• Djkoma

Tento komentář jsem chtěl naplnit stejným obdivem k Shrekovi jako moje dva minulé komentáře k jeho předchozím dílům. Trojku jsem shlédl bez očekávání. Říkal jsem si ještě na začátku, že mě tam musí přeci hodně scén rozesmát, vždyť jednička s dvojkou byly tak vtipné, takže bych mohl komentář věnovat všemu co mě naopak nerozesmálo. Po shlédnutí jsem však ihned začal uvažovat jinak a chci se zde rozepsat o tom kratším a to o scénách, které mě rozesmáli. Měl bych být přesnější ....o scéně. Jediná scéna v celém filmu, při které jsem smál a to velký výslech Perníčká a Pinochia. Ta se odehraje někde uprostřed filmu, kdy je vyslýchán perníček a je mu vyhrožováno smrtí. Promítnutí jeho dosavadního života přímo před našima očima je velmi vtipnou ukázkou, že tvůrci nezapomněli vše. Následný výslech Pinochia mě též rozesmál, protože jeho ne/odpovědi jsou skvělé. Takže tu máme vtipný výslech versus zbytek filmu, který postrádá lehkost i zajímavost. Možná tento komentář zní příliš smutné a deprimovaně, ale je to skutečnost i já tomu nevěřil dokud jsem to neviděl, Shrek přestal být vtipný. Tento fakt umocňuje neexistence pořádného scénáře, který je spíše rychlo slepencem několika nápadů. Tvůrci by měli začít sázet na kvalitu a ne na kvantitu...(22.11.2007)

• 3DD!3

Není to zábavné. A když rodinná komedie není zábavná, k čemu tedy je? Vtípky jsou buď trapné anebo převzaté z minulých dílů (kočičí očíčka). A kam zmizel opravdový Shrek? Zbyla jen napravená karikatura minulých dílů. Jsem pro vývoj postav ale ne tím špatným směrem. Opravdu radost jsem měl snad jen z Draslíků. Říkám na rovinu že 4tý díl nechci.(14.10.2007)

• Isherwood

Koncentrát trapnosti a ubohosti se potkali ve vlezlé taškařici, která svou odporností trumfuje i rodinné tajtrlíkování s dětmi a zvířátky z Disneyho produkce. Děti se zřejmě budou smát a tleskat, ale pop-kulturních narážek chtivý divák zapláče jako nikdy. Z milovaných postaviček jsou loseři, které litujete za to, že během redendrování neměli k dispozici scénář k přečtení - po tomhle by do toho nešli ani za rekordní finanční nabídky. Zároveň bych chtěl vědět, kdo zpronevěřil rozpočet ve výši 160 mil. dolarů, na filmu to totiž vidět není ani omylem.(11.10.2007)

• flanker.27

Do třetice všeho zlého, chtělo by se říct. Třikrát jsem se zasmál, třikrát znechuceně přimhouřil oči. Zbytek je vata, omílání již vyzkoušeného, jen provedeného neskonale hůř. Kde je ta svěžest prvního a trefnost druhého dílu. Spousta tlachání jak v Troškárnách, ubohé pokusy o humor spočívající především v prdění, zvracení , padání a vlně opravdu ne příliš roztomilých Shrekátek. Odhodlával jsem se tři týdny se podívat, tak dlouho trvala předoperační příprava, díky tomu pacient zákrok přežil, ale znova se pod kudlu nevydá.(23.2.2008)

Třetí Spidey a třetí Piráti toho měli požehnaně a třetímu Shrekovi to naopak chybí... Co je to?? Minuty! Resp. stopáž. Je toho docela dost, co se musí v zemi Far Far Away během těch necelých devadesáti minut odehrát a jednotlivé scény tímto faktem hrozně moc trpí. Nejsou odfláknuté, ale jsou příliš hrrr. Tohle však považuji za jediný nedostatek filmu. Animace je opět perfektní, zlobří miminka jsou snad ještě roztomilejší než "smutné oči" Kocoura v botách, písničkový soundtrack je výrazný, mnohé sekvence mají díky rychlému střihu doslova akční ráz. Hlasitý řehot by z Vás měl vyjít při sledování skopičin malých zlobříků, úsměv na tváři Vám (snad) vyloudí spousta drobných maličkostí, jimiž jsou odlehčeny sekvence s poměrně drsnějším či filozofičtějším charakterem. Jedna scéna zbytečně a navíc příšerně natahovaná. Výborný český dabing. 70% "Černý kůň" letošních třetích pokračování, co se výdělků týče (hodně potrápí Spideyho i kapitána Sparrowa). 160 miliónů dolarů(rozpočet)/799 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.6.2007)

• - Po uvedení filmu vznikly na jeho motivy počítačové hry na konzole Play Station 2, Xbox, Gamey Boy nebo Wii od Nintenda. (Terva)

• - Až 1 373 různých postav se objeví v divadle během scény s princem Krasoněm, což je rekordní počet v rámci celé série o Shrekovi. (imro)

• - Do kin kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“. (imro)