Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

Eraserhead

Filmem SAW na sebe tvůrci upletli bič, když ukázali čeho jsou schopni. Tohle rozhodně nedosahuje kvalit svého předchůdce. Stejně blbé jako Darkness Falls. ()

Hanys_

Jeden z nejlepších horrorů loňského roku. Skvělá pointa dá vzpomenout na závěrečné K.O ze Saw. Těším se s čím přijde Mr. Wan příště. ()

Castorr

Docela strašidelný a příběh taky ujde, je to něco mezi 3 - 4*(60%). Každopádně nám opět James Wan dokazuje, že horory umí točit (Saw). Tak uvidíme co nám ještě předvede. ()

MareT.

Úžasný námět, který nebyl ani zdaleka proveden, tak jak by si zasloužil! Během seldování vás napadnou snímky, kterými se režisér inspiroval, mezi které patří i moje oblíbená panenka Chucky! Bohužel čekal jsem od toho víc! Za zmínku stojí ještě závěrečná pointa, která vám připomene filmy, jakou jsou Saw...jak jinak, když režisér filmu je režisérem vynikajícího prvního dílu této krvavé série! ()

AngiS

Fuj... to je ale hnusná loutka.. Zlatej Jeff Dunham... Každopádně, hodnotím první hodinu.. a pak posledních 15 minut..mezitim jsem kamošovi sahla na krk a řekla nevinný baf.. uteklo mi deset minut filmu, když na mě chrlil nadávky :D ()

divak84

Horor o břichomluvectví mi zkazil a zároven osladil pouze konec. Závěrečná pointa je skvělá ovšem na druhou stranu, hl hrdina by to jistě poznal, že jeho otec nemluví..... Děj celkem nicmoc, ale neurazí ()

dopita

Loutky jsou děsivý už samy od sebe. Film z toho ale moc nevytěžil. James Wan se urputně snaží o atmosféru, ale jeho snaha se míjí účinkem. Film obsahuje několik pěkných scén, ale jako celek je to jen průměr. V hlavní roli se potácí veleneschopnej člověk, to je těžkej průser tohohle filmu. A co se týká "překvapivé" pointy, tak spíš pobavila než překvapila. ()

Ripley

Nehodnotím vysoko,jelikož mě námět a zpracování nijak neoslovilo.Nicméně závěrečná pointa zpracovaná podobně jako u Saw(James Wan režíroval Saw) se povedla. ()

t.mon

Tak sem si prostě musel doplnit prakticky první Wanovu zkušenost s atmosferistickým hororem...bohužel žádná sláva se nekoná. Vyzdvihl bych zde kameru a naopak herci byli špatní. Ovšem Wan se zde teprve rozjíždí a už od půlky filmu naznačuje, že on lekačky opravdu umí, což vyvrcholí v naprosto dokonalém závěru, kterej mě posadil na prdel. Plusko si zaslouží také téma - duch, který zabíjí, když vykřikneš. Prostě toto není nejlepší horor, ale oceňuju Wanovu snahu a přípravu na nejděsivější horor, který přišel až o 3 roky později. 70% ()

Litvicek

Třetí hvězdu dávám za povedený konec, který jako vždy u tohodle režiséra, překvapí a dá celému filmu úplně jiný náboj. Celkově je to takové, no, průměrné. Lekačky a děj sice působí zajímavě ale víc se od toho čekat víceméně nedá. 3 hvězdy docela adekvátní, čekal jsem víc, když vezmu v úvahu, od koho to je a že jsem to sledoval ve 2 hodiny ráno. ()

Junglista

Loutkový horory nemám zrovna v oblibě a eště chvíli před koncem sem si řikal - ale jo, to se nám Wan s Whanellem teprve rozjížděli, tak na ně budu hodnej... ale ten konec mi těžce kápnul do noty. Sám nevim proč, ale o tom se u krále hororů na režijním křesle nediskutuje :-) ()

Pat.Ko

James Wan a Leigh Whanell, keď uvidíte tieto dve mená po hromade; a keď sa ešte k týmto dvom pridá skladateľ Charlie Clouser, už môžete vedieť, že sa nebudete nudiť. Od Scream som nevidel horor, ktorý sa mi páčil, a dnes som si pozrel toto, a rozhodne to nebola nuda. Je tu zopár scénok, ktoré ma dokázali vystrašiť a taktiež strach mi naháňalo to šeptanie počas „zlovestného ticha “, veľmi dobré zvukové efekty. Čo sa týka hereckých výkonov, sú to proste herci, ktorým vyjde jeden-dva filmy. A upozorňujem, na konci niečo veľké nečakajte. ()

Haymar

"Ahoj, jmenuju se Billy a zaskakuju tu za starsiho brasku Chuckyho... Chces balonek? Vsechny se vznasi..." Od Šestého smyslu zase horor pri kterym sem fakt nadskakoval a casto mel nutkani odvracet zrak od obrazovky. Vyborna prace s kamerou, dobre davkovane napeti, pekna hra se svetlem a stiny. Atmosfera ze by se dala krajet a skvela vyprava. Reziser (Wan) a scenarista (Whanell), stojici za uspechem SAW se vrhli na starou dobrou ducharinu - a to pekne poctive a z gruntu! A udelali zatracene dobre. Dead Silence je pastvou pro milovniky tohoto zanru. Jen to obsazení hmm (...a zase ten OldKidOnTheBlock?!) ()

Ezekiel1

Tak tenhle Wanův snímek mě zcela převálcoval a především naplnil má očekávání. Myslim, že hodně dobře zvládnutá filmařská práce. Kvalitní lekačky, dobrá zápletka, tísnivo-mrazivá hudba a pár vytažených jazyků. :) Vřele doporučuji... ()

TERRORDROME

Stupídna, miliónkrát omletá/vymletá historka o zavraždenej čarodejnici ktorá sa chce všetkým zo záhrobia pomstiť je tu zachránená spracovaním vďaka ktorému funguje ten blábol so strašidelnými riťomluveckými bábkami priam ukážkovo. Nie je tu ani za máčny mak originality a každý kto kedy videl nejaký hroror vie ďaleko dopredu pred hrdinom kde je hovno zakopané. Nevadí, v tomto prípade som sa bez rečí nechal unášať týmto bubáctvom a celý čas som si hovoril že je to konečne horor čo je napriek x-krát videnej zápletke naozaj dobre natočený a má solídnu strašidelnú atmosféru podporenú občasným morbídnym efektíkom typu navoskované mŕtve decko ako bábka na povrázkoch. Čo sa týka finálnej pointy, tá je fajn, ale okamžite som si uvedomil že vlastne popiera všetko čo jej predchádzalo. Mohli si to v rámci zachovania akej takej logiky vyprávania odpustiť, ale nutkanie šokovať nečakaným odhalením je pre tvorcov skrátka neodolateľné. ()

J*A*M*A*L

Docela jsem se na Dead Silence od Jamese Wana těšil po docela u zklamaném Saw: Hra o přežití. Vlastně to nějaké extra zklamání nebylo přeci jenom jsem tomu dal čtyři hvězdičky, ale já čekal jasných pět hvězdiček a skutečný horrorový zážitek.Zde se však už jednalo o béčkový horror a tak jsem čekal, že se mi to nemusí líbit, ale byl jsem hodně spokojený. Přesto, že to nebude nikdy můj nejoblíbenější horror, tak ani ne nejhorší. Jeden z mých oblíbených horrorů. Už se těším na Wanovu pecku Insidious.84% ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům