Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

liberita

Ja viem, že to nie je zámerom tvorcov, ale často sa pri pozeraní filmov označovaných nálepkou „horor“ skôr zasmejem než vydesím. Film „Kliatba“ je toho výborným príkladom. Po prvé, vraždiace bábky či bábiky možno fungovali vo viacerých častiach Detskej hry, ale tu im to aj napriek tomu, že vyzerajú desivo a sú prepojené s duchom, neuveríte. Po druhé, všetky postavy na čele s vdovcom Jamiem sú strašne prkenné, hlúpe a predvídateľné, a tak Vás vôbec neprekvapí, že väčšina z nich padne Kliatbe za obeť. Po tretie, motív konania vraha, ktorý sa mstí všetkým, čo mu ublížili, bol už spracovaný mnohokrát a neprinášal nič nové. No a po štvrté, atmosféra je síce poctivo tmavá a ponurá, ale zimomriavky nenavodí, rovnako ako tých pár slabých ľakačiek. Horory veľmi nepozerám a preto ich možno dobre nehodnotím, ale myslím si, že v rámci podobného žánru sa natočilo mnoho oveľa lepších, presvedčivejších, inteligentnejších a realistickejších filmov než je tento. ()

Dantte..

Konečně po dlohé době horor, ve kterém nehraje prim násilí, ale strach z neznáma. Víc takových hororových filmů. 60 % ()

Docflash

Dle mého názoru jeden z těch lepších ''nových'' mystery-hororů.Pěkná výprava o něco horší herci a povedená poslední ''perfektní'¨loutka. PS:Hlavní loutka je velmi podobná Charliemu McCarthy ,což byla loutka slavného břichomluvce a radio baviče 1930'-40' let Edgar Bergena, otce známé herečky Candice Bergen. ()

dannyd14

Keďže Saw z dielne J. Wana neplní úlohu vystrašiť divákov, pán Wan sa rozhodol zameriať na bábky (prvky saw) a duchov, a tak vzniklo toto majstrovské dielo. Je to pútavé, nepredvídateľné a v závere to vyúsťuje do poriadnej hororovej akcie. Avšak, kvalita Death Silence sa nerovná kvalite Death Sentence. ()

Bube1

Tohle je jeden z hororů, u kterého jsem se za tmy sám doma dokonce i bál (a to se mi často nestává), takže už to mi zaručilo spokojenost. Děsivé hračky vždy fungovali a pod geniální taktovkou Jamese Wana vznikl opravdu dobrý horor. Moc nechápu, proč není červený, ale už sem si tady zvykl na leccos. ()

MindTuber

V břichomluveckých loutkách se skrývá velký potenciál pro nabuzení strašidelné atmosféry, leč málokomu se jej prozatím podařilo přesunout i na filmové plátno. Je to škoda, protože Zlověstné ticho má dobrý materiál, se kterým by se dalo pracovat. Například zaujme slušnými kulisami (interiér divadla), alespoň v rámci možností. Opuštěné divadlo na jezírku tak přímo svádí k rozehrání opravdu děsivého jevištního představení, které se však nějak nekoná. Kupříkladu scéna s výkladní skříní zůstává tristně nevyužita. Do rukou se vám tak dostává klasická duchařina, občas zpestřená snahou o novotu. A to je málo. Pro mě je to málo a nic na tom nezmění ani pohozený "louskáček" ze Saw. Za tři. ()

Meev

Loutky. To je tentokrát nástroj pro zastřešení diváka. No, loutky byly strašidelné dost, ovšem ta podstrašovací atmosféra byla slabší, Wan byl ještě mladý a nezkušený :). Děj šlapal a zvládl to bez nudných chvil, konec nejvíc překvapil. 3.5 hvězd! ()

LukeSharp

Je to typické ''i když vím,že když tam půjdu tak asi chcípnu,ale stejně tam půjdu'' narozdíl od většiny podobných kravin se na to ale dalo celkem koukat.Navíc v noci a sám doma mě párkrát i lehce zamrazilo.Mrtvé nebo polomrvé holčičky,chlapečci,maminky,tatínci,úchylní strejdové už nejsou v módě a tak na jejich místo nastupuje svinsky zákeřná loutka a ve výsledku tvoří celkem solidní bububu film.A jak už je u podobných filmů známo nesmí chybět šílený konec ,který je v tomto případě opravdu šílený. 60% ()

Luki.V

Zklamání z poslední třetiny filmu je opravdu hořké, kdyby se Wan držel při zemi mohli jsme být svědky jednoho z nejlepších hororů za poslední dobu, takhle tady máme "jen" povedený horor z mnoha. Za zmínku stojí především chytlavá hudba a režie. Jen scénář by chtělo pročesat. ()

Pauliee

Pôsobivá atmosféra, vďaka ktorej nieje núdza o strach pri sledovaní tohto filmu. Wan to pekne zrežíroval, väčšina ľakačiek bola urobená pomocou svetla, čo sa mu celkom podarilo. Ale ten príbeh ma vôbec nezaujal a ani Ryan Kwanten ma ničím nezaujal. Škoda toho príbehu, hodnotenie by bolo určite lepšie. A ešte ma príjemne prekvapil koniec. ()

Cortesz

Průměrný horor s podprůměrným příběhem, ale díky umu Jamese Wana se na to dá koukat, protože umí pracovat se zvukem a kamerou a umí vytvořit skvělou atmosféru. Herci sice nic moc, za zmínku stojí jen Donnie Wahlberg, dobrá hudba a závěrečná pointa výráží dech, jinak rozhodně průměr a občas jsem se nudil. ()

Ivec

Veľmi dobre natočený horor, ktorý síce diváka až tak strašne nedesí, ale zato drží v príjemnom napätí a to sa ráta. Dejová zápletka toho až tak veľa od začiatku netají, ale koniec dokáže pekne prekvapiť. Zo všetkých mysterióznych filmov ma tento oslovil o hodne viac, ako jemu na desiatky podobných zlátanín. U mňa 85%. ()

Mr.Roman

Hlavná úloha prehliadaný sympaťák Ryan Kwanten, vedľajšia prehliadaný nesympatický Donnie Wahlberg, v príbehu, ktorý až na zaujímavú záverečnú pointu využíva tradičné hororové postupy a nepríliš nápaditú zápletku. To v čom mierne vystupuje z radu je spracovanie, ktorého sa ujal nadaný James Wan a hoci neprekonal svoj predošlý (už teraz kultový) film, Dead Silence je pomerne podarený horor na jeden tichý večer. ()

Sid_77

James wan fakt umí. Režie a kamera byli naprosto skvělý. To jak si dokáže vyhrát i s "bezvýznamným" scházením shcodů mě dostalo. Stavba scény a interiéry byli snímány takřka geniálně, jenže mohlo to být mnohem děsivější a hutnější. Herci byli jak polena včetně hlavního představitele. Taky by mě nenapadlo že za devadesát minut uvidím tolika lidem zkrz krk až do žalůdku. Vcelku lehce nadprůměrný horor a břichomluvecký loutku jsem v děsivosti zařadil hned za klauny. 3,5/5 ()

greymon

Mně se tento film líbil. Je tam děj a film je takřka originální. Nemohu si pomoct, ale film celou dobu na mě působil chladně. Asi to je součást hororů, ale mně to nějak nesedlo. Jinak James Wan nezklamal, co se týče hrůzy ani tady. Stejně jako na konci Saw mě ohromil velkým převratem na konci. Normálně bych dal filmu Zlověstné ticho 5 hvězdiček, ale za chladné prostředí a atmosféru dávám 4 hvězdičky. Jinak jsem byl s hororem spokojen. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům