Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

Bow-Z

Duchařských hororů jsou mraky. Témata víceméně stejný a omletý. Byl jsem mile překvapen, už dlouho se mi nestalo, že bych měl u hororu husí kůži. Wanova režie se mi začíná líbit čím dál víc, už se těším na další jeho počin. U Dead Silence mi nevadila relativní jednoduchost zápletky, přece jenom je to atmosférickej horor a obzvlášť první půlka filmu byla dost hutná. Stále se opakujících prostředků, který vyvolávaly mrazení (pohyby loutek, ticho) jsem se pak trochu přejedl, ale závěrečný odhalení bylo opět, stejně jako u Saw, povedený. Trochu nezvládnutá a hlavně nedotažená byla postava detektiva. Ze Zlověstnýho ticha se nestane kult, ale talentovaný asiat nám ukázal, že zvládnutá duchařina není výsadou jenom Japonců. Čistý 4* ()

lumi1

Pri pozeraní som mala pocit že Wan toho zobral trošku viac z predchádzajúceho a samozrejme úspešnejšieho filmu Saw. .... "Loutka" .... to bol celý základ na ktorom staval, ale stále sa to dalo ako tak pozerať. No ale koniec akým tento film ukončil, to už nebolo Zlověstné ticho ale SAW!!! To bol mix dvoch filmov. Strašné!!! ()

DaNQa

Obsah a fotky nevyzerali najhoršie, čo ma teda aj doviedlo k pozretiu si tohto filmu. Netvrdím, že som bola potom sklamaný, ale od nadšenia mali moje pocity ďaleko. Popri úvodných titulkoch sa vám pred očami odohráva konštrukcia drevenej bábky a čiasi ruka listuje v zošite s nákresmi, to všetko podopreté mrazivou melódiou. Dej začína to tradične; mladý manželský pár si užíva radosti života, pokiaľ im niečo do toho nevstúpi. Na moje prekvapenie to úvodné naťahovanie netrvalo pridlho ako v iných filmoch. Pred dverami objavia balík a v ňom veľkú drevenú bruchomluveckú bábku. Krásne desivú so skvelými očami. Žena si z nej robí srandu, potom tak aj dopadne. Úvodná smrtiaca scéna je výborná, dostatočne desivá. A bohužiaľ aj posledná kvalitná, ostatné sú omnoho slabšie. Dej sa potom presúva z malého bytu do rodného mestečka ovdoveného muža. Na povrch sa vynára stará desivá historka o žene, čo nemala deti, len 100 takých bábok a je spolu s nimi pochovaná na cintoríne. Vznikajú tak úvahy o vraždiacom duchovi, ktorý žije v tých bábkach, tie úvahy sa napokon aj potvrdia... V mestečku sa podarilo vytvoriť pár dobre podivných postáv, ako aj vcelku zaujímavé kulisy. Po všetkých zisteniach a dramatických scénach, ktoré zaostávajú za úvodnou, nastupuje v závere skvelá scéna s mužovým otcom a mrazivé odhalenie, ktoré diváka napokon vovedie do záveru. Škoda je tohto spracovania, lebo námet bol vcelku dobrý. Herci a kulisy filmu výrazne ubrali na presvedčivosti a nezachránil to ani dobrý hudobný podmaz. A oproti iným filmom tomu chýbala pekná žena, ktorá by to celé nakoniec šťastne prežila:) . Ale fanúšikom duchov, cintorínov a tajomnej tmy vrelo odporúčam! ()

bocy

Miestami to bolo trochu plytké, podľa môjho skromného názoru, ale celkovo to bolo fajn, taký ľahký horrorový nadpriemer. :D ()

Pattrick

Ty jo, ten děj byl hloupej, nezáživnej, absolutně mimo .. nejlepší na tom všem, byla hudba, která byla stejně okopčená ze SAW... Natočené to bylo dobře, alespoň ten závěr to zachránil od odpadu. ()

alphatown

Vraždící duch břichomluvkyně žijící v jejích loutkách tak to se mi zdá hloupé.Film je jak směs noční můry v elm street a vraždící panenky chucky.Chybí zde ale ta fantasy rovina se sny,takže je to opřeno o ponurou atmosféru.Trapný děj zabalený do vcelku podařené atmosféry,druhá půlka filmu trochu ztrácí na rytmu.Přemýšlel jsem o třech hvězdách,ale výsledný pocit vystačí jen na dvě. ()

mysinecka86

Viděla jsem nesčetně hororů a thrillerů a tento byl po dlouhé době jeden z mála u kterého jsem seděla jak přilepená a opravdu se bála, což se mi moc nestává, zřejmě už jsem otupěla. Povedený nápad, děj má hlavu i patu a není nic hrůznějšího než panenky a loutky. ()

Legonard1

Kvalitný horor od dobrého režiséra hororov. Po zhliadnutí mi strach nedal ani spať, pretože som sa fakt bál tých hnusných bábiek, ktoré fakt naháňajú hrôzu. Dobrý bol aj originálny námet. Takže 80% ()

ES13

Miluju horory ve kterejch se objevují panenky nebo v tomhle případě loutky. Celej film sem jen čekala co se zase stane hroznýho a nadchnul mě konec, protože já sem fanda filmů, který nekončej furt happy endem. ()

Toro8

Veľmi nepríjemný bol pre mňa hlavne začiatok a to z jednoduchého dôvodu že nenávidím bábky a bojím sa toho že raz sa na mňa nejaká na okamih samovoľne pozrie. Prvú polku filmu hodnotím kladne práca s kamerou a strih mi dali zabrať hlavne v moteli keď sa Billyho oči pomaličky začali pretáčať. Avšak musím stiahnuť z pôvodných 4 plánovaných hviezdičiek na 3 hlavne kvôli tomu strašnému až komediálnemu koncu. ()

Bobstajn

V dnešní době je velice obtížné narazit na kvalitní horor. Dead silence je světlou výjimkou, která potěší každého fanouška žánru. Ponuré, mrazivé, bez zbytečného množství krve nebo žánrových klišé, s koncem odpovídajícím současné vlně. Hodně mi to připomínalo další z kvalitních novějších počinů Žena v černém. ()

HAEM

Kvalitní příběh s dobrou zápletkou. Opravdu se povedl. Už při úvodní titulcích, dokáže film dostat diváka do atmosféry a to ještě ani pořádně nezačal. Musím podotknout, že lepší hudbu k takovému to snímku snad už nejde udělat. Já zkrátka tento film hodnotím, tak, že mě velice mile překvapil, jak děj, tak i závěr příběhu. Opravdu jsem zůstal sedět s otevřenou pusou. ()

ninjas123 odpad!

Tento Snímek byl natočen v roce 2007.tento snímek je odpad 0%.Tenhle snímek se akorát přiživuje na dobrých hororech jako je třeba snímek vraždící loutka z roku 2008.Nebo taky druhý dobrý horor mistr loutkař.Já Nechápu jak odpad může mít 66%.Když je to sračka první třídy.No nic.Někteří Lide zkátka jsou tu zaregistrovaný na této stránce csfd Filmová databáze.Jen proto že Nechápou smysl mezi hororem a pohádkou pro děti.Děkuji to je vše co jsem měl k tomuto odpadovému snímku na srdci. ()

sarah.cs

Poměrně slušný horůrek pro průměrného diváka, jakým se cítím být. Našla jsem v něm i nečekané překvapení a občas jsem se i mírně bála. Jako oddechovka prima. 6/10 ()

Hookiuko

Za mna jeden z tych lepsich hororov - ma to pribeh, ma to spad a nie su tu nijake zbytocne vedlajsie postavy ... ak patrite medzi ludi, ktory neznasaju babiky, klaunov, sceny ked sa typek otoci a vidi bosorku, tak tento film je rozhodne pre vas :D za mna 4* ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům