, jelikož tam byly opravdu dobré fórky, ale tento díl je pouhou kopií se snahou vydělat chechtáky. 40%(23.4.2013)

Nemůžu říct, že bych to nečekal. Už podle traileru to vypadalo strašně nuceně vtipný a jinej neni ani film, teda až na to, že to co bylo v traileru shrnutý do 2 minut, tak ve filmu je to rozmělněný do hodiny a půl a musim říct, že to už chvilkama nudí a vtipný to je fakt minimálně. Je to fakt velkej propad oproti předochozím dílům a na postavě Shreka je bohužel naprosto nesmyslně pro maý dětí ukázaný, co je dobrý a co ne, co by se jak mělo dělat a takový ty podobný kázaání, pak stupidní řeči o tom jak si musí vážit sám sebe a další podobný kraviny, dělaj z tohohle filmu ještě větší sračku, než by to z toho udělal jenom samotnej trošku slabej příběh a nevtipný vtipy...No, to teda chci vidět, jak na tom bude Shrek4. Podle mě, buď to bude naprosteá zkáza Shreka a nebo návrat na vrchol, nic mezi tim.(29.6.2007)

Prvni dil byl pecka, pac to nikdo necekal. Druhej dil zvlad udrzet nasazenou latku. No a treti dil uz to holt nezvlad. Nevim cim to je, mozna, ze uz tu neni Adamson jako reziser a mozna tim, ze originalni napady dochazej. Treti Shrek je takovej krapet preplacanej, krapet moc ukecanej, ubylo vtipku a tech skutecne originalnich a hodne vtipnejch tu je dost malo, naopak pribyly dojemny a vazny sceny, ktery ale nudi a jsou zbytecny. Jinak ale dabing je opet skvelej, coz neni prekvapko, kdyz tu je stejna sestava, ted myslim original, ne ceskej dabing. Animace je opet spickova a hudba je taky perfektni. Takze na prvni pohled to vypada, ze je vse v poradku, pribeh spatnej neni a zacatek je docela vtipnej, ale ve vysledku je to takovy nijaky a navic uz tvurci casto vymenujou inteligentni humor za prdeni, krkani, zvraceni a podobne. Navic jsem se trosku nudil. Lepsi 3*.(21.6.2007)

• - Film zvítězil na People' s Choice 2008 v kategorii nejoblíbenější rodinný film. (Terva)

• - Animák za 160 milionů trhl na prvním místě amerického žebříčku (18. – 20. 5. 2007) 121,6 mil. dolarů, čímž se stal nejúspěšnější animovanou premiérou a získal třetí nejlepší víkend historie. Předběhly ho jen další trojky, Spider-Man 3 (151,1 mil.) a Piráti z Karibiku (135,6 mil.). Celkový výdělek se vyšplhal na 321 milionů a tím se snímek stal druhým nejúspěšnějším v sérii. Jednička z roku 2001 vydělala 267,6 milionu a dvojka v roce 2004 neskutečných 441,2 mil. dolarů. (imro)

• - Po uvedení filmu vznikly na jeho motivy počítačové hry na konzole Play Station 2, Xbox, Gamey Boy nebo Wii od Nintenda. (Terva)