Madagascar Penguins in a Christmas Caper, The

Gary Trousdale

Michael Lachance

Jim Dooley

Clare Knight

Krátky animovaný film ťažiaci s relatívneho úspechu inak skôr veľmi piremerného Madagaskaru je ako to už častokrát býva omnoho lepším filmom. Veľkou devízou sú hlavne skvelo vykreslené charaktery postáv štyroch tučniakov, kde sme behom necelých 12 minút skvelo oboznámený s ich základnými vlastnosťami. Ak by som mal určiť najlepšiu postavičku, tak je to určite ,,mozog" a riadiaci článok Skipper. Na rozdiel od Madagaskaru sa dá tento filmík pochváliť aj nápaditým a originálnym dejom nepostrádajúci všetok ten skutočne vtipný humor ktorý tropickému ostrovu chýbal, okrem toho mu nechýba spád a patričná dávna akčnosti. Nakoniec sa potom pozastavujem nad tým, ako to, že tento skvost svojho žánru úplne unikol akýmkoľvek nomináciam či iným oceneniam, keď podľa môjho skromného názoru mohol siahnuť aj po ocenení najvyššom - zlatom plešivcovi. KABOO!(3.5.2008)

Niektoré vydarené fóriky najvydarenejších postavičiek z Madagaskaru. Aleee... ka-booom? Yes,Rico ka-boom xDDD.(4.7.2010)

Mne sa tento kraťas dostal do rúk ešte skôr ako samotný Madagascar, preto nemôžem toľko kritizovať postavičky, ale tento minifilmík bol podľa mňa naprosto dokonalý! Skutočná zábava, nemám čo by som vytkol! 90%.(21.5.2006)

Vďaka stopáži o niečo lepšie než film, ktorý po tom nasledoval v kinách.(3.11.2005)

Nejlepší zásahová jednotka Tučňáků znovu v akci.(15.8.2011)